Malá má pořád hlad a nadměrně přibývá. Co mám dělat?

konik88
28. črc 2010

Na toto téma se snažím už nějakou dobu něco najít na internetu, ale o tomto problému nikde nic napsáno není. Mám 17-ti denní holčičku. Porodní váha byla 3700g. Při odchodu z porodnice byla váha 3560g. Při první kontrole u doktora byla váha už 3830g a za další týden už 4250g. Malou kojím přes den po hodině až dvouch hodinách. Teď se snažím dodržovat aspoň ty dvě hodiny, ale když mi malá brečí hlady, dám i po té jedné hodině. V noci mi vydrží dvě až tři hodiny. Nevím, co dělat. Doktor mi řekl, že určitě hlad nemá, že ju bolí bříško, ať kojím po třech hodinách. Ale já vidím, že malá hledá a má hlad. Tak nevím, co dělat. Už jsem přemýšlela i tom, že budu přikrmovat umělím mlékem a malá třeba vydrží ty tři hodiny a nebude tak přibývat. Nebo už vážně nevím,co dělat. Pokud s tím máte zkušennosti, tak prosím poraďte.

konik88
autor
30. črc 2010

@ivanau no já bych byla ráda, kdyby to zabralo. Malá se mi rozpláče i u kojení a to je na mě už moc, když se nemůže ani kvůli tomu najíst.

ivanau
1. srp 2010

@konik88 To je u nás to stejný 😢 , koupili jsme už i tu gumovou hadičku do prdelky předevčírem a fakt se pak vykaká a je vidět, že se jí ulevilo, tak aspoň něco. Někdy je to lepší a stačí probiotika někdy se kroutí a nic, ale s hadičkou kakala, tak snad to bude dobrý pomocník 😉

konik88
autor
1. srp 2010

@ivanau tu rektální rourku mám taky, ale nerada ju používám. Probiotika zítra objednám v lékárně a snad se to aspoň trošku zlepší.

eloana
1. srp 2010

@konik88 ja pouzivam spise ohybny teplomer rourku jsem nikdy nemela tak nevim.....

ivanau
1. srp 2010

@konik88 Já jsem ju strašně nechtěla kupovat, ale když jsem vidla jak malá plače, tlačí a nic...dává se to půl cm a zdá se mě, že je jí to spíš příjemný, za chvilku se vykaká a je líp. Taky mimča pořád chováte?

konik88
autor
1. srp 2010

@ivanau no mě to manža vyčítá, že ju mám tak naučenou, ale ona by jinak pořád plakala, takže chovám.

eloana
1. srp 2010

@ivanau
@konik88 holky byla jsme s malou u detske byl to zaskok za nasi -ta mi rikala ,ze deti do roka se maji chovat -mas jim dat vse co chteji a rozhodne je nenechat plakat,ze pry nemam dat na babicky ktere budou rikat ,ze je mame nechat urvat ,tak pry nemame🙂 od roka pry trosku pritvrdit,ale do roka chovat chovat chovat🙂)) asi to je opet co doktor to nazor
pry kdyz breci tak se boji a maji spatne socialni vazby

eloana
1. srp 2010

ja tedy chovam🙂) jak breci tak ho beru -chvili ho necham kdyz breci trosku,ale jinak chovam.Podle me je to na chvili -neskutecne to leti nez se nadejete budou mit zajem o hracky a uz je zabavite jinak nez chovanim.....
to vidim na dceri-taky jsme chovali🙂 a tedj i musim premlouvat abych ji mohla pochovat 😀

konik88
autor
1. srp 2010

No malá mi dneska plače a plače. Konečně teda usnula. Už z toho musí být taky unavená. Už jsem musela přistoupit k rource a pěkně se vykadila. Já si jdu taky lehnout, nebo dnešní noc nepřežiju.

eloana
1. srp 2010

@konik88 to se srovna neboj

peroli
1. srp 2010

@konik88
ahojky, mě Fifíšek za měsíc úplně v pohodě přibral i kilo a půl... jak se ti Nelinka začne malinko víc hýbat tak ten nárust fakt rapidně klesne 😉 takže v tomhle můžeš být v klidu.. a s tím nafouklým bříškem.. zkus si pohlídat co jíš... vynechat třeba jeden dva dny mléčný výrobky nebo naopak vypít každej den hrníček třeba kefíru (nebo sníst nějakej jogurt s kulturama, třeba holandiu), nebo vynechat nějaký ovoce, nebo vyměnit bílý pečivo za tmavý, vynechat kuřecí, vepřový maso apod... chce to pár věcí vyzkoušet a pozorovat... je to sice trošičku běh na delší trať ve smyslu pokus-omyl ale třeba ti něco pomůže a něco z toho zabere 😉 a i když to zní jako klišé tak fakt vám moc moc držím pěstičky 😉 🙂
kamoška měla podobnej problém a jim tehdy pomohla právě ta výměna pečiva... 😉

bocinka
1. srp 2010

@konik88 mojí kamarádce se narodil chlapeček s váhou 3,3 kg a v pěti měsících měl 10 kg, byl plně kojenej, její doktor řekl, že pouze kojené dítě nemůže být obézní.... teď už má 10 měsíců a váží 11kg... takže se mu to skoro zastavilo... 😉

bocinka
1. srp 2010

@ivanau hadička byla naším pomocníkem skoro 4 měsíce a malá se teď normálně vykaká i sama... takže návyk nemá a byla to jediné co pomohlo a hlavně rychle.... 😉

ivanau
1. srp 2010

@bocinka Budu používat dál, je vidět, že jí to ulevuje...ani mě nenapadlo, že by mohla mít pak na to návyk....to se říká??
@konik88 @eloana Já taky chovám, mám na to názor jako ta Dr. a i mamka mě říkala, že dlouho to trvat nebude a ještě mě bude chování chybět, že se chovat nebude tolik chtít... Manželovi to nevadí, jen u něj nechce tolik být jako u mě a to je někdy náročný hlavně pro mě a večer, to máme plakavou a tudíž kojící a chovací a nemůžu se jít ani vyčůrat 😀 😉 a třeba vyškrabat jogurt jednou rukou...to je umění 😀 😅 tak by si spolu taky mohli nějakou chovací polohu najít. Malá chce být teď jen přes rameno a to teda moje...to jeho je asi moc velké, na tom se vzpírá...

eloana
2. srp 2010

@ivanau ja to vyresila tak ,ze mame maleho v posteli-- dneska se vzbudil ve 2 a pak v 5 lezim dam mu prso a spime dal....proste veskera manipulace ho bohuzel vzbudi....takto se vyspime vsichni..monitor dechu je mi sice k prdu -malej dost blinka tak chci koupit ten monitor dechu za plinku

ivanau
2. srp 2010

@eloana V noci spí malá ukázkově 🙂 myslela jsem večer než usne asi od 6 do půl 11. Pak už spí, dneska jsem kojila až 4.15...

A proč vadí monitor dechu na blinkání??

eloana
2. srp 2010

@ivanau nevadi, jenze maly spi u nas a do postele ho bohuzel nedam

eloana
2. srp 2010

@ivanau ten monitor

jitulisek
2. srp 2010

ahoj holky, jen se trošku vrátím k diskuzi zpátky k těm kapkám. Urrčite si nekupujte ty pilulky s prášekm Swiss. mě to doporučila v lékárně, že je to dobré a není tam drahé,ale asi se to nikdy nepokoušela rozpouštět v mléce. Jinak naše Sofi je taky jedlík, v šestinedělí měla 5 kg a ve třech měsícich 7 Kg a podle dr je to Ok. Jo a ten monitor na plínku je dobrý nápad, Sofi totiž taky u nás ráda spinká v postýlce a tohle je řešení,jak ji ohlídat... 🙂

ivanau
2. srp 2010

@eloana Jí monitor dávala k nám do postele ráno než jsem si uvědomila, že snímá i mě s manželem 😖

@jitulisek Já je mám taky, je pravda, že rospustít je to umění, ale když to nasypu na lžičku, stříknu mlíko tak to míchám párátkem a jakoby rozmačkávám o tu lžičku do rozpuštění, dá se to,ale je to nedomyšlený.

eloana
3. srp 2010

@ivanau no prave ,ale ted jsme nasla ,ze existuje monitor na plinku -snima jen to dite-malej dost blinka a 2x se m davil chci to radeji koupit

strouzek
3. srp 2010

eli promiň že tu do toho tady vstupuju, monitor je dobrá věc, ale slyšela jsem že ten na plínku moc dobrý není že padá jak se dítě už začne přetáčet a vrtět. no každopádně si ale myslím že ve vašem případě je to koupě na nic protože s malým spíte v posteli. pokud má ten monitor nějaký dosah tak i kdyby malý nedýchal on bude snímat vaše dýchání!! já mám nanny a když stojím u postýlky a malou mám v náručí tudíž v postýlce není nic a monitor je zapnutý tak pořád ukazuje že snímá dech a až jdu dál od postýlky na více jak metr teprve začne houkat. tudíž si myslím že je to u vás zbytečná koupě do doby než si ho přestanete brát do postele

eloana
3. srp 2010

@strouzek marti nemel by -pisou tam ,ze je to prenosne do kocarku hodi se ot na dvojcata ,ktere spi v jedne posteli ...nebo pro deti ,ktere spej v posteli s rodici

strouzek
3. srp 2010

eli já vím už jsem ti psala, ale jak jsem uvedla, mám 3 známé z netu kteří to měli a prý jakmile se začlo dítě víc hýbat tak museli dokoupit Nanny protože ten plínkový monitor padal. hlavně nevím jestli to fakt funguje že to snímá jen to dítko protože oni všichni měli mimčo v postýlce

lena27
3. srp 2010

@konik88 nic si z toho nedělej co ti říká doktor, moje doktorka zase říká, že takové velké děti má ráda. když nás viděla poprvé říkala: pořádné dítě, konečně žádný drobek.
Davídek měl porodní váhu 3940m při odchodu z porodnice (byli jsme tam o 2 dny déle, měl ATB) 3960g. ve 3 měsících měl 7460 a v pátek jsme byli na 4 měsíční prohlídce a měl 8160. už se začíná pomalu brzdit v tom přibírání. Starší syn měl v půl roce 9130. a doktorka mi teď říkala, že žádné kojené dítě není tlusté, že MM má úplně jinou tučnost, takovou zdravou. já kojím maximálně po 2 hodinách, dýl mi prostě přes den nevydrží. a každá máme pozná kdy má její dítě hlad.
ono to bude také tím, že ti při kojení usíná, ale to se spraví časem, vždyť je ještě malá. ona může pít třeba jen chvilku a pak si myslíš, že pije a už nemusí. Davídek pije tak 5 minut a pak někdy jen tak u toho leží dalších 10 minut a když mu to chci vzít tak začne hrozně tahat.
jinak nám na prdíky vůbec nic nepomahalo, prostě to musíte vydržet, my jsme je měli 7 týdnů a pak se z toho vykopal jak měl sílu

lena27
3. srp 2010

@konik88 a rourky se neboj, zapomněla jsem, že ta jediná nám pomohla. až nebude mít prdíky tak jí potřebovat nebudeš

eloana
3. srp 2010

@strouzek kdybych mela maleho v postylce -tak tento minitor nekupuji...objednala jsme nejaky novejsi typ ma lepe sedet.Uvidim vyzkousim .je to vhodne pro dvojcatka ,ktere maji jednu postylku, takze pro deti v posteli to bude taky -primo to tam psali

valentinuska
3. srp 2010

to jsem ráda, že tady tohle téma čtu 🙂 máme to úplně stejně, doktorka nám dneska řekla, že moc přibíráme a musíme trochu méně papat - ne po delších intervalech, ale třeba kratší dobu ... prý pak nebudeme ani škytat ani ublinkávat 🙂

lena27
3. srp 2010

@valentinuska všechna miminka škytají, to mají prý z plodové vody

konik88
autor
6. srp 2010

Tak my jsme nakonec kvůli tomu našemu přejídání skončili v nemocnici. Malá strašně zvracela, lítalo jí to i nosem. Už je to lepší. Mám kojit přerušovaně a dávat odbrknout, což nejde, malá u toho řve a stejně si nebrkne. Ale dneska jsme na to už možná přišli. Kojit jen 10 minut, aby se nepřejedla a nechat dvakrát odbrknout a zatím se dneska nepoblinkala. Tak snad nám to vydrží. Malá prostě neví, kdy má dost a naplní si žaludek tak, že to neunese a musí to z ní pryč. Takže ju musím hlídat, kolik toho sní.