Mám dost mliečka pre syna? Kolko má vypiť umelého ml.?

rimmel
13. lis 2009

ahojte..doteraz som IBA kojila....ine tekutiny som sa rozhodla nedavat...Ale dnes som presne ratala kolko pije..40sekund na jednom a 20 na druhom prsu - prehlatanie nie cumlanie.

ponukla som flasku mliecka hned po.(ze co spravi)

vypil 90ml! a dost rychlo..

co ma dost zmiatlo..myslite ze odo mna nedostava dost?

ak zacnem davat UM, kolko ml ma denne vypit? citala som ze 600ml mliecka..a k tomu vodu? kolko vody kolko?? kojit by som stale kojila v noci, vecer a rano..

cela som z tohto zmatena, neviem co mam robit, aky mate nazor?

rimmel
autor
13. lis 2009

ps kojim kazde 1-2hodky.. plus v noci aj 5-10krat...a vzdy je to taketo kratke kojenie.........

beruska2x
13. lis 2009

no tak 8m mu to stacit nemuze ani nahodou 😲 to se nedivim ze kojis tak casto, navic ani ziviny nejsou dostacujici 😕
nejde ani tak o vodu jako o normalni jidlo, proc nedavas prikrmy?? myslim ze nejdele od 7m by mel mit... potrebuje to kvuli vyvoji 😒

rimmel
autor
13. lis 2009

och pardon asi si ma zle pochopila 😉 my uz papame dva mesiace....uz dokonca 5krat denne..toto sa tyka iba pitia, tekutin..ze som sa rozhodla pre kojenie a ziadne cajiky ci UM ci voda..ze iba kojit....a teraz sa bojim ci fakt ma dostatok.....cika fajn, kojim kazdu hodku, dve ...zvysok hore 😉

mirunda
13. lis 2009

Ahoj, já si myslím, že bys mu měla dávat i jiné tekutiny, než jen mlíčko. Taky plně kojím, ale když malá v poledne papá zeleninku nebo večer kašičku, tak jí dávám dětský bio čajík nebo kojeneckou vodu.. nabízím jí to tak 6x denně, buď se napije nebo ne.. ale většinou si aspoň lokne.. takhle nám to říkal i pediatr. A co mu dáváš pít po zelenině?Dáváš mu prso?

rimmel
autor
13. lis 2009

mirunda ano davam prso..sak MM je aj tak 88% voda...ja fakt neviem..ma to sokovalo ze si zobral tych 90ml z flase a pritom hned predtym mi cucal z oboch prs 40sekund na jednom, 20na druhom..hmmmm viac z nich neslo..

beruska2x
13. lis 2009

aha tak to jo, pises ze jen kojis... tak mu zkus dat koj. vodu do lahvicky nebo do hrnecku s pitkem.. kdyz bude chtit vezme si.. ze zacatku nepiji moc ale mel by se to take naucit..

sylvka
13. lis 2009

rimmel to mu opravdu nestačí 😉 martínek byl kojenej a tak ňák okolo 8m.už pil taky tak krátkou dobu,ale řval hlady.myslim že už jsem pro něěj měla málo mlíka.tak jsem najela na sunar a bylo.vidím že tvůj malej taky nemá s UM problém,tak to taky udělej.martin se potom samo na prsa vyprdnul,ale já nejsem zastáncem kojení za každou cenu.jo a pití jsem taky dávala ale nijak nenutila 😝

rimmel
autor
13. lis 2009

no a myslis ze nema z prsa dost? lebo to som chcela najprv ze naco mu davat vodu ked moze mat mliecko moje co je pre neho lepsie nez voda...ale neviem..doktorka povedala ze je to v pohode , ze mliecko je naozaj pren lepsi drink ale ze musim dost kojit a ja hovorim ze s tym nemamproblem..ale to jedine ze mi zobral flasu a vypil tak vela po kojeni ma zaskocilo

rimmel
autor
13. lis 2009

sylka no myslis teda ze nemam dostatok mliecka? hmmm inak by mi to aj vyhovovalokebyze sa vyprdne na MM lebo by to znamenalo ze k nemu v noci nemusim vstavat a davat cecok haha

mirunda
13. lis 2009

Určitě koj dál, nedávej mu sunar ani jiné umělé mlíčko.. je to škoda.. jen mu nabídni párkrát denně z flašky vodu nebo čajík.. nebudeš muset ani tak často kojit.. jsem sice zastánce kojení (ne uplně za každou cenu), ale všeho s mírou.. taky si myslím, že mu nemůže k pití jen mlíčko stačit.. a divím se, že tě třeba dr. neupozornil, nám to říkal, když jsme začali dávat zeleninu, že musíme dávat i pít..

sylvka
13. lis 2009

já myslim že toho už máš málo pro něj 😒 měla jsem to taky tak.během týdne se mi odstavil a mě nebolela prsa... nic...prostě toho mlíka bylo už málo(nevim proč) a tak ho to tahání z prsou nebavilo(což chápu)proto tahal tak malou dobu...jinak k tomu pití dávám na radu kamarádky rajec bylinka(je to malinko sladká neperlivá voda) a má veliký úspěch 😉

beruska2x
13. lis 2009

no co muze vypit za 20 sekund?? to podle me efekt nema 😅

romankav
13. lis 2009

rimmel: pokud jsi do 8měsíce jen kojila, určitě máš mléka dost. Když začneš doikrmovat UM, tvorba mléka ti klesne (tvorba se vyrovná spotřebě). Pokud vypil po kojení ještě 90ml, může to znamenat, že měl ještě hlad nebo už byl třeba příliš unavený na pití z prsu (z flašky to teče skoro samo, na rozdíl od prsa). Ale nejvíc pravděpodobné je, že byl žíznivý, pokud ho přikrmuješ už 5x denně bez pití. Mléko mu na pití nestačí (MM musíš brát jako jídlo+pití, pokud přikrmuješ ber to jako jídlo - a chybí právě ty tekutiny, voda). Určitě před a po jídle nabízej vodu v pítku (nejdřív bez membrány, co je v nekapajících pítkách, aby to pochopil).

beruska2x
13. lis 2009

no nevim ja bych Um asi dala, prece jen ma mit tak 500ml mlika denne...

rimmel
autor
13. lis 2009

mirunda mne dok povedala ze do roka KOJENE dieta nepotreubje pit ine tekutiny ako MM ale s tym ze kojit casto, aby sa mu dostatok dostalo......ono o to nejde

moj problem spociva skor v tom ze ako zisstim ci mam dostatok mliecka? ma vystrasilo to, ze si zobral tych 90ml po kojeni..?

baby asi vam pridem ako blba ale ja fakt mam obavya hlavne neviem co robit .... 😔 😀

sylvka
13. lis 2009

miru,já dávala i pít 😉 sunar jsem dávala(okolo 8m)v noci,ráno a okolo 17hodiny 😎

rimmel
autor
13. lis 2009

romankav dik 🙂i...noo kludne mohol byt aj hladny dostal iba jedno jablcko nastruhane na olovrat mozno chcel viac..ale to s tym ze mm je jedlo+pitie..a ako odovodnis ze mm je 88&% voda?

beruska a ty kolko vypijes za 20sekund..ja dost :D on preglgal vekymi duskami 40 a potom 20sek..ale tiez ma tak naapda ze kolko tak moze vypit ale to nikdy asi nezistim 😠

vidim ze su tu zmiesane nazory....s kojenim urcite uplne prestat nechcem, skusim teda ponuknut tu vodu...a to pokazdom papani??

mirunda
13. lis 2009

Souhlasím s Romankav - nedávat UM - že poklesne tvorba.. neříkám, že je to špatný, ale zbytečný, když chceš ještě dál kojit.. mlíčka máš určitě dost, ale i přesto bych mu nabídla po jídle (jiném než mlíčku od tebe) vodu.. pro jistotu..

beruska2x
13. lis 2009

prosim te prece nemuzes srovnavat sebe a 8m dite 😅 pokud nebude mit dost mleka tak bude mit i malo vapniku atd... 😖

rimmel
autor
13. lis 2009

myslim si ze romanka ma pravdu v tom co hovori..

rimmel
autor
13. lis 2009

baby a ako zistim ze fakt toho mliecka ma dost..ono vazne koji kratko..po kazde..plne velke dusky tak max minutku a staci mu..a toto sa opakuje xkrat v noci a potom cez den kazdu hodinku alebo dve. ..... ze ci mu moje prsia daju tych 500-600ml..

ja si to teda ani predstavit neviem 😀

mirunda
13. lis 2009

mlíčka má určitě dostatek, když kojíš.. toho bych se nebála..
zkus po každém papání..
a nemysli si, že pro něj neděláš to nejlepší, když mu dáš k pití vodu.. už je to velkej chlap a je supr, že takhle kojíš.. ale už prostě má i jiné potřeby.. 🙂

petka80
13. lis 2009

100% souhlas s mirunda a romankav.
UM nedávat, je to zbytečný, ale postupně bych najela na příkrmy jako plnohodnotná jídla bez dokojování, pouze nabízet tekutiny z hrníčku (nejlépe vodu, pokud ji akceptuje).
Pokud jsi až doteď kojila a malý normálně přibíral, rozhodně neměj strach, že máš málo mlíčka, to určitě ne. Vezme si, kolik potřebuje. Navíc má živiny z příkrmů.
A mléčnou dávku těch 500 ml máš určitě pokrytou - stačí např. 3x denně kojit + jogurt, případně kaši, za chvíli bude jíst sýry, máslo a pod., UM fakt nepotřebuje.

rimmel
autor
13. lis 2009

mirunka OK dakujem...tak skusim ponuknut poharik vody po kazdomkrmeni? to znamena aj po desiate a olovrantu?

a este sorry, ale musim kojit aj pred spankom lebo zaspava s prsnikom, potrebuje mliecko..a toto neovplyvni jeho prisun vody po jedlach? myslite ze bude aj tak smadny? ked cez den dam mliecko? 😅

petka80
13. lis 2009

rimmel - oni už jsou v tom sání profíci, vytáhnou si to svoje mlíčko za chvilku, fakt neboj, v tomhle věku už si sám vezme, kolik potřebuje 🙂

mirunda
13. lis 2009

pokud prospívá a je po kojení klidný a nepláče, tak mu to stačí.. 🙂
V noci taky často kojím - teda teď už se to lepší - ale někdy vstávám i 4-5x za noc.. ☹ Uklidňuje mě to, že to není napořád 😀 A hlavně ta naše mrška se jen přisaje a hned zase usne.. 🙂 Myslím, že ani hlad nemá, jen chce mít pocit toho přisátí..
Prý v tomhle věku by už mělo mimčo vydržet celou noc, aniž by hlad mělo.. tak nevím.. praxe je asi jiná 🙂

rimmel
autor
13. lis 2009

jeee baby dakujem!!!! ste zlate hned sa citim lepsie! az mi do placu bolo ☹ ale to som ja citlivka 😀

rimmel
autor
13. lis 2009

ano mirunda aj moj sa tak budi..niekedy vyslovene ze vypit si trosku a vypluje prso a spi dalej, niekedy zase vyslovene na ukludnenie a uspanie..ale neva sak to nebude navzdy 🙂

mirunda
13. lis 2009

zkus po každém krmení, kromě toho, když pije jen tvoje mlíčko.. takže po každé zelenině, ovoci, jogurtu, kaši.... i v noci.. zkus to, když nebude mít hlad, tak se nenapije.. ale asi s tím bude chvíli zápasit, pokud je zvyklý jen na prso.. naše Lili pije z toho netekoucího hrnečku, naučila se to docela dobře, ale ze začátku na to taky koukala.. flašku s dudlíkem jsem jí vůbec nedávala, přišlo mi to zbytečný.. ale to je věc názoru.. 😉

mirunda
13. lis 2009

jo a jinak já Lilince nabídnu ten hrnek i mezi jídlem.. jako ne jen těsně po jídle, ale i třeba za hoďku.. nosíme ho pořád s sebou, prostě co kdyby náhodou 🙂