Mám úplně skončit s kojením? Saje asi 2 minuty denně

lucyjanek
12. říj 2011

Maminky prosím o radu...od porodu dokrmujeme Nutrilonem 1HA..přes veškerou snahu (čaje, polívky, melta, nahřívání prsou, masáže, časté přikládání) se mi nepodařilo se rozkojit...malýho jsem přikládala pokaždé a pak přes stříkačku dokrmila...poslední měsíc už malý sál max tak 3 - 5 minut každé kojení (dohromady z obou prsou) a pak dostal Nutrilon (nyní už lahvičkou Calma) a já zkusila odstříkat a už nic neteklo ☹ teď už 14 dní kojíme tak dvakrát denně a to saje max minutu z jednoho, hrozně se u toho rozbrečí, protože mu to pořádně neteče (když zkouším odstříkávat tak mlíčko spíš jen teče a to max dvěma "proudy") a víckrát za den prostě nemá zájem (začne brečet hned jak mu bradavku začnu dávat) ☹ Přes den aspoň odstříkávám, ale za celý den odstříkám tak 10 ml. Můžete mi prosím poradit jak byste se zachovaly vy? Mám v tom pokračovat (v tý minutě ☹ denně) nebo se na to už vykašlat a přestat ho trápit a sebe vlastně taky? Děkuju

kammka
12. říj 2011

na to bych se vykašlala... na Nutroši mu bude líp a tobě taky...možná bych ještě zkusila pozvat si dom laktační poradkyni, pokud už u tebe nebyla..ale to jen pro klid v duši asi..

lucy222
12. říj 2011

Je super když můžeš kojit. Ale když to nejde, tak bych se netrápila. UM je v dnešní době kvalitní, tak nech kojení jiným a užívej si malého, mamino 😉

miriska
12. říj 2011

Zkus se zeptat tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...
Já bych to nevzdávalaa ještě to zkusila s tou poradkyní probrat. Pro mě kojení bylo nejkrásnějšíí období i když kolem toho bylo hodně trápení, tak bych to ještě být tebou zkusila nějak zachránit, ať máš dobrej pocit že jsi pro to udělala všchno i kdyby to nakonec nevyšlo 😉

pajoslava
12. říj 2011

Chápu jak se cítíš... my taky od porodu dokrmujeme, protože se nechtělo rozjet mlíčko... Takže jsem vždy dala z obou prsou a pak příkrm. V porodnici díky vážení jsem věděla, že si z prsou vezme minimum a dle toho se dával příkrm.. Pak jsme přijeli domů a já byla nervní bez váhy, malá po kojení řvala hlady, takže jsme přikrmovali... Odsávat jsem zkoušela, ale skoro nic jsem ze sebe nedostala, jinak jsem samozřejmě taky dělala vše pro to, aby mléko bylo - jak píše - čaje, sprcha atd... Jeden den jsme vydrželi bez příkrmu a já už se radovala, že se to zvládne a budu plně kojit... Ale omyl.. trvalo to jen 26 hodin.. Teď už mi mléko teče lépe, dokázala jsem jednou dokonce odstříkat 40 ml z obou prsou, ale malé to stále nestačí. Pořád jsem jen brečela, protože okolí do mě hustilo, že mám vydržet a jen kojit atd atd.. prostě takové ty kecy a mě bylo akorát hůře, při každém příkrmu jsem brečela, že jsem špatná matka a malé cpu umělotinu... Pak jsem si ale řekla DOST a uvědomila si, že jsou horší věci!! Takže to teď stále dělám tak, že napřed nakojím z obou prsou a pak dám příkrm.... je to na nervy, trvá to dlouho, ale chci ještě vydržet, dokud to půjde.. Taky už jsem měla chuť přestat, protože jsem byla i já i malá spokojenější, když rovnou dostala UM a krásně a naráz se najedla.. Ale ještě zkouším setrvat, akorát jedno noční kojení jsem vypustila a to dávám jenom UM...
U Tebe je to trošku jiné a být v takové situaci, kdy se u toho mimi i vzteká atd, tak bych asi přešla na UM... četla jsem hodně maminek, co pak byly spokojenější, klidnější a tím pádem i miminka. Přeju hodně sil!

lidiab
12. říj 2011

Ja jsem to mela velmi podobne, prestala jsem po peti mesicich. Ale to uz bylo to kojeni takove spise symbolicke protoze uz od 4. mesice jsem mliko nemela temer zadne. Take jsem vsechno zkousela...pujcovala si tu dvojitou odsavacku od Medely, masaze, ruzne napoje, nahrivani. K tomu jeste porad popraskane bradavky a ukrutna bolest. Byla jsem rada kdyz jsem prestala 😅 V tvem pripade bych se na to take vykaslala...

ined77
12. říj 2011

ahojky 🙂 ,
měla jsem to s malou naprosto to samé ☹ ...zkoušela jsem také vše, ale bohužel jsme to vydržely jen 4,5 měsíce.
ale...musím přiznat, že po všech těch štrapácích, i když jsem o kojení hodně stála se mi ulevilo 😉 ...bylo to trápení nejen pro mě, ale i pro maličkou.
když to jde, je to super, ale když to nejde...svět se nezboří 😵 .

hribek
12. říj 2011

Ahojky ja taky davala od zacatku nutrilon, odstrikavala sem a i ted obcas odstriknu max 60ml za celej den nekojeni. ale pokud ti vydrzi u prsa aspon chvilku nebo treba po ranu tak bych to urco nazahazovala taky to tak delam 2min z kazdyho prsa a pak dokrmim nutrakem a je klid, mala nejaky vitaminy dostane a je klid. ale pokud ti to nepude tak klido nech jen ten nutrilon at se netrapite.

bertica.h
12. říj 2011

jasné,že sa jeduje,ked dostáva flašku-z tej mu to ide samozrejme jednoduchšie ako z prsníka.Pri kojení sa musí nadriet a to sa mu enchce,ked vie,že je aj jedlo,ktoré mu viac menej do pusinky ide samo.

nikdy neodstriekaš tolko,ako si vysaje z rpsníka dieta-nie nadarmo sa hovorí,že najlepšia odsávačka je dieta.

ja by som vytrvala.Tiež som si pri dojčení prešla všetkým možným,ale podarilo sa mi obidve holky kojit 2roky.
nemaj problém zavolat si laktačnu poradkynu,hladat na nete..skutočne to chce poradit,verím,že sa vám to podarí vyriešit.

PS:jasné UM su kvalitné,ale ani najkvalitnejšie UM nenahradí MM matky.moj názor.

sarulinda
12. říj 2011

Ahojky, já kojila plně 4 měsíce, teď je nám 4,5 a po kojení mi malý začal plakat, celkově byl neklidný, taky jsme za 3 týdny nepřibrali ani gram 😒 ...takže jsem začala po kojení přikrmovat UM a je hned veseleji. Myslím, že záleží na tobě, jestli pokračovat nebo ne. Já můžu říct za sebe, že mě to hodně stresovalo, nedělala jsem nic jiného než to řešila. Teď jsme spokojení všichni 😀 😀 .... hlavně si člověk nesmí vyčítat, že selhal, nejdůležitější je spokojené mimčo 🙂

misi.21
12. říj 2011

netrápila bych se. Zkoušela jsi,nejde,tabych to nehrotila.Nejdůležitější podle mě je,abyste byli s miminkem oba spokojení a je jedno,jestli s kojením nebo s flaškou... 😉

helulela
12. říj 2011

Když už jsi udělala, co se dalo, a akorát to trápí tebe i malého, skončila bych. Vím, že udělat to rozhodnutí je těžké, můžeš z toho mít výčitky (já je měla, i když jsme končili s kojením v osmi měsících), ale za pár dní se to usadí a budete spokojená dvojka.

anysek85
12. říj 2011

Úplně Ti rozumím a vím, jak se cítíš. My měli s kojením taky trochu problémy, malej se u prsa vztekal, měla jsem strach, že nemá dost a ty nervy nikomu nepřeju...
Nejhorší na tom bylo, že já sama, bych se na to v zájmu klidu a pohody i vykašlala, ale ty kecy lidí kolem...
Tchán, tchyně, laktační fanatičky... 😝 😝 😝. Měla jsem pocit, že bych jako matka totálně selhala... ☹ K tchánovcům nesmím ani s flaškou vkročit, okamžitě mě stresujou, vyčítají, atd... ale oni jsou celkově magoři 😀.

Dej děcku UM, buďte spokojení a srovnej se s tím - i když chápu, že to nebude lehký.

Uvědom si podstatu - budeš trápit vlastní děcko hladem kvůli kecům pár fanatiček?
Jasně, kojení je fajn, ale mnoha ženám to nejde a řvát, že KOJIT MŮŽE KAŽDÁ, je fakt hloupý a trestuhodný. 😝

jop
12. říj 2011

snažila ses dost, za mě radím přestat. Sama jsem měla kojení hodně obtížné, taky jsem většinu času kojila + přikrmovala, vydržela jsem to 7 měsíců a zpětně lituju, že jsem se tak nutila, protože to bylo utrpení pro mě i pro malého.

klarka1
12. říj 2011

i já měla s kojením velké problémy, vydrželi jsme 4 měsíce a současně přikrmovali.
Pokusila bych se kontakovat nějakou laktační poradkyni, v okolí tvého bydliště, aby zajela za tebou domů a poradila, zda se ještě s kojením dá nějak pokračovat. Pokud nemáš dostatek mléka, zkus se v lékárně zeptat na homeopatika. Apokud ne, nelam si hlavu, UM jsou kvalitní a miminka po nich dobře prospívají. My jsme po nich ani nebyli nikdy nemocní (neznáme co je rýma atp...) 🙂

efkas
12. říj 2011

skonči s ,,kojením",tech pár kapek mu je stejně k ničemu 😒
hodíte se oba do klidu a konečně si začnete užívat jeden druhého bez stresů 🙂

zuzi82
12. říj 2011

Myslím, že jsi udělala maximum. Mě to taky nešlo a musela jsem to vzdát po dvou týdnech, protože nic neteklo a malý vůbec nepřibíral. Po kojení už neměl sílu tahat stříkačku, takže vlastně téměř nejedl. Dnes rozhodně nevypadá, že by mu něco chybělo. Čas, který trávíš snahou se rozkojit, raději věnuj něčemu jinému. 😉

jankadudova
12. říj 2011

Pridavam se k nazorum ostatnich - maximu jsi udelala a svet se nezbori kdyz toho nechas. Bude to pro oba prijemnejsi!

crca
12. říj 2011

Já kojila tak 10dní a stejně i s dokrmem,pak jsem se na to vyprdla,najela jen na UM a byl klid 😉 A upřímně,kojený,nekojený,děti jsou relativně zdraví(jo,občas rýma,kašel..),a že jsem nekojila,nemůžu říct,že by byli děcka nějak ode mě odcizené a nezávislé,ba naopak,jsou to mamiňáci hadr 😀 Takže vzhůru do UM-svět se nezboří 😀

lojzina
12. říj 2011

Kojeni ano,ale za kazdou cenu?????

simounah
12. říj 2011

My to tak taky měli-snažila jsem se kojit do 4.měsíce s tím, že měl chvilku prso, pak dokrm flaškou UM. S tím, že s prsou nic moc neteklo. tenkrát jsem si myslela, každá kapka dobrá - ale příště už bych se na to vykašlala a dala jen UM. Když holt mléko není, tak není. Bylo to akorát zdlouhávé krmení a stejně dostal většinu UM. Já pokud budu mít u druhého málo mléka-jdu hned na umělé.

bocinka
12. říj 2011

Já bych se nestresovala, zeptej se mamin, jak byly spokojené ony i miminka, když už se přestali trápit.... Já jsem pro kojení všema deseti, ale ne pokud mám stresy a nemyslím a neřeším nic jiného, užívej si miminečka malinkého, dlouho mu to nevydrží... 😉 a krmení nech osudu.... 🙂

olicek
12. říj 2011

Taky bych to nehrotila. Nejde to nejde. UM už jsou hodně kvalitní. A za měsíc a půl už začneš přikrmovat tuhou stravou, tak tomu kojení stejně moc nedáte.

petra.happyday
12. říj 2011

Já bych se tím také netrápila....kojení jsem ukončila krátce poté, co malá už nepřibírala na váze a já jsem jí musela začít přikrmovat UM, Zvykla si na lahev a kojení už jí vůbec nezajímalo.

veruska007
12. říj 2011

Ahoj, mela jsem to samy s prvnim ditkem. Akorat vlivem "dobrych rad" jsme se stresovali a ja kojila+odsavala+dokrmovala az do 11 mesicu, i kdyz v te dobe uz jen 2x denne. S prikrmy jsem zacinala kolem 5. mesice a v tu chvili jsme byli s malim nejstastnejsi 😵 . Ale on se u toho kojeni nastesti moc nevztekal.

Divej, jestli se to malymu opravdu nelibi, tak se na to vykasli, ja na to kojeni s dokrmy vzpominam jak na nocni muru dodnes a nic pozitivniho nam to neprineslo. Treba muzes nechat vecerni "ozuzlani", jen tak na kontakt, jestli maly bude chtit.

Ale ja mam v okoli kamosky, co nekoji, nektere jen proto, ze je to "nebavi"... a taky maji spokojena miminka 🙂

maciik
12. říj 2011

Ahoj, taky jsem zažila úplně to samé, od začátku jsme dokrmovali, první tři týdny to bylo prvně "kojení" pak dokrm, neustálé nahřívání, čaje, mlíka, homeopatie a kde co... Malý se odmítal přisát a mlíka bylo málo. K šílenství mě taky dostávaly jak tady někdo napsal "laktační fanatičky", připadala jsem si opravdu jako neschopná matka, že nevydržím neustále přikládat, přikládat a přikládat 🙄 Ano, MM je výborná věc, ale za tu cenu, že přestanu v podstatě žít? ne, děkuji. U nás byl i problém v tom, že mi kojení prostě nebylo příjemné, takže jsem začla odstříkávat co to šlo, vydrželi jsme do konce 3. měsíce. Ke konci už to bylo jen nějakých 20ml, ale tak pro ten pocit že... Hned po ukončení klasického kojení měl manžel doma najednou spokojenější manželku i dítě. Fakt to byla úleva pro všechny.

jancule79
12. říj 2011

Souhlasím s @anysek 85 a @crca.
Pokud jde o můj názor, já bych se na kojení vykašlala a převedla malého na UM. Budete spokojenější ty i malý. Kojení je super, ale ne za každou cenu. Laktační poradkyně Ti určitě poradí vydržet a kojit a kojit, nejlépe každé 2 hodiny a to i v noci. Otázkou je, jak moc je tohle aplikovatelné v praxi, protože i máma musí nějak fungovat a ne celé dny a noci jen kojit. To už Ti laktační poradkyně neporadí. 🙂
Vezmi to z té lepší stránky, pokud bude malý na UM, může ho nakrmit kdokoliv a ty si může sama někam vyrazit. Takže taky výhoda. 🙂)

fiallinka
12. říj 2011

už bych to nechala být, budete oba víc v klidu... třeba se u druhého kojit podaři 🙂

margotg
12. říj 2011

Z vlastních zkušeností od tří dětí bych si dovolila vyjádřit svůj názor. Ze tří variant kojit, nekojit a kojit s dokrmem, je to dokrmování asi ta nejhorší varianta. To malý chytrý stvoření během pár dnů pochopí, že než přijde jídlo musí nejprve podumlat bradavku a pak se vklidu nají. Tvůj syn je už osobnost a tak dává hlasitě najevo, že tenhle rituál trpět nehodlá 😀 Takže nepije, jen ti rozkousává prsa a čeká, až tě to omrzí, mlíko se netvoří, páč nic nevytahá a přikládání 2x denně laktaci nerozjede. Takže je to už stejně o ničem. A jak psal někdo přede mnou, ta trocha ho už stejně nevytrhne.
Za mě: uronit ev. slzičku, že jsem chtěla kojit dýl a vykašlat se na to.

andy80
12. říj 2011

Pokud se stresuješ tím, že ti nejde kojení, tak ti nepůjde a stres přenášíš i na mimčo, takže za mě spokojená maminka = spokojené miminko, nestresuj se, dávej Nutrilon, dneska jsou UM velice kvalitní a jsou svým složením už hodně podobná MM, tak neboj, že by si ho nějak ošidila. Měla jsem to samé a když jsem to vzdala přišla obrovská úleva. Já to měla těžší tím, že jsem v tu dobu měla tříletého klučíka, který samozřejmě taky vyžadoval pozornost a já jen přikládala, odsávala, krmila a na nic jiného nebyl čas a stejně to nikam nevedlo 😒 . A co děti mám naprosto zdravé, marodí minimálně, takže už toho ani nelituji. Užili jsme se navzájem i bez kojení.

jita07
17. črc 2012

Ahoj holky, ani nevíte, jak ráda jsem našla tuto diskuzi 🙂 Bojuju úplně s tím stejným, velké přání kojit, ale nedaří se to. Holčička má tři týdny a už z porodnice máme příkrm, nějak se to po císařském řezu nerozjelo a nedaří se to dodnes, u prsa pláče, vzteká se, přisaje se na chviličku, pak zase řev, odsávám, ale tak 30 ml z obou prsů současně za deset minut. Ještě to vydržím po šestinedělí a pokud to nedáme, řeknu si, že jsem udělala všechno možné a budeme pokračovat s Nutrilonem. Jinak vám všem přeju hodně zdaru, je to někdy těžké, ale to proto, že jsme zodpovědné mámy a chceme pro naše mimča to nejlepší 😉