Máte nějaký fígl na rychlejší odříhnutí?

culianka
28. říj 2013

Mohla bych prosit maminky o nějaké fígly či babské rady, jak rychleji vyhnat krkanec? Přes den mi to je jedno, ale v noci je těch 20-30 minut nekonečných...V porodce mi sice říkali, že úplně stačí 10 minut, ale malá si častokrát za tuto dobu neodříhne a pak má bolení bříška, když bublina zůstane v bříšku...K tomu jsem z ukládání miminka bez odříhnutí vyléčená od syna, kdy jsem ho uložila bez krkance, on pak hodil ohromnou šavli a vdechl mléko, nemohl dýchat, letěli jsme s dusícím se miminkem do špitálu, kde ho odsávali, dávali kyslík a nechali nás na pozorování...takže bez odříhnutí prostě nepokládám...prosím Vás o nějaké rady...já třu zádíčka a jemně je poklepávám, zkusím položit a pak zase znovu zvednout, lehce miminko natřásám, ale stejně nám to trvá dlouho...

terinda
28. říj 2013

Taky jsem s tím dost bojovala... časem se to děti naučí líp.
Fungovalo to, že jsem si dceru dala přes rameno trochu výš (nebo jak to popsat), hladila jsem po zádech a když to nezabralo, na chvilku položit a pak znovu.
Bez odříhnutí jsem taky nedávala spát, dcera i tak blila jak amina.

llluckaaa
28. říj 2013

Nám fungovalo držení na tygříka.

vespinka
28. říj 2013

Napadlo mne: co třeba kojit v poloze kdy má hlavičku výše než tělo? Ať se tím mlíčkem tak nezalykává a bublinky mohou přirozeně stoupat nahoru. A zkusit odříhávat i mezi tím?