Má menstruace vliv na chuť mateřského mléka?

nikitka26
1. led 2008

Ahoj holky 🙂
Jsem 3 a 1/2 měsíce po porodu a dostala jsem MS. Sice mě to moc nezaskočilo, čekala jsem, že přijde brzo, protože v noci vůbec nekojím už asi měsíc a půl, takže ta pauza mezi kojením je i 12 hodin, malej prostě spinká celou noc 🙂. Nevím jestli může mít MS vliv na množství či na chuť mléka, protože prcek začal hůř pít, pije krátce, pak se pustí, kouká kolem a už nechce. Přes den pak nevydrží déle jak 2,5 hodiny mezi kojením a začal se budit na kojení v noci. Ségra mi říkala, že někde četla,že MS ovlivní chuť mléka,že jim nechutná, tak nevím. Mám prej jíst čokoládu, aby mu zase šmakovalo. Máte někdo stejnou zkušenost????

vivian
1. led 2008

Já někde četla, že to ovlivňuje chuť mléka, že prcek může odmítat pít...

jabber
1. led 2008

Ahoj, taky jsem četla, že MS může ovlivnit chuť mléka, ale u nás se to nepotvrdilo. Anebo je to naší malé fuk, jí u toho pořád stejně. A s čokoládou - to nevím, to jsem nikdy neslyšela.

neeve
2. led 2008

Já myslím, že to bude spíš trochu laktační krize... mění se složení mléka třeba. V tomhle věku to bývá... Nikitka, bohužel v kojení a ve spaní nastane ještě tolik změn, že se ti to ani líbit nebude 😀
My spaly ukázkově, pak naprosto hrozně, pak zase líp než kdy jindy, pak zase ne... U kojení už byla taky různá stádia... jakože se tři dny u toho mrskala jak nevim co a odtrhávala se, za tři dny klid. Pak zase pila pořád..... Prostě nikdy nic není definitivní 😅

gabca1
2. led 2008

Nikitko - u nás je to taky tak. Včera se mi objevila MS. 3 dny před tím už se odtrhávla. Dnešní noc byla hrozná. Budila se po hodinách a půl a nechtěla se pořád pořádně přisát a plakala. Je to boj do ní něco dostat. Už uvažuji, že jí zkusím dát Nutrilon. Ale taky si říkám jestli to není jen růstový spurt, ale proč se neche přisát nechápu... Asi dnes zavolám Mudr. Bojím se, že má hlad a já nedostatek mlíčka.

neeve
2. led 2008

Gabco vydrž týden, je dost pravděpodobné, že se to zase upraví. Ovšem jednou dávkou Nutrilonu též nic nezkazíš 😉
Kojení je fakt dost často velmi různorodé... 😅

gabca1
2. led 2008

Neeve - Já nevím jestli bych jí ten NUtrilon mohla dát bez porady s Mudr. Zkusím jí večer nakojit a pak ho dát jestli bude hladová tak ho vypije co myslíš? Díky.

neeve
2. led 2008

No přesně! Měly jsme to uplně stejně... když jsme měly spurt. Vymlaskla ho jak malinu, dávala jsem dva dny... vždycky večer. Ale pak jsem přestala a za týden už ho nechtěla ani vidět, tudíž bylo znát, že se to upravilo zpět. 😉

neeve
2. led 2008

Já jsem jí ho tenkrát dala bez porady. A pak dodatečně jsem se ptala dr., jestli jí můžu dát případně Nutrilon nebo Sunar, když budu chtít pryč na déle jak tři hodiny... a jen mávl rukou a prej - jo, jasně, takhle nárazově ji určitě UM dát můžete. 😉

gabca1
2. led 2008

Hm. Tak já uvidím jak to bude dnes vypadat. Díky moc.

neeve
2. led 2008

A po kojení to je vůbec nejlepší řešení. Pravda je, že když bude mít hlad, vypije i Nutrilon... 🙂 Tak to opravdu funguje, i když někdo si stěžuje, že nemohou naučit dítě na UM, ale já si myslím, že se prostě musí nechat dítko "vyhladovět". Jako třeba přetáhnout dobu kojení... ale to není tvůj případ, Ty si tím jen vypomůžeš. 🙂

gabca1
2. led 2008

Teď spí už 3 hodiny... tak nevim. Asi dospává tu noc. Kdyby měla hlad tak už by asi plakala. Je to boj...

nikitka26
autor
2. led 2008

Ahoj ženský, tak to vypadá, že naše kojící krize je asi zažehnána (ťuk,ťuk). Včera mi skončila MS a dnešní noc už byla dobrá - večer jsem nakojila v půl osmé a zkusila mu dít ještě z flašky mlíčko co jsem sesbírala z druhého prsu při kojení a vypil jen 10 a víc nechtěl. Tak měl asi dost a v noci jsme nekojili vůbec, až ráno před 7 hodinou. Měla jsem děsně nalitá prsa, pyžamo durch mokré...chuděrky se snažily přizpůsobit předchozím nocím 😀.
Mohl to být růstový spurt, ale stejně mi to nedá a dávám to do spojitosti s tou MS 😕

lenycka
2. led 2008

Já jsem měla první MS až minulý týden a musím potvrdit, že je to asi pravda, co se všude píše - malá nechtěla moc pít, když se už napila, tak jen aby se neřeklo, bylo to peklo!
Teď už snad bude vše zase ve starých kolejích 😀

lenycka
2. led 2008

Nikitka, růstový spurt je v 6ti týdnech, třech a šesti měsících, takže je možný, že se ti to taknějak mohlo "spojit" s MS 😎

gabca1
2. led 2008

taky doufám, že to bude OK.

ildik
2. led 2008

Nikitko, ja kdyz jsem mela poprve MS (pred 14ti dny), tak se to taky projevovalo zvysenym prudenim a pitim v noci. Tak si myslim, ze to spojitost ma.

draga
2. led 2008

nikitka já měla první ms až v Dalékově 7 měsíci a pil normálně ani se nijak neprojevilo, že mám MS 😎
jen k tomu nočnímu kojení/nekojení ...mě se to stalo taky, že najednou Dalíček v noci spinkal v kuse usnul v 7 večer a spal klidně do rána do 6hod bylo mu kolem 4měsíců, já se radovala jak mám klidné noci a hodné dítko...a na kontrole najednou, že málo přibírá...tak jsem to pravila doktorce, že spinká krásně celou noc a řekla mi ať ho tak 2x za noc dám k prsu a je fakt, že pil docela dost a kolem 6 měsíce se mu terve začala váha srovnávat...takže nechci ti do toho kecat ale píšu jen radu 🙂) teď je Dálovi 11 měsíců a kojím ho jen ráno a na noc a opět v noci krásně spinká až do rána 😔