Má na kojené mimčo vliv mlsání sladkostí?

hanule05
23. kvě 2010

Ahoj,
měla bych jeden dotaz, asi je to hloupatá otázka, ale zajímalo by mě, jestli má na kojené mimčo nějaký špatný vliv mlsání sladkostí. Snažím se vyhýbat všem nadýmavým jídlům, ale ujíždím na sladkostech, každý den musím sníst něco sladkého, teď jedu v lentilkách 😅

Asi potřebuju dodat energii, či co, nebo jsem prostě rozmlsaná a je to silnější než já. Ale mám obavu, jestli dcerce tím nějak neubližuju.

Co myslíte? Taky jste měly takové úlety?

Díky za případné odpovědi

marooshka
23. kvě 2010

já jsem tedy všechny kluky kojila jen krátce, ale vždy jsem dost jedla sladkosti, přesně jak píšeš ty. Měla jsem období třeba fidorek, každej den jsem si musela jednu minimálně dát. Nebo pak zas Milu atd. Někdo říká nejíst při kojení čokoládu ani nevim proč, ale mě to nikdy vliv na děti nemělo. A vždycky jsem jí jedla. Kamarádka kojila rok a říkala že vždy si musí večer dát nějaký sladkosti, že to prostě potřebuje a na kojení to vliv nemělo 🙂

m.c.
23. kvě 2010

hanule, u mě to není úlet ale setrvalý stav, sladkosti musím pořád🙂. Fakt šílený, oplatky a čokoládu musím mít každý den 😉 . U první dcery to bylo podobný a kojila jsem 13 měsíců. Ale vím že se ta žravost na sladký časem trochu zmírnila, ale teď ujíždím na sladkým fakt dost 😉

marhulinka
23. kvě 2010

Ahojky hanule,tak přesně já tak teď ulítávám na sladkém taky-mám období indiánků 😀 Celé těhu jsem sladké nejedla a teď jak denně něco nemám,tak bych měla absťák. Asi potřebujeme dodat energii...jinak bychom byly vycucané 😀

martaska78
23. kvě 2010

Ahojky, já bych to vůbec neřešila. Prostě tělo si řekne, co potřebuje. 😅 . Já měla u prvního takovou chuť na čokoládu, že jsem nelenila a každý den jsem pro ni mazala do obchodu a celou zbouchla pomalu na jednou. 😀 . Malýho jsem kojila do 16 měsíců, teď je jak za groš kudla, tak se to snad na něm nepodepsalo 😀 . No a teď kojíme ještě skoro plně, malá moc nechce nic jiného, a ulítávám na všem co má v sobě cukr. Tak hezky mlsej, buď v pohodě, paráda je, že to všechno vykojíš 😀 .

wacinka
23. kvě 2010

Ahojky, tak mě chytla chuť na sladké už v těhotenství a pařetrvává to i během kojení a to už má malá osm a půl měsíce😀
Dovedu sníst tabulku čokolády na posezení😀 každej den sním něco sladkého, protože bez toho nemohu být. Nijak to neřeším. 😉

rimmel
23. kvě 2010

ja tiez furt kojim ale ze bysom musela mat sladke denne tak to ne 😅 😀

momin
23. kvě 2010

Hanule me se maly vzdycky osypal kdyz sem zbastila cokoladu.....
Ale pokud se to u vas nestava tak si doprej.... 😀 😎

kackaaaa
23. kvě 2010

Zdravím. Taky jsem jak "jatá" po sladkým. Celý těhotenství jsem mlsala (ani jsem nepřiprala, asi jen 7 kg, takže po porodu bylo dole ještě víc, než jsem měla), a teď to pokračuje. Prostě se "nemůžu udržet" a každý den něco sladkého sezobnu. Někdy více, někdy méně...

saminka
23. kvě 2010

ahoj Hanul
tak ja se taky pridavam k posedlym na sladke pri kojeni 😅 kazdy den jsem si musela neco maleho nebo i vetsiho dat, ani ne cokoladu jak susenky,tycinky... fakt si myslim, ze si to proste telo zada,dodat energii atd, i kdyz se rika ze sladkosti jsou prazdne kalorie 😒 no ale nejak si doprat musime....v tehu jsem sladke moc nemohla,vzdy me palela zaha, a ted uz pres tyden nekojim a zas nejakou silenou chut na sladke taky nemam takze to pomine,neboj 😀 myslim si,ze na mlicko to zas tak vliv nema,asi ho ma mala jen o neco sladsi 😉 😉

bufina
24. kvě 2010

A já si pořád říkám proč mám teď pořád chuť na sladký. Tak vidím že nejsu sama 😀

rennca
24. kvě 2010

jeee tak vidím že v tom nejsem sama 🙂 Já když nemám každý den něco sladkého. Bez toho bych ani snad nemohla fungovat.

kacamura
25. kvě 2010

já musim mít také sladké každý den.... čokoláda dělá špatně na atopický ekzém, ale poku si nic nespozorovala po snědení čokolády tak jí klidně papkej... já mám atopák... malej nic a stejně se láduju čokoládou horem dolem (nemůžu si pomoct) 😅

saly
25. kvě 2010

Já jsem kojila 9 měsíců a denně 1-2 milky nebyl problém 🙂 v den jka jsem přestala se ani na ni nepodívám...ale zarazilo mě jak píše kacamura, že to má vliv na ekzém, tak je fakt, že když jsem kojila, tak malý měl pořád suché líčka, pořád jsem ho mazala a te´d to nemá vůbec..může být a nemusí..jen, že mě to teď došlo..jak to tu čtu 🙂

monja
27. kvě 2010

Pridavam se do klubu🙂 zrovna jsem dojela zbytek Studentske peceti - jinak jedu na Margot a Lentilky (nebo M&M´s),ve velkem mnozstvi. 🙂 Bez sladkyho kazdy den se neobejdu...jesteze to vykojim🙂

aaadus
27. kvě 2010

Jsem na tom stejně jako vy, bez sladkého ani ránu 🙂

irenka
31. kvě 2010

Holky, já v těhu nemohla ani sladký vidět jak se mi zvedal žaludek.

Ale jen co jsem se rozkojila, tak jsem na tom závislá, až si říkám, že je to pro mě jako droga.
Chtěla bych to omezit, ale nějak se to nedá.... 🙂

monja
1. čer 2010

irenko:dokud kojis, tak se vykasli na omezovani🙂 ja to beru jako odmenu za tehu a porod🙂

irenka
1. čer 2010

Monjo: asi máš pravdu, ale abych si na to nezvykla a až dokojím tak ze mě bude bedna kitu... nebo bedna čokolády? 🙂
NO i když jako odměnu za porod bych se tím měla ládovat daleko víc... 😉

samik2008
1. čer 2010

ahoj holky...já teda už nekojím dávno,ale pamatuju si že sem ujížděla při kojení na oplatky horalky,ty sem musela mít v zásobě pořád.A jak sem přestala kojit,tak mě přešla i chuť...takže si dávejte podle libosti 😅

kalo
1. čer 2010

jééé, tak to si užívejte 🙂 Já se sladkého při kojení nesměla ani dotknout...malá měla po jakýchkoli cukrech strašné bolení břicha...Tak jak jsem ho nemohla v těhotenství kvůli cukrovce, tak při kojení jsem kvůli jejím prdům nemohla už vůbec nic 🙂

irenka
1. čer 2010

Kalo: a jak jsi přežila šestinedělí? To ti fakt nezávidím, i když já taky dost omezovala jídlo, jelikož měl Matýsek samý pupínky... tak jsem měla strach že je to z jídla. Ale nebylo...

Samik: doufám, že mě to přejde, jinak neprojdu dveřma 🙂))

lin18
1. čer 2010

Holky tak já v šestinedělí skoro nejedla...Kuba trpěl na koliky a já měla strach sníst cokoliv...aspoň šly kila rychle dolů...a já navíc byla tak vystresovaná, že jsem na jídlo stejně neměla vůbec náladu 😀 .
Chuť na sladký přišla později...a bohužel trvá dodnes i když už asi měsíc nekojím....takže co jsem kojením shodila už zase úspěšně nabírám 😠

marinka
2. čer 2010

Tak já jsem na sladkém taky při kojení závislá, každý den tak dva až tři oplatky nebo sladké pečivo, koblížky, koláčky.. 😅 A sladký čaj nebo Caro 😅

irenka
2. čer 2010

Lin: Taky budu řešit figuru ale až dokojím... ted to stejně nemá cenu.

Marinko, když ty si můžeš dovolit cokoliv, ty jsi takové tintítko co si pamatuju. 🙂 😉

marinka
2. čer 2010

irenko,to jo, já postavu neřeším, teda jo, že bych chtěla přibrat, ale během kojení je to absolutně nemožné 😅

lin18
2. čer 2010

No já jsem teda zhubla....aspoň na kila, ale na postavě to poznat není....velké břicho a vytahaná prsa 😠
Ale co bysme pro ty naše milačky neudělaly, že? 😀

pompila
3. čer 2010

ahojky, tak přidávám svouj poznatek o sladkém, já na sladké byla vždycky i v těhu, žádný problém, spíš mi chutnalo co dřív moc ne a naopak, ted mám 3týdeního klučinu a myslím, že se mi osypal z nugety, jinak koláčky a tak to já taky můžu a vůbec mi nevadí, že jsou den staré 🙂 .
Jak některé píšete kila neřešíte, přijde mi, že ani nemusíte, jste všechny hubenoučké tak si dopřejte, já bylas oplácaná vždycky, v těhu nabrala 16kg, deset je pryč, ale co těch 6 a vííc kdyby to šlo, hold asi budu muset omezit celkově jídlo a pak cvičit, jenže mě to taaaak nebavííí.
Tak jsem se vykecala...
papa a pěkný sladký den bez deště 😉

irenka
3. čer 2010

Já taky na sladký vždycky byla, v těhu to přešlo tak jsem byla ráda, že tolik nepřiberu.
Ale stejně jsem v těhu nabrala 14 kg a debilní sestra mi nadávala v poradně že jsem moc přibrala.... kravka jedna, přitom tancuju a ještě týden před porodem jsem křepčila na baletu... 🙂
NO ale Matýsek byl velikej.
Ted si sladký neodpírám, říkám si, že to tělo asi potřebuje a tak si řekne co mi chybí...

Pompi: Já jsem taky zlenivěla, měla bych cvičit Mojžíšovou na záda ale jsem táááák líná... a po porodu mi zbyla 3kg nahoře.
Tak až dokojím tak se dám do cvičení a tak....

Taky jsem se vykecala,, tak jdu něco dělat...
Zatím páá

JO a už by to chtělo alespon náznak lepšího počasí, vůbec bych se nezlobila... 🙂

pompila
3. čer 2010

irenko - s počasím ti dávám uuplně za pravdu, je to hnus a fakt je kráva ta sestra, to jsi dobrá, že jsi ještě křepčila. tak všem dobrou noc a snad lepší počasí už zítra

katka82
4. čer 2010

Taky se přidávám do klubu milovnic všeho sladkého 😉 😀
Irenko tak to by mi zajímalo co by ta sestra řekla mě 😉 jsem nabrala 25 kilo 😅 ale jj bylo to tím sladkým a ještě teď nemine den bez čokošky či sušenky 😉 😀 ale 23 kilo už je pryč a ty 2 zbejvající už neřeším 🙂