Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Má se kojenec odstavit sám nebo mu k tomu mám pomoci?

madre1
21. čer 2016

Zajímal by mě Váš názor i zkušenosti 🙂
Jsem maminkou 3.dětí a každé jsem kojila jinak dlouho.První jen 1,5 měsíce(byl to boj,ale i za tu krátkou dobu jsem byla ráda),druhé 9,5 měsíce(ostavilo se samo)a to poslední kojím pořád.Nevypadá to však,že by se toho chtělo vzdát,ikdyž už máme vyrušené 4 mléčné dávky.Mám to nechat na něm nebo to v určitém věku ukončit a proč?

wimisci
21. čer 2016

@madre1 kojim 19mes. A cekam do samoodstavu 💜nejdyl vsak do 3let :D nikdy me nenapadlo odstavivat nasilim (s pohodlnosti nebo tak pod. ) 🙂 tak hodne sil a zdaru 🙂

dora13
21. čer 2016

Na tohle tema se vedou jak mezi odborniky, tak laiky neustale a nekonecne debaty a co jsem tak studovala, tak shoda nepanuje. Existuji zastanci samoodstavu, ktery probiha nekdy kolem tretiho roku zivota, pak jsou lekari, kteri rikaji, ze po roce uz kojeni diteti nic nedava, cetla jsem toho fakt dost a prijde mi, ze nic jako "spravny nazor" neexistuje. Doporucuju zaridit se podle toho, jak to bude vyhovovat tobe a tvemu diteti. Ja treba kojila do roka a pul, pak podruhe otehotnela a synka jsem odstavila, protoze uz to zacalo byt neunosne -- byla jsem strasne unavena, syn se zacal v noci porad budit, porad chtel pit, nic mu neteklo, plakal, vztekal se, bylo to bolestive. Ani jednomu uz to neprinaselo radost, takze jsem se rozhodla kojeni ukoncit, probehlo to bezbolestne, bez place, myslim, ze jsme k tomu proste oba dozrali 🙂
Fakt zalezi na vas, co vam obema vyhovuje, zadne objektivni meritko v tomto neexistuje 🙂

naomi6
21. čer 2016

@madre1 Dcerku jsem kojila 17 měsíců a tak nějak se odstavila přirozeně sama. U syna to bylo o hodně horší. Kojila jsem ho téměř dva roky, ale už to bylo neúnosné a musela jsem ho odstavit. Budil se i 5x za noc, přes den mě svlékal. Byla jsem strašně unavená a vyhublá. Odstavila jsem ho ze dne na den. První noc plakal, druhou spal už krásně celou noc. Takže záleží opravdu na vás. Pokud vám kojení nevadí, kojte klidně dál. Jakmile vám to začne znepříjemnovat život, je potřeba to ukončit. Hodně štěstí 😉

jackjacek
21. čer 2016

Já sem kojila kluka přes tři roky a odstavit se,sám rozhodně nechtěl. Musela sem.už kojení ukončit,protože měl nastoupit do školky. A přesně jak píše Naomi to teda byl docela děs v noci se pořád budil bez prsa neusnul,pořád mě svlékal. Tři večery po sobě sem ho nechala tátovi doma a odešla ať si s ním poradí,přes den sem mu prostě nedala a bylo po problémech. Druhou holku jsem odstavila,když jí bylo rok a půl a teď čekám třetí a chystám se udělat to samé. Na co kojit dítě do tří let? Jsou na prsu závislé a maminka je otrok.

izz76
21. čer 2016

@madre1 Do dvou let bych cíleně neodstavovala,MM má pro dítě podstatný význam,nevidím smysl v tom upřít třeba ročnímu dítěti kojení a místo toho mu nacpat um. Po druhém roce záleží co komu vyhovuje,straší dceru jsem odstavila kolem 27-28měsíce,bylo to období kdy už jí opouštěla závislost na kojení,tak jsem to pdpořila homeopatiky a dceři přestalo mlíko chutnat úplně. S mladší jště uvidim,hranici mám do 3let 😉

guinea
21. čer 2016

Holky, jak vypadá to samoodstavení? Mému chlapečkovi je skoro rok, kojím ráno po probuzení a večer před usnutím, někdy přes den jako "doplněk" k jídlu a hlavně, když potřebuje uklidnit. Sám od sebe čeká kojení ráno, je to pro něj příjemné probuzení, jinak kojení nevyžaduje, a párkrát když jsem ráno musela rychle pryč a nebyl čas, tak byl bez kojení úplně v pohodě. Večer je to zase pohodlné pro mě, kojením se pěkně uklidní a usne. Tak nevím, kdy s tím přestat - když nabídnu, je rád, ale kdybych nenabídla, nevzpoměl by si. Manželovi se ale kojení ročního dítěte zdá už moc...

konidana
21. čer 2016

@guinea tak pokud to máte takhle na pohodu 1 nebo 2 denně, tak to je super. také jsem plánovala kojit dlouho, ale nepodařilo se mi dospět do bodu, kdy by to dítěti stačilo 1x nebo 2 x za den. Kojení co hodinu nebo dvě a v noci také 2x nebo 3x jsem po roce dětí už neunesla, takže jsem je v 13 (15) měsících odstavila úplně ze dne na den. Jak vypadá samoodstavení tedy netuším:D J jinak můj muž mi několik měsíců zakazoval nosit první v šátku(marně) a sám šátek odmítal až do jejího 1,5 roku, kdy to vyzkoušel a pak na šátek nedal dopusti. Kojení si bohužel chlap nezkusí:D

isabelafuentes
3. zář 2018

@izz76 Prosim pekne,jakymi homeopatiky jste to podporila?

madre1
autor
3. zář 2018

Nakonec jsem toho nejmladšího kojila 2 roky a 4 měsíce. Přišla nemoc RUKA,NOHA,ÚSTA a když se z ní vylízal, ke kojení se už nevrátil 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli