Malá mě při kojení kouše do krve. Mám ho ukončit?

evelen
12. kvě 2012

Ahoj, jsem zoufalá a bezradná... Malá má 6,5 měsíce, užívaly jsme si krásné kojení, ale teď pár dnů mě kouše až do krve, asi reaguje na pomalé spouštění mléka (piju meltu, kojicí čaje, užívám homeo, ale slabý spouštěcí reflex je furt). Bradavku už mažu bepanthenem, klobouček byl na prd, malé vysvětluju, že to nesmí, a taky už brečím, kousá skoro při každém kojení, vše je marné. Začínám uvažovat o plné náhradě UM, i když kojení miluju a syna jsem kojila dva roky :'-(. Ráda bych se zeptala, braly byste to skutečně jako signál k definitivnímu ukončení kojení? Přešly byste na UM? Myslíte, že i půlroční plné kojení miminku udělá dobře do dalších let? Mám obavy, že kdybych si třeba řekla, že budu střídat umělé mléko a kojení, spouštěcí reflex by byl ještě horší, musely bysme fakt plně najet na umělé mléko. Vím, že se říká, ať maminky vytrvají, ale napadá mě, jestli mi tělo a miminko nedávají signál k odstavení. je mi z toho strašně smutno...

camelinka
12. kvě 2012

@evelen no ja osobne bych to brala jako konec, tohle mi prijde jako oboustranny trapeni, ja se snazila kojo udrzet do roka,ale minuly tyden sem s tim sekla taky.mlika bylo tak malo ze byla mala stejne nespokojena a ja na nervy cokdyz bude chtit v noci o jedno kojeni vic tak nezbyde na rano. Tak je na sunaru, spokojene zbouchne velkou flasku a pohoda 😉
Rekla bych ze se kojeni casto snazi udrzovat za kazdou cenu a ted jsou UM tak vymakany ze bych se tim tak netrapila, mazlit se muzete i u flasky 😉 .preju hodne stesti 🙂

devendra
12. kvě 2012

Zkus zavolat nějaké laktační poradkyni z Laktační ligy. Třeba ti poradí nějaký fígl a půjde to i dál. Určitě s tím mají více zkušeností. Já jsem na sebe zvědavá, až bude mít malý zuby, jak to budeme zvládat :-/

nesluka
12. kvě 2012

Dobre a opravdu fungujici rady od porodni asistentky a laktacni poradkyne jsou tady: http://svethomeopatie.cz/cs/545-kojeni

Poznala jsem ji namjednom seminari osobne a je vazne skvela. Doporucuju!

slundo
12. kvě 2012

Půl roku kojení je určitě dobrá výbava do života 🙂 Já bych ještě počkala, mně tohle prcek taky občas dělá, ale pak zas přestane a je na dlouho klid.... Ale pokud to nezmizí, tak bych se netrápila.

dana3262
13. kvě 2012

@evelen ahoj! Taky mi přijde, ze mam pomalé spouštění a malý na to reaguje. Vždycky se surově odcucne a pláče. Takhle třeba 3x-4x než se mléko spustí. Když se odcucne, otočil Ho zpět, aby se znovu prisal, když už to udělá třeba potřetí, tak chvíli čekám. On pláče, ale je to otázka vteřin. Po chvilce většinou už cítím, ze se mléko spouští, tak Ho prinutim znovu se prisat. Když jsem nedělala tuhle pauzu, tak mě taky pak kousal nebo už se odmítal prisat úplně. A nebo Ho při kojeni držím, stojím a houpu se v kolenou, to taky pomáhá tomu, ze je ochoten na mliko počkat. Tak jsem to dělala když byl menší i v noci 😝

diviska
13. kvě 2012

@evelen ahoj, a zkoušela si mlíčko odstříkat a dát ho z flašky? Třeba ti opravdu teče pomaleji a malá "nemá trpělivost" . Jinak já, ač jsem velká fanynka kojení, tak si myslím, že pokud to prostě nejde, tak se s tím netrap! 6,5 měsíce je krásná doba, dala si jí to nejlepší co si mohla a pokud to ona už z nějakého důvodu nechce, tak se holt nedá nic dělat. A pokud nebude chtít ani tvoje mlíčko z lahve, tak holt najedete na UM, i to se dá přežít. Hlavně se nestresuj. Držím palce, ať to dobře dopadne!

jancip
13. kvě 2012

Trochu z jiného soudku. Mně se od začátku dělalo málo mléka, které se navíc špatně uvolňovalo. Hodně jsem se trápila, zkusila homeopatika, čaje, drahé oleje a žádné zlepšení. Malý sál intenzivně i 3/4 hodiny a pak stejně křičel hlady. Nastoupila jsem s odsávačkou. Fakt jsem se musela snažit, abych odsála na každé krmení potřebnou dávku mléka, a když se to nepovedlo, tak jsem aspoň věděla, kolik ho musím dokrmit. Nebudu popisovat, že to bylo časově náročný a já z toho byla nervózní, protože jsem jednak nic neudělala a jednak jsme měli málo prostoru na to, abychom někam šli a pod. Vydržela jsem to dva měsíce. Pak jsem s odsáváním polevila a mléka samozřejmě ubývalo. Ale nyní jsem spokojenější, mám víc času, nestresuji se, že nemám ještě odsáto, mohu se více věnovat malému, můžeme chodit na delší vycházky... Samozřejmě, že mě to mrzelo, že nemohu kojit, že ho mám od 2 měsíců na UM, ale za každou cenu to opravdu nemá význam hrotit. A myslím, že mu více prospěje spokojená maminka s UM, než maminka ve stresu s vlastním mlíkem.

evelen
autor
13. kvě 2012

holky, jste skvělé, děkuju. Pročítám v klidu vaše rady a postřehy. Všechny užitkuju 🙂. Docela mi od včerejšího večera pomohla ještě jedna strategie, že jsem před kojením pár ml odstříkala, a tím pádem se tvorba mléka docela rozjela, takže malá se přichytla a ani nedutala. Uvidím, kolik sil budu mít to takhle zvládat, mám z toho docela radost, kojení mě bavilo.

Trochu mě ale straší ještě jedna věc, která kojení moc nefandí - psala jsem už do jiné diskuse, že mě za pár dní či týdnů bude čekat gyne zákrok, odstranění cyst a srůstů pravděp. z endometriózy. A mimčo tam těžko budu mít u sebe, ani nevím, jestli budu ve stavu, kdy budu schopná kojit... Docela váhám, jestli i z toho důvodu nepřejít na UM. Zatím teda kojení udržuju a plánuju, že by manžel občas dítko přivezl do špitálu na kojení, občas doma dokrmil, a já tam budu odstříkávat. Jestě to všechno zvážím. Každopádně vám moc děkuju, pohladilo mě to na duši, že je tu tolik fajn maminek... 😎

camelinka
13. kvě 2012

@evelen si sikula, treba to timhle odstrikavanim pekne pujde a mala kousat prestane 😉 .drzim palce i se zakrokem at si zase brzo fit a dej vedet jak ste holky dopadly 😉

dana3262
13. kvě 2012

@evelen nevim, jakej stav je po narkoze, ale když jsem minulý týden kolabovala skončila na kapackach, tak bylo myslím mě i personálu jasné, ze kdybych tam musela zůstat dítě i muž budou se mnou když kojim. Spíš se nějak po narkoze nemá chvíli kojit, ne? To nevim.

ivca_doubek
13. kvě 2012

@evelen Já myslím že není problém aby malá byla v nemocnici s tebou, obzvláště na gynekologii k tomu budou mít tak nějak blíž 😀 . Zjisti si to dopředu v nemocnici kde zákrok podstoupíš, uvidíš jak jsou přístupní, a jak dlouho po narkóze se nesmí kojit. Dneska už to opravdu není problém. Rozhodně bych kvůli tomu kojení neukončovala, já jsem moc šťastná že můžu kojit aspoň druhého syna, u prvního jsme vydrželi jen tři měsíce a do dneška mě to trošku mrzí... ☹
Jinak my to měli s kojením jeden čas jak píšeš, mléko se hůř spouštělo. Laktační poradkyně tady na MK mi poradila prsa před kojením pořádně nahřát teplým obkladem, případně trošku odstříknout aby mléko začalo téct. A zabralo to perfektně. Teď mám spíš opačný problém, jen si vlezu do sprchy a pustím na sebe teplou vodu tak teče mlíko 😅