Mám budit novorozence na krmení?

denousek
8. dub 2012

včera jsme přijeli z porodnice tam se musí na krmení budit co 3 hodiny.. tak mám dotaz zda musím tohle delat i doma nebo ne? ted už mrnousek spinka spokojene 3 hodiny..mám ho budit na jidlo nebo nechat spat?narodil se pred 4dny.. v noci jsem ho nebudila 😝 spal od pul 9 .do pul 2 to je 5 hodin...
ale co přes den mám ho radeji budit?nebo muzu nechat spat?děkuji za váš názor..

ladik1
3. zář 2012

Nebudit! Pokud mimi nemá extrémně nízkou porodní váhu, nebo nulový váhový přírustek, je mnohem lepší ho nechat v klidu vyspat. Syn nám jako úplně malý spal i šest hodin v kuse a jaký byl cvalík a hodňoučký 😉

vendullka
3. zář 2012

Pkud hezky přibývá na váze rozhodně nebudit🙂

moloko
2. lis 2012

Souhlasím s většinou, u prvního syna jsem taky měla tendence budit, protože byl schopen prospat i celou noc, pak jsem si říkala, jak jsem byla pitomá, protože krásně prospíval a akorát se naučil budit sám...u druhého už jsem nebudila a radím nebudit, pokud přibírá, určitě nee ;)

blondys24
17. dub 2013

a pres den tedy budit?maly by pres den spal v kuse treba 5hodin,ale v noci s nim mame trapeni-je vzhuru,breci,davam prso a pul hodky.mame teda takovyho blinkacka🙂

iira
17. dub 2013

nech spinkat ,nebud ani pres den

misulinka44
17. dub 2013

Já byla teď na praxi na novorozeneckém oddělení ( studuju VOŠ zdrávku) a paní primářka tam říkala vždy maminkám ať přes noc miminko nebudí, aby si najelo na svůj noční režim. A přes den nekompromisně po max. 4 hodinách novorozence budit na krmení. Když spí moc dlouho i přes den, mají pak prý větší hlad a budí se v noci 😉

helen_8
17. dub 2013

Nejsem zatím maminka, ale udělala jsem si takový názor podle kamarádek a přečtení různých článků, že kdyby moje dítě přibíralo a vypadalo zdravě, v noci bych ho nebudila. Přes den možná jo, ale to je asi individuální.
Je dobrý se řídit i podle zdravého selského rozumu, protože i mezi lékaři pediatry se názory liší a každé dítě je přeci jiné.
Žádné dítě dobrovolně hlady neumře a naopak jedna kamarádka tím malé zajela pěkně režim a v noci se aspoň obě dobře vyspaly a do teď pěkně spinká, a to kojila více než rok! 😉

leikkka
16. kvě 2013

já jsem nebudila ani jednoho synka - jak v prodnici,tak i doma. Vždy se probudili sami mezi 2,5-4 hodinou od kojení, rozhodně bych též nebudila pokud přibývají a v noci je nechala hezky spinkat. Oni si řeknou, kdy mají hlad. V porodnici jsem dokonce kojila i každé 2 hodiny a sestřičky nic neříkali, řídím se vždy dítětem a jeho potřeby. My naopak kvůli neprospívaní - reflux (3m) musíme v noci budit 1x na kojení, tak mě to mrzí, když vidím, jak hezky spinká 🙂

brigule
16. kvě 2013

my jsme v porodnici dost shodili, proto jsme museli krmit každý 3h i v noci. Často bylo těžký ho vzbudit - když spal, tak spal, a my byli vystresovaný z toho že ho nemůžeme probudit. Ale když nám jednou během týdne přibral 400g, dostali jsme povolení ho nechat v noci spát 😀 . To se pak budil zhruba za 6h od posledního kojení sám. Jestli má dobrou váhu, nebudila bych ho.

martule123423
29. zář 2013

ahoj jsem marta a moje díte pri kojeni usina a nejde ho vzbudit poradte mi prosim dekuji vam moc

vladla
29. zář 2013

Za mě ne.Mimi si samo řekně,kdy má hlad.Žádné své dítko jsem nebudila a nic negativního to na nich nenechalo. 🙂
Buď ráda,že spinká. 😉

kristynasefer
29. zář 2013

martule123423:zkus mimi vysvlect jen do plinek,pri kojeni ho simrej prsten pod bradickou,na tvariccce.na par vterin zacpat nosik,ale opravdu jen velice kratce

muminek
29. zář 2013

Taky bych nebudila pokud bude miminko pěkně prospívat neřešila bych 😀

malicka28
25. únor 2016

Taky teď řeším tuto otázku. Třeba dneska se mi malá vzbudila sama po 4 hodinách tak ji nechám probrat a pak dám prso. Pila 10 minut z levého a pak jsme dali na krknutí - stává se, že si neříhne. Po chvíli ji položím, tak kouká. Zajímá mě prosím, když třeba začne sebou šít, mám jí dát ještě z toho levého prsa napít? A když Vám maličké spí a už ho jdete budit, jaký máte trik... 😉

pouzarovaj
25. únor 2016

Já obě dcerky budila přes den, v noci ne, počkala jsem, až se v noci vzbudí samy

svetlus_pepca
25. únor 2016

K miminku gratuluji! 🙂 Nebudu ti říkat, co máš dělat, ale řeknu ti, co jsem dělala já. Malý se narodil akutním císařem, já byla v celkové narkóze. První dva dny jsem nemohla kojit. Malý byl vysílený a napolykaný plodové vody tak, že ji zvracel i s krví. A pak jsem samozřejmě budit musela, protože jinak nepřibíral a hrozilo, že zůstanem v porodnici dýl. Jenže doma jsem zjistila, že je to hrozný spavec. Spal třeba čtyři až šest hodin, pak se normálne nabaštil, chvíli pokukoval a usnul zas. Ve dne, v noci. Po první prohlídce se ale ukázalo, že přibral málo, takže jsem přes den budila tak po těch třech, čtyřech hodinách. Večer jsem kojila před osmou, kdy šel spinkat, počkala jsem do půlnoci, vzbudila, nakojila a tak do pěti hodin spinkal. Pak se nabaštil a spal třeba do devíti. Váha se srovnala a pak už buzení nebylo třeba. Prospíval, i když spal jak dudek hodiny 😀 Můžeš zkusit nebudit a uvidíš 🙂

luciferkaklaris
28. srp 2016

Ahoj holky, ráda bych oživila tuto diskuzi. Mám měsíční miminko, které se přes den budí na krmení samo cca po 2-3 hodinách a v noci spí občas 5h, dvakrát se stalo, že i 6h a dneska máme rekord - poslední krmení proběhlo ve 22h (pak plakal a usnul až před půlnocí) ,teď už to bude 8,5h. Mám chuť nechat ho spinkat, když vidím, jak spí tvrdě, ale na druhou stranu se bojím, že už je to dlouho, abych něco nepokazila. Je pravda, že pěkně přibírá, už váží 4,5 kg, takže možná není buzení nutné, ale nevím a nechám si ráda poradit. V případě, že by se budil po 5 hodinách, bych se ani neptala, ale 8,5 hodiny mi už přijde dost, na druhou stranu pokud to není nutné, budit nechci. Díky

andysek2512
28. srp 2016

@luciferkaklaris pokud přibírá a přes den se ti na kojení budi tak v noci bych nebjdila a byla bych ráda že se můžu vyspat😀 ono to taky nemusí trvat pořád, mě malý taky spal od posledního kojení treba 5-6 hod a teď se mi za noc budi 5-6 krát:-/ a to mu je 5,5 měsíce🙂)) takže já bych v noci nebudila🙂))) ale možná pokud ti takhle spinkala celou noc tak bych uz probudila, pokud se to povede Teda😀.....ale po 5-6 hod bych nebudila určitě.

luciferkaklaris
28. srp 2016

@andysek2512 Děkuju. To mi je tě teda líto, že jste v noci tolikrát vzhůru, to je šílený!! Snad se to brzy zase obrátí, moc ti to přeju. Já jsem měsíc po porodu a jsem jak mátoha a to spím denně tak cca 5 hodin v průměru (ne v kuse tedy). Dnes, když bych mohla spát, tak nemůžu, mám oboustranný zánět zvukovodu a můžu ležet jen na zádech, což mi moc nejde. Ale nevadí, třeba se poštěstí jindy. Prcek už se pomalu začíná budit, tak na něj půjdu 🙂 Ještě jednou díky.

andysek2512
28. srp 2016

@luciferkaklaris jeee chudáků☹tak ať si brzy fit! no jako že začátku to náročný bylo, ale teď mi to nějak ani nepřijde, spí se mnou v posteli takže dam jen prso a spime dál😀 takže unavená ani nějak nejsem🙂 asi mateřská láska funguje ptz si myslím že bych jinak uz padla😀

luciferkaklaris
28. srp 2016

@andysek2512 Moc děkuju! Jo tak to je paráda, že to máte takhle. Já bohužel nekojím, takže si neumím představit v noci 5x vstávat a chystat UM. ☹

luciferkaklaris
28. srp 2016

@andysek2512 Jé, teď koukám, že jsi to ty, jak jsme si tenkrát psaly ohledně kočárku 🙂 😀

ponickova
24. říj 2016

Holky, potrebuji poradit. Mala (ted 2 tydny) dostane nakojit tak v jedenact vecer. Pak mi okolo treti zacne knourat a mlaskat ze spani. Probouzela jsem ji vzdycky (respektive trpelive cekala, az se to bude stupnovat a pak setrne vzala na prebaleni) a prebalila a nakrmila. To si dala a pak usnula - nejdy hned a jindy to uspavani trvalo. Dnes stejny scenar a manzel mi rikal, at ji nebudim, ze ona se vzbudi a rekne si (placem asi myslel). A ja jsem ted na pochybach co je spravne. Mala ma koliku, dnes vecer plakala tak dve tri hodiny, usnula az po pulnoci s tim, ze jsem ji predtim prilozila nekolikrat k prsu (vyzadovala a pak se z toho poblinkala)…nerada bych ji nechala hladovet, ale zarovej nevim, jestli ten muj pristup (vytahnout ji z postylky, kdyz spise spinka nez by byla bdela) ten spravny. Ten scenar je stejny - mlaska, knoura - ja k ni vstanu a vidim ze najednou je zase klid a spokojene spinka. Jdu si lehnout a zase zacne po chvili mlaskat a knourat, ale nevzbudi ji to. Jsem vyjukana prvorodicka a nejak mi zatim chybu ty materske instinkty :(

andysek2512
24. říj 2016

@ponickova me se maly budil placem v noci, ale od nějakého 4 mes jen knouranim nebo se začal chrout. Hned jsem dala prso(spime spolu v posteli) a spal dál🙂 ale jestli je to špatně nebo ne těžko říct 🙂 ale takhle to dělám já. Myslím, Ze kdyby měla hlad tak se ozve, přes den ti pije dost?
Ale pokud se ti malá začne chrout, mlaskat a tebe to vzbudí tak ji přiložit můžeš🙂 mě třeba malý tak oci neotvírá jen sebou mele tak mu dám prso a spime dal..... 🙂

andysek2512
24. říj 2016

@ponickova ještě pokud to go dělá pochvili ze knoura, mlaska, tak bych si ji vzala k sobě do postele a nakojila
To ze není úplně v bdělém stavu si myslím že nevadí, me malý taky pije v polospanku😀

ponickova
24. říj 2016

@andysek2512: dekuji za odpoved. Pres den pije dost, rekla bych, i kdyz pravidelne u toho usina. Pri kontrole u dr. tyden po porodu byla na sve porodni vaze. Ja prave nevim, jestli ji prebalit a pak nakrmit, nebo rovnou nakrmit. Jeste mi to nejde tak zrucne, to prebalovani, takze tim ji temer vzdy vzbudim a neni ojedinele, ze zacne plakat a narikat (asi ze jsem ji vzbudila)

valeriem
24. říj 2016

My pres den budime. Ale maly ma nizkou vahu. V noci vydrzi i 5 hodin. Nektere miminka, kdyz se pres den nebudi maji pak otoceny rezim. Nas maly se pres den ale vetsinou po tech 3 hodinach ozve, ze ma hlad.

1nelinka
24. říj 2016

@ponickova urcite nebudit.. knourani a mlaskani je uplne normalni..kazde miminko se napul probudi co 2h a musi se naucit navazat na spanek a spinkat dal..jen tak se nauci spinkat hezky celou noc..taky se kolikrat v noci probudis a hned usnes ale kdyby ti hned nekdo svitil,prebaloval,daval najist tak uz neusnes nebo za dlouho..nikdy nenabizej prso jen tak jestli nahodou nechce sama si rekne kdyz bude mit opravdu hlad..kdyz budes budit a davat hned prso tak se z toho za chvili zblaznis protoze si na takovy rezim mala zvykne a uz se toho nezbavis..jaky rezim nastavis ted na zacatku takovy to pak budes mit do budoucna..

kaccistar
24. říj 2016

Rozhodne nebudiť.

monikagurthova
24. říj 2016

Rozhodne nebudit ja to zatrhla uz v porodnici mala si nic nevzala a akorát plakala 2 hodiny ze nemůže usnout. Když bude mít miminko hlad probudí se samo.