Maminky máte někdo 3 leté dítko, které kojíte?

haklicek
16. črc 2012

Ahoj maminky,chtěla bych poradit.Mám holčičku - 32.měsíců a stále kojíme.Nikdy jsme nemněly dudlíček a tak od malinka řešíme kojením všechno - uspávání,uklidňování....Ale už je čím dál více "zlozvyk" v noci i přes den.Stále se mi ale nedaří ji postupně odnaučit....a zase neumím radikálně skončit ze dne na den....a nejsem taková ta maminka co nechá dítě vybrečet.Prosím poradíte mi někdo?Nějakou fintu?Jsem bezradná....moc děkuji za příspěvky a rady🙂

palomitacheca
16. črc 2012

@haklicek Kojila jsem 25 měsíců, syn byl docela závislák, taky nikdy dudlík nechtěl, takže jsme kojením uspávali a občas uklidňovali. V listopadu jsem otěhotněla a už jsem pomalu počítala s tím, že budu kojit 2 děti. Bylo mi prvních pár týdnů zle, byla jsem unavená, do toho mě vyčerpávalo kojení v poledne a večer, tak jsem si řekla, že zkusím odbourat aspoň to polední. Zkusila jsem syna uspat bez kojení a povedlo se. Večer jsem ho chtěla zase nakojit, ale usnul vedle táty na gauči, tak už mlíko taky nedostal. Další den jsem vynechala zase to polední kojení a na večerní znovu nedošlo, protože jsme šli s přítelem ven a hlídal dědeček s babičkou. Třetí den jsem přemýšlela, že bych mu večer mlíko dala, ale když to ty předchozí 2 dny tak pěkně zvládl, tak jsem se nakonec rozhodla znovu už nekojit. Syn to zvládl úplně bez problémů, bez pláče, i když si ještě teď někdy vzpomene. Přijde ke mně a mlaská, jako by pil... Spíš jsem zvědavá, jaký to bude po porodu druhýho dítěte, když uvidí, že kojím miminko... Jelikož už se mi stejně tolik mlíka nedělalo, tak jsem ani nemusela přemýšlet, jak zastavit laktaci. Po pár týdnech už jsem z prsů nevymáčkla ani kapku a postupně se mi spustilo mlezivo pro druhý miminko 🙂

romcovaklarka
16. črc 2012

@haklicek Ahoj, tu by se mohl ještě někdo najít 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/podpora-...