Mám odstavit dítě, když chci otěhotnět?

cumprlicek
14. bře 2013

Mam 11 mesicniho prcka a chceme dalsi miminko,no kojim (cez den tak 3x,v noci tak 4x) a nemam mestruaci ☹
Je nejaka sance otehotnet? Manzel ma problem s plodnosti,tak vim,ze to nebude jednoduche,a tim,ze kojim se to jeste stezuje...
Chceme,aby mezi detmi nebyl velky vekovy rozdil,no je mi lito syna odstavit,je dost zavisly...
Co delat?
😒

maudn
14. bře 2013

no to záleží na Tobě, já taky chci otěhotnět,ale malej se odstavil sám v 9 měsících, pak jsem za měsíc dostala MS. Nevím, kolik ti je let, jestli třeba v tom hraje roli i věk potřebujete pospíšit, pak bych ho asi odstavila. Některé maminy odstavují v roce, jiné v roce a půl nebo ve dvou letech, je to otázka priorit, jo a umělé mléko vyjde draho🙂

tadlen
14. bře 2013

ja kojila do 7mesice plne,pak jsem dostala MS a hned otehotnela.Kojila jsem jen 2za den a 1v noci.Malej ma 14mesicu pryc a cekame za mesic dalsiho potomka.Tesi me,ze tu jsou mamky co chteji deti brzy za sebou,obcas mam pocit,ze se na me divaji jak na exota,kdyz jsme je chteli hodne blizko sebe.Dali jsme od sestinedeli volny prubeh,proste jsme to nechali na prirode.

nuonuon
14. bře 2013

Kamarádce řekl, dr. ať nepočítá že bude snadné otěhotnět ještě 3 měsíce po odstavení. Zase na druhou stranu je hodně maminek, které otěhotněly i přes kojení, ale minimálně by to chtělo mít MS, aby byla nějaká šance na ovulaci (zkus ovulační testy).

edeltraut
14. bře 2013

Já jsem otěhotněla, když malému bylo cca 13měsíců. Sice jsem menses měla, ale kojila jsem ho tak 3x přes den a 2-3x v noci. Kojení mi pak zakázal doktor... takže jsem ho po třech měsících odstavila. Já jsem si bláhová plánovala tandemové kojení 😀.
Zkusila bych kojení jen omezit a kojit třeba jen ráno a večer před spaním....

adelka89
14. bře 2013

ja jsem otehotnela i presto, ze jsem kojila hned ve 2- cyklu (po prvni probehle ms) kojila jsem jeste asi 3 mesice v tehotenstvi, pak jsem odstavila kvuli memu zdravotnimu stavu. Já bych neodstavovala, ale pokud chces otehotnet a nemas obnoveny cyklus asi budes muset prestat kojit, mozna se ti cyklus jinak neobnovi kvuli vysokemuprolaktinu.

lamarika
15. bře 2013

Záleží na tom jak dlouho ho chceš kojit. Pokut do dvou let, tak bys ho měla odstavit, když se chcete snažit o mimi. Pokud do 15 měsíců, tak ještě chvilku počkej se snažením. Chce to udělat asi nějaký rozumný komromis. Však se nemusíte snažit hned zítra, ale třeba za 2 měsíce 😉 Taky by to asi chtělo abys měla cyklus. Já jsem otěhotněla vždycky i když jsem kojila, ale měla jsem menstruaci po celou dobu kojení. Kojit jsem přestala jakmile to děti přestaly vyžadovat. U prvního v 15m (to jsem byla v 6. měsíci těhotenství) a po druhé ve 13. měsících. Doktor nikdy neměl problém, že kojím a jse těhotná.

zuza01
15. bře 2013

Já jsem musela odstavit a u nás platilo, že kojení je antikoncepce... Prostě při kojení jsem neotěhotněla, neměla jsem ovulaci. A po ukončení jsem otěhotněla hned druhý cyklus.

aktaka
15. bře 2013

Já bych zkusila nejdřív jen výrazně omezit, 1-2 kojení denně maximálně, třeba by se dostavila ms a nemusela bys to utnout úplně.

pejtho
15. bře 2013

Za mě platí, že kojení není antikoncepce. Otěhotněla jsem, když bylo první dcerce půl roku-plně jsem kojila, ale menstruovala jsem.
Kojila jsem jí dál, až do 6tého měsíce těhotenství, když se už odstavila sama (byl jí rok).
Ale já myslím, že tohle je hrozně individuální, někdo může otěhotnět i přesto, že nemenstruuje, u někoho platí, že kojení je antikoncepce.
Teď druhé dcerce je 5 měsíců, stále plně kojím a tentokrát nemenstruuji, ale rozhodně to neriskujeme 🙂
Nicméně si myslím, že syn už je docela velký a mohli by jste odstavit, i kdyby jste neplánovali druhé mimčo. Nevím, jak často kojíte, ale zkuste omezit jen na kojení ráno a večer.
@tadlen: Vítej v klubu 🙂 Naše holky jsou od sebe 15měsíců. Pravda, že jsme druhou tak úplně hned neplánovali, ale do dvou let jsme s druhým dítkem počítali, takže to přišlo jen o chvíli dřív 🙂

rosny
15. bře 2013

kamaradka mela stejny problem a doktor ji rekl vysadit nocni kojeni a bylo to hned 🙂 Nezapomen, ze nejdrive je ovulace, pak teprve menstruace, takze proto muzes otehotnet jeste driv, nez mas menstruaci 😉

andelka
15. bře 2013

No, mi přišla první MS po porodu vždycky po 11měsících. Jestli před ní byla ovulace to nevím (začala jsem měřit BT a sledovat se až po té první MS). Poprvé naskočil cyklus hned pravidelně a otěhotněla jsem ve třetím. V těch 11-12m jsem kojila ráno, večer a někdy jednou v noci a cyklus fungoval. Teď podruhé kojím ráno, večer a 3-4x v noci, první MS jsem dostala, ale teď 5 týdnů čekám na druhou a zatím nic, ani ovulace neproběhla, takže buď je to anovulační cyklus anebo přijde ovu hodně pozdě. Asi musím zrušit kojení v noci, aby se cyklus dal dokupy. Při kojení večer a v noci se nejvíc produkuje prolaktin a ten může ovulaci brzdit.
Takže pokud nechceš ještě prcka odstavit, tak mu zruš noční kojení a pak je šance, že ovulace naběhne a cyklus se obnoví a budeš moct otěhotnět. Mám dost kamarádek, které kojily párkrát za den starší dítko a druhé čekaly.

slunicko26
15. bře 2013

já teda nemohla otěhotnět když jsem kojila, dceru do 18 měsíců a snažili jsme se od jejího roku a nic, a jen jsem jí v srpnu odstavila a v září jsem hned byla těhu, takže u mě kojo, byla antikoncepce, ale teď už se na to spoléhat nebudu😀

zlatka1980
15. bře 2013

Ahoj to záleží na tvém těle a hormonech atd,já kojila plně mezitím trochu zašpinila a ani jsem nevěděla a už jsem byla těhu a mám kluky po 13 měsících.Kojila jsem celou dobu těhotenství a jen jsem přešla z jednoho kojení do druhého ,takže jsem kojila 2 roky v kuse.Jinak ti přeji brzké těhotenství.
🙂

luckamb
15. bře 2013

Já dostala MS až měsíc po úplném odstavení.

lenicka07
15. bře 2013

Když nemáš menstruaci, tak to asi těžko otěhotníš 🙂 já jsem tedy otěhotněla při plném kojení (každé tři hodiny, i v noci), ale menstruovala jsem normálně jako před těhu, i ovulační bolesti v podbřišku jsem cítila. Pak jsem ještě kojila dva měsíce jako těhotná, ale doktorka mi to zakázala, že prý to není dobré (né snad kvůli vyčerpání organismu, ale že se jaksi "tlučou" hormony mezi sebou 🙂 ty co vznikají v těhu a ty při kojení). Taky jsem se hodně bála jak malá snese odstavení - musela jsem jí odstavit úplně (ani noční kojení) a ze dne na den. Flašku do té doby odmítala, neuměla z ní pít. No a zvládla to na jedničku, během dvou tří dnů byla úplně na flašce a v pohodě. Když slyším, jaké jsou někdy problémy s odstavováním starších dětí (třeba rok a půl) tak se mi zdá že mladší dítě se odstaví v pohodě (u nás 9 měsíců). Ani mě nedělalo odstavení nějaké problémy.

olusenka
15. bře 2013

já otěhotněla nedávno, neplánovaně, plně jsem kojila, problémy s plodností velké, na první jsme čekali 2 roky, bylo schváleno IVF. Kojila jsem 6-7x denně (malému byl necelý rok), MS nikde, sexu jsme moc nedali a otěhotněla jsem. Myslím, že to byla zrovna jediná a poslední ovulace od porodu za celý rok. A zrovna to vyšlo. 🙂 Jak jsem to věděla, začala jsem kojení ubírat (prý těhot. a kojení dohromady vysiluje), snížila jsem to postupně na 3-4 kojení denně a teď kojím 2x denně a do porodu chci přestat úplně.
Takže to jde, otěhotnět za téhle situace, i když to není jak na běžícím pásu.

naomi6
15. bře 2013

Na to je těžká odpověď. Každý to má jinak. Větší šance otěhotnět je určitě až po odstavení, navíc pokud nemáš ms, tak je ta pravděpodobnost dost malá. Myslím, že v 11 měsících stačí kojit už jen přes den. Moc držím palce, aby to vyšlo 😉

lucylama
15. bře 2013

Ahoj,to záleží na tom,jestli se ti sem tam během kojení dostavila MS..mě dorazila jednou,kojila jsem teda jenom 4 a půl měsíce.Já bych zkusila omezit kojení,ostatně 11 měsíční mimčo už se bez toho pomalu ale jistě dokáže obejít..🙂 Pak by byla mnohem větší šance na otěhotnění než teď.Ale během těhu kojit můžeš bez problému,to neuškodí plodu ani tobě. 😉

jetynka
15. bře 2013

Otěhotnět můžete i když se menzes neobjevila, když dojde k ovulaci - ta hraje hlavní roli. Mamka skončila šestinedělí a menzes ani nedostala a otěhotněla hned po něm. 🙂

veruska007
15. bře 2013

Já jsem při kojení nikdy neotěhotněla, i když jsem třeba sem tam ms měla. Když jsem chtěla otěhotnět, tak jsem malého odstavila. Organismus by hůř zvládal větší zátěž - a stejně bych pak asi chtěla přestat kojit.
Kamarádka kojila v těhotenství, o mimčo přišli a dr. jí to odůvodnil tím, že organismus takovou zátěž nezvládl.

kyti75
16. bře 2013

Me se podarilo otehotnet pres pomerne caste kojeni i v noci, pres chybejici vajecnik a pres kondom 😉 Pritom jsem na druheho prcka cekala 5let.... V kojeni jsem pokracovala dal, dr. rikal, ze to nevadi. Ted uz teda nekojim, odstavil se v 28m sam, jinak bych kojila oba.

joukey
6. srp 2014

Tak já jsem otěhotněla i bez menstruace, všechno jde. Tedy první dítě. Vysadila jsem antikoncepci a otěhotněla, aniž bych dostala menstruaci, asi zrovna naběhla ovulace a prostě se to povědlo. Jinak mám ročního synka a chceme mimčo tak po dvou třech letech, neplánuju přestat kojit, tak snad pak půjde otěhotnět i kojit.