Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

niega
21. srp 2010

@konik88 K tomu kakání - možná je to jenom tím, že nemá dostatečně silný břišní svaly, a tak to prostě ze sebe nedokáže vytlačit. Zlepší se to, až se začně víc hýbat. Nám pro teď spolehlivě funguje toto - po kojení v koupelně rozbalit, promasírovat bříško (kroužit rukou ve směru hodinových ručiček), párkrát jemně přitlačit kolínka k hrudníku (ale aby miminko neřvalo, pak se výsledek nedostaví), no a následně uchopit miminko do klubíčka (čelem od sebe, záda a hlavička opřená o moje tělo, držím pod kolínky - nesmí se škubat, musí být v klidu a trošku tlačit) + vystrčit nad umyvadlo. No a umyvadlo se za chvíli začne plnit 😀 V případě potřeby několikrát zopakovat. Takhle to děláme několikrát denně, a to i v noci. Pokud miminko u toho křičí a vzpírá se, je to nanic a lepší je to zkusit později.

konik88
autor
21. srp 2010

@niega díky za rady, zkusíme to. Ale že ona se sama nevykaká klidně 4 dny. Kdybych jí tou rourkou nepomohla, tak by snad za chvilku vybuchla, jak by byla plná.
Dám zítra vědět, jestli to pomohlo. Nejhorší je to v noci, to se jí chce vždycky kolem čtvrté ráno a tlačí a tlačí a nic.

konik88
autor
21. srp 2010

@niega tak to bohužel nepomohlo. Už nevím, co s ní. Rourku jí musím dávat i třikrát denně a to se nesmí. Taky to není dobrý se jí tím pořád vrtat v zadečku. Asi budu muset jít k doktorovi, ať nás někam pošle. Zase budeme vypadat jako simulanti, ale já už vážně jinak nevím.

eloana
21. srp 2010

@konik88 zkus ji dat spis teplomer -kdyz se jim meri teplota ,tak se taky dava do zadecku -malemu to musim udela vzdy rano.... mam takovy ten s ohebnou spickou

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana tak ta rourka je to samý, jako teploměr.

eloana
21. srp 2010

@konik88 ja to male taky delala temer furt jednu dobu -zadne nasledky to nemelo

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana takže si myslíš, že nemám chodit k doktorovi a prostě používat rourku?

eloana
21. srp 2010

@konik88 zkus se zeptat .rekni ,ze ma koliky od toho tam preci jsou.....nebo zavolej ,jestli by ti neco neporadili

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana s doktorem to řešíme už dlouho. Ale už neví, co s náma. Proto vzal ten vzorek stolice, jestli nemá nějakýho toho vira. Ani s těma prdíkama už neví, co s náma. Dělám všechno možný i nemožný. Dávám probiotický kapky, před každým kojením Lefax, po kojení pokaždý dávám odbrknout. Cvičíme, masírujeme, dávám na bříško. Ale prostě nic nepomáhá.

Takže kdyby jsme k němu šli, tak nás už asi někam pošle. Říkal, ať přijdu, když se mi to kakání nebude zdát. Ale mě se nezdá pořád. Tak já nevím, jestli tam jít, nebo ne.

eloana
21. srp 2010

@konik88 bez ja tvrdim lepsi 5 x zbytecne nez jednou pozde... je to tvoje dite .obcas ti dokotri maji kecy,ale kasli na ne....
moje segra ta je zas opak -a malej diky tomu prisel o varlatko ..... kdybychom ji tam nedokopali nakonec by prisel o obe.... je to tezke musi se prijit vcas , aby se zachranilo,ale ona tam pomalu nechtela jit vubec

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana já jsem taková, že jdu k doktorovi s každou kravinou. Byli jsme i v nemocnici kvůli tomu, že zvracela nosem a jak jsem zjistila, tak to není nic neobvyklýho. A teď si říkám, že jsem včera ve stoličce našla jakoby takový průhledný hleny, to asi není normální, nebo jo? Asi tam raději zajdu, ať nás někam pošle. A taky si říkám, že se mi stává, že pláče u kojení a prohýbá se. Tak nevím, jestli je to normální, i když má prdíky nebo by měla u kojení přestat plakat i přes bolest bříška způsobenou těma prdíkama.

eloana
21. srp 2010

@konik88 ja mela problem s malou ted na vanoce -proste prestala kakat -bylo to nejhorsi co jsem zazila -proste ona potrebovala ,ale nechtela se vykakat - byl to psychicky problem ,ale zadny psycholog mi nepomohl -nakonec jsem si vydupala nemocnici -detska mi povidala ,ze to je zbytecne tahani po doktorech a co v nemocnici zacala 2 den normalne kakat -nam ta nemocnice pomohla -sice to bylo psychicke,ale toto jedine pomohlo -ono by se ot casem upravilo,ale do te doby bych se asi zblazdnila
to byl jen priklad, ze jsem si to vydupala ja 🙂 kamaradka meli ten samy problem a nikam nesli a meli to rok -hruza

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana my když jsme v nemocnici, tak je všechno OK. Ona je tam vždycky tak strašně hodná a já si tam taky odpočnu. Je pravda, že se tam teda taky nevykakala, ale tak krásně tam prděla 😀

eloana
21. srp 2010

@konik88 jestli mas pocit dej na nej -lepsi to vysetrit -my meli problem chvillku -ted uz to je lepsi,ale rano mu taky temer denne davam aby se vykalal teplomer

konik88
autor
21. srp 2010

@eloana já dávala taky jednou denně, ale dneska jsme museli už 3x a to je jedna hodina. No uvidíme, co dneska a zítra a kdyžtak půjdu v pondělí k doktorovi.

valentinuska
21. srp 2010

@konik88 my jsme taky měli ve stolici průhledný hlen a prý to nic není ... pokud toho tam nebude hodně a několikrát denně, tak by se nic dít nemělo 🙂
s prdíkama máme teda taky problémy a prostě se asi musí vydržet a přečkat to - déle než do 3 měsíců by to trvat nemělo 🙂 používáme taky probiotické kapičky + i já jím probiotika v tabletách, pak piju kojící čaj (s fenyklem, kmínem atd.), doma máme sab simplex a používám i rourku ... vidím jí tlačit několikrát denně a pokaždé jí to taky nevyjde, ale neřeším to, až když opravdu pláče a trápí jí to hodně ...
my teda i přes to kadíme několikrát denně - ale prý je normální, že se několik dní miminka nevykakají, protože vše co sní prý krásně využijí ...
myslím, že tyhle problémy mají tak nějak všichni, tak se nemusíš tolik bát 🙂

konik88
autor
21. srp 2010

@valentinuska ale ona se opravdu vykakat chce. Protože když jí tam tu rourku strčím, tak toho vždycky vyjede dost. Takže to není tím, že by neměla co kakat. Ale prostě to nějak nejde ☹

niega
22. srp 2010

@konik88 Tak to mě mrzí. Ale stejně si myslím, že je to metoda pro vás vhodná. Preventivně bych to stejně dělala. Když bude nejhůř, sáhla bych po rource, ale tohle pomůže posunout obsah střev až na konec. A pak správné sbalení do klubíčka s kolínkama u brady to pomůže vytlačit. A i kdyby ne, nic tím malé nemůžeš ublížit.
Náš Oli má taky slabý břišní svaly, sám se vykakal naposledy ve 2 týdnech, od té doby sám jen čurá.

konik88
autor
22. srp 2010

@niega já to zkouším. Včera jsem měla malou rozbalenou a potřebovala jsem si dojít pro mobil. Tak jsem si ji vzala, normálně hlavičkou k sobě a ona se pokakala 😀 To klubíčko se ji moc nelíbí, za chvíli začne plakat.

Nevím, jestli je to možné, ale teď dva dny, co jsem měla koprovku, tak malá strašně pláče a kroutí se, tak jestli jí nevadí mléko. Zkusím je vysadit z jídelníčku a uvidím.

valentinuska
22. srp 2010

my jsme taky dneska celou noc tlačili, tak jsem ráno použila rourku a jsme zase šťastný 🙂

@konik88 já bych po koprovce hned úplně mléko nevysazovala ... neměla si ke koprovce knedlíky? po těch jsou prý šílené prdíky 🙂
to mléko máš všude, zkusila bych se spíš pak poradit s doktorkou jak na vysazení mléka, protože to je pro tebe i pro ní dost důležité ...

konik88
autor
22. srp 2010

@valentinuska na stránkách www.kojeni.net jsem si přečetla, že to může být tím mlékem, pokud dítě trpí na prdíky.

valentinuska
22. srp 2010

@konik88 tak tam jsou dobré rady, ale stejně bych se bála úplně vysadit mléčné výrobky ...

zdeniii
22. srp 2010

@konik88 ahjky to mne mrzí ty vaše prdíky, ale zkus to mléko vysadit... a místo mléka pij zakysané nápoje, jogurty a tak...

konik88
autor
22. srp 2010

@valentinuska já nechci vysadit úplně mléčné výrobky, jen tam, kde je toho mléka fakt hodně. Takže samozřejmě nebudu pít mlíko, nebudu jíst jogurty a asi měkký sýr. Jinak všechno ostatní jíst budu.

eloana
22. srp 2010

@konik88 ja mliko taky nepiju jen jim syry a jogurty

eloana
22. srp 2010

nam teda jeste pomuze kdy\z se nemuze vykakat.... tak dat cucnout prsa---ted se posr.. az na zada 😀

konik88
autor
22. srp 2010

@eloana tak to se máš. To se nám ještě nestalo. Ona si maximálně uprcne do plínky ☹
Teď jsme něco zažili. Malá řvala, jako by ju na nože brali. No hrůza a vůbec nevím proč. Nakonec jsem jí dala prso, aby se uklidnila a už je to dobrý.

mpavlinka
22. srp 2010

@konik88 taky máme problém s prdama. Dávám několikrát denně Lefax, probio kapky, klubíčkujem, s rourkou mi to moc nejde... Nám pomáhá křesílko - v něm krásně prdí a kaká, pak jízda v autě - autosedačka a natřásání v kočáře. Kakáme max. jednou denně spíš míň.

niega
23. srp 2010

@konik88 No vidíš, super úspěch s tím pokakáním 😀 Pravidelně masíruj a cvič těma nožičkama. No a třeba přijdeš na lepší polohu, než je to klubíčko. Hodně zdaru!
K tomu mlíku - bohužel i u nás platí, že když nejím mlíčný výrobky, Oli se cítí mnohem líp. Když já ty jogurty miluju...

syraell
25. srp 2010

Hlavně nepřikrmuj ještě umělým mlíkem! Přibírání nad rámec se u kojených dětí neřeší, ale u dětí s UM se to musí korigovat. Kojit po hodině je vážně nesmysl - prcek mlíko nemůže strávit, z toho pak můžou být zažívací obtíže, bolesti a pláč. Je to začarovanej kruh. S druhým dítětem taky kojím po dvou hodinách, ačkoliv by se mělo po třech. Je to ale skrátka žrout🙂 Po hodině už je ale fakt moc...Ono to někdy uleví i mámě, že nemusí poslouchat stížnosti mimča, když mu šoupne cecík a je klid, to asi známe každá, ale zkus dodržet ten dvouhodinovej interval. Co ty víš, třeba se to po pár dnech křiku naopak zlepší.
Držím palce!