Mám zkusit krmit MM z lahvičky? U prsa se kroutí, brečí

lrg
17. kvě 2013

Ahoj, zakládám už asi stou diskusi ohledně koliky u svojí 2m holčičky, ale už fakt nevíme kudy kam, každý den mě napadá něco jiného co zkusit, většinou bez valného úspěchu. Ale teď jsme dvakrát zkoušeli krmit z antikolikové lahvičky a bylo to fajn, hned se přicucla, krásně pila, vypadala spokojeně a spala déle do dalšího kojení. U prsa se kroutí, často i brečí, bradavka ji vypadává z pusy a po krmení většinou následuje řev místo spokojeného mimča. Mám celkem malé bradavky a přijde mi, že polyká hodně vzduchu. Napadlo mě, jestli bych neměla zkusit odsávat a krmit z lahvičky. Máte někdo zkušenost, že by to mohlo pomoct? Nebo je to blbost? Na druhou stranu mám strach, abych nenabořila kojení a ohříváním mlíčka se taky určitě ztrácí nějaké živiny.........

alisek
18. kvě 2013

@lrg co zkusit klobouček na kojení, já mám taky malý bradavky a bez kloboučku bych asi nenakojila, až větší dítě teda, jinak když budeš jen krmit z lahvičky a odstříkávat/odsávat tak se ti MM začne pomalu snižovat, já takhle přišla málem úplně o MM a jak jsem zas začala normálně přikládat a kojit tak se to vrátilo ale už jsem neměla pak tolik mlíka..

lrg
autor
18. kvě 2013

@alisek ahoj, taky mě to napadlo, ale slyšela jsem, že se přes něj dostane ještě více vzduchu, ale nemám s tím žádné zkušenosti....

katyxq
18. kvě 2013

A zkoušela jsi jiné polohy při kojení (často se děti dobře přisávají v boční, fotbalové poloze nebo vleže), laktační poradkyni vám techniku kojení (http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/sp...) kontrolovala? Zkusilas kojit tělo na tělo, ty si svléknout celou vrchní část těla, miminku nechat jen plínku a zalézt spolu do postele? Taky můžeš zkusit mezi kojeníma nosit v podprsence formovače bradavek (http://www.medela.cz/produkty/formovace-bradave... - je to něco jiného než kloboučky).
Pouhým odsáváním se laktace špatně udržuje, prsa nejsou dostatečně stimulována, nedochází k chemické komunikaci mezi prsama a miminkem (takže tvoje tělo pak neví kolik a jakého mlíčka vyrobit - to mimochodem platí i pro kloboučky), jakákoliv lahvička může narušit (již teď asi ne moc dobrou) techniku kojení, způsob sání je z ní jiný než z prsa a navíc z ní mlíčko líp teče (takže proč by pak miminko mělo tahat z prsa, když zná jiný, snažší způsob), citlivějším dětem může vadit i dudlík.

zlatickamoje
22. kvě 2013

AHOJ MAME TO SAME ale bradavky nemam male ja tedy odsavam mliko jjen 1 denne na uvolneni a max 1 denne davam z lahvicky a to take ne kazdy den mame teda zatim jen 9 dni.hlavne nam nechce ani po papani malej krkat ☹