Mám místo 1 kojení dát umělý m., nebo po každym dokrmit?

iveta107
25. srp 2011

Ahoj, malé jsou tři měsíce a musím začít dokrmovat UM aby začala víc přibírat, mám málo mléka.Jak mám postupovat aby se mě neodstavila od MM úplně?Zkoušela jsem stříkačku, ale malá to moc nechce, láhev si vezme, ale četla jsem, že není vhodná na dokrmování když se chce pokračovat v kojení.A mám místo jednoho kojení dát UM, nebo po každém kojení dokrmit UM?A jaké množství?Nevím si vůbec rady a mám strach, že se malá odstaví. ☹

sova33
25. srp 2011

@iveta107 Ahoj, s dokrmováním ti moc neporadím, ale zkus se tu poohlédnout v jiných diskuzích. Je tu např. diskuse Laktační poradkyně-zdravotník, kde ti poradí fakt odbornice 🙂

maciik
25. srp 2011

Ahoj, nejlepší by bylo, kdyby vám dr. nebo v porodnici půjčili váhu, ať máš přehled, kolik malá vypije a podle toho dělala dokrm. Existuje lahvička pro kojené děti od madely (madela calma nebo tak nějak se to jmenuje), ale i Avent je prý dobrý (jak podle koho no...)

pusolamy
25. srp 2011

ahoj taky jsme zacly na rech mesicich dokrmovat neni tio zadna tragedie hlavne si s tim nelam hlavu a neber to jako tvoje selhani,ja ji nejdriv nakojim z obou prsou a pak dam jeste 60 ml UM a je spokojenost nase i pani doktorky ted jsme za tri tydny pribraly pres kilo predtim za mesic 290g.lahvicka od medely pro kojene deti pro nas nic moc mala mi ji nechce tak ji davam normalne lahev od NUKU a zatim zadny problem ze by nechtela prso a i kdyby tak to neresim vim ze jsem kojila co to slo a kdyz to nejde tak to proste nejde,dneska ta UM uz jsou na velmi dobre urovni

boruuvka
25. srp 2011

Souhlasím s pusolamy, nakojila bych z obou prsou a dala um z flašky. Já měla to samé, musely jsme přikrmovat téměř od začátku a nejdřív jsem dávala stříkačkou, ale bylo to hodně zdlouhavé, tak jsem po pár dnech přešla na flašku a super. Bohužel to dopadlo tak jak se dalo předpokládat, že po 6 týdnech dokrmování malá přestala chtít prso a zůstaly jsme jen na UM. Ze začátku jsem z toho byla špatná, že to prostě nejde, ale udělala jsem co se dalo, abych se rozkojila.... hlavní je spokojené napapané mimi. Množství zkus ze začátku těch 60ml uvidíš, když bude zbývat, tak stačí a když by baštil dál, tak příště dáš 90ml.

jasminy
26. srp 2011

Klidně dokrmuj z lahvičky. Kombinujeme MM a UM od narození a kojím dodnes (dokonce mám víc MM než dřív). I když malá pije z lahvičky, vždycky se krásně přisaje a klidně pak znovu vezme lahvičku. Jen nepřestaň přikládat před každým dokrmem. Já jsem nejdříve kojila a pak dala příkrm. Držím palce. 🙂

hehena
26. srp 2011

dokrmovala jsem z lahvičky, koupila jsem MaM v DM, bo mi ta savička byla nejsympatičtější a jak píšou holky, po kojení z obou prsou a jak kdy. místo jednoho kojení bych UM samostatně nedávala, právě by se ti mohlo stát, že o to mlíko začneš rychleji přicházet... taky držím palce!

jasminy
26. srp 2011

Taky jsem koupila savičky MaM v DM kvůli tvaru, lahvičku mám Avent. Savička tam pasuje.

dostyna
26. srp 2011

ahojky,já jsem na tom byla podobně jako ty.Malej z ničeho nic začal po 3 minutách pití odmítat prso,začal strašně křičet a vztekat.Příčinou je,že už mlíčko neteče jak byl zvyklý a nechce se mu tahat.Tak jsme za měsíc přibrali jen 300g a paní doktorka na nás nastoupila s tím,že je to hodně na hranici.tak jsme se dál mordovali s kojením,opět to samé.Tak jsem se naštvala a řekla dost.Chci mít spokojené dítě a to nebude,dokud nebudu já vpohodě.Tak jsem koupila Sunar Nutra Defense a dvakrát denně mu místo mlíčka dám Sunar.Mezitím poctivě co hodina odsávám moje mlíko a to mu dávám v super falšce od Medely Calma.ze začátku to chce trpělivost,asi ti to mimi hned nepřijme,ale po pár zasunutí do pusinky začal tahat parádně.Jinak noční a ranní kojení zvládáme z prsa,to jsou nalitý tak mu to dobře teče a nevadí mu,že je to z prsa.Ta laheb je obdobná na techniku sání jako prsa.Přeju hodně trpělivosti a hlavně pohodu...svět se nezboří,hlavně že dítě je vpohodě.Já se taky hodně natrápila,ale už je to dobré 🙂

dostyna
26. srp 2011

@iveta107 a ještě k té kombinace MM a UM mi bylo doporučeno vždy celé kojení nebo celá UM-nekombinovat.Určitě ale budeš potřebovat odsavačku,aspon budeš mít přehled kolik ti toho prcek vypije

med
26. srp 2011

@dostyna a proč by se nemělo kombinovat MM a UM? Já jsem teda kojila vždycky a pak dala UM dle potřeby... u obou dětí mi to tak všichni doporučovali... Když jsem pak synovi párkát dala místo prsa rovnou flašku, tak to začal vyžadovat pokaždé a v pěti měsících se odstavil úplně během pár dní...

dostyna
26. srp 2011

proč nevím.to mi řekla má pediatrička.Já nejsem odborník 😉 Jinak asi co doktor to názor. Malej mi prso neodmítá ikdyž dostává flašku,zatím.Třeba se mi ještě laktace zvedne a zase mu to poteče jak dřív,ale moc tomu nevěřím.