Málo mlíčka. Pokračovat s kojením nebo přikrmovat?

glubinka
20. únor 2008

Prosím poraďte mi. Mám chlapečka 5 a půl měsíce. Do teď plně kojím, ale poslední týden se mi zdá, že mám málo mlíčka. ☹ Malýmu od malinka stačilo pít jen 5 až 7 min. protože mlíčko teklo proudem. Teď ho mám málo a malej se vzteká, ze neteče. Mám pokračovat nebo začít s příkrmem?

aponchie
20. únor 2008

zkus si ho zvazit pred a po vypiti mleka na vaze a taky ho vaz prubezne pribiva nebo jde s vahou dolu?nebo je to ted cerstve?

kazdovci
20. únor 2008

glubinka, aj ked ma maly 5,5 mesiaca nevzdavala by som to a kojila dalej. mliecko je to naj co mozme nasim drobcom davat aj popri zavadzani prikrmov. mozno je to len prechodne obdobie a telo sa musi na vacsiu spotrebu mliecka nastavit. mne sa to stalo ked mal maly 3 mesiace. jeden den sme bojovali ale na druhy den sa mi opat mlieka vytvorilo tolko ze som musela odsavat a mrazit. vydrz to sa spravi same..

zuzka78
20. únor 2008

Glubinka, ja si tiez myslim, ze je to len prechodne, skus pripadne mliecko podporit homeopatikami. ja som mala podobny problem tiez ked mal maly 3 mesiace a homeopatika+ vinea+kojenecke caje mi pomohli

lusil2005
20. únor 2008

ja som teraz mala posledne dni ubytok mliecka. cez den jej to po prikrmoch stacilo ale vecer som nenaodsavala dost na kasicku. ale hipp caje podporujuce kojenie + homeopatika ricinus communis ch5 + jablkovy dzus (vinea uz mi ide aj usami) a uz zas naodsavame aj 120 ml 😉

urcite to nevzdavaj ono sa ti mliecko rozbehne. vydrzte!!! drzim palce

sivocka
20. únor 2008

Glubinka, ja by som sa priklonila k dievcatam a radim ti VYDRZ!!! moj maly ma este iba 8 tyzdnov a s takymto problemom bojujeme uz tretikrat. Mali sme dni, kedy maly papal aj po hodine, horko tazko som ho natiahla na 1,5 hodiny a to potom skocil po bradavke jak pes po kosticke..... 🙂 , vzdy to trvalo tak jeden den.

Babulky a vinea a jablkovy dzus zvysuju tvorbu mlieka?

Lusil a ty po nakrmeni malej este naodsavas 12O ml?????? to je uzasne, ja som sa snazila prve tri styri tyzdne odsavat a ked som odsala 15 ml bola som stastna....teraz uz neodsavam, iba som zacala krmit pri jednom papani z obidvoch prsnikov a konecne sa nam dnes darilo vydrzat tri hodiny do dalsieho papania. Ty ako casto krmis? a z jedneho, co obidvoch prsnikov?
Dakujem

jaduska
20. únor 2008

Občas sa dostaví tzv. laktačná kríza. Počas nej treba dieťatko častejšie prikladať, aby sa mliečko tvorilo ďalej. Ale tvoj maličký, ak už má 5,5 mesiaca, tak môžeš pomaličky aj začať s príkrmami. Tie dva týžde hore-dole neuškodia 😉

kisorka
20. únor 2008

Akurat posledne dva dni sme s trojmesacnou jasminkou prezili laktacnu krizu. bola som po chorobe a zrazu z nicoho nic, zdalo sa ze mliecko sa uplne stratilo, mala hladna, kriciaca, v noci sme sa snazili kojit snad kazdu hodinu, lebo bola nespokojna, nenasytena. nebolo to veru prijemne. laktacna poradkyna poradila uz spominane homeopatika ricinus comunis 5 ch a bylinku senovku grecku. casto sme prikladali, snazila som sa prsia stimulovat aj odsavanim, lebo malej ked to netieklo tak tam len plakala a nesala. a zachovali sme pokoj plus masaze a sprchy horucou vodou na prsia. a dnes sa uz opat kupeme v mliecku! 🙂

glubinka
autor
20. únor 2008

Holky moc vám děkuji za rady. Určitě něco vyzkouším 😀 . Kojící čaje piju hodně, ale vineu jsem ještě nezkoušela.Homeopatka jsem ještě nezkoušela, ale pokusím se je sehnat. 😵 Teď si jdu do sprchy nahřát prsa a budu se těšit na další příspěvky. Ahojky 😝

alami
20. únor 2008

glubinka - nevzdávaj!!!!! Prikladaj často!!! aj ja mám teraz zo 2 dni taký problém, tak len často prikladám a čakám, kedy sa to zase zlepší. Mne sa to už viackrát stalo, treba vydržať. Ak bude moc hladné(že sa už nebude dať zvládnuť), prikŕm - lyžičkou, alebo striekačkou, alebo mu už skús dať kašu ale potom zase prikladaj!!!

petra.vavra
20. únor 2008

Tak my si patrně prošli taky laktační krizí, ale od té doby mám pocit, že je mlíčka málo pořád. Dřív malá spala 3 hodiny a pak kojení teď, když vydrží dvě jsem šťastná. Piju čaje na podporu kojení, dnes jsem sehnala homeo bez problémů v první lékárně a slečna řekla 2xdenně 5 kuliček...tak to zkusím a z příspěvků zítra koupím Vineu...já totíž prostě musím kojit, protože malá odmítá naprosto všechny náhrady, které jí strčím do pusy...

glubinka-kdybys se to nelepšilo napiš, mám svou laktační poradkyni, je to spolužačka a tak jí vždycky zavolám s konkrétní věcí a ona poradí...

maja22
20. únor 2008

My sme 2. laktačnú krízu neprekonali ☹ Marek bol plne dojčený do 6. mesiaca. Často grckal, ale priberal na váhe.No a potom sa zrazu ručička na váhe nechcela pohnúť, resp. len o pár gramov za posledný mesiac. Boli sme v nemocnici, kde mu zistili, že grckanie spôsobuje reflux, ale zároveň sme sa museli stále vážiť a tak sme prišli na to, že nemám dostatok mlieka.. Keďže práve dovŕšil pol roka, začali sme prikrmovať a dopadlo to tak, že posledné dva mesiace si z môjho mliečka trošku cucne len ráno v posteli, ale to ho nezasýti, takže od 6. mesiaca sme na umelom... Občas si ho ešte prikladám aj večer, ale keďže mlieka je málo a musí silnejšie ťahať, po pár hltoch ho to prestane baviť a dožaduje sa fľaše... Mne je z toho trochu smutno, myslím si, že chyba bola v tom, že som ho veľmi zasýtila od začiatku príkrmami, takže kojenia sa už potom vôbec nedožadoval. Vtedy ma tešilo, ako mu chutí a koľko toho "inakšieho" zje...
A tiež som si prestala veriť. Bála som sa, že zasa nič nepriberie a bude hladný. On totiž mlieko všetko vygrckal a udržal len tuhú stravu... Ale nechcem ťa znechutiť, ja som mala prvú laktačnú krízu v prvom mesiaci po pôrode a vtedy sme to zvládli.

lusil2005
21. únor 2008

sivocka nieeee. 😀 nie po papkani. ja kojim uz len po papani cize rano o siestej jej dam len mliecko. desiata - ovocie a potom zapit mlieckom, obed zeleninka s maskom a zapit mlieckom, olovrant len mliecko a vecera - kasicka zarobena z odstriekaneho mlieka a potom este zapit mlieckom.
no a interval medzi papaniami je tak priblizne 4 hodiny... ale ked som len kojila, kojila som kazde tri hodiny a vzdy len z jedneho prsa. malej to stacilo. no a teraz tiez vzdy len z jedneho. a na veceru odstriekam rano ked sa zobudim lebo kedze cez noc uz vobec nepapa, rano mam prsia na prasknutie. 😝

jana.1
21. únor 2008

glub, musíš se uklidnit, aby se ti neblokovalo spouštění mlíka.. to je velmi důležité! to je jedno, že vypije míň, on to dožene, neboj.. snaž se ignorovat to kroucení, vztekání.. prostě buď v pohodě .. programově, nenech se tím, co se děje rozhodit.. to je právě celkem těžké.. Pokud vypije míň, měl by se přihlásit dřív.. dej mu a ty prsa prostřídej.. koj třeba po hodině a půl nebo dvou.. neznám tvoje intervaly. Koj i v noci často.. řiď si třeba budíka.. příp. si zakup odsávačku.. mně vyhovuje elektrická od medely.. je to bez práce a na odsávání dobré. Platí, že čím víc vypije, i když se ti zdá, že už tam nic není...tím víc se udělá.. Ono když jsou ty prsa nenalitý, dělaj třeba míň mlíka a je to znát i od pohledu atd., tak když se z nich mimi napije chviličku, tak pak jsou hned prýzdný, vycuclý.. je to hned poznat nejen na pohled, ale i to mimi jinak saje.. že jo.. V tomhle případě platí.. paradoxně, že čím víc je vyšťavíš, čím hůř vypadaj, tím víc mlíka v konečné důsledku udělaj. Vydrž! Zkus to vydržet, a kdyby to jó nešlo, tak se tím nestresuj, už jste dost velký 😉 Takže přisát mimi, zkrátit intervaly, střídat prsa při kojení, uklidnit se! - mimi to vycítí... mimi před kojením rozveselit, ať má dobrou náladu.. po kojení klidně pár minut odsávat - i vzduch! neděsit se.. no druhý den už bych třeba odsála jen občas nebo jen večer.. pokud mimi spolupracuje a saje, i když né úplně v pohodě.. kdybys to hodně vyšťavila, tak dokrm nějakou první lžičkou nebo tím odsátým mlíkem... stačí pár lžiček.. on to přežije, neboj 😉 no a kup si homeopatika ricinus communis 5 CH v lékárně a dej si tak 4 - 5x/24 hodin tři kuličky.. pij kojící čaje, vodu.. tak tři litry denně určitě.. Mělo by se to za 3 - 7 dní zvednout.. uvidíš sama, kdy odbourat odsávačku, prodloužit intervaly.. Není to tak dlouhá doba, vydržet se to dá.. Zkus to, za to nic nedáš 🙂 Držím palce 🙂
a tradičně si neodpustím článek o kravách 😀 😀 , protože tam jde o peníze a maj to zmáklý .. člověk se aspoň zasměje.. 😉 http://www.delavalczech.cz/Dairy_Knowledge/Effi...
.. no a taky nějaký ten sexík 😅 , ať je víc oxytocinu a prolaktinu 😀 😀

glubinka
autor
22. únor 2008

Děvčata moc děkuji zya rady a především tobě Jani. Napsala jsi mi spoustu rad. Máš to zmáklý. Já toho už spoustu vyzkoušela a myslím, že se snad mlíčko pomalu vrací. Malýho přes den přikládám klidně i po hodince a zatím vypadá spokojeně i když si myslím, že moc toho nevypil. Dneska si zajdu koupit homeopatika a budu zkoušet odsávat i když mi po kojení skoro nic neteče. Teď se kouknu na článek o kravách. Smích mi určitě pomůže. Čauky