Mám dál kojit roční dítě nebo odstavit?

meleri
20. bře 2012

Jsem opradu nerozhodna, po nemoci jsem zhubla a nemam skoro mliko. Nevim zda mam zabojovat a zkusit to rozkojit, chttela jsem kojit do dvou let, a nebo dat flasku a uz se konecne po dvou detech vyspat....ale mam strach ze jak ho odstavim, ze toho budu litovat. Syn je takovy ze pije jen pred spanim a v noci pres den na kline odmita me mliko pit. jak jste to resily vy? dekuji....

petrunka01
20. bře 2012

Možná se do mě pustí zastánkyně kojení,ale já bych se netrápila.Vzala bych to naopak jako příležitost k odstavení.Záleží ale na tobě,jak to cítíš.Každopádně za mě říkám,že jsi kojila dost dlouho a přes koleno bych to nelámala.

anetadr
20. bře 2012

já jsem měla mastitidu když bylo synovi 16 dní:( skoro jsem přišla o mléko a dva měsíce!!!! jsem se snažila rozkojit - pila jsem kojící čaje, gravimilk, čichala oxitocin na rozšíření mléčných žláz, koupila kojeneckou váhu - vážila před a po kojení, dokrmovala přes prst Nutrilonem. Bylo to šílené období - syn jen řval hlady a já se pořád nechtěla vzdát, bála jsem se, že toho pak budu litovat. Jednou mě napadlo (stydím se za to, ale byl to fakt masakr - jen řval!!!), že ho vysadím v lese - jen mě to tak napadlo a hned v tu chvíli jsem si řekla, že ten den s kojením končím. Nakojila jsem naposledy, pobrečela si a od druhého dne pil jen Nutrilon, který ale nejprve nechtěl - proto bylo dokrmování hodně těžké - ale jak neměl nic jiného, za pár dní si zvykl a já byla pak tak šťastná!!! Dítě bylo spokojené, já byla spokojená - prostě za mě kojení určitě ANO - je to super, ale pokud jsou problémy - zvlášť už když je dítěti rok, tak bych to klidně vzdala. Není to nic tak strašného, horší je podle mě stres z rozkojování a neúspěchu.

palomitacheca
20. bře 2012

Já kojila 25 měsíců 2x denně, taky už jsem neměla nějak moc mlíka, navíc během kojení jsem nebyla schopná přibrat a hlavně kvůli dalšímu těhotenství jsem to chtěla aspoň omezit na jednou denně, aby mě to zbytečně moc nevysilovalo. Nakonec jsme ze dne na den s kojením skončili 🙂 Jestli jsi po nemoci a navíc jsi dost zhubla, tak bych asi s kojením pomalu přestala. Možná ti to bude chvíli líto, ale to přejde 🙂

weri1
20. bře 2012

já teda stále kojím-19 měs. ale jestli si skoro ztratila mlíko tak se s tím netrap......rok je super a jestli neodmítá UM tak mu dej flašku

luciebx
20. bře 2012

ja to mela asi jako ty.. v roce sem si rekla ze asi zacnu odstavovat.. prez den pil uz jen kdyz me boleli prsa.. v noci se obcas probudil jednou.. ajnak pred spanim to mel jako uspavadlo.. ja si rekla v roce ze uz je velkej kluk a ze by mohl jit z prsa pryc... tak sme zacali.. a do mesice a nejaky ten den sme prestali.. malymu to nechybelo.. spis behem 2 dnu ani nevedel k cemu prsa jsou.. kdyz sem mu zkusila nabidnout... takze je to na tobe jak se citis..
a hlavne u nas se krasne zlepsilo spinkani.. podle me to kojeni jsou deti hodne naucene se budit pac vi ze neco dostanou.. nam od roka a pul spi 12 hodin v tahu.. nekdy se probudi dostane napit vody a spime dal.. takze za me.. pokud se chces opravdu uz vyspat a dat malymu moznost se naucit novym vecem jako piti jinych napoju a ne furt byt prisaty na prsu .. jdi do toho.. hodne stesticka.. zvladli to ostatni.. zvladnes i ty..

dana3262
20. bře 2012

Když jsi kojila rok, tak se ti mléko jen tak neztratí (úplně) a syn na něm není životně závislý. Můžeš to zkusit.. Já teď taky strasně hubnu a ted jsem ještě ke všemu taky nemocná, tak čekám, co to s váhou udělá..už nechci hubnout, necitim se dobre.. ale muj syn druhy je jeste kojen vyhradne, takze tam neni prostor pro diskuzi. Zkus to a uvidis. Treba si cucne parkrat i pres den, aby se laktace podporila. A nebo nebude chtit a mlicko se prestane tvorit. Rok kojeni neni ani dlouho ani kratce. Já bych nabizela, ale nejak bych se tim nestresovala, ono se to upravi samo 🙂
At je ti lip!

perca
20. bře 2012

já bych to brala taky jako příležitost k odstavení, kojila si dlouho, jiné ženy ti mohou jen závidět 😎

diviska
20. bře 2012

Já jsem velká zastánkyně kojení, ale v tvém případě bych se teda vůbec nestyděla přestat kojit. Přece jen rok je super doba, něco jiného je, kdyby bylo prckovi třeba pár týdnů, tak to by asi mělo cenu se snažit, ale takto už bych to tedy nehrotila...hlavní je,abys byla spokojená ty, pak bude i prcek, ať už s prsem nebo flaškou

certatana
20. bře 2012

já bych se tím netrápila, kojila jsem obě dcery +- rok a pak to ukončila, týden mi z toho bylo smutno, že jsem přetrhla "spojení" a teď už si ani nevzpomenu ....příjdou jiné výzvy 😀

camelinka
20. bře 2012

mě teď malá (8 měsíců) pije už jen ráno a jako odpo sváču,přes den nebo v noci už nechce vůbec, tak to nechávám na ní. Chci minimálně do roka, ale když to nepůjde tak to prostě skončíme dřív 😅 😉

zelvy
22. bře 2012

Ahoj, obě děti jsem kojila do jednoho roku, připadalo mně to optimální, ale záleží to na tobě. U dcery mě k tomu navíc dovedlo, že stále více přes den odmítala příkrmy a chtěla jen kojení, postupně by nic nejedla a jen se chtěla kojit. U obou dětí trvalo pár dnů, než si na lahev s Nutrilonem zvykly , ale po pár dnech Nutrilon přijaly, syn ho pil do 3let a 3měsíců,dceři jsou dva roky a Nutrilon pije stále.

maximka33
22. bře 2012

můj syn byl v tom věku na tom podobně, kojil se jen na noc. jednou už prostě nechtěl. byl mu akorát rok. takže se odstavil sám, to bylo štěstí. a jak předtím už pil málo, tak jsem mléko ani nemusela zastavovat. u tebe je vidět, že se potřebuješ dát dohromady, tělo je asi hodně vyčerpané. jinak do té doby odmítal láhev. pak mu nakonec bylo jedno, jaké sušené mlíko pije.. prostě k tomu dospěl. držím palce. upřímně, můj plán byl kojit rok, pak jsme chtěli další dítě, což kojení dost znemožňuje.

sidynka
22. bře 2012

Netrápila bych se, rok je krásná dlouhá doba, nabídla bych láhev. Myslím, že spokojenost bude na obou stranách. Přece jen je to pak lepší, láhev může nabídnout kdokoliv, kdo dítě chvíli pohlídá.
Já jsem kojila do 9. měsíce, kdy mě malej sám odmítl.

veselatka
22. bře 2012

pro mě je 1 rok optimální,takže jsem syna na roce naprosto bez problémů odstavila, tak nějakkdyž jsem viděla v okolí,že holky kojily déle jak rok, měly o dost větší problém dítko odstavit-bylo větší a mělo už svůj názor a obvykle to nešlo 😉 extrém byla kamarádka, která chtěla kojit do dvou let, a pak že mu to v pohodě vysvětlí, že už to syn pochopí -pochopil to v 5 letech! ale to už je opravdu extrém

garfie
23. bře 2012

Netrap se tím, rok je parádní-a já ho navíc považuju za předěl k odstavení-ale je to jen můj osobní názor-prostě jak dítě začíná chodit, podle mě se "staví na vlastní nohy" a to se týká i výživy 😉
Nesnáším pohled na chodící děti, co si přiběhnou cucnout.....

radka.m.
23. bře 2012

ahoj,tohle záleží čistě na tobě,váha s kojením nemá moc společnýho,jak tady někdo psal,mléko se neztratí během týdne,já vážím 42kg při 165cm a mléka mám pro dva,takže na váze fakt nezáleží a jinak,pokud prcek chce třeba jenom jednou denně,tak bych klidně pokračovala dál s kojením,takhle málo kojení určitě organismus nevyčerpává,jako třeba každé tři hodky a pokud dítě není závislák,tak si myslím,že to kojení určitě na škodu není ani tobě,ani prckovi,já už mám malého ve školce a kojíme taky jednou denně před spaním a je to paráda,klidně je třeba i celý týden u babi a dědy,kojení mu nechybí,já si odpočnu a po týdnu jedeme nanovo 😉 ,takže já bych klído pokračovala

helcas
23. bře 2012

já kojila obě děti 11 měsíců a kdyby bylo na nich, ani tak dlouho u toho prsu nevydrží... mě to přišlo akorát, loučení s kojením bylo v obou případech pro mě smutné, ale to by bylo i ve 3 letech 🙂 takhle to bylo míň násilné..

jasminy
24. bře 2012

Já kojím taky, odstavila bych, jenže malá přestala jíst příkrmy úplně ( a to jedla skoro všechno), pije jen Nutrilon a MM. Zdravá je - moč i krev má v pořádku. Už si nevím rady...I když má hlad, tak zas jen mléko.

pucik
25. bře 2012

Ahojky, pokud nekoušou nějak extra bolestivě a máte mlíčka dost,tak bych byla pro, já jsem plně kojila oba do 4 měsíců a částečně oba do 8 měsíců, u staršího jsem musela přestat ze zdravotních důvodů a mladší se jaksi odstavil sám, jendu mě hodně kousnul a já jsem mu vynadala - ne nijak moc,pokusila sjemse mu vysvětlit, že to mamču bolí a od té doby nechtěl a ani se nepřisál, klidně bych kojila dál kdyby byl zájem a já měla co dát, držím vámplace a kojte dokud to jde 🙂 😉