Malá po nakojení škytá a kašle

partyzanka91
29. kvě 2014

ahojky,
tak vždycky když v noci vzbudím malou k nakojení tak potom co jí odstavím se dost zakuckává a kašle, držím jí ve zvýšené poloze ale to se jí nelíbí protože tak nemůže spát tak řve. a i když jí slyším odříhnout a pak jí položím na bok tak často škytá a pofňukává? Jak nejlíp na to, vždycky to pak dlouho trvá než zase pokojně usne

lv
29. kvě 2014

Me v noci nebrkla nikdy, hned spala, pokládala jsem ji na bok.

barinkas
29. kvě 2014

malá byla taky "škytka", dej jí pak ještě trochu napít, když začne škytat... přestane 🙂

partyzanka91
autor
29. kvě 2014

@lv
@barinkas
děkuju vám holky, zkusím to dávat hned na bok a při škytavce ještě kojit snad to zabere. Ostatně máme monitor dechu takže můžu v klidu spát a nebá se zadušení (jsem plašanskej typ). Jinak malá teď kaká něco velmi řídkého mezi močí a stolicí hodně to připomíná hořčici je to normální?

lorca
4. čer 2014

@partyzanka91 naše malá taky škytá. Přiložení k prsu moc nezabírá (jak kdy). Nejvíc zabere, když jí utáhnu do zavinovačky a chovám ve vertikální poloze. Jinak co se týká polohy v postýlce, tak jsem z toho dost zmatená. Měla jsem strach z ublinkávání a dávala jsem malou na bok, ale doktor mi vyvedl z omylu a říkal, že poloha na bok se nedoporučuje. Že se jim při poloze na boku naopak zužuje dýchací trubice. Ohledně vdechnuti zvratku mi doktor řekl, ze anatomicky je mimi uzpůsobeno tak, ze se neudusí, hlavičku má při spaní na zádech natočenou na stranu. Ale myslím se, že co doktor to názor.

luckakaja
6. čer 2014

Mne mala taky skyta,malokdy si odrihne a obcas ublinkava-nekdy blinka dost..U skytky dam nekdy jeste napit z prsu,nekdy ji zvednu a nekdy proste necham doskytat..
Ublinkavani jsem resila s doktorkou,taky jsem mela strach,ze se zacne dusit,tak poradila velmi jednoducho vec-podlozeni postylky knizkou-staci trosku a ze se nemusim niceho bat 😉

lorca
7. čer 2014

postýlku máme taky podloženou.