Mám v noci dokrmovat umělým mlékem?

semisovamys
4. led 2017

Maminky, potřebuji radu. Mám 4 měsíčního chlapečka, je plně kojený. Přes den je to každé 2 hodiny, v noci to bývalo lepší, to od 7 vydržel spinkat třeba do půlnoci a pak se interval zkrátil během noci postupně na 3 a k ránu na 2 hodiny. Poslední dva týdny chce i v noci kojit co 2 hodiny, k ránu po 1 hodině. Dnes mi však přišlo že by ještě chtěl sát, ale že už zkrátka nebylo co.. vždycky měl od mlíčka celou pusinku, ale dneska v noci nebyl tak "upatlaný" ... Nevím co mám dělat. Jestli v noci zkusit jednou dokrmit umělým mlékem po kojení? Nebo místo jednoho kojení dát UM, aby při dalším kojení bylo v prsou mléka více? Vím že nočním kojením se zvyšuje laktace, ale však kojíme po 2 hodinách, nebo i častěji..to bych měla kojit po 10minutách abych měla více mléka? Omouvám se za ironii, jsem z toho už docela unavená. Vstává v 6, to si začne mumlat..v zápětí se probudí i starší 2,5 letý syn a vůči němu pak mám výčitky že jsem dopoledne taková unavená a abych řekla jsem i po té noci naštvaná. Né na miminko, věřím že má hlad.. A jinak, spí ve své postýlce kterou má přiraženou u naší manželské. Když jsem ho včera měla u sebe v posteli přes noc, tak se budil stejně často, takže to nemopohlo.. Moc děkuji za rady, jestli teda zkusit dokrmit, nebo co s tím... Samozřejmě se mi to UM nechce, ale hlady malého trápit nenechám..

mikula77
4. led 2017

@semisovamys máme stejné období,ale myslím to není hladem,jen chce ležet blízko mně,nejlíp viset na prsu🙂

ladyhacek
4. led 2017

Kolem 3m nastává spurt , kdy chtějí děti více pít (jak rychle rostou mají i větší hlad) Je to jen odhad - můžeto nastat dřív i déle. (bývá to 3t6t a pak 3m a 6m a pak snad kolem roka) Syn když byl malinký tak jsem kojila často kolem toho 3 týdne se to ustálilo, ale také mýval období kdy chtěl jíst více. trvá to zhruba 7-10 dní (ale každé miminko je jiné) zkuz ještě vydržet a pak tu bude asi hodně názorů, že když už má 4m tak raději zkusit příkrm o obědu zeleninku. Kojené děti většnou po 6m, ale některé jsou hladovější a zvídavější a tak dle mě není problém od toho 4m dát dřív. Sny sice zkoumal od 5m, ale tak dvě lžičky 😀. Samozřejmě je to na tobě. Třeba dáš na večer flašku sunaru a bdue spát celou ?? To nikdo neví.

semisovamys
autor
4. led 2017

@mikula77 Když on se právě na konci kojení vždy přisaje apak hned pustí- zřejmě mu nic neteče. Přes den je po kojení spokojený a usměvavý a v noci spíše začne plakat, i z tohojsem právě usoudila že by rád ještě pil, ale že je málo. Takže u nás to asi jen o kontaktu nebude, ale kdo ví, vid 🙂

semisovamys
autor
4. led 2017

@ladyhacek Na tu polední zeleninku jsem taky už pomýšlela ale říkala jsem si právě, že je ještě brzy.. že bych počkala až do toho ukončeného 5.-6. měsíce. Protože jak píšeš, dá si dvě lžičky a konec.. a to nám na noc aby neměl hlad asi moc nepomůže 😀

U prvního syna jsem mléko odsávala a krmila z lahvičky,takže se v mrazáku/lednici vždy alespon nějaká malá zásoba našla, když měl větší hlad-spurt. Ale ted jsem taková bezradná, nu.

ladyhacek
4. led 2017

@semisovamys ale dvě lžičky snědl syn kamarádky dcera hend třetí den zavedení příkrmy snědla hodně to syn nesnědl ani po 2m krmení > záleží jak je dítě připravené a jaký má hlad

panickatlamicka
4. led 2017

@semisovamys v zadnem pripade nebudes mit v prsou vice mleka tim, zs das dokrm .leko se nevytvori tim, ze udelas vetsi psuzu a nechas ho ,,dotvorit". Naopak, castejsi kojeni podporuje laktaci. Tvemu vhlapeckovi to muzd tect yed pomaleji, pokud je ve spurtu, muze ho to. znepokojovat. To se ale spravi, prii kojeni stlacuj prso, at mleko do pusinky vicc strika. Dtaci par dnu vydrzet, ustali se to. Dokrm ti jen rozhodi kojeni, naprosta zbytecnost.

panickatlamicka
4. led 2017

Pardon za preklepy, snad to rozkodujes.

panickatlamicka
4. led 2017

A i kdyz se ti budi stejne casto i u tebe v posteli, tak uz kvuli tomu, at nemusim vstavat, bych si ho tam nechala.

mikula77
4. led 2017

@semisovamys tak já za sebe můžu říct že to vím,prostě má prso místo dudlíku a drží ho pořád,a klidně by vydržel celou noc,tak taky by to mohlo vypadat že má hlad,ale vzhledem k tomu,že už sem zkusila i ten dokrm,tak myslím můžu jistě říct že hlad nemá,je to prostě ceckoman😉

viridie
4. led 2017

@semisovamys Ahoj. Moje dcera se začala ve 4m rovněž často budit,kojila jsem v noci po hodině. Je to normální jev, prostě dítě má různé vývojové fáze a tato je prostě o kontaktu. Opravdu to funguje tak,že čím více kojíš,tím více mléka. Miminka postupně musí více pracovat,páč mléko se po nějaké době tvoří během kojení,ale přidáním dokrmu UM se situace nevyřeší. Respektive ano-dítě se napucne a možná bude spát X hodin,ale kojení bude ohroženo. Záleží,jak tohle vnímáš. Držím palce...🙂

semisovamys
autor
4. led 2017

Moc vám děkuji za odpovedi,rady.. kojení rozhodně ohrozit nechci. Jen panikarim protoze mi zkrátka přijde že má hlad. Prso při sání stlacuji ale asi by se musel mrňousek více snazit aby více vytahl..