Malá se začala často budit na kojení, mám přidat kaši?

strapocka
15. říj 2012

Málá se mi začala často v noci budit na kojení, chce třeba co hodinu a ještě je přisátá dlouho. Doposud se budila 2x za noc, deset minut cucla a bylo hotovo a klid. Mám ji začít dávat nějaké mléko nebo kaši na noc? Je vůbec nějaké takové? Zatím je plně kojená tak netuším co je k dostání. Budou ji 4 měsíce za týden. Nebo mám prostě vydržet a třeba to přejde? Trvá to cca 4 dny. Děkuji za rady

strapocka
autor
15. říj 2012

Ještě bych dodala, že když usne třeba v devět, normálně spí do půlnoci, do jedné ale potom to začne. Možná chce jen dudlat, potvůrka jedna 😀 , že??

gucci
15. říj 2012

A jak je stará?
Mě todle teda dělaly obě děti, podle mě to není o hladu, ale chtějí cítit mámu a přitulit se.
Já to vždy vydržela do roka (ale je fakt, že se nebudili co hodinu, ale jedli třeba 3x za noc), pak nastoupil manžel a odstavil je 😀

strapocka
autor
15. říj 2012

Jak jsem psala, budou ji 4 měsíce.

katyxq
15. říj 2012

Už pomalu může být v období trvajícím i několik měsíců, kdy se děti začínají postupně plazit, lézt, stoupat si, sedat, mluvit a mozek nestíhá pobírat tu spoustu nových vjemů, taky rostou zoubky, začne se projevovat separační úzkost, dítě se klidně může budit na čůrání (maminky praktikující bezplenkovou komunikační metodu vědí) apod. Prostě za takhle častým buzením může být cokoliv, ale hlad bude jeden z těch nejméně pravděpodobných důvodů - ale klidně to může být růstový spurt, nemusí tabulkově sedět. Přikrmovat na noc je nápad poměrně nedobrý, jen vede ke zbytečnému snížení laktace, navíc kaše miminka moc neumí trávit (nemají na to dostatek enzymů), prostě jim to dodá akorát prázdnou energii a/nebo je to zaplácne a zatíží teprve se vyvíjející trávicí soustavu (dost dětí se po kaších budí ještě víc). Nebo prostě jen potřebuje cítit maminku, být s ní i ve spánku.

salomee
15. říj 2012

@strapocka já bych do ní ještě nic umělého necpala, když je plně kojená. Dřív jak ve čtyřech měsících už vůbec, ale plně koj. děti se většinou začnou přikrmovat až kol. půl roku.
Zkus poznat, jestli fakt pije, nebo je jenom přicucnutá a spinká, možná jí jde právě o tohle. Pokud pije a po napití spí dál, nevím, asi se mnou ostatní nebudou souhlasit, ale i tak bych vytrvala a prostě kojila. Na noc existujou různý mlíčka a kašičky se zvýšenou sytivostí..ale přijde mi to jako že dítě co nejvíc nacpat, aby spalo a nedělalo vlny🙂..no, ne až tak, to je nadsázka. Jestli jinak hezky spí, nepláče, je spokojená a prospívá, tak bych zůstala jen u kojení. Pokud jí jde jen o to, být přicuclá k mámě, to je jiná věc, tam neporadím, sama bych radu potřebovala. Ale už teď, kdy začínáme s polední mrkvičkou, je mi jasné, že jednou budu ještě se slzama vzpomínat, jak Ondrášovi stačilo ke štěstí přisát se🙂.

salomee
15. říj 2012

Právě jsme si střihli ukázkové probuzení za účelem přisátí.. okamžitě usnul, výraz naprosté oddanosti, pár sacích pohybů jen tak ze slušnosti vždy po dlouhé pauze🙂.
Jo a malá spí s cumlem? Spí sama v postýlce? ..a taky vypustit noční kojení (nahradit umělým mlíkem) by neprospělo laktaci, pokud má být dcerka nadále kojena úplně.
Ondráš se teď taky budí častěji, než dřív, ale beru to tak, jak to je a zatím nevypadá, že by mu něco chybělo.

strapocka
autor
16. říj 2012

Tak holky, včera Julinka ulehla v půl deváté a vzbudila se až ve tři. Odvolávám blbý nápad s umělým mlékem a nadále se ji budu věnovat i co hodinu, když bude mít lady potřebu🙂 Jak píše salomee, ještě mi bude smutno... 😀

strapocka
autor
16. říj 2012

@salomee Do pstýlky ji ukládám na noc, většinou když si ji pak vezmu do postele na kojení, usnu u toho s ní..Pokud ne, vracím ji zpátky. A cumle nevedem, to měla amok, když jsem se ji párkrát snažila ošidit dudlem 😀 Cucá plenu nebo rukáv.

salomee
17. říj 2012

To jsme ne tom stejně s tím cumlem, já ho nechtěla dávat v prvním měsíci dle doporučení a i kvůli problémům s kojením..a co bych teď ddala za to, aby se v kočárku, kterej nesnáší, utišil cumlem. Kdepak...
Taky jsem někdy u kojení odpadla a tak to asi taky přišlo, že si O. navykl spát se mnou..
Kde jsou ty časy, kdy první dva měsíce usnul už závěrem jídla a spal hezky v postýlce..a já kolem něj kroužila, když se po dvou třech hoďkách nevzbudil na jídlo.🙂
Nápad dát kaši nebyl hloupý, je jasné, že máš o malou strach a chceš, aby jí bylo co nejlíp..ale nedávala bych.
Mě hodně lidí častovalo radama, ať přikrmuju aspoň v noci, abych se vyspala.. dík takovým, kdybych na ně dala, bych mohla celé kojení zabalit.

@strapocka

lucie255
13. lis 2012

@strapocka....chtěla bych se zeptat jestli už je to lepší...máme podobný problém tak nevím jestli to ustane 🙂 Nerada bych zaváděla nějaký příkrm, ale jsem strašně unavená z toho přerušovaného spánku

garfie
13. lis 2012

Teď jsem v pohodě, ale s prvním dítětem jsem si užila svoje-budila se i 11x za noc....moje zkušenost je, že kaše ani sytící mléko nepomůže....je to prostě jen nějaké období. I když fakt je, že se budila tak 3x za noc ještě nedávno-a to jsou jí čtyři roky :-/