Málo odsátého mléka

lucias112
27. pro 2016

Dobrý den,mám dvouměsíčního syna který najednou po kojení nepřibiral, u kojení plakal,teda přímo řval ,zuříl ,bylo to šílené,nakonec jsme vzdali a dali láhev ale s mým mlíčkem. Koupila jsem si nějakou obyc el.odsavacku ale nyní odsaju tak 20-30ml z obou prsou. Ráno tak 70ml. Odsavam každou hodinu s tím aby se tvořilo více mléka ,je to hloupoust? Mám ještě medelu ale ruční a není to o moc lepší 😞Na cestě mám homeo a chtěla jsem koupit el.medelu jenže je to dost peněz a nevím zda to má ještě cenu a laktce se rozjede. Už jsem z toho zoufalá. Snažím se pořad přikládat tělo na tělo,ve vane,různé polohy ale vede to jen k šílenému pláči. Moc jsem chtěla kojit ale říkala jsem si kdyby měl aspoň moje mlicko..😒

kekulice
27. pro 2016

@lucias112 nejvíce mléka se tvoří v noci, na odsavání je nejlepší dvoufázová medela, dá se dost často zapůjčit i u laktační poradkyně - tedy alespoň v Praze, z vlastní zkušenosti. U mě homeo nezabralo, brala jsem na doporučení laktační poradkyně more milk a pak pískavici řecké seno kapky. Jinak pokud u Tebe ještě laktační poradkyně nebyla, tak doporučuji si nějakou pozvat....

lajla
27. pro 2016

@lucias112 urcite to cenu ma a obrovskou. Zavolejte do medely pujci vam nemocnicni odsavacku na dve prsa za poplatek je skvela ja mela koupenou ale stoji fakt hodne
Homeo: china 9, lac caninum 5 a ricinus 5, 3 kul od kazdeho do 2.5 dc vody behem dne popijet vzdy rozmichat plastovou lzici
Kojit klidne i co hodinu i driv...
Benedikt a piskavici jsem zkousela taky chutove hnus...dalo.by se...ale prcek mel z toho velke bolesti briska
Hodne pit, vodu a meltu

soyevita
27. pro 2016

@lucias112 V Jihlavské porodnici se dá dvoufázová medela půjčit u LP.
Odsávání je časově náročné + krmení.Každou hodinu odsávat mi přijde moc.Spíš bych se pokoušela častěji přikládat.Kojit v savčí poloze a v leže taky nechce?Chyba byla dokrmovat z láhve.A i v noci je z kojením problém?
Napiš,jaké jste měli od narození váhové přírustky

lajla
27. pro 2016

@soyevita odsavat co hodku ne...5-6 denne, ale cim casteji tim lip...fakt se to vyplati a s tou na dve prsa efekt rychle zarucen. Je to jak casove tak fyzicky narocne...ale do tydne plus minus by melo byt mnohem vice mleka

ammp
27. pro 2016

@lucias112 měla jsem podobný problém - tedy viděla jsem jako problém fakt, že toho moc neodsávám a malá mi pořád visí na prsu + pláče s kroucením - každopádně pokud jsem zrovna nechytla čas nalitých prsou (některé ráno), tak jsem neodsála skoro nic, měla jsem k tomu ruční Medelu. Později jsem pořídila elektrickou Medelu Swing na jedno prso a to jde líp, ale musím chytnout čas, kdy je delší pauza od kojení, myslet si, že si odsaju, kdy chci, by bylo u mne naivní; velice výjimečně odsaju 100ml na jeden zátah, to se vážně musí poštěstit tvrdého prsa, jinak odsaju cca 40ml, a tak musím odsávat během dne vícekrát, pokud chci někam jít; mám něco v mrazáku, tak se nestresuji, když neodsaju... každopádně malá také pobrekávala, ale to asi kvůli bříšku - naopak u prsa byla spokojená, občas ale prostě jen chtěla být u prsu, dudel vyplivovala, nakonec jsme rádi, že nedudá, protože je dnes tlačeno spíš ve prospěch nedudat... teď přetrvává jediný zlozvyk, a tak usínání u prsu. Za týden má půl roku, ani jednou jsem ji nekrmila ničím jiným než mateřským mlíkem. Za mne tedy mohu potvrdit, že vidím jako správné podporovat v kojení, nedat dokrm umělým mlékem, protože to je cesta, jak o něj matka přijde. A že jednou plakal u kojení a nepřibral? To je krátké na hodnocení, zkuste vydržet aspoň několik dní... až když opravdu uvidíte, že přestal prospívat, tak to hodnoťte jako neschopnost kojení, určitě ne po tak krátké době a hlavně určitě ne podle toho, kolik toho odsajete. Konec konců ještě pro ilustraci - mám ségru a ta odsávání vzdala po pár pokusech, řekla, že jí to nejde, a kojila do 2,5 roku dítěte. Jinak ohledně techniky kojení - zkuste přiložit k jednomu prsu dítě a z druhého odsávat, dítě uvolnění mléka spustí lépe než stroj 😉 Hodně štěstí

lucias112
autor
27. pro 2016

Mám teda na cestě tu jen na jedno prso ale el.medelu. Takže zásilku zítra převezmu a budem bojovat. More milk mám také objednáno. Savci poloha také ne. Proste jakmile se přiblíží k prsu je řev až je fialový. Já jsem pak nervózní,nechci ho takhle nechat plakat a prso mu zprotivit úplně. Flaška asi chyba byla,ale byla jsem už zoufalá.

ammp
27. pro 2016

A ještě ohledně odsávaček a cen - pokud zvažujete koupi, podívejte sem na MK. Já zde koupila jako novou Medelu Swing včetně pár lahviček navíc za 2200kč, což je moc fajn a vůbec mi nevadí, že se jedná o použitou věc.

lucias112
autor
27. pro 2016

V noci teda Odsavam 2x.. víckrát mi přijde ze to nedám 😏

lucias112
autor
27. pro 2016

@soyevita v noci se přisaje pustí a opět hned řev,dlouho pak trvá než ho uklidnit. Měli jsme porodní 4230g. Domů jsme šli 3950 po 14 dnech měl 4010g to dr ještě nic nerikala. V šesti týdnech měl 4610 a teď sotva 5kg.

ammp
27. pro 2016

@lucias112 vzdyt to je uplne v poradku, ne? Jinak existuje neco jako rustovy spurt... zadny stres, s deckem to prezijte, nic noveho bych nevymyslela, priroda si poradi... za mne zadne dokrmovani cimkoliv jinym nez prsem, homeopatika muzete zkusit, odsavat muzete taky zkusit, ale spis bych nez odsavacku proste prikladala maleho, at duda... co totiz odsajete, to svym zpusobem znehodnotite, ve 2 mesicich bych to resila tak, jak jsem popsala...

soyevita
27. pro 2016

@lucias112 Vždyť to je nádhera takový veliký přírustek.My porodní váha 3940g z porodnice jsme odcházely s 3640g.Na porodní váhu jsme se dostaly v měsíci.Ve 2měsících necelých 5kg.Moje dr.je při kojení spokojená i s malými přírustky.Přibírají skokově

soyevita
27. pro 2016

@lucias112 Podle mého jsi se s tou flaškou unáhlila.A není jiný problém,neteče Ti mlíčko z počátku moc rychle,nebo naopak pomalu?

lucias112
autor
27. pro 2016

@soyevita pomalu bych řekla ze až moc tak proto se asi vzteka. Je možné ještě z flašky ze přejde zpět na prso?

soyevita
27. pro 2016

@lucias112 Flašku už bych nedala,zkus odstříkat,aby teklo pomaleji.Spousta dětí ten rychlý tok štve a vzteká se.A ani se nedivím.Určitě se podaří znovu kojit

kackakastanka
27. pro 2016

@lucias112 jak pisou holky, vypada to, ze nejaky problem je pri pri prikladani k prsu, nebo tesne po, takze ten je treba vyresit... flasku uz urcite nedavat... pokud vis, ze mas mliko, tak muze byt problem v tom strikani na zacatku, takze ano trochu odstrikat tesne pred, at to neni tak natlakovany... pripadna rada laktacni poradkyne, zda spravne prikladas by se take hodila, ale to verim, bude ok
a jinak jsou holky a ja patrim mezi ne, ktere sice kojily skoro do dvou let prcka, ale nikdy nic neodstrikaly, takze se na to odstrikavani proste vyprdly

soyevita
27. pro 2016

@kackakastanka Já tentokrát taky nic neodstříkám,to není měřítko...

lucias112
autor
27. pro 2016

@kackakastanka já pravé odstrikam tak 30ml z obou ráno 70ml jinak i po 20ml .. a rychle určitě neteče a jestli mlicko mám teď poznám jak? Málej prso nechce,odsaju prd 😔

lajla
27. pro 2016

Jen poznamka...odstrikavani neni jen o mnozstvi odstrikaneho mlicka...toho muze byt minimum ale o tu stimulaci a signal
Spis bych rekla ze mu netece a tak prso bojkotuje...a uz mel tu flasku...takze odsavacku urvite ano a zkouset kojit v polospanku to jsou takovi poddajni a daji.se😁

lucias112
autor
27. pro 2016

@lajla přesně tak. Proto jsem se snažila každou hodku ale jak vidím prd jsem z toho nesva 😔

kackakastanka
27. pro 2016

@lucias112 mnozstvi odstikaneho nerika nic o mnozstvi skutecnem, to je fakt.... co pise lajla je take fakt, ja ted u tebe vidim jako hlavni problem zjistit a odstranit, proc rve, kdyz ho prikladas a kdyz vidi prso, normalni reakce je vidim prso, jdu po nem 🙂, mohlo by to byt tou flaskou, ale tu jsi dala, az kdyz problem s krikem vznikl... takze to nebude primarni pricina... mohlo by to byt tim, ze mu nic netece a ma hlad..., ale to mi take neprijde, sama pises vyse, ze mas pocit, ze ti na zacatku strika spise moc..., a zaroven i neco odsavas..., takze proste mliko mas..., takze bych asi delala, co pise lajla... ale zaroven uz nevracela flasku... v porodnici to resi nejakou hadickou, ci jak, tak zvolit tuto metodu, nebo si na flasku zvykne a uz nebude chtit sat vubec

lajla
27. pro 2016

@lucias112 jak dlouho uz to zkousite? Ja si u posledniho strasne s kojo vytrpela...byl to horor...ale kojim furt...no spis dokojuju🙂
Mate taky vice deti a rozkojovani je strasne narocne...hlavne i kolem toho 2mesice tvorbu mlicka prestavaji ridit hormony a je na diteti...aby prso stimulovalo...coz je pracne nechce se jim a zuri...v teto dobe mezi 2- 3 m to vzda spousta maminek
Ja se rozkojovala asi 4 krat...parkrat jsem chytla jak byl maly mimi strevni chripku a o mliko komplet prisla...ze 150 na 10 ml...katastrofa...mela jsem vahu tak vim...
Koupila jsem tu odsavacku na dve prsa i s podprdou a mohla bezne fungovat...ale je draha...ta nemocnicni na dve prsa k zapujceni funguje stejne jen musite sedet...ale za 10- 15 min mate obe prsa hotova...v noci jsem.si nastavovala budik a budila
Na den si sehnala k detem hlidani...byli jsme jeste na byte...tak se ven proste neslo...ted na baraku bych je vypustila ven a bylo by😉
Maly musi ziskat k prsu duveru...takze zacinat tim polospankem...zkouset to i v noci...a hlavne fakt tu odsavacku...maly nestimuluje mlika ubyva poras..
Kdyz byl velky rev...pustila jsem vysavac...mimco se zaposloucha a uz tak nevnima ze nic netece a stimuluje...a spusti mliko...nekdy to trvalo i 5min nez si ho spustil...
Je to hodne narocne ale jsem rada ze jsem vytrvala
Maly je velky...ty prirustky nejsou extremne nizke...ale ani nejsou nic moc velke...potrebuje vic...kazde dite ma jinou potrebu jidla a vetsi deti byvaji velci jedlici
To co odsajete mu dejte strikackou
Pujde to uvidite ale neni to ze dne na den

lajla
27. pro 2016

Jinak ta flaska s hadickou asi bude suplementor od medely? Taky jsem mela...je to piplacka nez se s tim clovek nauci...mate flasku na krku a z toho jdou hadicky ktere pridelate k prsu...u kojeni dite dostane do pusy jak hadicku tak prso...z flasky tece dite taha a saje jak hadicku tak stimuluje prso

lucias112
autor
27. pro 2016

@lajla moc děkuji za rady. Už to zkouším 4 dny. V noci přiložim z jednoho z druhého a až když fakt rve a už to nejde,dostane um. Tak zítra zkusím s touhle a budu doufat. My máme dva měsíce 3 den🙂 četla jsem příběhy ze maminky ,,odkojily" na medele tak jsem si říkala ze bych to mohla taky zvládnout jenže s tím co mám doma a s tím co odsaju to asi nepůjde ☹

lajla
27. pro 2016

@lucias112 nebojte pujde to...odsavacka fakt pomuze...a jeste jedna dulezita vec...kdyz to pujde behem kojeni prsa stridat...
Ad odkojeni na medele...neni co zavidet...odsavani je hodne pracne a ten kdo to vydrzi pul roku odstrikavat a krmit lahvi...klobouk dolu
Odstrikavani vam laktaci navysi...4 dny je malo, to bude ok.verte si

viktorkaja
27. pro 2016

Kojeni se urcite zachranit da, ale znamena to uz nepouzit lahev a dudak. Kojit kojit a kojit. Kojit telo na telo. Odsavani dlouhodobe neudrzite. Jedtli mate FB podlu odkaz na skupinku kde vam poradi jyk kojeni zychranit.

lucias112
autor
27. pro 2016

Moc děkuji. Budu se snažit. Chtěla jsem kojit dyl aspoň toho posledního 😔

lucias112
autor
27. pro 2016

@viktorkaja ano fb mám. Děkuji 🙂

lucias112
autor
28. pro 2016

@viktorkaja tam jsem podala zadost už před týdnem a nic bohužel 😔

viktorkaja
28. pro 2016

@lucias112 napište mi do zprávy jméno a já tam napíši ať vás přijmou.