Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

eloana
30. črc 2010

@konik88 je tu diskuze prso jako dudlik-to je take tvuj pripad) a muj to byl a uz zas je take 😀 u dcery jsem to resila zda to je dobre ci ne atd....ted uz to neresim jen si to uzivam vecne to trvat nebude a srovna se to. je pravda ze malou jsem kojila do 2 let

eloana
30. črc 2010

ale rozhodne ne cely den🙂)uz jen na chut a na uklidneni

konik88
autor
30. črc 2010

@eloana a nevadí to, když jedí děti každou hodinu? Nebolí je pak z toho bříško? Ona teda teď už většinou vydrží ty dvě hodiny. Dneska v noci mi vydržela dokonce 4,5 hodiny!

eloana
30. črc 2010

@konik88- no brisko ho trosku boli ,ale to je taky tim co snim atd... ja ho nemam u prsa trevba 20 minut.kvuli tomu refluxu mu davam neme, ale casteji a tolik neblinka. vecer to byva horsi treba chce byt 2 hodiny u prsa kdyz mu ho nedam rev jak tur -nevim, jestli ho boli brisko nebo co,ale uklidnim ho jen prsem.... dudlik bohuzel nechce musim mu ho tam treba 5 minut podrzet nez ho chytne a pak 2x dudne a je venku...zkousela jsme uz ruzne tvary a nic.
No vidis to je krasny.) ono se ot srovna -vem si ze byly hrozny vedra a prsem se i napijou -doktorka rikala ,ze ve vedrech mu mam davat pit kdy chce

ivanau
30. črc 2010

@konik88 Ahojky, malá měla porodní váhu 2550g a 46cm, v šesti týdnech 4200g a 55cm. Taky hodně kojím, když chce dám jí. Večery máme vyloženě ukojovací. Kojím s minimálníma přestávkama od 7 do půl 11. Konzultovala jsem s laktační poradkyní a je to ok - pokud to jde, tak nechávat pauzy alespoň hodinu, lépe hodinu a půl kvůli bříšku, to ale neplatí prý pro večer, mimčo se prý tak chce napucat...vydrží ti pak spinkat? Spousta maminek prý večer kojí a kojí, až do usnutí...Malou bříško zlobívá, ale co dávám teď 14dnů proboitika od Swissu - lakotbacilky baby je to mnohem lepší.. 😉 Ve 3týdnech muže být fakt spurt, to kojíš a kojíš a kojíš a je večer a ještě furt kojíš 😉

konik88
autor
30. črc 2010

@eloana teď zas chtěla po hodině. Bolelo ju bříško, tak si dudlala a usnula u toho 😀 Já krmím těch deset minut, dýl prostě nevydrží. Usne a už nejde probudit.

konik88
autor
30. črc 2010

@ivanau tak to zkusím taky koupit, za týden bude mít měsíc, tak to může už užívat. A můžu to kombinovat s kamičkami na prdíky?

konik88
autor
30. črc 2010

A nebo ty probiotika pro děti v kapkách, jak stojí kolem pěti, šesti set. S tím nemáte některá zkušennost?

oli26
30. črc 2010

@konik88- bud rada ze ti takhle krasne pribyva, mi nazacatku pribyvali pul kila tydne a doktorka nas chvalila, v mm nejsou zadne prazdne kalorie a je to to nej co muzes mimi nabydnout. Ted uz pribyvame jen 170 tydne. A bude hur 😀 😀 😀

konik88
autor
30. črc 2010

@oli26 no mě vystrašil doktor. Podíval se na mě s hrůzou, když viděl, kolik přibrala. Tak jsem se o malou bála. Říkal mi, že ju přecpávám. On taky říká každý něco jiného a co si pak mám vybrat? Mám v tom guláš. Teď jí prostě dávám, když si řekne. Ale jsem zvědavá na pondělní vážení. Nevím, co tomu doktorovi říct, že nedodržujeme ty tři hodiny. On si totiž myslí, že nepoznám, když má hlad. Ale je to moje dítě, já to snad poznám!

gisminka
30. črc 2010

@konik88 to je jako bych si četla o nás 😀 Ale fakt to může být ten spurt, mně malá taky ještě minulý týden pila přes den co hodinu a půl, ale teď se jí už ty intervaly prodlužují a kojíme po dvou hoďkách. Přibírá taky hezky, už teď nosí věci co její sestra měla tak ve dvou měsících. 😅 Doktorka mi řekla, že jí mám dát pít vždy, když si řekne, tak to neřeším. Bříško ji trochu zlobí, ale začali jsme dávat probiotické kapky a je to o moc lepší 😉

oli26
30. črc 2010

@konik88- kdo by to mel poznat jinej nez ty! doktor je blbec, navic mm se neda precpat, ditko si vezme tolik, kolik potrebuje, hezke prispevky jsou o tom na kojeni.net, a na doktora se vyprdni, desi me, ze ma jeste nejaky lekar v dnesni dobe takove nazory 🙄 🙄 🙄

eloana
30. črc 2010

@konik88 jak rikaji holky kojjak to vbyhovuje tobe i male -no boze bude oplacanejsi mimi -mimco ma mit faldicky 😀 ona to vybeha 😉
@ivanau -jee to jsme na tom stejne vecer se prisaje kolem 8 a do 10 tam je-ovsem vcera usnul bez prsa ))) v noci se pak vzbudi asi jednou dvakrat.....

eloana
30. črc 2010

omlouvam se za preklepy malej mi vytuhnul na ruce))

konik88
autor
30. črc 2010

@gisminka a to už může ty probiotický kapičky, když jí není ještě měsíc?

gisminka
30. črc 2010

@konik88 my začali před 4 dny, doktorka říkala, že klíďo můžeme. že to minimálně neublíží, je to prostě roztok bakterií, které přirozeně kolonizují střevo, takhle se tomu jen trochu pomůže. A dneska je malá fakt o moc klidnější, skoro pořád spinká, uvidíme večer 😉 Ale už včera ten večerní řev trval jen hodinu místo obvyklých tří.

konik88
autor
30. črc 2010

Teď spinká už tři a čtvrt hodiny. Hodinku spala na mě. Vždycky si ju dám jednou za den po kojení na mě na bříško a spinkáme spolu. Krásně se tak vyprdí 😀

konik88
autor
30. črc 2010
gisminka
30. črc 2010

jo to jsou ony. Ti závidím ten spánek přes den, mně se nějak poslední dobou nedaří děti sladit, takže jak jedna usne, druhá se vzbudí ☹

brisalek
30. črc 2010

holky me mala take pribirala okolo 300g tydne, porodni byla 3950g a v 6 mesicich mela 9300g, v 8 uz jen 9800g a ve 12mesicich 10400g. Dr. take mela porad pripominky, ze je tlusta(a to jsme jeste cela rodina hooodne vysoka). Jak zacali prikrmy tak nechtela moc papat a chozeni...takze ony ty nase deticky myslim vedi co delaji🙂))

kacici
30. črc 2010

@konik88 - nase Natalka byla jako koulicka po narozeni 😉 ,mela 4300g a velky apetit,kojila jsem plne do 5 mesice,pak jsem uz pridala Sunar na noc. Na 6mesicich mela 9kg a ted na roce ma jen 9800g,takze ja radim na Dr. se vykaslat malou dal jen kojit jak si rekne 😉 a hlavne si vubec nepripoustet ze delas neco spatne,delas to dobre a kazde miminko si rekne co potrebuje.nase mela velky saci reflex a nastesti dudlik vzdycky zabral

konik88
autor
30. črc 2010

@gisminka no to je ale takovej spánek na nic. Malá vždycky sebou nějak mrskne nebo hekne a já spíš jen tak pospávám.

konik88
autor
30. črc 2010

@gisminka jinak ty kapičky teda taky už koupím v pondělí a dám jí je. To bříško ju fakt bolí.

kacici
30. črc 2010

@konik88 - jestli kojis zkus jist sama nejaka probiotika - napr. Biopron a taky Espumisan,ten muzes 😉 . U nas vse zabralo,ale ja uz byla pripravena pred porodem,prvni dcera mela takove boleni briska,ze uz jsem rekla nikdy vice 😅

konik88
autor
30. črc 2010

@kacici naše malá má taky velký sací reflex. Ale dudlíkem se ošidit nedá. Když chce papat, tak musím dát, jinak je velkej řev 😀

konik88
autor
30. črc 2010

@kacici ja probiotika jim, ale nejak to nepomaha ani mě.

kacici
30. črc 2010

@konik88 - Je to me mrzi 😒 ,drzim pesticky at zaberou probitoicke kapky,ja je davala do 6.mesice,pak jsme presly na Biopron pro deti - je v sackach a musi se promichat s jidlem,takze ho davam do vecerniho Sunaru

konik88
autor
30. črc 2010

Tak mě malá teď vyblinkala všechno, co snědla 😒

ivanau
30. črc 2010

@konik88 Ty probiotické kapky Gaya za těch 650Kč...jsou prý stejně účinné jao ty od Swissu za 160kč nebo nějaké jiné. Uvažuji teď o těch kapkách BIFIFORM stojí cca 250Kč, protože ty od Swissu jsou prášek v kapsli a musíte to rozpustit v trošce mlíka a to je teda umění, ale jde to.
Můžeš to normálně kombinovat se Sab simlexem nebo co používáš...
Říkají, že ty probiotika mají napsané užívat od 1měsíce, protože se to nesmí zkoušet na dětech dřív než od 1měsíce, při testech těch léků (probiotik), ale může se to dávat normálně i dřív, je to přírodní není to léčivo jako takové že...

Malá mívá bolení sice furt, ale daleko menší a klidnější, jak tu někdo psal večery jsou mírnější a ne tak uplakané...taky se pěkně pořádně 2x denně vykaká, až plína nestíhá a kolikrát musím převlíct všechno 😀

ivanau
30. črc 2010

Espumisan pro mě jsem taky chtěla a v lékarně mě řekli, že to nemá žádnej vliv na malou, tak nevím... 😕