Mám kojit co 2 h, ale to malá nevydrží

klara.t
15. únor 2010

Mám 6ti týdenní holčičku, která často papá. Přes den moc nespí a prso by chtěla furt. Jinak pláče nebo vyloženě pusinkou hledá, kde by mlíčko teklo. Přisaje se mi klidně na ruku nebo hledá na tátově hrudi. Takže kojím často a malá saje a saje. Kojení trvá klidně i 45 minut. Prostě dokud neusne nebo jí neodtrhnu. Když pak zkusím prso, tak z něj mlíko teče, takže ho mám myslím dost. Dudlíka nechce. Vzala ho tak 3x a to rekord byl tak 15 minut.
Dnes mi ale pediatrička řekla, at kojím nejdřív po dvou hodinách. Já ale nevím, jak malou udržím 2 hod nepít. Ona se zatím nezabaví sama, aby na pití zapomněla. Vydrží nepít jen když usne nebo jsme v kočárku či u doktora apod.
V noci vydrží na začítku 4 hod, ale pak se budí co 2 hod, k ránu klidně po hodině. To říkala doktorka, že v noci mám kojit po 4 hod. Jenže malá se budí prdíkama a pláče, dokud se nevyprdí a nedostane napít. To bych musela být vzůru hodně dlouho, aby usla bez napití.

Jak často kojíte takto malá miminka ve dne a v noci?

shaula
15. únor 2010

Klara - a máš dostatek mléka?
My jsme první 3 měsíce dokrmovali, takže to bylo u nás trochu jiné - cca 45 minut kojení, pak dokrm UM a pak vydrželi spát cca 2,5 - 3 hodiny. Ale když se ve 3 měsících rozhodli, že UM nechtějí, tak se pak kojili víceméně pořád, málem jsem přirostla ke gauči ☹ Takže vím, jak je to náročné. Nicméně já bych to asi neřešila kojením po 2 hodinách, to se zblázníš ty i malá. Co takhle zkusit 1x denně dokrmit UM? Určitě se zkus obrátit na Annag, je laktační poradkyně a dobře ti poradí. Tak hodně štěstí! 😉

martulikk
15. únor 2010

klara.t: vykašli se na rady pediatričky... pro mě teda bylo hodně dlouho sci-fi, aby mi malá v noci jedla po 4 hodinách! něco jiného je, když jsou děti na UM, tam se nějaké intervaly dodržují, ale na MM? my také kojíme na požádání... malá taky vydržela déle, když jsme šli na procházku, ale doma jak nespinkala, tak chtěla jíst častěji... někdy to bylo i po hodině, většinou po těch dvou... ale to prostě bylo různé... mlíčka jsem měla dost... jo a délka jednoho kojení kolem půl hodinky 😉 někdy čtvrt jindy třičtvrtě i hodinu... jasně, malá necucala každou tu minutu z toho, chvilkama si dudlala, pak u toho usnula... jestli máš MM dost a malá ti přibírá, tak bych teda ani omylem nedokrmovala...

izabelkak
15. únor 2010

klarka podľa potreby, to čo Ti poradila pediatrička je podľa mňa blbosť, bábo nie je stroj kt. sa dá nalinkovať, malá má zrejme veľmi silný sací reflex tak si ho potrebuje uspokojiť, cumel jej zatiaľ ani nedávaj zbytočne to može pokaziť techniku satia, výborná stránka o kojení je tu http://dojcenie.wordpress.com, sú tam aj kontakty kam napísať ak je problém... ale myslím že tá fotka a textík nad ňou je tak trochu odpoveďou pre Teba....

sayast
15. únor 2010

kojila jsem a kojim stale jak si rekne. nekdy po hodine, nekdy po 4. prvni mesice jsem kojila snad nonstop 😝 . to kdyz reknu ze jsem denne 16 hod prokojila, tak fakt nekecam 😅. samozrejme jsem nic jinyho nestihala a bylo to fakt narocny 😔

aponchie
15. únor 2010

jestli mas digitalni vahu kuchynskou doma tak ji zavin do zavinovacky pevne a pred a po kojeni zvaz at vidis jestli pije nicmene v tomto veku je normalni,ze hleda co by kde neustale sala

blka
16. únor 2010

Klaro, a pije? Když neumí s dudlíkem možná si prsem dudlíka nahrazuje. Tak to bylo u nás, dokud jsem ho nenaučila na dudlík. A pokud pije, tak ať jí, přece ji nemůžeš nějak omezovat, to snad ani nejde.

editah222
16. únor 2010

Já jsem taky kojila a kojila a pořád kojim kdykoliv si řekně. Klidně i po hodině. Nevidím v tom nic špatného. V noci kojim většinou po 2-.4 hodinách, ale dnes po 6,5 🙂
Jenom jsem vždycky kontrolovala jestli opravdu saje, aby si nemyslela, že má živej dudlik. 😉

Rady pediatra, co se týče kojení, jsem moc nebrala. Já jsem matka a dělam to co mi připadá pro moje dítě nejlepši. Naštěsti krásně přibírá tak mi dal dokor pokoj 🙂

misicka85
16. únor 2010

Taky jsem kojila podle potřeby jak si malá řekla. Přes den většinou po 2h, v období růstového spurtu klidně i po hodině, přes noc teda vydržela dlouho,kojila jsem 2x za noc když byla úplně malušenká, pak od 3 měsíců už v noci spala celou noc.

kacka.va
16. únor 2010

klara: a zkoušela jsi jiný tvar dudlíka? třeba jí ten tvar, co dáváš, nevyhovuje.

lucie777
16. únor 2010

Klaro, já měla malou dřív na koze taky skoro nonstop, teď už je to lepší, i když občas sem živej dudlík, třeba večer, než usne, sama totiž neumí usnout, někdy vydrží 4 hodiny, někdy chce po 2 hodinách, večer i po hodině, dej tomu čas, bude to lepší (a i pro sebe doufám, že čím dál tím lepší).. 😀 Hlavně čím bude starší, tím spíš jí nějak zabavíš,a to nejsme o moc starší.. 😉

minonka24
16. únor 2010

Ahoj,
myslím si to samé, co ostatní, dítě má dostat napít jak často a jak dlouho potřebuje. Je ještě malinká, takže si teprve režim utváří, vydrž a uvidíš, že to bude časem lepší 😉 . Já bych rozhodně taky nedávala UM, je to cesta k tomu, aby jsi mlíko ztratila úplně. Kolem 6týdne se projevuje tzv. růstový spurt jak tu zmínila misicka, složení mlíka se mění, takže děti chtějí pít častěji. Já to zažila ted, malé jsou tři měsíce, to se opakuje a úspěšně jsme to překonaly. Jestli chceš, koukni sem: www.kojeni.net , výborný stránky o kojení a odpovědi na všechny otázky okolo něj 🙂
A s tím dudlíkem: já dudlík dávám téměř od narození a ohledně kojení se nic nezměnilo. Zkus koupit třeba nějaký měkčí, myslím že je to kaučukový, třeba jí bude vyhovovat víc 🙂

lucie777
16. únor 2010

A dudlík Kája nechce vůbec, mám asi 8 druhů a nic, tak jí ho necpi, já to už taky vzdala, možná to třeba za 2 týdny zkusím znova, ale když si ho nevezme, tak si ho nevezme, už mi došlo, že jí k dudlíku nedonutím..