Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

konik88
autor
1. zář 2010

@mpavlinka taky jsme to tak měli, že mi v osum zalehla a spala. Ale teď strašně pláče. Tak nevím, čím to je. Ani nevím, jaké jsou příkrmi pro děti, které jsou alergické na kravské mléko. Jestli ten Nutrilon HA? Chci to vyzkoušet, když jí to dám, tak jestli nebude plakat. Dneska Hami určitě nedám, nechci, aby zas tak strašně plakala. Musím ze sebe nějak to mlíko vydojit 😀 Úplně se bojím večera. Je to hrozný. Fakt pláče, jako by ji někdo řezal ruku!!!

mpavlinka
1. zář 2010

@konik88 hm, to je hrůza... 😔 No já už se taky chystám jesi nebudu muset přikrmovat. Niki přibývá hodně, papá max. deset minut a na základě toho mi doktorka tvrdí že mám hodně mléka, ale já sama vidím, že se to horší. Nejhorší je, že Niki saje jen krátce a pak dělá blbosti, cumlá prso a nic. Nevím, jesi jí to může stačit...
Hele a přikrmovat si začla proč? Brečela hlady?

konik88
autor
1. zář 2010

@mpavlinka večer jsem jí todala zatím třikrát. Strašně brečela a cucala si ručičku, ale prso nechtěla. Tak jsem ju hodinu nechala, zkusila ju uspat, ale nešlo to. Tak jsem se už naštvala a dala jí příkrm a ona to zblajzla jako nic. No ale potom večer zase řev.

mpavlinka
1. zář 2010

@konik88 no malá mi taky často po kojení cumlá ručičku, dám ji místo toho důdu a ona usne... Nevím, jesi je to návyk na důdu nebo jesi má hlad... My to kojení máme fakt divný. Pár minut saje rychle a pak začne jen cumlat... Nevím jesi je málo mlíka nebo jesi jen tak blbne... Chjo, je to na palici viď 😔

konik88
autor
1. zář 2010

@mpavlinka u nás dudlík nepomáhá. Mám fakt málo mlíka. Vidím to, když odsávám ☹

eloana
1. zář 2010

@konik88 tak vice prikladej -na 6 t a 3 m- je laktacni krize

konik88
autor
1. zář 2010

@eloana ja vim. Zjistila jsem, že ji ten příkrm fakt dělá zle. Dneska jsem úspěšně odstříkala jednu dávku, dala ji ju navečer a byla hodná, neplakala.

eloana
1. zář 2010

@konik88 🙂 my zas byli kvuli ockovni na tuberkolozu mame blou reakce -3x uz mu z toho odstranovali hnis 😒
a nestihneme povinne ockovani-musime to odlozit

lucisa
1. zář 2010

@konik88
@eloana laktační krize, resp. růstový spurt je 3. a 6. týden a 3. a 6. měsíc.

A
@konik88 malá opravdu může mít alergii na kravskou bílkovinu, takové dítě má snad kromě jiného i nazelenalou stolici nebo nitky krve ve stolici. Zkus se poradit s dětskou nebo na pár dní vynechat mléčné výrobky, jestli se to zlepší. Jedna mamina z jiné diskuse to měla u syna taky, tak držela skoro 4 měs. zvláštní nemléčnou dietu, malému to pomohlo, ale teď nedávno už přešla na normální stravu a malého odstavila, je na UM, ale nevím přesně, na jakém, to ti dětská určo poradí.
Než malou trápit, raději se trochu omezit.

lucisa
1. zář 2010

@eloana všechny moje holky měly TBC zahnisané a 2x se to mačkalo, než to bylo OK a mohlo se očkovat dál.

A u poslední Amelie už to bylo dobré a po každé hexa vakcíně se to jakoby trochu zhoršilo, zčervenalo to a po pár dnech zase v poho.

eloana
1. zář 2010

@konik88 no presne jak pise lucisa -pri alergii byva ve stolici krev... ptala jsem se na to kdyz nas trapil ten reflux

eloana
1. zář 2010

@lucisa jj no ja to u dcery neznam..... my k tomu mame jeste zdurelou uzlinu. pokud se to nezlepsi posila nas detska na rengen srdce a plic

lucisa
1. zář 2010

@eloana to jsou takové blbé komplikace...... 😒 a nejhorší je, že jsi v takové chvíli úplně bezmocná, koukáš, jak ti malého vyšetřujou, berou krev a co já vím... a ty stojíš, malý ti řve a nechápe, proč mu dělají auva...

Snad to bude mít brzy dobré, jen aby to nebylo nic vážného nebo se to ještě nezkomplikuje třeba nějakou rýmečkou....

Držím palečky... 😉

lucisa
1. zář 2010

@eloana mmch, Lindušce vše nej k dnešnímu svátečku 😉

eloana
1. zář 2010

@lucisa jj dekujeme🙂)
no snad to bude ok ja se ptala zda za 14 muzeme dostat ockovani-jdeme do poradny a pry na 99% neee
snad se to nebude dlouho protahovat

valentinuska
1. zář 2010

teda to jsou komplikace s tím tbc a já myslela, že když to hnisá, že je to dobrá reakce, že se vytváří protilátky ... nám to tedy zatím nezhnisalo, ale začíná to víc a víc reagovat ☹

@eloana na ten rentgen jdete kvůli tomu tbc nebo uzlině? nebo je ta uzlina možná z očkování? to je fakt hrozný ☹

eloana
1. zář 2010

@valentinuska joo kvuli ockovani uzlina je k tomu -pry aby se ujistli ,ze je to ok neb se ockuje zivy kmen
jinak hnisnani znamena ,ze telo reaguje ,ale zas nesmi byt prehnana reakce.... chteji ockovani hned po narozeni zrusit a ockovat az kolem 6 mesice

valentinuska
1. zář 2010

@eloana no to by bylo fajn, kdyby to očkovali až později, je mi toho malého miminka taky líto - že se to tělíčko musí vypořádávat s takovýmahle věcma ☹
takže jestli to dobře chápu (a nechci to přivolávat), tak vám hrozí to, že jste jako tbc chytili a rozjela se nemoc?

eloana
1. zář 2010

@valentinuska no asi jo - my mame docela peclivou doktorku, tak radeji nechce asi nic zanedbat,ale jeste mame na to 14 dni treba se muto spravi. Nastesti uzlinka je volna -pokud by tam prirostla musela by se odstranit.... tak doufam ,ze to nebude treba
holky dobrou🙂

valentinuska
1. zář 2010

@eloana dobrou a držím palce, ať je všechno v pořádku!

eloana
2. zář 2010

@valentinuska diky🙂 doufam

mpavlinka
2. zář 2010

@konik88 tak to je super, že byla malá o.k. Niki se mi vzbudila po kojo v osm už o půlnoci a pak ve čtyři... Spávali jsme jindy šest až sedm hodin, tak nevím co se děje... 😖

konik88
autor
3. zář 2010

@lucisa já mléko právě vůbec nepiju. Ale zelenou stolici malá nemá ani nitky krve. Tak nevím, jestli to na ni nebylo třeba jen těžké. Přecijenom je zvyklá na moje mlíčko a najednou dostane umělé... No nevím. Ale včera už příkrm nepotřebovala a pro jistotu mám v lednici vždy připravenou jednu dávku odstříkaného. Tak snad je největší krize už pryč.

konik88
autor
3. zář 2010

@mpavlinka mě malá teď strašně špatně usíná. Když usne doma, tak je to zázrak. Musím vždycky ven s kočárem, jinak je děsnej křik klidně hodinu a půl. Nejhorší je to večer, když má jít spát. To trajdat venku s kočárkem nechci, tak si tu hodinku prořve a pak teda konečně usne. Houpu ju na rukách, doma v kočárku ju mám, ale nic nepomáhá. Prostě řve a řve nemůže usnout.

mpavlinka
3. zář 2010

@konik88 no dneska měla malá záchvat. Jsem nakojila až půjdem ven, dala jsem ji do kočáru a hysterák, neponáhalo nic, až mne napadlo, že ji dám na bok, a hned byl klid. Nechtěla prostě ležet na zádech, trápí jí to bříško a lépe je jí na boku.
Chápu, že večer s kočárem ven nejdeš... A nic nepomáhá jo?

konik88
autor
4. zář 2010

@mpavlinka ne, vůbec nic. Včera jsem si něco nastudovala na internetu a po tom, co jsem viděla, jak to pomáhá si koupím i o tom knížku (Nejšťastnější dítě v okolí se to myslím jmenuje). Dala jsem malou na bok, pustila jí digestoř a v tu ránu usnula. No čuměla jsem jak blázen.

mpavlinka
6. zář 2010

@konik88 hm, tak to je super! No jo, oni mají rádi monotonní zvuky jako je vysavač nebo tak digestoř apod. 🙂

amell
25. led 2012

Ahoj holky, můžete mi někdo poradit? Malá má 3.5 měsíce a hrozně se změnila. Začala blbnout u kojení. Večer jsem vždycky kojila z jednoho prsu 10minut a už spinkala. Ale teď? pije z obou a za hodinu znovu a pak ještě za 3 hodiny. Přibívá super. Váží zhruba přes 7kg a meří 66cm. no a hrozně se změnila, vůbec na ni nepoznám,jestli je unavená a chce spinkat. Když ji chci uspat tak 5minut křik a usne a nepoznám na ni, kdy má hlad. Ach jo. Prosím poraďte, co mám dělat. Říkala jsem si, že večer zkusím příkrm.