Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

lucisa
12. srp 2010

@shaula přesně tak 😉 Chlap když pozná, že se "to" nerozbije, tak mu to pak jde.
Už jsou dávno pryč doby, kdy tatínka začalo dítě zajímat, až když chodilo, mluvilo, samo jedlo a řeklo si o čurání!!!!

Holky, jsme trochu mimo téma, jen jsem chtěla povzbudit
@konik88 .

Dobrou noc všem 😉

eloana
13. srp 2010

ahoj holky koukam temer vsude stejne 😀 ja zas zurim pac si manzel nevzal ani dovcu za cele leto---nepotrebuji tak moc pomoci s malym ,ale spis nejak zabavit dceru-uz se ji tak venovat nemuzu...ale to je marny..

@konik88 ja myslim ze se to s malou srovna--Jachym okolo toho mesice spal tak hodinku denne a vyzadoval jen noseni.ted uz to je mnohem lepsi.
jinak teda jsem alergicka na slovo materska dovolena 😀 manzel to uzna ,ze je to zahul ,ale jeden kamos ten to bere,ze se doma flakame a jezdime s kocarkem --to bych vrazdila

konik88
autor
14. srp 2010

@eloana tak to manžel vůbec neuzná, že je to záhul. Dneska jsem si vyslechla, že se válím a nic nedělám. Už toho mám plný zuby! Jsem mu už řekla, že pokud to půjde takhle dál, tak se s ním už rozvedu. Už nevím, co dělat. A on hned, že mi vezme malou, že mi ji nenechá. A to mám být v klidu. Mě akorát stresuje a malá je pak z toho taky špatná, jak to ze mě cítí!
Nikdy takovej nebyl. Vždycky byl strašně hodnej. Nevím, co se to s ním stalo.
Když brečím, že malá půjde možná na operaci, tak mě ještě nadá, ať nebudlím, že je to primitivní zákrok. Jo primitivní, ale bojím se. Vůbec to nechápu, co se s ním stalo. Takový opravdu nikdy nebyl, právě naopak.

eloana
14. srp 2010

@konik88 dite je zmena....ale za tohle bych ho kopla-je jasne,ze se bojis.ja byla s malou na pul roce pod narkozou a fakt hruza....kdyz se probiraji z te narkozy...tim te nechci strasit -to ne....ale to probuzeni bylo narocne asi 2 hodky.
s manzelem se to snad srovna.... nevim co ti poradit..kazdy chlap reaguje na dite jinak...pripomna mi to vztah me sestry -do narozeni maleho to bylo vse v pohode -jak se narodil od zacatku problem

konik88
autor
14. srp 2010

jj@eloana , toho probuzení se moc bojím. Je maličká a nebude vědět, co se s ní děje. Bojím se, aby chtěla třeba potom papat. A jestli půjde na tu operaci, tak to se z toho už snad zhroutím. Vím, že to není nic náročnýho. Ale je jí přecejenom jen měsíc a každá operace je zásah do těla. A k tomu na hlavičce!

eloana
14. srp 2010

@konik88 ono spis je problem ,ze chteji prso a ty jim dat nemuzes.....nesmeji jist predem a potom:((
jinak mas na vsechno narok jsi v 6 nedeli -ja manzela upozornovala,ze budu asi hrozna,ale pak sam rekl ,ze ot cekal horsi🙂)

lucisa
14. srp 2010

@konik88 tak to je síla, vždyť jsi v šestinedělí, to jsi chráněna i zákonem, je dokázáno, že je žena velmi ovlivněna hormony a potřebuje pomoc. A ne jí vyčítat nebo vyhrožovat, že přijde o dítě, to je fakt přinejmenším na to kopnutí do zadku 😠 😝

valentinuska
14. srp 2010

Já bych ho nakopla, tohle je fakt neuvěřitelný chování!
Nemůže Ti domů na chvíli přijet pomoct maminka? Já osobně bych jí teda moc doma na dlouho nechtěla, ale občas je mi vhod, že něco přiveze nebo se ptá, jestli něco nepotřebujeme ...
Možná by pak i manžel pochopil, že bude lepší, když se bude víc starat i on 🙂

mpavlinka
14. srp 2010

Koniku, čtu tvoje příspěvky a teda hrůza 😕 Máš hodně běhání kolem Nelinky, řešíš její zdravotní problémy a ještě je manžel na tebe ošklivej. Chci tě jen povzbudit a napsat ti, že jsi fakt dobrá jak to zvládáš. Já nezvládám skoro nic. Přes den hodně ležím, pořád si nemůžu sednout a chůze je taky hrozná bolest. Z domácích prací zvládnu max. vyprat, pověsit prádlo, udělat si něco k jídlu, dojdu vyvenčit psy s kočárkem, max. čtvrt hodinky no a občas uvařím a vyluxuju a to je vše. Samozřejmě se starám o malou, ale ta celou noc prospí a přes den jesi brečí parkrát po deseti minutách tak je to hodně. Je moc hodná. Nedovedu si představit, že by mne tu manžel prudil, že se válím a to já se fakt většinu dne válím. Naopak, byl u porodu, ví jak moc jsem poraněná, váží si toho, že jsem to zvládla a se vším mi pomáhá. Takže jsi fakt dobrá a k manželovi se raději nevyjadřuju, musela bych být sprostá. Hlavně si prosím řekni o pomoc třeba mamince, ať se z toho nezhroutíš.
Co mne teda dodělalo úplně, je jak zlehčuje ten zákrok. Určitě bude vše v pořádku, ale je taky naprosto v pořádku, že máš o ni strach a naopak nechápu jeho přístup 😖 . Nějací chlapi mají asi taky šestinedělí. Tak snad ho to pustí. Drž se.

konik88
autor
15. srp 2010

@mpavlinka včera byl manžel ukázkovej. Asi se mu rozstvítilo 🙂 Byl taky u porodu a já ho měla opravdu hodně těžký. Musela jsem dokonce dostat transfůzi, dvě jednotky krve. Dva dny jsem si nezašla sama ani na záchod, malou mi nosili jen na kojení. Manžel moc dobře ví, co jsem si prožila. Tak jsem mu to všechno vysvětlila, jak se cítím, co všechno dělám. Tak to snad už pochopil.

lucisa
15. srp 2010

@konik88 Kéž by mu to už vydrželo a uvědomil si, že to neděláš schválně a pomoc potřebuješ. Moc ti to přeju 😉

konik88
autor
15. srp 2010

No dneska mi pomohl i uvařit, abych se stihla nachystat do nemocnice. Zítra nastupujeme a v úterý jde na to CT. Tak na nás myslete, ať to dobře dopadne a ať to malá dobře nese.

konik88
autor
15. srp 2010

Holky, kdy myslíte, že je nejlepší nechat nastřelit náušničky? Pořád nevím, jestli třeba už teď někdy, třeba za dva týdny nebo počkat do toho třetího měsíce po očkování?

valentinuska
15. srp 2010

já na náušničky určitě počkám až po očkování, doktorka to tak i doporučila a já s tím tak nějak souhlasím 🙂
každopádně držím palce, ať to všechno v nemocnici dobře dopadne (a ono určitě dopadne) a ať jste brzy obě doma!

ještě s těma chlapama je to asi občas těžký se všema 🙂 dneska jsem toho mého poprosila, aby doma zametl a to bylo keců, to jsem ještě neviděla :-O takže je od ráda zpruzelej a naštvanej, že musí něco dělat a nakonec to i před chvílí udělal a teď přemýšlí, že by měl prý více času trávit v práci, že s námi doma nic neudělá 🙂))
věřím, že ho to přejde, ale je to fakt občas hrůza!

eloana
15. srp 2010

@konik88 ahoj drzim pesti🙂
nausnicky urcite pockej po ockovani- ja nechala nastrelit ve 4mesicich a pohoda

eloana
15. srp 2010

my se vcera taky hadali🙂 opet jsem mela obe deti-manzel s nima byl ,ale jen chvilku-dovolenou si za cele leto neveme.
uz aby byla skolka🙂 alespon bude volnejsi dopoledne a mala nebude vymyslet)

konik88
autor
15. srp 2010

No manžel je dneska zase úplně v pohodě. Celý den tráví s náma, teď zrovna malou uspává. Sám se nabídl. Fakt čučím. To předtím byl asi nějaký skrat. Teď ho zase poznávám 😀

valentinuska
18. srp 2010

@konik88 nevím, kdy vás mají pustit z nemocnice, ale dej vědět, že všechno dobře dopadlo 🙂

konik88
autor
18. srp 2010

@valentinuska tak jsme doma. Nelinka to zvládla krásně. Vydržela celých pět hodin bez jídla a a ni neplakala, jen asi pět minut. Nakonc jí ani neuspávali, protože tvrdě spinkala. Operace se zatím dělat nebude, protože si to nepřeju, zdá se mi, že se ten kefalhematom zmenšuje. Za tři týdny jdeme na kontrolu a uvidí se, jestli půjde na tu operaci. Ale myslím si, že se tomu nevyhneme. Takže znovu 5 hodin bez jídla, tentokrát ji uspí. Obrousí jí tu bouličku. Takže tam bude mít jizvu, kde ji nebudou růst vlásky ☹ Navíc bude dostávat utišovací léky na boles, takže bude taková celá divná a nevím, jak to bude s kojením. Kéž by jsme to nemuseli podstupovat, ale raději počítám s tím, že jo. Než si dělat naděje...

valentinuska
19. srp 2010

To je super, že jí neuspávali - Nelinka věděla, kdy se krásně prospat 🙂
No uvidíte, jak to bude vypadat za tři týdny, ale pokud se to zmenšuje, tak snad je naděje a třeba bude zase krásně spinkat, že nebude potřeba jí uspávat zase 🙂
A naopak, naděje si dělat musíš!

lucisa
19. srp 2010

@konik88 aspoň, že to zatím dopadlo tak. Kéž by se to zmenšilo samo, ale mám obavy, že na operaci ji budou určitě uspávat, bolestí by se probudila. ☹

enny3
19. srp 2010

Koniku- ježiš a proč jí to budou operovat???Moje dcera měla taky strašný kefalhematom(těžký porod) a nejdřív se nezmenšoval- ale doktor to nechtěl do roka vůbec řešit- teď je už úplně pryč- zkostnatěl- náš doktor je fakt kapacita a prostě říká,že to nebude časem vůbec znát- a má pravdu,prostě teď už bych to okem nepoznala vůbec a napohmat to poznám jen já 😀 Taky bych jí nenechala operovat- ještě když je to holčička- aby měla jizvu a nerostly jí vlásky a vůbec takhle malinkou- no být tebou tak se poradím s nějakým jiným odborníkem!!!!!

konik88
autor
19. srp 2010

@enny3 ono se jí z toho stává kost. Kdyby to bylo měkké, tak to odsají. Ale tu kost budou muset odbrousit. Mám i snímek, můžete mrknout.

enny3
19. srp 2010

Je můj doktor říká že se z toho MÁ stát kost- a hlava jak roste,tak to nebude viět- prostě to doroste 😵

valentinuska
19. srp 2010

to zní hrozně odbrousit kost ☹
popravdě bych asi taky zkusila ještě jiného odborníka nebo aspoň popovídat s někým, kdo s tím má zkušenost ...

@lucisa já nepochybovala ale, že by jí na operaci neuspali, to by bylo dost drsné - myslela jsem, že jde zase jenom o nějaké vyšetření 🙂 asi jsem to špatně pochopila ...

mpavlinka
20. srp 2010

@konik88 jsem ráda, že to máte za sebou, myslela jsem na vás. Moc vám přeju ať operace není třeba 😵 A super že manža seká dobrotu, asi to byl fakt šestinedělní zkrat 😅

eloana
20. srp 2010

@konik88 ahoj tak drzim pesti🙂 jste holky sikovny to zvladnete.
chudinka chvilku na svete a uz takove trapeni

eloana
20. srp 2010

kamardky syn ma neco podobneho na zadech a ty cekaji do 5 let melo by se to vstrebat ,ale zatim to ma spis vetsi

konik88
autor
20. srp 2010

@eloana no my moc dlouho čekat nemůžeme. Zatím tam svou lebku pod tou boulí má. Ale pokud ta boule nezmizí, tak ta její lebka pod tím se vstřebá a už s tím nic dělat nepůjde.

konik88
autor
20. srp 2010

Teď zas máme problémy s kakáním. Malá tlačí celý den, celou noc a nic nevykaká. Přitom to má na konečku, když jí tam strčím rourku, tak toho vykaká strašně moc. Doktor jí vzal vzorek stolice, jestli nemá nějakýho vira, protože jinak už nevíme.