Malá při kojení hltá, dusí se. Máte radu?

smajlik
3. únor 2009

Milé maminky, prosím vás o radu. Mám měsíční holčičku s pupeční kýlou, která hodně trpí na koliky. V posledních 14 dnech malá začala u kojení hodně hltat, jak jí podpírám tělo rukou tak úplně cítím jak do ní padají vzduchové bubliny (aspoň mi to tak přijde). Taky se často dusí, mléko jí teče koutky pusinky a zakuckává se. Mám velká prsa (musím prso podpírat i když kojím vleže) a podle porodní asistentky hodně mléka. Zkoušela jsem se při kojení hodně zaklánět, aby mléko neteklo moc "z kopce", ale nezabírá to, ani odstříkání rukou. S odsavačkou jsem zase musela odsát aspoň 30 ml, aby bylo hltání mírnější, ale přišlo mi že malá pak častěji plakala hlady, možná jí beru moc toho "předního mléka" ... máte někdo podobné problémy a případně i radu?

garfieldmail1
3. únor 2009

Ahoj, s pupeční kýlou nebo kolikou zkušenost nemám, zato si velice dobře pamatuji jak syn hltal. Když jsem u kojení s někým telefonovala, slyšeli v telefonu na druhé straně, jak syn hltá nahlas 😅 Časem už ale tak nahlas nehltal. Někdy když náhodou pustil prso, stříkalo mi mlíko na všechny strany, nechápala jsem, jak to stačí polykat. Myslím, že Tvoje holčička se to časem naučí, je ještě maličká. Ale raději neodsávej, ať se Ti mléko tvoří přesně podle její potřeby 😉 Kojení v prvních 2 měsících a třeba v pátém bylo u nás naprosto nesrovnatelné. Na začátku syn pil i 45 minut, později byl za 7 minut hotov a přibíral pořád nadprůměrně 🙂

dnada
4. únor 2009

ahojky - může být moc hladová,proto hltá,zkus ji přikládat častěji.Můj malej v měsíci jedl pravidelně co 2 hodiny,někdy i hodinu a půl a ze začátku se nabaštil za 8-15min,dnes baští i půl hodiny a vycucne jak přední tak zadní mlíčko najednou 🙂 Prsa mám také velká,mlíka hodně,ze začátku sem odsávala i 50ml,aby se malej mlíčkem nedusil. A pak polevili i trochu prdíky a koliky. Zadní mlíčko se také spustí,chvilku to trvá,ale spustí a je výživnější a méně vodnaté než to přední. A zkus přikládat dvě kojení za sebou k jednomu prsu a pak zas dvě kojení k druhému a než prsa vyměníš,odsaj část předního mlíčka z toho,ke kterému budeš po dvou kojení přikládat. A odsávání ničemu neublíží,jak bude malá větší,tvorba mléka se sama upraví a malá bude stíhat pít i když mlíčko hodně stříká. A kojení v pololeže také doporučuji,mě se hodně osvědčilo,malej se nedusí pod prsem a hezky leží na boku a jdou z něj krásně prdíky. Dej si pod prs a hlavu mimča složenou plenu,aby se do ní vsáklo mlíčko které jí při pití vytéká z koutku a neteklo ti po břiše 😀 Mnoho úspěchů přeji. A kdyžtak zkus kontaktovat annag,nebo koukni do jiných témat o kojení ,tam hodně všem radí co a jak 😉

kubaka
5. únor 2009

první syn také hltal jako maličký - je to tím, že nám mléko tryská pod tlakem a jeho zahlcuje. Naučí se to, určitě. Srovná se totiž i produkce podle potřeb. Ale rozhodně bych taky neodsávala, protože tím se ti zase vytvoří víc a při dalším kojení zase více tryská. Prsa střídej pravidelně - myslím, že to ani jinak nejde, protože ob dvě kojení by ti asi explodovalo 😀 a zatvrdlo , pokud máš takovouhle produkci 😀 Mě stačilo pět hodin nekojit a už mi lezlo mlíko ušima.
dnada - to se mi nezdá odsávat první mlíko, aby bylo to zadní. Má to svůj přirozený důvod a smysl proč je to mlíko takto rozvrstvené. Nejdříve se mimi napije z předního, kterého není moc a pak zažene hlad. Já bych do toho nezasahovalal a neordinovala miminku které mléko má vypít. Prostě až pustí jedno prso a je vypité, nabídnout druhé - pokud bude ještě chtít, vezme si. 😎

dnada
6. únor 2009

kubaka - v porodce sem krmila 3děti,svoje a dvě v inkubátoru,mlíka sem mě až moc! Já taky neodsávala a za prvé sem během 14dnů proděla dva záněty prsou a za druhé sem v měsíci skoro přišla o mlíko! Malej měl dvě a půl kila a v porodce když sem ho vážila po každém kojení tak vypil mezi 20-40lm a já odsála po nakojení dalších150ml...pak taky ho hodně bolelo bříško a měl zelenou stoličku(což je z pití převážně předního mléka),na radu dr a laktační sem odsávala přední mlíko,tak 50ml a kojila 2x z jednoho prsu a z druhého odsávala mezi kojením jen tolik,aby se uvolnil tlak až kolem dvou a půl měsíců to bylo v poho.Malej měl když sme šli z porodky 2540g,za 6ti nedělí přibral1500g a ve 3měsících měl už 5kilo a to je fakt rozdíl v tom kolik vypije 2a půl kilové mimi a 5ti kilové 😉 Napsala sem jen to,jak sem to dělala já a je na každém co zkusí 😉 😉 😉

kubaka
6. únor 2009

aha, tak teď jak jsi to vysvětlila je jasné, že to je opravdu tvůj individuální způsob a zkušenost s konkrétním miminkem - tak to jsi byla za kojnou 😀 Jestli se napil takhle málo, tak je jasné, že se neprokousal k zadnímu mléku, byl maličký a slabý - tak tvůj způsob kojení má potom logiku.
Mě hltali oba, ale oba se narodili 4,5 kg a pili jako pijani v hospodě 😅 šest kilo měli v necelých třech měsících.
Nevíme, jak je velká a silná holčička smajlika. Stejně to nakonec musí posoudit doktorka, která ji vidí 😒

mikulka
6. únor 2009

smajlík, mně malý taky hltal a taky trpěl na koliky - což je časté právě z hltání.
Je důležité, abys dávala odříhávat a to po 5 min zezačátku, pak buď taky opět po 5, nebo enjpozději po 10. Nevím teda, jak dlouho ti pije.
POlohu jsme dělali tak, že já ležela, hlavu na polštáři a malý na bříšku ležel na mě. Mlíčko teda taky teklo všude, ale možná ne tak moc a malý taky rovnou i prděl 🙂

BUď ráda, že máš hodně mlíčka a že ti tak pěkně teče, je to velká výhra, to mi věř. většina holek řeší opak - málo mléka a slavbý spouštěcí reflex. Buď ráda.
Dávej odříhávat, malou měj na sobě a na koliky jsme dávali Sab Simplex před každým kojením, později Baby Calm a nejlepší jsou Probio kapky, ty vřele doporučuju. 😉

smajlik
autor
9. únor 2009

moc děkuji za rady všem 🙂 ... sab simplex před každým kojením nezabírá, zkusím baby calm ... probiotické kapky bereme už 14 dní a nic 😅 . Ale on jednou prostě MUSÍ být konec 😀

mikulka: děkuju za popis, polohu zkusím (ale zatím si to neumím představit 😀), akorát - jak dlouho vlastně jde používat, nezáleží na věku dítěte? Malé je dnes 5 týdnů a má přes 4 kg 🙂 . Pije mi většinou 10-15 minutek. Odříhávat se snažíme v průběhu kojení, ale buď si nekrkne, nebo se vzteká že není u prsu a řve jak na lesy 😀

mikulka
9. únor 2009

smajlík, úůlně vidím moje mimi. Taky se vztekal, že ho dávám od prsu, když jsem ho dávala na krkání a taky si ne vždy krknul a to pak byl problém - kolika. Snaž se ji nosit, položit si ji na nohy, pak zvednout, krknout musí.

Ta poloha je jednoduchá, Lehneš si na záda, pod hlavou polštář a malinko i zvednutou hruď a děcko si položíš na sebe obličejem dolu k prsu. Jednou rukou držíš prso (aby neklesalo do strany 😀 😅 ) a druhou rukou držíš malé hlavičku.

Najdeš to možná atdy: www.kojeni.net, v polohách.
Nám Sab taky nezabíral, probio kapky zabraly za měsíc. neboj, to víš, že se to zlepší a brzy 🙂

marselina
10. únor 2009

máme dvouměsíční miminko a taky hltá,dřív jedl každou hodinku a půl,sotva usnul už měl zase hlad,ted spinká i tři hodinky v kuse.taky hltá jak o život a ještě si přitom odfukuje.trpí také hodně na bolení,koupili jsme probiotické kapečky a bolení je pryč.vzduch v bříšku někdy tlačí,ale když ho pochováme brká jak starej chlap a prdí taky tak 😀