Mám mu dát umělé mlíčko po kojení, nebo přestat kojit?

janey_1
11. pro 2011

dobrý den, mám 2 měs chlapečka, narodil se 10 dní po termínu, porod mi vyvolávali, měl 53 cm a 4kg, takže žádné malé miminko, ale kus chlapa🙂 Od začátku bojujeme s kojením, nejdřív byl líný papkat kvůli žloutence, po příchodu domů to chvíli šlo, ale pak jsme přestali přibírat, tak jak jsem si myslela, že budeme. Doktor mě pořád ujišťoval, že je vše v pořádku a malý plače, protože se mu něco nelíbí...i když já subjektivně tušila, že mi plače hlady. Na každé kontrole mi říkal, kojte kojte rozkojte se, dělala jsem, co jsem mohla - pila co šlo, jedla, brala homeopatika a malej mi po kojení pořád plakal. Už jsem to nevydržela a tento týden jsem zkusila jej dokrtmit a hle, jako když utne. Takže opravdu měl hlad. Zjistila jsem, že mám málo mlíčka a mu to nestačilo. Teď už ode mě vytáhne jen minimum a pak dostane flašku. Snažím se kojit z obou prsou, pije chvilinku a pak když zkusím odstřik už tam nic není. Chápu tedy proč se vzteká a plače. Prosím tedy o radu, jak teď na něj. Mám mu dávat flašku po každém kojení nebo s kojením zkončit, když je to jen trápení pro nás oba? Mrzí mě to, že nebude mít ode mě, ale jeho spokojenost je pro mě přednější. Děkuji za jakoukoli radu nebo info, případně odkaz na podobnou diskuzi. Děkuji.

adenka84
11. pro 2011

@janey_1 ahojky...také jsme se s kojením hrozně moc natrápila...
malá pila ze začátku plně kojená, v porodnice vše bez problémů...po propuštění domů, le začali hrozná muka..měla jsme obě prsa popraskané bolelo to jako čert, kojení pro mě bylo utrpení..žádná radost...nakonec jsme dotala 40 horečky a ATB..kojit jsme směla jen tehdy až mě klesne horečka pod 38..takže od té doby než se tak stalo jsme krmila z flašky...jenomže malá si na flašku zvykla a už mé prso nechtěla..prostě se už nepřisála...navíc mlíčko začalo ubývat...začala jsem tedy odsávat, vždy jsme si nastřádla jednu krmnou dávku a tu ji vždy dala další krmná dávka bylo Um..odsávala jsme jak jen to šlo...nyní už neodsávám, mlíčko sice ještě trochu mám, ale prsa se nenalévají tak moc, takže to nebolí a pomalu a jistě mizí úplně..Mudar řekla ať se tím tedy už netrápím a když malá na Um je spokojená a krásně prospívá tak ať už ji na tom nechám..tak nebo tak bych o mlíčko v nejbližší době přišla..obrečel jsme to hrozně moc, ale naštětsí jsem měla v celé rodině podporu..manžel říká, že je rpo něj důležité že jsme obě spokojená, jak já tak Maruška..

takže jsme od 3. týdnů na UM..používáme BEBU..vyhovuje nám, žádné jiné mlíčko jsme nezkoušeli..tohle nám dali domů už v porodnici...
takže pokud už mlíčko nemáš tak se ti netrap a normálně na jeď na UM..nebudeš první ani posední..

Naše MAruška vážila po porodu 3600 g a měřila 52 cm..když jsme šli domů po týdnu z prordnice vážila 3440..stejnou váhu měla i po týdnu na kontrole..takže bylo vidět, že mé mlíčko nebylo Ok..najeli jsme na BEBU a šup váha šla nahoru..ve 3. týdnech měla už 3880..v 5 týdnech 4200 a teď v 7 týdnec máme 4650..

janey_1
autor
11. pro 2011

@adenka84 A jak Um dávkovat sis vyčetla na krabičce nebo si se poradila s Mudrou? Máme pro něj nutrilon HA a vypadá, že mu šmakuje a hlavně přibírá🙂 Též jsem chtěla kojit, ale když to nejde tak to nejde. Taky to nelámem přes koleno, doma naštěstí v poho, jde nám všem o spokojenost malýho🙂 Děkuji za názor a podporu.

anieanne
11. pro 2011

Určitě se tu najde spousta mamin, co bude psát, jak určitě kojit nepřestávat, že je to to nejlepší a bla bla, ale spokojené mimi a mami je mnohem důležitější. Já syna plně nekojila vůbec, od porodnice částěčně na UM, od měsíce úplně, důvod stejný jako u vás, plus ať jsem jedla / nejedla cokoli, tak strašné bolení. Takže po měsíci jsme přešli plně na Nutrilon Comfort. Na začátku jsem zkusila udělat 120ml, samozřejmě to nevypil, ale věděla jsem, že příště stačí dělat jen 90ml. Po nějaké době jsem udělala zase těch 120ml, a už to vytáhl, tak jsme dělali to. Prostě jsem ho nechala, ať si sám řekne, kolik chce.

zofinecka
11. pro 2011

@janey_1 ahoj Já první mimčo kojila taky yjen 3 týdny. Tak jsme odcházeli z porodnice a v poho apak mi naše malá dračiče rozhryzala bradavky a kojení bylo mučení. Na gyndě mi řekl dr ať to ještě zkusím, ale po chvíli mi začala tahat krev a tak mi dr zastavil laktaci a byli jsme na UM. POužívala jsem Nutrilon HA a pak už obyčejný Nutrilom. U druhého jsem kojila jen 5 dní a to v porodnici a pak jsem doma chytila zimnici a navíc náš malý byl líný tahat. DOšlo zase k zastavení latace a bylo po problému. U syna jsem používla Sunar HA a pak obyč Sunar a je teda lepší než Nutrilon a hlavně levnější 😀. Obě děti jsou zdravé a šikovné a nijak je to nepoznamenalo. HLavní je aby byli všichni spokojení a šťastní. Někdy ty jejich návody na obalech UM jsou zavádějící. Náš Dany ze začátku nevypil tolik kolik bylo napsané že by měl za den vypít a to bylo jedno. I dr mi to říkal. Ať si vezme kolik potřebuje a třeba i méně a vícekrát než aby mu z toho mělo být špatně 😉