Mám budit nedonošeňátko na kojení?

yesu
14. čer 2012

Ahoj holky, mám desetidenního chlapečka narozenýho v 36tt, váhu měl hezkou 2640g, v porodnici dostal žloutenku a tam sem chodila kojit po 3-4 hodinách. Doma jsme teprve 4 dny a to se mi na to kojení zhruba tak budil, ale včera se mi hrozně přejedl a měl strašný prdíky, naposled sme kojili v 8 a pak mi spal až do půl 3. Nevím jestli ho budit, když bude takhle spát, přece jenom je narozenej dřív a taky žloutenka asi taky ještě může doznívat...??
Moc děkuju za Vaše názory! 🙂

babka
14. čer 2012

@yesu Ahoj, naše mrně se narodilo 36+4 s úplně stejnou porodní váhou 🙂 Taky jsme na začátku bojovali se žloutenkou a já jsem tedy malou budila po těch třech hodinách cca i v noci. V porodnici i naše doktorka říkali, že je důležité, aby při té žloutence dost pila.

bosorkajarka
14. čer 2012

@yesu maly se narodil v 37+0 a mel 3,5kg ale mel hodne silnou zloutenku a i v porodnici bylo tezky ho na kojeni probudit, a doktorka rikala ze doma budit nejpozdeji po 4 hodinach, protoze on byl hrozne spavej a klidne by bez jidla prospal cely den, takze ja doporucuju budit kdyz je to v noci tak myslim muzes vzbudit az po peti hodinach ale podle toho kolik pred tim vypilo

pulsatilka
14. čer 2012

Ahoj nasa dcerka sa tiez narodila v 36 tt. Porodna vaha 2500g. Zloutenku sme namali ale bola od narodenia na ATB. Po porode sme boli 10 dni v nemocnici, tam mi ju budili na kojenie. Ked som prisla domov nikdy som ju nebudila, prisposobila som sa jej rezimu 🙂. Dnes je to velka 4 rocna holcicka s 16 kg :D.

yesu
autor
14. čer 2012

@babka
@bosorkajarka a jak dlouho ta žloutenka působí?mě se nezdá, že by byl nějak spavej, tohle bylo jen od včera, tak mi přijde, že kdyby to bylo žloutenkou bude to i předtím...

babka
14. čer 2012

@yesu Naše mrně tedy na začátku prakticky celý den prospalo. Nakrmila jsem, položila a zase spinkala (ale ona je spáč i teď) 🙂 Doktorka říkala, že hodně tekutin je důležité, aby se mohl ten bilirubin dobře odbourávat a tudíž aby žloutenka brzo odezněla.

kalo
14. čer 2012

Já budila, aby jedl každé 2-3h. Pak se budil sám po 2h....

zizala79
14. čer 2012

@yesu mně v porodnici řekli, že kdysi se při žloutence děti nekojily, že to mateřské mléko ji ještě podporuje, ale samozřejmě jsem kojila. doporučuje se budit až cca po pěti/šesti hodinách, po třech hodinách jistě není nutné, ale záleží také na tom, jak za týden přibere. mimi na začátku fakt hodně spí a spánek je pro něj moc důležitý. týdenní přírůstky by měly být od 150 do 250 gramů. a taky za den by ti mělo počůrat minimálně šest plínek, pak je vše v pořádku

garfie
14. čer 2012

Já dostala příkaz budit-obě děti měly pod tři kila a měly žloutenku. Obě narozené lehce předčasně. Ve dne co tři hodiny, v noci po čtyřech-tyhle děti prý bývají spavější a nebudí se protože jsou vysílené-ne protože by neměly nebo nepotřebovaly jíst. Přestala jsem budit až po tříkilové hranici. Asi pokud si potřebuješ oddechnout a necháš ho spát dál, nic se nestane, ale obecně bych spíš budila.....mě obě děti usínaly i při kojení....

ev.ka
14. čer 2012

naprosto souhlasím s Garfie, taky jsme tak byli informovaní a instruovaní od pediatričky