Má smysl kupovat kojící podprsenku?

petra984
30. črc 2011

Ahoj holky, jsem ve 31tt. a zvažuji, jestli si mám koupit kojící podprsenku. Už mnohokrát jsem slyšela názor, že je to zbytečné vyhazování peněz, že mi zrovna tak poslouží normální a že jak do kojící, tak do klasické podprsenky si můžu vložit prsní vložky na vsáknutí přebytečného mléka. Ptám se hlavně proto, že všechny kojící podprsenky, co jsem zatím viděla, mi přijdou jak na starou bábu. Říkám si, že když budu kojit, postačí, když si sundám jedno ramínko a podprsenku shrnu. Vzhledem k tomu, že jsem ale prvorodička, tak s tím přece jen nemám takové zkušenosti. Budu ráda za každý názor 🙂

pellullinka
30. črc 2011

no já nevím, ale zrovna pohodlná podprsenka mi jako vyhazování peněz nepřijde, pokud si pořídíš nějakou normální v běžné cenové relaci. ano i do klasické si můžeš dát vložky do podprsenky ale jak to prso třeba v parku budeš tahat nevím to nevím 😀 pokud nenosíš takové ty "babkovské", tím nikoho neurážím, ale s košíčkové nebo kosticové podprsenky to jde dost špatně, hlavně tu podprsenku budeš s největší pravděpodobností i na noc a celý den doma, představ si spát ve své klasické podprsence 😀
stačí koupit dvě, jednu bílou a jednu černou.
Ale určitě se ozve spousta maminek co kojící podprsenku neměly a přežily, ale mě byla mnohem pohodlnější a nosila jsem jí opravdu hodně - takže pro mě to vyhozené peníze určitě nebyly. To jsou jiné kraviny za které maminky vyhazují zbytečně své finance

mami29
30. črc 2011

Ahoj nekdo misto kojici pouziva takove ty sportovni. Pokud za normalni povazujes s kosticema tak bych se podivala alespon po jedne nekosticove na noc. Uvidis jak ti to bude pohodlne, nekdo na ne neda dopustit pro jine je to blbost.
Ja mam jednu novou kojici jednu sportovni a zbytek normalni.

bellka
30. črc 2011

já mám 2, jednu bílou a druhou tělovou a jsem nadmíru spokojená 😉 kojím kdekoliv a tohle je pro mě fakt nejpohodlnější 😉 na noc používám sportovní podprsenky, taky velice pohodlné, nikde nic netlačí, prsa nevypadávají, paráda 🙂

janaj0
30. črc 2011

@petra984 doma to tak udělat můžeš, ale venku na to je nejpohodlnější kojící. Bolerka jsou fajn na noc - jak píší holky. Tak si kup před porodem jen jednu a jednu sportovní a po porodu uvidíš, co Ti vyhovuje 😉

petra984
autor
30. črc 2011

Holky, moc děkuji za názory, asi se pro ně tedy vypravím 🙂

johnatanka
30. črc 2011

co ženská, to názor, do porodnice ti třeba postačí jen sportovní, bezešvá a pak si kdykoli můžeš koupit kojící....není to věc, kterou nutně potřebuješ hned teď...hlavně uvidíš i jakou velikost budeš používat
já používala a používám hodně sportovní a normální a nemám s tím problém ... jinak mám 2 kojící po prvním těhu, ale ani ty jsem tentokrát s druhým dítětem nevytáhla....uvidíš, co ti bude vyhovovat

evaviki
30. črc 2011

tak ja som nekupovala nic (niezeby som nechcela, ale vsetky boli velke) a prezila som 🙂) a takisto som spavala bez podprsenky, s nou by ma to sialene obmedzovalo..

spagatice
30. črc 2011

Já jsem používala obyčejné (jakoby sportovní) kojící a teď je budu používat zase. Dají se sehnat i levně. Kojila jsem i venku a sundavat obyčejné podprsenky s kosticema a vyztužené fakt neni úplně pohodlné. A je pravda, že jsi v tom celý den, tak to chce mít jen nějaké obyčejné pohodlné 😉

eloana
30. črc 2011

Kupovala jsem si do 100 korun u vietnamcu s odepinacimi raminky.... vzdy se zmenou velikosti sla podprsenka do popelnice

barnie
30. črc 2011

Ahoj!

Já teda na kojící podprsenku nedám dopustit, malá má deset měsíců, stále kojím, a tak ji nosím ještě pořád. Mám dvě a stačí to. Je sice pravda, že nevypadají moc sexy, ale když si někdy vezmu normální s kosticema a pak kojím, opravdu to oceňuji, jak je ta kojící podprda na kojení pohodlná. Určitě nelituju, že je mám...a doporučuju na vyzkoušení jednu koupit🙂 Taky jsem to tak udělala, nejdříve jsem si koupila jednu do porodnice a až prsa trochu "splaskla" koupila jsem druhou, o něco menší.

lucy222
30. črc 2011

@petra984 ja nedam bez kojo podprsenky ani ranu. Mam ji na sobe cely den+v noci a je velmi pohodlna....doporucuji koupit do zacatku 2 ks nejake obyc. a po porodu uvidis jak Ti sedne velikost a take jestli vubec pouzijes (jestli budes kojit) - podle toho si dokoupis dalsi. Ja sehnala na netu moc hezke kousky - take jsem nechtela ty 'babickovske' 😉
Sportovni bolerka jsou prijemna, podprsenka s kosticemi moc na celodenni/celonocni noseni neni.

bledulka
30. črc 2011

Ahoj,

já mám velká prsa a bez podprsenky nemohu být, potřebuju opravdu něco, co mi prsa poddrží..
v prvním těhu jsem si koupila sportovní a jednu "babkovskou" za pár kaček.. v porodce stačila ,ale potom už ne... sportovní mi nevyhovovala, prsa nepodepřená, neudržela se mi tam ani ta vložka na bradavky..

po 14 dnech po porodu jsem zašla pro kvalitní podprsenku - to už jsem za sebou měla to období "nalitých prsou" , věděla jsem, že se nám kojení daří a už si mohla vybrat velikost. Koupila jsem si dvě podprsenky kojící -s kosticí, kvalitní a velmi pohodlnou (a to i přesto, že má kostice- prostě mě se ulevilo,když mi to moje velká prsa podrželo)
nejsou babkovské a na první pohled nikdo nepozná, že jsou kojící..
tyto dvě kvalitní mi vydržely i pro druhé těhu a kojení- nosila jsme tyhle dvě fakt pořád-pořád dokola prala a nosila a až po těchto dvou odkojených dětech nesou mírné známky opotřebení.. Tu babkovskou za pár kaček jsem vyhodila po pár měsích- vygajdaná, nekvalitní,

nemohu mluvit za všechny,ale pro mě měla kvalitní (i když dražší) podprsenka smysl
měla jsem tuto v černé http://www.ondalek.cz/produkt/anita-podprsenka-...
typ bílé nemohu už najít...

uvidíš sama,ale kupovala bych to až po porodu,v porodce bude stačit něco obyč...klidně i topík,co ti přidrží vložky na prsou...

ladybugie
30. črc 2011

já mám normálně prsa 70I, děsná velikost. Bez podprdy rozhodně být nemůžu, takže i ta kojící pro mě byla jasnou volbou. Koupila jsem si jednu černou a jednu bílou od Anity a byla jsem ráda. Sice jsou dražší, ale po půlročním kojení a denním a nočním nošení vypadají pořád skvěle.

Kojící podrpda rozhodně nejsou vyhozené peníze, ať máš velká nebo malá prsa. U normální podprdy bys jí musela sundavat, nebo různě krčit a vytahovat. U kojící stačí jednou rukou rozepnout klip, uvolnit košíček, který zrovna potřebuješ a fertig. Dokojíš, jednou rukou zapneš a každý ví prd. Normální podprdu bys musela složitě urovnávat.

Kupovala jsem je těsně před porodem, v porodce mi sestra vynadala, že ji nenosím, takže jsem ji oblíkla a svlíkla po půl roce, fakt dobrý kup. ( oproti jiným ptákovinám se kojící podprda fakt vyplatí) 🙂

A k těm bábovskejm, já teda taky nejsem jejich fanynka, ale ty se plánuješ během kojení někde obnažovat, že to tak řešíš? Uvidíš sama, že ti třeba krajky budou nepříjemné, protože prsa jsou během kojení citlivá a budeš za jednu babušenku ráda 😀

miskadis
31. črc 2011

Mě to přišlo zbytečný si ji kupovat, tak jsem si koupila 3 ty sportovní podprsenky na střídačku a taky to stačilo.

rebelie
27. říj 2011

@ladybugie Prosím Tě, kde jsi sehnala ty kojící podprsenky v takovéto velikosti. Já mám teď 80H, taky nějakou potřebuju a měla jsem doporučení na Tveret, ale ten teď skončil a já vůbec nevím, kde tu podprdu sehnat...

garfieldka
27. říj 2011

Tak já si vzala do porodky 1x nornální podprdu s kosticí a 1x kojící obyč. bavlněnou bílou asi za 250kč a měla jsem pak v plánu, že až se vrátim z porodnice, že si dokoupim aspoň jěště 2 kojící se správnou velikostí, protože jsem nevěděla o kolik se mi pak po porodu zvětší prsa, ale o moc to pak nebylo, to se mi spíš zvětšovaly v průběhu těhotenství. Asi 2-3den po porodu se mi prsa tak nalily a ztvrdnuly, že nešlo nosit podprdu s kosticí jak to bolelo a řezalo a i se s ní blbě zacházelo jak se ta kostice přetáčela a zdržovalo to, takže to nedoporučuji. Ale určitě bych měla minimálně 2-3 kojící podprdy sebou v porodnici, protože mi hodně samovolně teklo mléko až to prosakovalo skrz ty kojící tampony(3kusy na sobě) až na triko, takže jsem nestíhala ty podprdy prát a sušit. Když to mlíko uschlo na podprdě, tak to dělalo žlutý mapy a vypadalo to nechutně 😝 Za týden jsem stejně musela přestat kojit kvůli lékům, takže kojící podrdy mi byly na nic. Taky jsem byla prvorodička a nevěděla jsem taky co a jak a teď už jsem zas o něco chytřejší a příště bych byla vybavená lépe 🙂 Ale u mě už žádný příště nebude páč mám 10.m dvojčátka a to mi úplně stačí 😀 😀 😀 😀

ladybugie
28. říj 2011

@rebelie Ahoj, já měla podprdu od německé firmy Anita. Mrkni po webu.

kkomtesa
28. říj 2011

@petra984 Já jsem si koupila dvě, ale vůbec nepoužívám, mám asi dvanáct bavlněných bezešvých a je to nejlepší, jenom se vyhrne většinou spodem, ale jde to i obráceně. Velikost jsem vybírala asi tři týdny před porodem.

anka.
28. říj 2011

Ahoj, já myslím, že to smysl určitě má. Nosila jsem je víc jak rok. A existují i různé pěkné, co nejsou k rozeznání od normálních a ne jenom ty babkovské, jak se tady furt zmiňuje. Jo a ještě nechápu, že se tu často píše, že stačí dvě...no, pro začátek asi jo...ale jinak ne. Normálních podprsenek má každý taky víc - předpokládám. 😉

jasekd
28. říj 2011

Ja ji nosila asi 14 dnu, pak uz normalni sportovni bezesve, je mi to pohodlnejsi. Pro me uplne zbytecna investice, rychlejsi i min napadne mi pripada vyhrnout tu obyc, nez odepinat kosicek. Nosim vetsinou normalni tricka, ne rozepinaci kosile apod.

hojda
28. říj 2011

TAky záleží, jak moc se ti nalijí prsa, pokud hodně, tak věř, že jen ta sportovní stačit nebude, že prsa neudrží a pak z toho jen bolí zádá 😒

cincinnati
28. říj 2011

Rozhodně doporučuju kojící podprsenku koupit. Já měla a stále mám tuhle, i když nekojím: http://www.malvik.cz/Pro-maminky/tehotenske-spo.... Nedokážu se s ní rozloučit, protože se dobře nosí a je z příjemného materiálu. Dělá hezká prsa i bez kostic.
Jen shrnout ramínko normální podprsenky není dostačující a neumím si ani představit, jak bys to dělala, abys dostatečně prso odkryla.

ilonik2
16. srp 2014
Uživatel ilonik2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ilonik2.

Jak píšou holky, taky bych asi volila minimálně jednu, která se dá použít i někam do společnosti, jsou různý varianty sportovních podprsenek nebo i těch kojících a nemusí vypadat jak na starou babu.

kacenka1111
16. srp 2014

Nevite o nejake pro velka a tezka prsa? Brzy se mi vsechny provesi🙂 Minule jsem mela ( a pak pouzivala asi rok ) bez kostic, ale neudrzela mi moc prsa, vypadalo to svesene a jeste mi byly videt vlozky do podprsenky....

romca05
16. srp 2014

Za mě určitě kojící podprsenka význam má 🙂 Nosila jsem ji ještě v roce malé (kojila se celkem často), teď už pije jen ráno a večer, takže už není potřeba. Protože mám velký prsa, tak je celkem nepohodlné je vytahovat z obyčejné podprsenky. Jednou denně to je v pohodě, ale když mimčo pije pořád.... 🙂 Fakt je to jediná "kojící" věc, kterou jsem opravdu potřebovala! Super jsou podprsenky od Anity a pak jsem měla ještě mammae, jsou drahé, ale vypadají (a hlavně prsa v nich) jako nekojící 🙂

dezyre
16. srp 2014

Já jsem kojící podprdu využila jen na noc. Jinak vůbec, nosila jsem normální podprsenky. Ale možná je to tím, že jsem měla kojící podprdy, které byly opravdu nevzhledné pod tričkem. Takže jsem radši měla svoje staré pevné podprsenky, do kterých jsem si kupovala chicco vložky a byla jsem hrozně ráda, že nebylo vůbec poznat, že nějaké vložky v podprdě mám 😉 a ještě mě to dělalo pěkný tvar prsou 😅

tublatanka
16. srp 2014

@kacenka1111 Ahoj,mě vydžela od Anity..používám při drhém dítěti a stále je super,drží tvar,pohodlná a dá se nosit i normálně 🙂 Mám ještě 2 od jiných značek,ale ty jsou kvalitně jinde,nevydržely.

lllucielll
17. srp 2014

Já mám 2 a jsou super. Nemusíš pak nikde hledat odepnutá ramínka a pod....Takže za mě - určitě koupit 😉

mrazulkav
17. srp 2014

Já si koupila kojící podrpsenku jednu (nijak drahou) a nevyhovovala mi. Jak se prso nalévalo, nevešla jsem se (neodhadla jsem holt velikost, i když jsem brala větší). Ani vzhledově nebyla nic moc...
Maximálně spokojená jsem byla se sportovkami (ne ty bezešvé, které nic neudrží) v kombinaci s vložkami...

verushe20
1. říj 2014

Nedokážu si představit ze nosím podprsenky co jsem nosila driv (push up)... Takže za mě jedině kojící podprsenka.