Má smysl kupovat kojící podprsenku?

petra984
30. črc 2011

Ahoj holky, jsem ve 31tt. a zvažuji, jestli si mám koupit kojící podprsenku. Už mnohokrát jsem slyšela názor, že je to zbytečné vyhazování peněz, že mi zrovna tak poslouží normální a že jak do kojící, tak do klasické podprsenky si můžu vložit prsní vložky na vsáknutí přebytečného mléka. Ptám se hlavně proto, že všechny kojící podprsenky, co jsem zatím viděla, mi přijdou jak na starou bábu. Říkám si, že když budu kojit, postačí, když si sundám jedno ramínko a podprsenku shrnu. Vzhledem k tomu, že jsem ale prvorodička, tak s tím přece jen nemám takové zkušenosti. Budu ráda za každý názor 🙂

wovi
1. říj 2014

ja koupila v tehu kojici z HM 2 za 400kč a byla jsem spokojena tak jsem si koupila jeste jeden par, mam 2černe a 2bile a jsem spokojna, nemenila bych

agne
1. říj 2014

Ano, pokud kojení myslíš vážně 😀 . A věř, že ty, který vypadají jak na důchodkyni jsou bohudík nejlepší, sice neerotické, ale mateřské, pohodlné, nikde netlačící (kostice), bavlna - bez umělotin a krajek. Prostě tady je vzhled druhořadý, prvotní je pohodlí pro tebe. A za nějakou dobu ti to ani nepřijde... V těhotenství se dá nosit třeba i bolerko, ale pak je to jedna z nejdůležitějších věcí, hlavně přes šestinedělí, kdy jsou prsa citlivá, může ti vytékat mléko, atd. A dvě ti rozhodně nestačí...

ala1970
16. srp 2016
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Určitě bych ti doporučila si koupit kojící podprsenku. Má to praktickou výhodu s tím jak si jí můžeš připravit pro kojení. Je to mnohem pohodlnější a praktičtější. Bude ti lépe sedět. Přeci jen z z výběru klasických podprsenek http://www.moje-pradlo.cz/podprsenky je viditelné, že sundávání a nasazování x krát denně, by byl "opruz".

petty84
16. srp 2016

Na aukru mají nové za 100kč 😉

babanci
16. srp 2016

Určitě ano. U Marksandspencer skvěle sedí.

lajla
16. srp 2016

Jasně

sisstin
16. srp 2016

Tak ja treba kojim 9 mesic a nikdy jsem ji nevyuzila, kojim normalne i s push-up, je to dost indivindi. Jednu bych si koupila a pak uvidis, zda ji vyuzijes nebo ne.

shui_xian
31. led 2017

U mě to bylo s kojící podprsenkou celkem fiasko... Vybrala jsem pečlivě, velikost seděla dobře (a že byl fakt problém ji sehnat!), ale ta denní rutina s ní byla nepříjemná. Špatně mi v ní držely laktační vložky a z těch vnitřních popruhů mě po delší době bolela prsa. Rozloučila jsem se s ní po týdnu.
Používám teď své klasické prádlo: s kosticemi, lehce vyztužené. Dá se na kojení docela dobře shrnout, prsa dostatečně podpírá a jsem v suchu. 😉 Na noc mám obyčejnou lambádu.
Každému hold podle jeho potřeb: myslím, že dopředu se to moc předpokládat nedá - chce to zkrátka zkusit a ideální způsob si najít...

kalutedi
31. led 2017

Nemá, celé kojení jsem odnosila ve sportovních podprsenkách (lambádách). Ale asi záleží, jak velká prsa budeš nosit🙂

hz
31. led 2017

ja koupila kojo podprsenku pred nalitim prsu a to jsem nemela delat-spatne jsem odhadla velikost a priskrtila mi mlekovody v podpazdi-prusvih v podobe ucpaneho mlekovodu byl na svete. tak sla z domu. ted mam jen volne sportovni podprsenky a je klid..

maminkapusinka
20. led 2018

Určitě by ti poradili i v obchodě Happymum, prodávají kojící podprsenky Anita. Já jsem během těhotenství na tuto značku nedala dopustit. Je to elegantní a velmi příjemné spodní prádlo. Nebo můžeš zkusit zde https://www.happymum.cz/0,tehotenske-podprsenky...

chocolady
20. led 2018

Kojici podprsenku jsem nepotrebovala a nepotrebuji doted. (13 mesicu). Prvni dny jsem nenosila zadnou a pozdeji obycejnou s kosticemi. Normalne se da pohodlne zvednout, nikdo nic nevidi. Miminko se napije a pak to jednoduse das dolu..

ditevbyte
20. led 2018

Já měla z Marks & Spencer. Prodávali 2 za asi 1000 Kč a vypadaly v podstatě normálně. Ale pokud si dobře vzpomínám, používala jsem je jen u prvního mimina, u druhého jsem se na to vykašlala a nosila normální. Mám pocit, že při kojení se nemají nosit kostice, ale já s normálními podprsenkami neměla nejmenší problém

leymea
20. led 2018

Normalne nosim push up podprsenky a vubec se mi do kojicich nechtelo, ale kdyz to bylo na seznamu do porodnice tak jsem si ji radsi koupila, ale chtela jsem alespon dve. Objednavala jsem na Astratexu. Vzala jsem asi 4ks a doma zkusila. S kosticema nevypadala spatne, ale bylo mi lito dat tolik penez za kojici podprdu, ze si radsi koupim normalni, ale rikala jsem si, ze budu potrebovat v nejaky spat a v klasicky podprsence bych rano byla cela rozlamana. Tak jsem si vzala cernou obycejnou bez kostic, i presto, ze stala 500,- . Nakonec ji od porodnice nosim nonstop a jsem strasne spokojena. Staci mi jedna, vyperu a za chvili je sucha (mezitim si vezmu klasickou). Kdyz jdu do spolecnosti tak si beru klasickou podprsenku 🙂

dancamich
21. led 2018

@petra984 Já jsem měla na kojení hned několik a bylo to fajn. Hlavně na noc bych pořídila bezkosticovou, protože mě třeba mlíko teklo i samo a měla jsem od toho celé triko. Kupovala jsem od Eksluzywna a nebyla to nějaká pálka. https://ekskluzywna.cz/materske-spodni-pradlo Jinak je každopádně dobré si třeba zajít do Triola, abys zjistila svou skutečnou velikost. Já jsem si myslela, že mám 80E a měla jsem nakonec 75H. 😉

tynka9
21. led 2018

Mě se prsa hodně zvětšila ještě před polovinou těhotenství a do svých podprsenek jsem se nevešla, tak jsem si koupila rovnou 2 kojící a před porodem jsem přidala ještě 2. Ty druhé jsem brala elastičtější, aby byly dost velké i po nalití prsou. Malému jsou 2 měsíce a zatím jsem je nesundala 😉 stejně jsem si musela kupovat větší, tak už rovnou kojící, co bych časem dělala s velkýma normálníma. Šla jsem z košíčků B tak na F 😁

luciebx
21. led 2018

Mám dvě a nedokážu si bez nich život představit.

leneee
21. led 2018

V prvnim tehotenstvi jsem mela 3 a vyuzivala jen ze zacatku-desne me pak stvalo to rozepinani kosicku a tak jsem koupila sportovni lambadu (duopack v ff asi za 350,-) a stacilo to.U druheho syna uz jen txy sportovni-kojici mi velikostne stejne nebyly (prsa jsem mela jeste vetsi nez u prvniho) a nechtelo se mi uz utracet za kojici podprsenky.

jade85
21. led 2018

Jsem 35tt a už tak 4, 5 měsíců nosím jen mateřské podprsenky. V těhotenství mám hodně citlivá prsa a vše kolem nich, takže kostice nesnesu. Mám dvě sportovní z HM, dvě "tílkové" od Carriwell a tři obyč bavlněné babkovské z Bonprixu připravené do porodnice. Takže za mě nutná investice, i kdybych náhodou nekojila.

tete20
21. led 2018

Mám z bonprixu, dve koupene v sade. Nedam na ne dopustit. Netlaci, jsou pohodlne. Po porodu jak mam vetsi prsa tak me kostice tlacily, nosim je porad ikdyz kojim jen v noci. Jeste se mi libily i z Astratexu, ale v bonprix vyjdou levneji. Tusim dve za cca 500-600kč. Kupovala jsem az po porodu.

olga_
21. led 2018

@petra984 Kupovala jsem si dvě - jednu černou a jednu bílou. Kojila jsem tři a čtvrt roku, z toho kojicí jsem nosila dva roky - a rozhodně to nebyly vyhozené peníze. Stahováním ramínka a deformací košíčku si svoje běžné podprsenky zaručeně zničíš. Navíc ti možná nebude sedět ani velikost, protože až se prsa nalijou, bude to mazec, takže se možná stejně investici do podprsenky nevyhneš... A dají se teda koupit i moc pěkné kousky 😉.

dixi86
21. led 2018

Kojila jsem 20měsíců a nosím stále i v těhotenství, po porodu se jen vrátím k těm větším velikostem jako s malým a nedám bez nich ránu. Mám velká prsa a při kojení jak přes den, tak v noci si neumim představit něco jiného, natož sportovní. Mám několikery z Bonprix, cena super, peru stále na 60 a jsou stejné a naprosto je necítím ani ve spánku. Jako "lepší" mám dvě krásné s kosticemi z Trioly, ale jsou nepohodlné, tlačí, ale na zamaskování vložek zase super, takže ty mám na léto. Z lidlu mi nevydržely a z Astratexu mám jednu dražší a z Bonprix jsou opravdu lepší.

dzogobela
21. led 2018

Ty jo, docela koukam, ze nektere holky koji s normalnimi, treba i push up podprsenkami. Ja s nimi kojila parkrat, kdyz uz jsem nekojila tolik a na navstevu jsem si nehtela brat normalni a bylo ki to fakt nepohodlne.... Jako za me kojici rozhodne ano, kupovala jsem v nextu. Jedina nevyhoda pro me byla, ze v lete mi v ni bylo horko, protoze je na ni "hodne latky". Ale jinak to pohodli, ze jen odepnes, nikde to nedre... Za me super vec a jedna z veci, kterou budu urcite na druhe pouzivat znovu. Navic, ja v podprsence i spala, abych nemela mleko vsude 😀 a ja bych treba v klasicke podprde spat nemohla... Ale jak to tu ctu, tak je to asi opravdu individualni 🙂

alcikamar
21. led 2018

Rozhodně kup,do zacatku dve,pak treba dokoupis,ale rozhodne to neni vyhazovani penez a věř,ze o pohodlnosti v normalni podprsence s nalityma prsama nemuze byt řeč,nebýt praktičnost s kojici se vazne lip manipuluje

gorda
21. led 2018

Docela by me zajimalo, jak ty, ktere pisi, ze nosili normalni nebo zadnou, kojili nekde venku nebo jak resili tekouci mleko, nez se ustalila laktace. Nemyslim to zle proste me to zajima. 🙂 Ja koupila dve obyc z HM pred porodem a pak cekala, co bude. Po ustaleni laktace jsem na noc nosila starou pohodlnou sportovni a sla si koupit na bezne noseni jednu vyztuzenou. Ale hned po porodu, jak jsem vedela, ze budu kojit, letela jsem do HM pro kojici tilka. Prohlizela jsem je pred porodem, ale to nesli s brichem moc zkouset a vyhodit osum devet stovek a nic, se me nechtelo. Nosila jsem je cele kojeni, dvena doma a obcas na spani, tam me bylo jedno cim to zaspinim, jak rychle se vytahaji a dve "na ven" :D Pekne me prsa drzeli a chodila jsem v nich i v lete jako v klasickych tilkach. A hlavne jsem ocenila, ze jsem nemusela vyhrnovat vsechny vrstvy obleceni, v lete jsem nemusela nikomu ukazovat holy pupek a zada a v zime jsem mela pupek a zada behem kojeni aspon trosku v teple. :D Ted uz nekojim, ale doma je nosim porad.

gorda
21. led 2018

Jenom jsem zapomela napsat, ze tech osum stovek bylo za dve, takze za me dobry kup 🙂

gorda
21. led 2018

A ted se divam, docela stara diskuze :D Ale mozna si to nekdo rad precte a pomuze mu to :D

dzogobela
21. led 2018

@gorda taky by me zajimalo, jak to mely holky, co "ze zacatku nenosilo zadnou" 😀 vzdyt to mleko tece furt a treba v noci, kdyz dite dyl spalo, tak mi i prsni vlozka protekla 🙂

shine2015
21. led 2018

Nosila jsem pouze j první dcery a to v porodnici. Pak jsem měla vyztužené pevné a díky nim nemám prsa u pupku ale i po třech detech pěkná a celkem pevná. Jasný není to jako v 17ti ale jsou ještě pěkná .... kdybych nosila kojici tak mi je proste neudrží tam kde měly být...
Já bych si koupila jednu max dvě a pak viděla...ale hlavně kupovat až po porodu nebo v těsně blízkosti....protože prsa se ti změní...

m.e.l
21. led 2018

U prvního jsem si koupila kojící podprsenky a byly mi na ****. . . - nekojila jsem. U druhého jsem nekoupila - plně kojím a používám své pohodlné - mám jednu hodně vytahující se a dvě které mají zapínání vepředu a ne vzadu. . . Když má ženská blbé horní oblečení, tak se blbě prso vyndavá z každé podprsenky. Ke všemu sehnat opravdu dobrou kojící podprsenku pro velká prsa je vážně umění!!!