Máte zkušenost s formovači bradavek Avent nebo Medela?

marmi
30. dub 2007

Vpáčené nebo ploché bradavky. Zajímalo by mě, jestli některá z vás má nebo měla stejný problém...
Jde mi o to, jestli budu schopná kojit.
Četla jsem o formovačích bradavek od firmy Avent (cca 1000 Kč/ks) nebo Medela (cca 250 Kč/ks). Má s tí některá z vás zkušenosti?

Díky za odpovědi. M.

adkiii
6. čer 2013

@ooo dakujem 🙂, no prave som pozerala web stranku manila a chcem oslovit niektoru z laktacnych poradkyn. Fakt verim, ze to zvladnem ale mam strach.... som ochotna spravit cokolvek aby som moje babetko mohla kojit. A kuknem aj tu odporucenu skupina. Pekny den 🙂

zivika
6. čer 2013

@adkiii ahoj, bohuzial som skusila len tie od medely a tie mi nepomohli a ked citam, ze mas bradavky uplne vpacene, obavam sa, ze ani tebe by nepomohli, myslim, ze su skor na ploche bradavky, vpacene nevytiahnu...chcela som skusit aj od aventu, ale nestihla som, kedze tie sa v posledom trimestri uz pouzivat nemaju...odsavacku si urcite kup, mna zachranila aj teraz, pri druhom babatku...mozes si s nou kludne pred kojenim vytiahnut bradavky, je to setrnejsie, ako ked sa zakusne dietatko, ty mu to rozbehnes a ono sa uz len nacucne na vytiahnutu bradavku a pekne papa...
@ooo mas sice pravdu v tom, ze babatko sa prisaje aj bez bradavky, ale bradavka je z mojej skusenosti pre kojenie velmi dolezita hlavne pre zenu...vsade sa pise o tom, ako kojenie neboli a ak boli, tak je to zlou technikou, ale moja skusenost je taka, ze prave vpacene bradavky sposobuju pri kojeni strasnu bolest...vpacena bradavka znamena skrateny mliekovod a ked chce babatko vytiahnut mlieko, musi najskor vytiahnut bradavku a to za prve velmi boli a za druhe, normalne zacne tiect mlieko az ked tu bradavku vytiahne, co pre hladne dieta moze byt frustrujuce, ked taha na prazdno, hlavne tie prve dni, ked je aj mlieka malinko...ja som dopadla tak, ze moj hlados ma tahal tak, ze som mala uz treti den v porodnici bradavky tak dokusane, ze som mala aj krv v mlieku, takze mi dr. zakazala kojit, kedze je vraj krv pre dieta tazka na zaludok 😒 takze som mala dva dni od kojenia pauzu a potom som musela zacinat odznova, ver mi, bolo to tazke...a nehovorim o tom, ako ma kazde kojenie a odsavanie neskutocne boli, kym sa bradavka nevytiahne, potom je to uz celkom znesitelne...preto musim bohuzial povedat, ze pre mna nie je kojenie nic krasne a kojim len preto, ze chcem dat mojmu krpcovi to najlepsie...osveta dojcenia je sice super vec, ale akonahle sa ozve niekto, pre koho je kojenie bolestive, alebo nemozne, hned ho len smeruju na mamilu, lebo nevie prikladat 😒 mne ani mamila nepomohla ☹

ooo
6. čer 2013

masaz si skusala tiez? hoffmanova metoda alebo technika alebo ako sa to presne vola. osobne by som formovace skusala az ako uplne poslednu moznost. ak su bradavky take, ze su trvalo vpacene a nedaju sa vytiahnut ziadnym sposobom, tak v tom pripade pomoze iba chirurgicky zakrok. pri prvom a druhom stupni vpacenia sa kojit da. preto by som sa najskor poradila s laktacnou, ak doteraz neporadil gyn. ako si bradavky vytahovat. ja mam vpacene, ale nastastie len prvy stupen a gyn. mi dal instrukcie co robit.
@adkiii, @zivika

adkiii
6. čer 2013

@zivika dakujem ti za uprimnu odpoved, vazim si to. Presne ako ty, tiez chcem dat mojmu babatku to najlepsie a teda moje mliecko. Tak som odhodlana kojit a ak by to koli vpacenym bradavkam neslo tak budem odsavat, tak dlho kym to pojde. Urcite si kupim uz pred porodom elektricku dvojfazovu odsavacku a teraz dost citam aj o klobucikoch - tak aj tie si zaobstaram. Presne ako pises, asi mam skratene mliekovody, lebo vpacene bradavky mi diagnostikovali na sone prs. Lenze na operaciu som nechcela ist, lebo nevedia zarucit ze nepreseknu mliekovody co sposobuje uplnu nemoznost kojenia. Ale je skvele, ze ty kojis. Drzim ti palce aby kojenie bolo coraz lepsie a vydrzala si co najdlhsie. Verim, ze to zvladnem (nic ine mi neostava 🙂)

adkiii
6. čer 2013

@ooo ja mam ten treti stupen ☹ takze moje obavy su opravnene a realne... ale nechcem sa vzdat. Vyskusam vsetko, a ak nebudem moct kojit tak budem mliecko odsavat, len aby malo babatko mliecko. A operacia, kt. spominas, nevie zarucit ze neposkodi mliekovody natrvalo ☹

zivika
6. čer 2013

@adkiii klobuciky vobec neries, aj ked asi aj v porodnici ti ich budu vo velkom odporucat, je to uplna blbost, ktora z mojej skusenosti kojenie zbytocne komplikuje, furt z prsa pada a babatkam sa to tiez vacsinou nepaci...ja som ich skusila a velmi rychlo so ich aj zahodila 🙂 a neviem, ci sa ti oplati investovat do elektrickej odsavacky, ked este nevies, ako to bude...myslim, ze na zaciatok uplne staci manualna, potom uvidis, ci bude treba elektricku 😉
@ooo ver mi, ze som skusala, co sa dalo, ale nic nepomohlo...dokonca aj ked som prveho kojila, hned ako som odstavila, bradavky sa vtiahli, jedna sice trosku menej, ale druha do povodneho stavu 😖 a operacia je len estetiska zalezitost, kedze vo vacsine pripadov mliekovody prerezu, aby sa bradavka dala vytiahnut, takze kojenie by bolo nemozne...

ooo
6. čer 2013

@adkiii operaciu som nemyslela tu esteticku, to robia starsim zenam. pri tej prerusia, ale aby zachovali mliekovod pre kojenie, tak uvolnuju vaziva pozdlz mlekovodu. ale je male %, ze sa to casom dostane do povodneho stavu. ale zase mozno za pokus to stoji - ak planujete este dalsie babo a nebude sa dat kojit toto prve.

adkiii
7. čer 2013

@ooo dakujem, myslis to dobre 🙂 podla toho ako bude moje kojenie prebiehat teraz budem potom zvazovat aj dalsie radikalnejsie opatrenia. Urcite chcem aj 2 babatko 🙂