Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana jé, tak to jsi mě uklidnila. Já se bála, že zase něco zkazím. Mám teď pořád strach, abych dělala všechno dobře a malá byla OK 😉

eloana
28. srp 2010

@konik88 me to rikala i doktorka, abych to nedelala, tak jak to je v navodu neb to pry je hrozne huste a pak to ty deti utemuje

lucisa
28. srp 2010

@konik88 já to taky dělala od oka, ale přesnou dávku ti neřeknu, já tohle dělala u pvní dcery, to už je skoro 8 let a fakt si to nepamatuju, se třema holkama mi to splývá, co která kdy dělala a tohle jsem si do deníčku nepsala. 😅

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana tak to jsou blbci v tý nemocnici. Mě nic neřekli. Já to jednou tak malý dala a bolelo ju z toho bříško. Tak jsem jí pak dala jenom mlíko, aby se to v ní promíchalo a dobrý no.

eloana
28. srp 2010

@konik88 ono to je tezke clovek si doktory musi vyslechnout ,ale pak to stejne musis prizpusobit konkretnimu diteti----
to je jako -malej spinka temer jen na brisku,ale ted se pry na brisko davat nema..diky tomu refluxu spi temer jen na brisku asi ho nepali tak zaha -no mam minitor,tak ho na to brisko davam a hlidam ho

mpavlinka
28. srp 2010

@konik88 je mi líto, že máš pořád nějaký starosti. Hlavně že je malá o.k. Jen nevím, jesi by ji nebylo lepší dávat přes den do křesílka, tam by nebyla tak nalámaná jak ve vajíčku. Naše Niky jak je obrovská tak je ve vajíčku šíleně zkroucená a není to určo dobrý na páteř. Nelinka je taky obřík, tak jen proto to píšu.

eloana
28. srp 2010

@konik88 ja volala na linku kojeni a tam mi prave k refluxu rekli,ze to jsou takzvane chovaci deti.... ze chteji byt stale u prsa neb je pali zaha..... pani mi poradila dudlik,ze si pak polykaji sliny a ze je to pak tak nepali -jenze my dudlik proste nechceme.ted nam jsou 2mesice a š tydny a je to o 100% lepsi -uz spinka v klidu -to pred tim nic 14 dni jsem ho temer jen chovala a spal tak pul hodky denne -ted uplne v pohode
jo jeste jsme koupila klin do postylky aby byl trosku nadzvedly a pouzivam to i v posteli

konik88
autor
28. srp 2010

@mpavlinka do jakýho křesílka?

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana malá dudlík chce, takže je to dobrý. Postýlku mám taky nahoru, vypodložila jsem to peřinama 😀 Taky chce pořád chovat a když usíná, tak si chce zadudlat prso. Tak jí třeba na chviličku dám, pak to nenápadně vyměním za dudlík a ona spí dál.

eloana
28. srp 2010
konik88
autor
28. srp 2010

@eloana přesně to mám, to je přece taky jako vajíčko, ne? 😉

eloana
28. srp 2010

@konik88 🙂) alespon uz vis proc mala chtela byt u prsa.... vzdy to ma nejaky duvod malej byl kolem tehto tydnu jako nelinka taky a ted se to krasne upravilo

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana no když chce, tak ji budu dávat. Musím to s ní vydržet.

eloana
28. srp 2010

@konik88 ve vajicku je jako vice takova zlomena takze i na lince kojeni mi doporucili davat do kresilka.
jinak jak jsi to vypodlozila perinama? jako pod madraci?

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana jj, pod madraci jsem dala peřiny tak, aby byla na šikmo.

eloana
28. srp 2010

@konik88 tak to je dobry🙂 ja prave koupila ten klin neb maly spi vecer s nami, tak aby byl podlozenej

konik88
autor
28. srp 2010

@eloana já když si vezmu malou k nám, tak ju položím na polštář.

mpavlinka
29. srp 2010

@konik88 jak pise elona, v křesílku není tak zlomená 😉 My ve vajíčku fakt jen převážíme v autě, jinak jsme furt v korbě. Dneska jsme byli v Ikea a všechny děti byly v autosedačkách, přijde mi to fakt blbý, je to pohodlnost rodičů 😖

konik88
autor
29. srp 2010

@mpavlinka a @eloana já tím vajíčkem myslela to křesílko. Já tomu tak říkám 😀 V autosedačce se mi to taky nelíbí. Taky vozím všude korbu. Malá je tam strašně zmáčklá.

lucisa
29. srp 2010

Naše prďolka taky vydýchá autosedačku jen na nezbytně nutnou dobu, ona je požitkářka, vždycky se v kočárku nebo doma na zemi na dece rozvaluje, jako by jí patřil celý svět. Nemá ráda to zkroucení ve vajíčku, neumí se v takové poloze pořádně vyprdět. Ona moc nemá ráda ani to křesílko - lehátko, dávám ji tam jen na chvilku, když už neví, co chce a já nemám zrovna čas nebo nemůžu ji mít na rukou (třeba při vaření, nebo když jdu na wecko).

mpavlinka
30. srp 2010

@konik88
@lucisa

nám teda zas křesílko pomáhá prdět a kadit. v autě nás to taky vždycky naklepe a v plíně je nálož 😀
Teď máme problémy s prdama, bylo to už jednu chvíli lepší a zas je to horší. Hodně pláče, kroutí se a hlavičku jakoby točí dolů. ☹ Asi koupím ty BIOGAIA kapky...

konik88
autor
30. srp 2010

@mpavlinka tyky kadí v lehátku, nebo když si ju vezmu na sebe, jako že hlavičku má u kolen a nohy na břiše. Měla s tím problémy a právě jsem na to přišla, že takto to jde líp. Taky jsme měli strašný problémy s prdama. Ale teď je to už dobrý, co bere probiotický kapky. Začali teda působit až teď cca po měsíci užívání...

mpavlinka
30. srp 2010

@konik88 tak jsem koupila ty kapičky, dneska měla chudinka pořád křeče. Tak snad to zabere. Jsem blbá, brali jsem nějaký kapky, ale před pár dny došly a já si říkám, zkusíme to bez nich, zdálo se to totiž lepší a teďka má chudinka problémy 😢
Tu polohu co říkáš zkusím 🙂

eloana
30. srp 2010

@konik88 me zas v sedacce spi lepe nez v kocarku, takze na nakupy beru sedacku s podvozkem-dost jsme to vyuzili

konik88
autor
30. srp 2010

Holky, teď se mi večer stává, že malá pláče, cucá si ruku, no prostě vypadá, že má hlad. Tak ji dám prso a ona ho nechce. Tak jsem zkusila včera i dneska jí dát příkrm a ona to celé spapá a je pak klidná. No prostě nechápu, proč celý den normálně pije odemně a večer nechce??? 😕

lucisa
30. srp 2010

@konik88 máte 6 týdnů, to bývá růstový spurt... asi potřebuje i přes den víc pít, ne? Máš večer ještě dost mléka? Zkusila jsi odsát nějaké mlíko? Odsála jsi něco?
Zkus ji častěji přikládat v noci, to se dělá nejvíc mléka, malá by po 2-3 dnech měla zvýšit produkci a mělo by jí to zase stačit...... 😉

konik88
autor
1. zář 2010

@lucisa je pravda, že mám málo mlíka. Dneska se snažím celý den si odsát, abych měla dávku na večer, ale moc to nejde. A po tom umělým mi strašně pláče v noci. Jestli ona nebude na kravský mlíko alergická. I když já jsem se hodně napila přes den mlíka, tak mi pak v noci brečela. Takže jí už příkrm dávat nechci. Hystericky pak pláče i hodinu a já nevím, co s ní. Nevím teda, jestli je to z toho. Uvidí se dneska. Zkusím tu jednu dávku nějak odstříkat. Snad se mi to podaří.

mpavlinka
1. zář 2010

@konik88 Niky teď taky častějc brečí a já mám míň mlíka se mi zdá... Nebo ona spíš má větší požadavky 😅 Takže krmím z obou prsou. Přes den je to fakt blbý, po noci je ho dost, páč je delší pauza.
Jinak my když brečíme - prdy apod. tak pomáhá dudlík, je na něj hodně zvyklá, většinou si zadudá, usne a je klid a spí.

konik88
autor
1. zář 2010

@mpavlinka mě strašně řve večer, jako by ju na nože brali. Chce se mi až z toho taky brečet. V životě jsem to u ní nezažila, fakt hrozný.

mpavlinka
1. zář 2010

@konik88 aha, chudák malá. U nás vykoupem, nakrmíme a odbije osmá hodina a malá zalehne a spí tak do dvou, pak kojo, pak spí do sedmi. Přes noc je fakt hrozně hodná. Ale přes den pláčeme často, prdy nás úplně svíjej a často chytá úplně hysterický záchvaty. Ale jak říkám nám pomáhá důda.