Mám kouli v prsu, hrozně to bolí. Jde o zánět?

strapocka
14. pro 2012

Holky, potřebuju rychlou radu, ráno jsem se vzbudila s koulí v prsu, bolest hrozná, doteď jsem to dávala dokupy, nešlo mi ani moc odstříkat asi 50ml jsem nadojila za tři hodiny, mezitím dala malé 2x pít ať mi pomůže. Prso je prázdné, ale pořád to bolí, můžu tomu ještě nějak pomoct? Kojím už půl roku úplně bez problému, tak nevím, co se stalo, jestli jsem nachladla nebo to má souvislost s tím že už tři dny marodím(klasika, rýma, teplota, vyčerpání)????Díky všem

beruska24.9.
14. pro 2012

@strapocka - pokud je tam zánět (horkost) tak zkus obklad z chlazeného měkkého tvarohu.

slundo
14. pro 2012

na zánět je osvědčený obklad ze slivovice . Vím, zní to divně, ale opravdu to pomůže.

strapocka
autor
14. pro 2012

@slundo dobrá zpráva, narozdíl od tvarohu, slivovici doma mám 😀 díky holky

eficenka
14. pro 2012

mezi kojením chladit - nejlepší za mě tvaroh... a před kojením nahřát a promasírovat.....

strapocka
autor
14. pro 2012

už je tam ta slivovice, tvaroh se přinese později, sama jsem zvědavá, jak to dopadne...chladit tedy budu taky...

evka2011
15. pro 2012

@beruska24.9. @eficenka ahoj, taky prosím o radu, jsem na tom podobně, do rána tvrdá koule nahoře v prsu, ale není ani moc horká, jen bolestivá na dotek. tvaroh nemám a slivovici už teprve ne, a dneska se ven nejspíš nedostanu, děsně to tu všude klouže, není ještě něco, co by na to pomáhalo? díky

beruska24.9.
15. pro 2012

@evka2011 - prohřát ve sprše, zkusit rozmasírovat, odstříkat.
Jinak nahřívat ve sprše můžeš i mezi kojením, aby se mléko lépe spustilo.
A co si ještě pamatuji, tak měnit polohu miminka při kojení, aby se prs vyprazdňoval stejnoměrně (nebo jak to srozumitelně napsat).

evka2011
15. pro 2012

@beruska24.9. aha, s tou polohou mě to nenapadlo 😕 díky, zkusím

katyxq
15. pro 2012

Před kojením nahřát (sprcha, nahřátá plínka), rozmasírovat a nechát odsát miminkem - bradičkou směrem k zatvrdlině, po kojení naopak chladit (třeba právě tím tvarohem, gelovými polštářky apod.).
Drsná verze rozmasírování je vzít hřeben a přiložit ho rovnou hranou (bez zubů) nad zatvrdlinu a táhnout směrem ke dvorci, laktačni poradkyňe na kurzu tvrdila, že to děsně bolí, ale funguje ... naštěstí jsem nemusela nikdy zkoušet.

evka2011
15. pro 2012

@katyxq bradičkou směrem k zatvrdlině to nepůjde, to by musel být hlavou dolů 😅 s tím hřebenem to zní teda fakt drsně, tolik odvahy asi mít nebudu 😒 nahřát před kojením jsem to zkoušela, ale prcek jako naschvál najednou nechce pít, doteď by mě pokaždé sežral a najednou ho hlad přešel 😠 nemůže to mlíko být nějak hořké nebo tak něco, že to nechce?

katyxq
15. pro 2012

@evka2011 Vleže na posteli to jde i hlavou dolů 😉 (kdybys viděla, co malá teď předvádí za pózy 😀, rozhodně vypije prsa ze všech směrů).
Před tím kojením po nahřátí zkus trochu odstříknout ručně (nechat odsát manžela nebo zkusit odsávačku, pokud to ručně nejde), pokud máš prsa hodně nalitá a dvorce díky tomu tuhé, miminko se pak nemůže pořádně přisát.

evka2011
15. pro 2012

@katyxq právě že je nalitá moc nemám, tak nějak normálně, rozhodně nejsou nijak tvrdá, jen prostě v jednom místě mám tvrdou bouli velkou asi jako ořech, je to nahoře na té vnitřní straně jakoby směrem k bradě, mimčo se chytá bez problémů. spíš se brzy unaví, usíná u toho a pouští se, ale s tím jsme měli problémy už od začátku. teď měl v pátek první očkování proti rotavirům, tak mě napadlo, jestli to není i tím, že je unavenější

strapocka
autor
17. pro 2012

já už mám zažehnáno, trvalo to dva dny, ale díky tvarohu a slivovici to přešlo🙂 taky jsem to preventivně hnětla a dělám to doteď. Podle chytrých knížek jsem měla ucpaný mlékovod, protože zánět bych asi jen tak lehce nepřešla. Údajně se to stává při omezování kojení, což je v mém případě možné, začínáme se zeleninou a kaší na večer.. tak hodně zdaru všem žlázám 🙂