Mám budit novorozence na krmení?

denousek
8. dub 2012

včera jsme přijeli z porodnice tam se musí na krmení budit co 3 hodiny.. tak mám dotaz zda musím tohle delat i doma nebo ne? ted už mrnousek spinka spokojene 3 hodiny..mám ho budit na jidlo nebo nechat spat?narodil se pred 4dny.. v noci jsem ho nebudila 😝 spal od pul 9 .do pul 2 to je 5 hodin...
ale co přes den mám ho radeji budit?nebo muzu nechat spat?děkuji za váš názor..

ined77
8. dub 2012

ahoj 🙂 ,,

zprvu moc gratuluji k matyáškovi 😵 !
a k otázce...nebudila bych, pokud bude pěkně prospívat, nebude třeba u kojení usínat, ale opravdu se nabaští, nechala bych ho spinkat 😉 .

luciebx
8. dub 2012

ja bych budila na kojeni prez den aby byl rezim ale prez noc bych pockala az se mimi samo probudi hlady.. proc ho budit ze.. taky gratuluji k mrnouskovi.. at vse prospiva a dela jen samou radost..

tygrous
8. dub 2012

Já ten první týden budila, malej měl žloutenku a prospal by asi klidně celou noc a já měla nalitá prsa k prasknutí...Ale teť se už budí po těch 3-3,5h sám přes den i v noci...

kfitecko23
8. dub 2012

V noci bych určitě nebudila, ať si zvykne na nějaký režim. V noci ať spí 🙂 přes den bych ho budila jen v případě že by neprospíval. Nenechávala bych ho však spát déle jak 4hodiny jinak by mohlo dojít k převrácení režimu (spal by ve dne dlouho a v noci by se budil často).

katschka
8. dub 2012

Ahojda,

taky gratuluju k Matyáškovi! 🙂 Co se buzení týče, tak já bych ho nechala spát přes den i v noci, jak si on řekne. Evidentně režim převrácený nemá, když spal v noci už krásných pět hodin v kuse!!! To je paráda a užívej si to. 🙂 Můj první synátor spal pět hodin už v porodnici v kuse a nikdy jsem ho na jídlo neprobudila a byl naprosto spokojený. Ve velký většině ty děcka, když se budí, tak pláčou, protože chtějí spát a pak když mají hlad, tak se je maminky snaží za každou cenu uspat. Asi je to jiný při žloutence (s tím nemám zkušenosti), ale když je zdravej, neřešila bych to. Fakt doporučuju se podřídit miminku. Budete oba spokojenější, uvidíš. 🙂

ladybugie
8. dub 2012

dceru jsem budila a otočila jsem jí režim ☹ do půli roka jsme se nevyspali. Dvojčata nebudím. A nebudila jsem je ani v porodnici, i když měli silnou žloutenku. Dr mě do toho taky nenutila. Narodili se nedonošení a neměli tolik sílu sát. Budí se mi po 4hod už od narození a během šestinedělí i se silnou žloutenkou a nebuzením přibrali každý 2kg.

dana3262
8. dub 2012

Pres den bych asi budila..nebo aspon podle toho jak prospiva. Kdyby spal 1x denne 5hod, tak bych ho nechala, ale kdyby spal 5hod, pak se najedl a zase spal 5hod, tak bych ho vzbudila. Taky gratuluju a preju hodne stesti! 🙂

sylvka
8. dub 2012

nebudim ani omylem.u marínka jsem to dělala a on pak celý noce nespal 😒 ve 20 uložim a až se vzbudí,tak se vzbudí.už tď se budí celkem pravidelně 00h,4h a mezi 7-8h.

petrusew
8. dub 2012

Nebudim. Malou jsem ze začátku budila a byl horor ji zase uspat. Ona stejně jí jen když má hlad, jinak si s prsem hraje ale jíst nebude a nebude. Budila bych jen v případě, že by spal dýl jak ty čtyři hodiny přes den, jinak se ti stejně vzbudí až bude mít hlad.

coxa
8. dub 2012

Nebudila jsem ani jednoho. Moje babička razila heslo - kdo spí, ten jí! 😀 a já se podle toho řídila. Pokud přibývá nechala bych ho spinkat. 🙂

radun
8. dub 2012

Já budila ve dne v noci první dva týdny - 10 dní v nemocnici a pak ještě chvilku doma, než dorazila doktorka a řekla mi, ať to určitě nedělám, ať se radši vyspim. On měl ze začátku žloutenku, tak by prospal celý den... Potom už jsem nebudila ani přes den (nemusela, protože si říkal pravidelně) a v noci také podle toho, jak si řekl.

slundo
8. dub 2012

V noci bych nebudila, ale přes den ano, oni někdy dokážou ten hlad zaspat 🙂 Však uvidíš jak ti bude prospívat 🙂

mucu
8. dub 2012

já jsem teda taky proti budění proč budit ..až bude mít hladíka tak se ozve 😉 přes den sjem taky nebudila ale je fakt že jsme měli režim přes den 3hodiny ...

lukza
8. dub 2012

já bych asi nebudit pokud bude pěkně prospívat není potřeba mě teda ale tomča přes den bašzil co 3hodky pak to prodloužil na 4hodky a prospívá až dost🙂)

lucie777
8. dub 2012

Nebudit! 🙂

aevka
9. dub 2012

Mně také dr. doporučila, ať malou nebudím, pokud bude prospívat.

revange
11. dub 2012

tak mi dr. rekla, ze v noci nechat spat max 6 hodin v kuse. On se vpodstate sam nebudi. Takze pres den se snazim co 3 hodky budit, v 11 v noci naposled a pak nechavam spat. Snazim se, abysme meli tech 7 krmeni za den.

karusta
11. dub 2012

Pokud prospívá, tak nebudit!! Mám dceru a dvojčata a ani kluky jsem nebudila. Doktor řekl jasně, že nebudit, když prospívají a má pravdu. V klidu se vyspi, až bude mít hlad, ozve se 😉

lucieeeee
11. dub 2012

zdravím a též gratuluju k miminku. měla jsem s malou něco podobného.již od porodnice v podstatě spala celou noc v kuse. přišlo mi divné nechat spát novorozenečka třeba 10h v kuse přes noc (bála jsem se,aby třeba netrpěla v hlady, že by se třeba nemohla sama vzbudit - haha 😀 ). takže jsem do pátého týdne budila po cca.5-6h spánku. pak jsem mluvila s laktační poradkyní,která kulila oči a radila rozhodně nechat spát - mimi (pokud prospívá) si samo řekne,kdy chce papat a pokud máme doma poklad,který spí v noci,proč bychom ho měly navykat na noční buzení. dobré je ale zachovat v rámci 24h minimálně 6kojení. takže od té doby nebudím a spím 🙂. malé je půl roku a celou dobu máme výstavní noci,malá to přes den dososne a všichni jen záříme 🙂 (teda teď se občas vzbudí neb asi už rychleji tráví). takže taky hlasuju pro nebudit,ale rozumím tvým pochybám. přeju tobě i miminku spoustu krásných klidných nocí!! 😉

palomitacheca
11. dub 2012

Taky jsme v porodnici měly kojit co 3 hodiny, i kdyby to znamenalo buzení. Páťa se na krmení budil sám a když náhodou spinkal o něco dýl, tak jsem jenom napsala trošku jiný čas. Buzení se mi moc nezamlouvá, když miminko pěkně přibírá. Pokud by to byl třeba nedonošenec, tak pak to asi potřeba je, ale u zdravého dítěte narozeného v termínu mi to přijde zbytečný a rozhodně to budu stejně dělat i u dalšího 🙂

hagyhagy
11. dub 2012

já jsem nebudila, malá mi prospala celou noc jak sme přišly domů z porodnice, já jsem sice nevedela co s mlíkem ale nebudila jsem 🙂 a přes den taky ne malá měla svůj budíček v bříšku nechala jsem to na ni..pokud miminko pekně prospívá není třeba mu zasahovat do jeho "režimu" 😉

tamarila
11. dub 2012

Já mám mimčo doma dva týdny, taky hodně spavé a budím jenom přes den, v noci to někdy táhne i sedm hodin a nebudím. Buď ráda že se vyspíš, jinak jsem byla teď na vážení a přibrala mi skoro půl kila, a to kojím asi 6x denně. Takže pokud vám to vyhovuje tak bych nebudila

marecek4
11. dub 2012

gratulujime ke zdravému miminku
a k otázce,já Honzíka nebudila ani v porodnici,ale to proto,že mladý velice dobře prospíval a baštil,ani dr nevěřila došel se tehdy přesvědčit,ostatní mimča si vytáhly tak 10-20 a náš mladý hned 40,ostatní byli křiklouni a jedlíci,takže nebylo co řešit,tak pokud je spokojený,a přibírá nechala bych ho,nebo vzbudila podle Tvojí potřeby,jak budeš mít nalitá prsa,i když zase v noci se prý dělá nejvíc mlíka-ale já mám za to,že je to právě tím delším spánkem-klidně se můžeš zastavit u vaší dr na převážení,pokud nemáš pořízenou váhu domů

jarkalada
12. dub 2012

Nám Dr. i v nemocnici říkali, že pokud už má aspoň 3,5kg, tak v noci nechat spát těch 5-6h, pak nakrmit, přes den po těch 3-4h. Prý fakt můžou hlad zaspat, protože jsou tak slabý, že hned zas usnou.
Nám se tedy dvojčata budila přes den sama po 2 hodinách, takže jsem budit nepotřebovala 😝 😀
Když měli kolem 5kg, naše Dr.řekla, že nechat v noci spát,jak chtějí a rozhodně už nebudit, i pro mé dobro 😎

bellka
12. dub 2012

Šimonka jsem budila, když už náhodou spinkal delší dobu než 3 hodinky, protože jinak se budil s přesností na minutky 😅 a v porodnici nám říkali, že nesmíme nechat spinkat déle jak 5 hodin 😉 tak ať pěkně prospíváte 🙂 ale vidím, že jak již tradičně, všude je to jinak 😅

nikar
16. črc 2012

Zastávám názor nebudit. Budila jsem asi dva týdny, ale je to zbytečné. Máme dva měsíce a malý se v noci budí sám, nejprve po třech hodinách a nyní zvládne i šest hodin bez buzení a jídla - v noci. Pak už chce zase po třech, ale aspoň se trochu v noci vyspím. Dávám vždy pouze jedno prso, malému to stačí. Je pravdou, že mám nastavený budík na šest až sedm hodin, kdyby se nevzbudil, šla bych odstříkat. Ale zatím jsem nemusela. Ale můj názor nebudit. 🙂

mamba79
17. črc 2012

Ahoj, já mám 11 denní dceru, v porodnici mě nutili budit, holka byla nevrlá, nechtěla spát. Doma se přes noc budí jen jednou, přes den kojím cca po 3-5 hodinách. Do včerejška jsem jí pro jistotu vážila, abych věděla kolik vypije. Prospívá, přibývá i když kojím je 6x denně, za týden přibrala 310g. Teď když jí vzbudím třeba při přebalování, tak je vzteklá a nechce usnout, uklidním jí prsem někdy dudlíkem a pak je jí blbě. Doktor řekl nebudit, tak se toho držím a holka jen kvete. Jen kdyby jsi měla málo mléka, je lepší třeba po dvou hodinách trochu odstříkat, aby jsi stimulovala laktaci než se to ustálí.
My teď řešíme, že mi holka hrozně hltá, pak má prdy a škytavku, někdy po kojení i hodinu břečí a začala mi i ublinkávat. To do teď nedělala. Včera byla tak dychtivá, že špatně polkla a začala se dusti. Nemáte někdo radu, co s tím? Pořád se na ní chodím dívat, včerejší bezvládne tělíčko mě teda rozhodilo, že se bojím i kojit.
Díky za rady.

werunqa
28. črc 2012

Ahoj, ja ani budit nemusela-mala byla presna jako hodinky-kazde 3 hodky se budila na kojeni...
S postupem casu se to upravilo a tedka spinka celou noc 😝 ..
Budila jsem jen asi pred 3 tydny-pac mala malo pribira-tak jsem musela jednou za noc budit na kojeni ☹

popellka
28. črc 2012

tak malá papala po 4 hodinách - byla na to tak zvyklá už z porodnice, akorát mně nikdo neřekl, že se v noci doma na jídlo nebudí 😠 takže jsme ju budili vesele dál a to i když krásně a tvrdě spala, pak mně tchýně (zaplať Pán Bůh) řekla, ať ju v noci nebudím, ať ju nechám spat a dobře udělala, Lenička spala krásně celou noc, takže v noci bych nebudila přes den po těch 4 max. 5 hodinách jo 😉

mafeska
3. zář 2012

Nebudit. Řešila jsem to samé, v porodnici to buzení hrozně hlídali, musela jsem budit i v noci kdy tvrdě spala a bylo skoro nemožný jí probudit, po příchodu domů jsem dala na rady zkušených mamin, které radily nechat spát a dobře jsem udělala. Přes den se budila sama jakoby měla v bříšku budík a v noci nechám spát a ozve se sama. MInulý týden jsem zažila první noc kdy jsem nevařila mléko, prospala neuvěřitelných 9 hodin bez jídla jinak běžně prospí 6-7 hod. Dcerce jsou téměř 2 měsíce.