Otočilo se někomu dítě po 36. týdnu? Jak tomu pomoci?

pajuska578
10. zář 2019

Ahoj,jsem 36+5 a malý ještě není otočený. Má s tim někdo zkušenost? Popřípadě jsou nějaký rady co bych mohla dělat? Nebo se to nedá nijak ovlivnit ? Děkuju za každou radu

sim244
10. zář 2019

Údajně pomáhá “hopsání” na míči. Ale nevim no... mě se malý nakonec otočil kolem 37tt

vaseli16
10. zář 2019

Babske rady jako hopsani na mici,svitit mu baterkou aby se otocil za svetlem,plavani...zda to funguje nevim...jeste ma relativne cas na to se otocit,znam pripady kdy se otocili az 14 pred TP...ale taky se rika ze kdyz se neotoci ma k tomu duvod...

katka_nedo
10. zář 2019

@vaseli16 Kamosky dcera mela kratky pupecnik a musela na CS,protoze ji to ani nemohlo jit se otocit

zadovicek
10. zář 2019

Syn se mi otočil ještě v 38.týdnu, nepomáhala jsem tomu nijak..

sasui1
10. zář 2019

Me se otocil v 37. Nedelala jsem pro to nic zvlastniho... Otocil se kdyz jsem lezela na boku. Tak mel asi vic mista... A jinak mi dr. Nabidl nejaky hmat v nemocnici na otoceni... Ale nedosla jsem na to tak s tim nemam zkusenosti...

vaseli16
10. zář 2019

@katka_nedo ano proto pisu ze nektera miminka maji k tomu duvod ze se neotoci ama jsou prdelkou napred

azby
10. zář 2019

Ano ve 40. Týdnu😉 den před plánovaným císařem. Asi se lekl

lucifux
10. zář 2019

Já jsem zkoušela snad všecko a nic, nakonec jsem musela 40+1 na vyvolávačku a porodila jsem si hezky KP.

kacii
10. zář 2019

V 37.tt samo behem noci...ani jsem to necitila... jeden den u sve mudr.utz ...druhy dne odeslana na domluvu do Bohunic na poradu ohledne otoceni zevnim hmatem a nebylo to uz potreba... 😀

pajuska578
autor
10. zář 2019

@kacii děkuju vsem za rady ... Uvidíme ják to dopadne

beata.n
10. zář 2019

Me se mala otocila par dni pred porodem. Zadeckem byla dolu uz od 25tt a nic nepomohlo na otoceni. Mela jsem uz domluveny porod kp. No velke prekvapeni bylo, ze si to rozmyslela 🙈😃. Ani jsem to otoceni necitila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru