Má kojení dopad na psychiku?

martule20
12. únor 2009

Tak nevím, jestli sem tohle téma zrovna patří, ale snad mi ho tu holky kontrolorky 🙂 nechají.
Zajímalo by mě, jestli může mít kojení dopad na psychiku. Kojím už 11 měsíců, poslední dobou
už jen večer, cca 2x v noci a ráno. Byla jsem pořád v pohodě, ale posledních 14 dní mám pocit, že
se zblázním. Jsem jako vyměněná ☹ Já, věčný pohodář jsem vzteklá, protivná, házím věcma,
kopu do zdi, brečím a vůbec mě všechno hned vytočí. Před malou si dávám pozor, když přijde
krize zhluboka dýchám a snažím se na ní mluvit klidně nebo prostě odejdu do vedlejší místnosti,
ale když si třeba nechce čistit zoubky, dělá blbosti u jídla nebo nechce spát, jsem vnitřně úplně
nepříčetná. Nevím, co se to děje, nikdy jsem podobné stavy neměla a když, tak jen jednorázově.
Možná jsem zralá na psychiatra, možná jen případ pro obvoďáka, třeba chybí tělu nějaké důležité
látky, vitamíny... Vážně nevím, už jsem zoufalá. Nechci být máma semetrika a nepříčetná manželka, pomooooc!

martinka79
22. únor 2009

Martule beru těším se na princeznu.🙂

hele já to píšu do poznámek tak nějak když nemám co ten den psát jako aktuálního tak sepíši básničku a jinak ono je stále něco nového a zábavného. jinak deník s pokroky taky mám, ale toto je větší sranda, třeba dne si normálně dával na halvu Nikolky čelenku přesně podle ní si ji tam nasazovala, to byla legrace.
No a potom budu pokračovat v hláškách co kde řekl.:-

Do 10měs to bbylo takové pozorování a co si asi myslí. když ho chovala babi a tak....

martinka79
26. únor 2009

holky tak jak se daří? 🙂 Já mám dceru nemocnou rakže opruz. Jinak, ale pohoda. Mišák spí celou noc a my s tatine musíme spát v obýváku asi ho rušíme. 😀
Jo a azse kojím mlíčka bylo dostatek a prdelínek si sám řekl. ale jen ráno (na ránem) a večer. takže UM mám k ničemu, ale to neva udělám z toho marcipán. 🙂

martule20
autor
26. únor 2009

Ahoj Martí! Tak to mě mrzí, že máš Nikolku nemocnou 😒 Hlavně ať to nechytneš Ty s malým.
Přeji princezně brké uzdravení! S tím spaním to je nějaká nemoc, ne? Eli spala 3 noci s taťkou sama
v ložnici a úplně super. V 7 usnula, o půlnoci dala sunar, kolem třetí pobrekla a zase usnula a kolem
šesté přišli ke mně na kojení (už se hlásila ode dveří: "Máma ham" 😀 ) a pak spali třeba do půl osmé.
Jak jsem se nastěhovala zpátky do ložnice já, tak už jsme zase vzhůru v půl páté, v šest a pak v sedm 😠
I když dneska jsem zvolila jinou taktiku - dostala v šest UM a pak spala krásně až do osmi. Pomalu mi mlíčko
mizí, malá začíná tíhnout spíš k flašce, tak to asi postupně necháme vyšumět 😉

Jinak já v okamžiku největší krize minulý týd. nevydržela a zašla si s těmi svými stavy za doktorkou...
Nasadila antidepresiva 😒 Mám je zatím v kabelce a přemýšlím, jestli je brát nebo ne, ale asi ví,
co dělá....

martinka79
27. únor 2009

Martu moje kamarádka začla chodit na deotxikaci k jedné super ¨dr. a taky jí dla antidepresiva. kámoška má sice 3děti,a le je to normální.
hele zatím pokud není stav velké krize tak je ench v té kabece a přijeď raději na kávu to tě rozptýlí. 😀
No my se dnes v noci dostěhovali zase do ložnice a prdelín spal super akorát vstával v 5hod. ale spal celou noc on 18.32hod. tak to beru.

co kdyby jste Eli přstěhovali do jiného pokojíku? ať můžeš hajat vedle manžela. 😀
jsou ty dětičky, ale pěkně vyčůrané.

Nikolka no děs kašel jako prase a pomoci jí není.

alianka
28. únor 2009

ahojky, koukam zajimava diskuze, teda ja mam taky kolikrat psycho stavy, ruzne depky, ale myslim ze to z kojeni neni. Rekla bych, jak tady psalo nekolik holek, ze je to z toho kolotoce a taky je to obrovska zmena, clovek byl zvykly chodit do prace, resit pracovni veci, stykat se s nejruznejsimi lidmi, cestovat.. a ted je doma a veskery svet se zcvrkl do toho maleho drobecka a starosti o nej. Tohle si myslim ze je pro me asi nejvetsi psycho. I kdyz bych samozrejme nemenila, ale na psychice se to urcite odrazi. No a k tomu ta unava.

ina.b
28. únor 2009

Pěkné téma 🙂 Také jsem na tom stejně. Kojením to asi nebude. Spíš takový ten domácí stereotip, nedostatek energie... Málo příležitostí k povyražení. Říkám si, že až bude lepší jarní počasí, že se člověk dostane i víc ven a bude to lepší.

alianka
28. únor 2009

Taky se tesim na jaro a teploucko 🙂 nejlepsi az budou venku otevrene zahradky 😉 myslim ze to teplo a slunicko nam vleje optimismus do zil a bude lip 😎

many
28. únor 2009

ali pěkně si to napsala 😉 🙂

martule20
autor
2. bře 2009

ahojky, jojo, taky se těším na jaro a říkám si, že s teplíčkem a sluníčkem bude všechno veselejší! 🙂 Nebudeme už pořád zavřené doma a to je na psychice taky potom hodně znát!
Marti: To mě mrzí, že je Nikolka takhle nastydlá. Chudáček, už aby byla zase fit! My byli v sobotu ve Špindlu v
aquaparku, Eli se ve vířivce super vyřádila a v noci jí vylítla horečka na 39 ☹ Ale dneska už je fit, asi leze
další zub. Marti, my máme místnost na pokojíček zatím jen provizorní, ale taky už plánujeme, že to nějak
pořešíme, aby mohla Elii spát hezky ve svém a my spolu 😉 Většinou spolu usínáme v tom obýváku 😀
Na kafčo přijedu MOOOC ráda, máme to k vám kousek a Eli určitě taky ráda pozná nového kámoše. A hlavně
z Nikči bude asi celá š´tastná 😀 Tak až se uzdravíme, určitě se domluvíme!

martinka79
2. bře 2009

No my jsme teď také nemocné s prdelínem. jé vířivka a bazének to bylo prima viď. hlavně pro tebe. odpočinula jsi si malinko.
No já se na to jaro těším dokončíme důma bude se vegeti venku hurá na to. 😀

martinka79
2. bře 2009

už se těšíme jak přijedete.zatím do bytu a potom hurá do domu a to máme ještě psa.

kamanka
2. bře 2009

Ahojky, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Mému synovi bude za pár dní 7 měsíců a já mám pocit, že jsem totálně na dně! Bývá mi zle od žaludku, jsem unavená, nervózní, nejradši bych někdy někam utekla aspoň na pár dní a načerpala sílu. Malého kojím snad už 3 měsíc co 2 hodiny i v noci, je to síla. Přes den bývá nervrlý, nejspíš zoubky, první nám vylezl před měsícem a od té doby nic, ale ty stavy jsou někdy šílený! Už skoro měsíc přikrmujeme a teď mi u toho začal dělat takový věci, že bych někdy fakt...Včera jsem se málem sesypala, když mi přítel řekl, že jsem hroznej nervák. Vím to o sobě, ale je toho na mě fakt hodně a čas na to, abych si někam vyrazila, to opravdu nemám. Máme barák, takže je tu hodně práce. Někdy si říkám, že se na všechno vykašlu a nebudu nic dělat, ale když to neudělám přes den, tak to doháním večer, když malého uložím a tak je to pořád dokola. Přítel bývá taky dlouho v práci a já jsem tu na všechno sama. Malého jsem si moc přála, život bez něj si nedokážu představit, ale pořád myslím na to, co dělám špatně, když mi pořád mrčí...

martinka79
2. bře 2009

Kamanka, nic neděláš špatně to bude jen a jen lepší. neobviňuj se. snad třeba nedělej vše na 100= jsme moc náročné jako ženské avše chcene dohnat a zvládnout sami. akšli na nějaké věci.Lehko se to říká, hůř dělá, ale vážně nauč se říci si ne to mi neuteče jdu do vany na horkou koupel při svíčkách. ne dnes nebudu vařit odbydeme se něčím rychlým.
Prach jé ten napadá zase.
já sice jsem taky blázen co se týče úklidu, ale zničit se nenenchám. naučila jsem se nevidět některé nedůležité věci. tedy dcera mě to naučila. 🙂
a co přítel ten snad trochu pomáhá appkud ne šup mu něco na jeho bedra, že chodí do práce neznamená, že nemusí doma nic dělat. 😉 držím pěsti.

martule20
autor
2. bře 2009

Marti: Pes? No supééér! Jen aby náš nálet přežil 😀 😀 😀 Byli jsme před pár týdny u kamarádky,
má taky hafana a Eli se od něj prakticky nehnula. Hračky? Nezájem 😀 Hafík byl nejlepší atrakce,
teda hned za zrcadlovou skříní, u které naše princezna prostála zbytek návštěvy 😀 Držím palečky, ať
jste brzy fit!!!

kamanka: Üplně se ve Tvém vyprávění vidím!!! Proti nevrlosti při růstu zoubků neuděláš nic, prostě
se jen musíš naučit neobvińovat za špatnou náladu prcka sebe! Já to taky dělám, bohužel a nevím,
kdo vymyslel tu blbinu, že nálada maminky se zrcadlí v náladě prcka. Nesmysl! Je to přesně obráceně-
nálada maminky je přímo odvislá od nálady prcka a když vrčí prcek, je na dně i mamča. Když se malá
chechtá, je pro mě celý svět hned krásnější!
Martinka má pravdu, musíme se naučit házet to nepodstatné za hlavu. Já už jsem si dneska obvolala
i úklidovou firmu, jestli by třeba nestálo za to pouvažovat o nějaké výpomoci aspoň na čas (nemyslím
tím běžný úklid, ale takové ty věci, které Tě stresujou, že nejsou hotové a prostě na ně s mimčem
nemáš čas pokud nemáš babičku, která si ho na víkend vezme k sobě 😀 A příští týden jdu na konzultaci
k psycholožce, tak si nechám poradit, jak se poprat s vlastním puntíčkářstvím, tak dám pak vědět 🙂

martinka79
3. bře 2009

Marti to děláš dobře. Jo tak Návštěva bude asi totožní jako u kamarádky, skříň s velkým zrcadlem je přímo v obýváku a pes kdekoliv mu dovolíme. 😀 super.

Já mám kamamrádku která dokonce trpí poruchou a sam mi vyprávěla jak je hrozně důležité naučit se odkládat věci a neřešit vše hned a zdolat svět. já jsem stejná jako vy,a le musím říci, že dítě v 7letech vám samo řekne mami poj´d se semnoumazlit a nech to na potom. nebo, že často nadáváte. ☹ ani si to neuvěědomujete.
Dělám věci zcela jinak a jde to. 🙂

držím Vám palce.

martule20
autor
5. bře 2009

Ahoj holky, tak hlásím novinky. U psycholožky fajn, ale zatím začínáme, tak jsme toho ještě moc neprobraly.
Každopádně je mi líp! Od úterka nekojím a antidepresiva neberu!!! Sehnala jsem kapky rozchodnice růžové
a jsou super!!! Je mi blaze 😉 No, mají 43% alkoholu, tak nevím, jestli to dělá ta bylinka nebo ten alkohol,
ale všechno teď nějak míň řeším 😀

ivulinda
5. bře 2009

martule20 já jsem měla stejný problém!malá taky nechce večer spát a vzteká se u toho,ale dělá to i během dne a já jsem s toho hotová...Křičím,a dělám podobné věci jako si dělala Ty!!ale snažím se jak jen to jde,ale občas ty nervy pořád ujdou,hlavně když dělá něco co nemá a já ji řeknu,že to nesmí a ona mě naposlouchá a dělá to pořád dokola 😠 😖

martinka79
5. bře 2009

Marti tak to jsou krásné zprávy. hurá jé asi si to taky koupím. 🙂 43% alkoholu. 😀

martule20
autor
6. bře 2009

marti: No, v podstatě jsi permanentně v lihu 😀 😀 Bere se 3x denně 15 kapek a manža už se chytá
za hlavu, prý jestli se to bude ještě stupňovat ten můj flegmatismus nebo jestli se to pak ustálí na nějaké
konstantní hladince 😀

ivulinda: Jojo, to taky znám. Hlavně když 4x zametu hlínu u kytek, udělám TYTYTY a NENENE, ona se mi
řehtá a popáté tu hlínu vyhrabe znova. To už jsem ji minule i přes tu tlapku plácla 😠

kamanka
6. bře 2009

Holky, tak já už jsem si řekla, že radši budu kojit v noci každý 2 hodiny, ale ať mi ten můj prcek začne kadit☹ Radši budu nevyspaná, ale chtěla bych mít v sobě klid z toho, že ho to netrápí. Ach jo, musím zavolat doktorce☹

martule20
autor
6. bře 2009

kamanka: copak se u vás děje? Brnkni doktorce a pak dej vědět, jak jsi dopadla. Ale u těhle prcků je normálních
10 dní bez bobíku 😀

kokaka
6. bře 2009

Holky, naše starší dcera se budila několikrát za noc do 3,5 roku, ta mladší se budí každou hodinku, cucne si mlíčka a spí zase hodinku, má to tak zhruba od 3.měsíce, jsem nevyspalá, někdy nevrlá na všechny okolo sebe, pocit, že pořád je potřeba něco uklidit, vyprat, vyžehlit, ale poslední dobou mí bývá špatně od žaludku, bolest celého těla a 1-3 dny jsem k nepoužití a musí hlídat manžel, asi tělo vyhlašuje stopstav, když si lehnu během dne jak malá usne tak já zabrat nemůžu a v hlavě se mi honí co je potřeba udělat, máte to taky?

martule20
autor
6. bře 2009

kokaka: Znám. Moc dobře. I to špatně od žaludku, točení hlavy a pocity, že mi domácnost stojí. Tělo opravdu vyhlašuje stop stav a je na čase mu naslouchat, jinak Tě zradí úplně! Taky se teprve učím nic moc neřešit, ale
zkus si napsat na papír priority 1-10 a pak se nad nimi zamyslet. Může to samé udělat i manža a schválně uvidíš,
na kterém místě pro něj bude spokojené mimčo a zdravá a usměvavá manželka a kde bude domácnost.... Dělej
jen to nejnutnější, podstatné je, aby bylo co jíst a abyste měli co na sebe. Zbytek uklízej jen povrchně, jinak se z toho fakt zblázníš!!! (já měla namále)

kamanka
6. bře 2009

Martulko, i když přikrmujeme? A když kadí a vykadí za den jen 2 bobíky, to jako stačí? No, musím zavolat té doktorce!

kamanka
6. bře 2009

kokaka...to znám, já si šla s malým od porodu lehnout odpoledne max 3x! Vždycky si řeknu: "Tak, dneska po obědě si s ním lehnu..." Houby, to musím, to musím...."Tak si s ním lehnu hned jak půjde večer spinkat!" Zase houby...musím vytřít, udělat nádobí po večeři...Včera už jsem se ale naštvala a vlítla do ložnice a spérovala přítele, že takhle to prostě nejde...On si jde hezky o půl 9 do postele, tv nechá zaplou a já se tu mám po...! Dnes mu stanovím pravidla, takhle to fakt nejde! Ty bolesti od žaludku taky mívám☹ Taky jsem příteli řekla, že pokud chce sex každej den, tak se fakt musí víc zapojit, že když budu víc v klidu, tak se na to budu i těšit!!! 🙂

martinka79
6. bře 2009

Kokaka: marťa ti radí dobře, já to mívám a né z dětí ale ze stresu všeoběcně. když pracuji pro školua a dpmácnost. občas si zkrátka dáva na svá bedra více než zvládne. a že někdo má doma naklizeno, Noa? ty budeš zase v klidu. Sluníčko nám snad ty dna rozjasní.
Marti. ty jo..... to je u vás veselo! Drž se. Michálek má zánět průdušek.☹ takže další týden doma.

kacka.va
6. bře 2009

marti: to je teď dost časté, nás kamarád z porodnice teď měl taky dost dlouho zánět průdušek ☹
Dneska nám svítí sluníčko, to je hned jinší nálada.

kokaka
6. bře 2009

martule20, díky za podporu, a to jsem ani nezačala cvičit po porodu-ostuda,mám štěstí, že starší dceři už bude 11 let a s malou si hraje moc ráda, takže občas chvilinku pohlídá, vařím naštěstí jen o víkendech, přes týden mám jídlo z místní školky, takže se můžu věnovat prckovi a nestát u plotny, když dcera jí ve škole a manžel v práci teplé jídlo

kamanka: možná si malý teprve zvyká na příkrmy a to že má aspoň bobíky je myslím dobré, dcerka toho v plence někdy taky moc nemá a stane se že jeden den vynechá úplně, taky chce jen mlíčko ode mne, čajík jí nic neříká, sem tam lžičku, ale flaška ani hrníček jen na hraní

martule20
autor
6. bře 2009

kamanka: já myslím, že jo! Ale četla jsem v jiné diskuzi, že už je to u vás v poho 😉 Tak jen tak dál! Bašti ty
kompoty, malému cpi švestkové a hruškové přesnídávky a uvidíš. Hlavně musí hodně pít, aby se pročistil 😉

martule20
autor
6. bře 2009

kamanka: Sex každej den? 😝 😀 Tý brďo!!! Tak o tom se mi ani nezdá 😀 Já jsem vždycky večer tak vyřízená, že jsem ráda, když se zapojím dvakrát do týdne 😀 😀 To koukej manžu hezky zapojit do domácích prací, ať si to pěkně odpracuje 😀 😀 😉

marti: To mě mrzí!!! Tak se držte, ať je malej brzy fit! A Tobě přeji hodně síly a pevné nervíky! 😉 Marti, Ty
taky učíš?