Mám ji přes den budit na kojení, když trpí na prdíky?

lena.k
4. bře 2012

Ahoj, maminky, potřebuji radu, jak je zřejmé z položené otázky. Naše 11ti denní holčička docela trpí na prdíky. Vzhledem k tomu, že téměř nic nejím 😀, abych ji zbytečně nenadýmala (tohle berte s rezervou, jasně, že jím + beru vitamíny), řekla bych, že je to hladvně tím, jak jí. Je to hrozný hltavec, hamty hamty hamty, hlavně ať je toho hodně a rychle, takže se dle mého naloká dost vzduchu. I když při kojení nějaké přisávání vzduchu neslyším, ale možná špatně poslouchám. Říkala jsem si, že možná hltá proto, že má velký hlad (když pije, tak úplně slyším, jak jí to mlíko padá do prázdného žaludku), protože přes den spí klidně 4 udit hodiny, někdy i déle, takže jí vytráví.
Původně jsem ji na kojení budit nechtěla, ať si sama řekne, kdy chce jíst, ale teď jsem na vážkách - možná by vážně pomohlo ji budit po 3 (???) hodinách, ať nemá úplně vlčí hlad? Co vy na to, myslíte, že by to mohlo pomoci?

neu.sona
4. bře 2012

A jak je na tom se žloutenkou? Pokud je zdravoučká, tak já bych jí nebudila... Nedělala jsem to ani tak u syna a nechci to dělat ani u dalšího. Na prdíky holt asi některé děti trpí ☹. A co třeba zkusit polohu jinou? Nejsem tedy odborník, ale třeba by v leže teklo mlíčko pomaleji. Možná říkám hloupost, ale třeba by to šlo.

apollo11
4. bře 2012

@lena.k No vyzkoušej, ale myslím, že to lepší nebude 😉 Teď už je dost velká, aby se budila sama, když má hlad, 4h určitě vydrží, já bych ji nechala 😉 Moje malá taky v tomhle věku skoro prospala noc a stejně přibírala krásně. Myslím, že to není intervalem, možná máš silný tok mlíka - zkus se zeptat lakktační poradkyně tady na MK, v sekci kojenci, třeba se to dá nějak upravit.

Počkej, píšeš 11týdení a ona je 2týdenní? Tak to pak záleží, zda přibírá.

janka12
4. bře 2012

vetsina pediatru by Ti rekla - budit. Muj nazor: pokud pribira na vaze tak jak ma, nebudila bych ji. pokud nepribira dost, budila bych.
co se nadymani tyce - pijes dostatek caju pro kojici maminky? a treba i fenyklovy caj - vylozene proti nadymani? nekolik litru / den? to celkem urcite hodne pomuze. a zkusila jsi dat male kapicky proti nadymani?

iluss
4. bře 2012

U takhle malého miminka bych nechávala spát maximálně ty 4 hodiny, jinak bych na kojení budila. Je ještě moc maličká na to, aby měla mezi kojením takovou časovou mezeru. A je to pak lepší i pro tvorbu mlíka, častěji přikládat.
Já mám doma taky malého hltavce, vždycky strašně hltá, pak se z toho zeblinká (jak spolyká hodně vzduchu), krká po pití třeba i 3x a to pořádně a prdíky nás taky trápí celkem dost. A to se mi budí na kojení po 2 hodinách, výjimečně vydrží i necelé 3 hodiny, ale to se moc často nestává.

petruska_007
4. bře 2012

Mě v porodnici řekli zásadně budit,ale dojeli jsme domů a nechala jsem synka spát a dokud se neozval,tak spinkal klidně i 5 hod.a mě dělal,co tobě dělá dcerka.Ona si sama řekne sama,kdy má hlad,takže zásadně NEBUDIT...

pajapoj
4. bře 2012

Já bych budila a i jsem budila, přes den po těch 3 max. 4 hodinách cca těch první 6 týdnů pak už jsem nechávala spát. V noci jsem nechávala spát od malinka. Na prdíky trpěl do 4 měsíců ☹ paradoxně jsem pak zjistila, že nám je způsobují jablka a právě ten fenyklový čaj. Pomáhaly naopak probiotický kapky a třešňový pecky na bříško.

Možná by jí pomohlo zkusit v průběhu pití dát odbrknout a pak kojit dál

miarosa
4. bře 2012

Ahoj, my na prdíky trpěli strašně moc a musim říct, že sme zatim nic horšího nezažily. Bolestma křičel každý den každou noc, už sme si nevěděli rady. Vyzkoušeli sme teplé zábaly, teplou vodu ve vaničce, mastičku pupík, další jiné olejíčky a krémy. Ale pomohlo nám tohle. Než sem začala kojit tak sem si musela odstříkat tošku mlíka, protože on tak strašně hltal že se mu tam s tím dostával vzduch a z toho pak bolelo bříško, mlíčko teklo rychleji než stihl sníst, pak ho bolelo o něco méně, tak sme mu cvičili s nožičkama - on leží na zádech a já sem mu je krčila k bříšku a dolů, a pak nám později hodně pomohl Sab simplex a musim říct že teď mu budou 2 roky a na prdíky občas trpíme pořád a Sabsimplex pomáhá pořád. A taky hodně probiotika. to je další skvělá věc. Dnesk už prodávají kapky espumisan a ty jsou taky báječné, každopádně je to hodně kojením, což sem na začátku nevěděla a ani doktorka mi to neřekla a moc mě to mrzí, jinak by sme to zvládli lépe a vyhnuli se tak takovým boletem.

lucccy
5. bře 2012

Pokud hezky přibývá na váze, tak bych nebudila, nebo budila max co ty 4 hodiny. A hodně cvičit s nožičkama, dávat na bříško a zkoušet různé polohy na obrknutí. Až bude malé měsíc, začněte dávat probitické kapičky Bio Gaia a prdíky za pár dní úplně odezní, u nás to bylo po pár dnech sto ku jedné 🙂 Ať se to brzy srovná! 😉