Mám kojit, když mám průjem?

lussy0904
13. zář 2011

Ahoj holky, mám problém.Už od malička trpím průjmy.Chytnu každou střevní chřipku.Už podruhé za měsíc mám průjem, jednou trval jen jeden den a teď už chodím 4 den.Snad to není salmonelóza.Mám 5 měsíců starého chlapečka a kojím, chtěla bych se zeptat, jestli mám přestat?Je očkovaný Prevenarem13, stolici má úplně normální, kaká 2x až 3x denně, tak já nevím...☹ Prosím, poraďte, kdo má zkušenosti, už jsem s nervama pryč, v noci chodím na WC nejsem vyspaná, najezená, jsem slabá a do toho mi dá malý dost zabrat, měl někdo podobný problém?Děkuji moc za rady... 🙂

cherub
13. zář 2011

Jestli se nepletu, tak při tvých nemocech dáváš malému v mlíčku protilátky proti těmto onemocněním 😉 Pokud není horečka nad 38,5 a nebereš žádné léky, pak kojit můžeš naprosto s klidným svědomím 🙂

Nicméně chtělo by to kompletní vyšetření od dr., ne? pokud je to celoživotní záležitost 😅

bertica.h
13. zář 2011

v prvom rade by som takéto prujmy nenechala náhode,može to byt hocaký problém..od alergie,celiakie,cez čokolvek..ono nie vždy má všetko typické príznaky.ja osobne by som toto nenechala tak.
čo sa týka kojenia..verím,že je to vyčerpávajuce pri prujmoch..mne sa ale napr.dcery budili v tomto veku ako je tvoj syn pravidelne noc čo noc asi 7x..chcela som tak som kojila..inak to nešlo..ja osobne by som sa bála,že odstavím a potom budme behat k detom so sunarom...
musíš si ty to premysliet,predstavit si situáciu ako by to bolo bez kojenia..ale určo chod k lekárke.
ty to nazývaš stševní chripka-ale má ju aj niekto v tvojom okolí?či len ty?a ak často,tak potom to střevní chripka není

veruska007
13. zář 2011

Kojit ano. Zkus pít odvar z rýže (naučila mě to maminka, dětská zdr. sestra, zabírá to skvěle!)

anitram18
13. zář 2011

Nevidím důvod, proč bys nemohla kojit, ale určitě bych se být tebou nechala pořádně vyšetřit, jaký je původ toho průjmu....

efkas
13. zář 2011

no jasně,koj dál,hodně pij,at nepříjdeš o mlíčko,kup si probiotika
jinak bych řešila,to proč máš opakovaně průjmy?salmoneloza to asi nebude,to by jsi měla vysoké teploty

peroli
13. zář 2011

@lussy0904 úplně souhlasím s @cherub.. taky si myslím že předáváš v mlíčku protilátky a pokuď nemáš předepsaný nějaký prášky (paralen nemyslím) nebo netrpíš i na horečky tak by mělo být všechno víceméně v pohodě 😉
s cherub souhlasím i v tom že bys měla podstoupit nějaký pořádný vyšetření... vydupat si ho.. tohle totiž asi vážně nebude úplně normální 😒 klidně můžeš mít na něco alergii, která se projevuje třeba tímhle tím..

navíc bych si asi zašla někam do lékárny a koupila si nějaký přírodní produkty (tvoje tělo asi musí být těmi průjmy dost zatěžováno) - vzala bych samozřejmě nějaký vitamíny, minerální látky, nějaký ty laktobacily, želatinu (na kosti, i ty musí dost trpět), probiotika, atd... tam už ti snad poradí 😉

držím pěsti ať se hlavně všechno upraví tak jak má 😉