Máte zkušenost s formovači bradavek Avent nebo Medela?

marmi
30. dub 2007

Vpáčené nebo ploché bradavky. Zajímalo by mě, jestli některá z vás má nebo měla stejný problém...
Jde mi o to, jestli budu schopná kojit.
Četla jsem o formovačích bradavek od firmy Avent (cca 1000 Kč/ks) nebo Medela (cca 250 Kč/ks). Má s tí některá z vás zkušenosti?

Díky za odpovědi. M.

kocicakovi
30. dub 2007

Ahoj, hele stalo se mi to samý a doktor mi doporučil mazat bradavky olejíčkem (jakýmkoliv, já mám nějaký měsíčkový od Weledy) a fakt to pomohlo a trochu povylezly, tak ještě neházej flintu do žita! 🙂 Ale každopádně kdyby to nepomohlo tak prý úplně stačí takové ty kloboučky přes které dítě saje, ono si dokáže vytvořit dost velký podtlak, takže to mléko vytáhne i přes klobouček.

ramzesa
30. dub 2007

ahoj marmi, ja som mala ten isty problem, ked sa mi narodilo prve babätko. Ako prve mi bolo povedane, ze normalne kojit nebudem moct, len cez klobuciky, ale ine mladsie sestricky, mi povedali, ze je uplne jedno, aky tvar bradaviek ma zena. Lebo babätko nema v puse bradavku, ale cely dvorec. Tak mi to pekne ukazali, malemu cely moj dvorec vtrepali do pusy a odvtedy az do 18 mesiacov sme boli na ciciku 😅 . Ono zo zaciatku, ten prsnik treba malickemu davat do pusinky, aj dcerka mala zo zaciatku problem prisat sa, ale ked uz mala cicik v pusinke, tak ho nechcela pustit. Takze nedaj na reci, ale skusaj a skusaj a skusaj...a dovtedy davaj babu cicik pokial si ho nechyti, casom sa to nauci samo, aj pusinka mu trosku povyrastie 🙂 . Ale ak chces tak vyskusaj tie formovace bradaviek, na mna sestricka v porodnici vyletela (ta kt. povedala, ze norm. kojit nikdy nebudem), ze preco som si bradavky pocas tehu nepovytahovala 🙄 . Drzim palceky a nevzdavaj to s kojenim, je to to najlepsie co babu mozes dat 😉

oliverka
30. dub 2007

Mala som rovnaky problem. Vlastne aj mam, ale teraz uz nepotrebujem nikoho kojit 🙂 Bojovala som cca 3 tyzdne, mala sa nevedela prisat cez klobucky. V porodnici sa ma tiez pytali, preco som si bradavky doma nevytahovala. Malu som teda vobec nekojila. Snazila som sa odstriekavat si mliecko a davat jej ho, ale za cely den som z prsnikov nedostala viac ako cca 20 ml. Ci to bolo sposobene vlastne aj tym, ze mala si "necuckala" a nestimulovala tvorbu mlieka, neviem. Jednoducho mi mlieko ani poriadne nepristupilo. Pocity, ktore mamicky opisuju, ako sa im navreli prsniky od mlieka, som vobec nezazila. Bola som poriadne vynervovana, s moznostou, ze nebudem vobec kojit, som nepocitala ani v najhorsom sne. Jednoducho to neslo. Urcite ale su i mamicky, ktore koja s plochymi bradavkami, preto drzim palce.

honzi
30. dub 2007

Ahoj marmi, mě vůbec nenapadlo, že mám ploché bradavky a budu mít problém s kojením, až na porodním sále, když poprvé Honzíka přiložili a on se vůbec nepřisál, řekla sestra, že s takovýma bradavkama nebudu kojit. Na šestinedělí mě poslali koupit kojící kloboučky a zkoušela jsem kojit přes ně, ale protože jsem neměla ještě mléko, tak to byla hrůza a vše zůstávalo v tom kloboučku. Pak přišla jiná sestřička a řekla, že budeme zkoušet bez kloboučku, že to chce trpělivost. Z počátku to trvalo i půl hodiny než se přisál a trochu se napil, zhubnul přes půl kila, byla to hrůza, ale časem si bradavky vytahal a teď si už na počáteční problémy s kojením ani nevzpomenu. Kamarádka čeká mimi a má vpáčené bradavky, poradila jsem ji, ať si koupí nějaké formovače, má ty od medely, mohou se používat, tuším, až v posledním trimestru, ale ona říká, že už se to opravdu lepší. Jinak ti určitě poradí ve zdravotních potřebách, kde je prodávají a taky by ti měl poradit gynekolog.

lilourich
30. dub 2007

ahoj marmi, měla jsem spíš ploché bradavky, a v porodnici, se malému nepodařilo přisát ani za asistence sestřiček. Zkoušely to sestry z více směn a nic. Takže mi pujčili klobouček, a malej sál jak o život. Teď už táhne 4 měsíc a asi před 14 dny se poprvé přisál bez a v pohodě pil. Oni se ty bradavky přes ty klobučky trošku povytáhnou a pak to jde. Mě když se nalilo prso, tak to všechno splinulo v jednu rovinu, a on si s tím neuměl poradit. Ani dráždění nebo ochlazování nepomohlo, kdežto teď se o ní jen otře a už tam je pěkný špuntík 😀 Pokud ale budeš kojit ze začátku přes kloboučky budeš muset počítat s tím že pro to miminko je to náročnější a bude mu to trvat dýl. Já ho kojila třeba z obou i hodinu a půl, kdežto teď obě vypije tak za 20 minut, je to velký rozdíl. Ani nevěř tomu, že když ho budeš kojit přes kloboučky, že už pak jinak pít nebude umět. Každý miminko je jiný, a malímu nedělal problém dudlík, kterého mu nacpala moje mamka, už ho naštěstí nemá, ani různý savičky od lahve, když jsem mu dávala svoje z mrazáku, když bylo málo. Nikdy nedal přednost lehce získané stravě z lahve před mím prsem. Navíc jsme se ho snažili naučit pít bez kloboučku asi 3 týdny po porodu, právě aby si na něj moc nezvykl a bez úspěchu, mořil se tím, cucnul si a pouštěl se a řval, vůbec se nenajedl, takže všechny moje snahy končily opět u kloboučku. Už jsem pak ani neměla chuť to dál zkoušet, ale jednou už chtěl jen ududlat, tak jsem mu ji zkusila dát jen tak bez a pil, jako by to dělal od jakživa - podle mě na to nějak dozrál, jinak si to vysvětlit neumím. Mimo to jsem ho zkoušela v těch 3 týdnech přisát na vytahanou bradavku z kloboučku a stejně nic. Jinak ty formovače jsem nezkoušela, protože se o moje prsa nikdo v těhu nezajímal, a to že asi budu obtížně kojit jsem se dozvěděla odsud asi 14 dní před porodem, takže jestli pomáhají nemůžu říct. Navíc ono i to kojení zezačátku přes klobouček má své výhody 😉 nemáš problém s bolavými bradavkami ani ničím podobným, malého můžeš odtrhnout kdy chceš, muže ji mít jako dudu a tak. A když pak začneš kojit bez, tak už jsou ty bradavky i přes ten klobouček přeci jen zvykle na určitý mechanický tlak, takže mě to malilinko bolelo jen asi dva dny, a to jen tu chviličku jak se přisál a doteď mě to vůbec nebolí a jsou v poho - takže aspoň něco pozitovního jinak je to pakárna, pořád ten klobuček mýt, zvlášť v noci, když se jiná mamka,jen tak odvalí, a taky jsem ho kolikrát na tom prsu zapoměla, on tam tak trošku drží a pak ho hledala. Takže hodně štěstíčka, aby ti pak mimi pilo i bez a neměla jsi s tím žádný problém. 😉

leena
1. kvě 2007

Ahojky, já jsem také měla vpáčené bradavky, ale teď jsem čerstvě po operaci, tak doufám, že to vydrží.Obě děti jsem kojila bez větších problémů rok, měla jsem i formovače od Medely, ale myslím, že ty mě vůbec nepomohly. V porodnici jsem dostala klobouček od Medely (dá se koupit v lékárnách,nebo objednat na netu),byl supr, je pevný, pěkně drží a je vykrojený, že miminko se může nosíkem dotýkat těla maminky a cítí ji.Ale doporučuji opravdu si klobouček vzít hned na první kojení, aby se to miminko naučilo hned od začátku a nemuselo se trápit s hledáním bradavky. Takhle se ta bradavka krásně vytahne do toho kloboučku a mrňousek může bumbat.U prvního to sestřičky chtěly pořád zkoušet bez kloboučku, ale malej se nemohl přisát, mě to strašně bolelo až mi z bradavek tekla krev, jak jsem je měla rozžvejkaný,pak teda donesly klobouček a bradavky se zahojily (mazala jsem je Bepantenem)a malej se hned přisál. 🙂 Za čtyři měsíce už jsme kojily bez kloboučku,bradavky si zvykly a když malej začel bumbat hned krásně vylezly.U druhýho jsem si je vzala hned k prvnímu kojení a řekla, že hned chci kojit přes klobouček (no někomu se to nelíbilo, ale je to přece můj mrňousek).TAK KLOBOUČEK HNED DO PORODNICE A HODNĚ ŠTĚSTÍ. 🙂 Jája

marmi
autor
2. kvě 2007

Holky, díky za zkušenosti i za rady...
mbě kdysi dávno jedna doktorka prsa prohlížela a právě mi řekla, že budu mít s kojením problémy. Že si mám bradavky vytahovat a masírovat. Jenže já jsem lajdák a za pár týdnů jsem se na to vykašlala. ☹ Tak teď se snažím si je vytahovat, ale bolí to jako čert. 😠 Až příště půjdu do poradny, tak se doktora zeptám. Je moc hodný, tak snad mi poradí. Ale každopádně mám v plánu do tašky do porodnice přibalit kloboučky... tak snad to půjde.
Nechce se mi dávat za ty formovače od Aventu takové šílené peníze a co jsem tak trochu přečetla, tak ty od Medely nic moc úspěch. ☹

iwis
3. kvě 2007

Ahojte, tak ja mám tiež ploché bradavky a zaujalo ma to masírovanie olejčekom. Mám si ich namazať a potom naťahovať aby sa mi tak vystúpili? Alebo ako, lebo kojiť každopádne chcem aj keby traktrory padali 😅 Zatiaľ som sa len dočítala o masírovaní uterákom, aby neboli také citlivé, aj keď to bolo spočiatku dosť brutal, mala som ich staršne citlivé. Tak teraz si ich budem ešte aj pekne naťahovať 😀 Alebo to nechám na priateľa 😀

zuzan
3. kvě 2007

Marmi, podělím se s tebou o svou zkušenost-objednala jsem si formovače bradavek od Medely (Avent). Mám vpáčené obě bradavky, tak jsem potřebovala 2ks, stálo mě to 1800,-Kč. Balík přišel v pátek, takže jsem měla celý víkend na vyzkoušení a v pondělí putoval balík zpět s vrácením peněz. Tahle zkušenost mě nakonec stála jen poštovné cca 79,-Kč. Po přisátí se bradavky sice vytáhly, ale formovače rozhodně nedržely tak, jak bylo uvedeno v návodu... Sotva zavadily o podprsenku, stačilo se pohnout, natáhnout kůži i mírným pohybem okamžitě odpadly, v noci nedržely vůbec (fungují na principu podtlaku-takže jedině ležet naprosto nehnutě na zádech). Takže jsem usoudila, že 1800,-Kč je fakt hodně na to, abych každých 5 min. běhala někam do soukromí odsávat vzduch a přisávat znovu a dokola. Ale jsem ráda, že jsem to vyzkoušela-je to zkušenost, jen jsem od toho očákávala zázraky, které nepřišly.

karotky
3. kvě 2007

Ahojky!
Taky jsem se v porodnici natrápila s kojením.Malej nebyl schopný nasát celou bradavku(mám moc nalitá prsa s plochámi bradavkami).Pak mi jedna dětská sestřička poradila silikonové kloboučky od Medely.Kojí se s nimi jedna radost. 😉

0401
3. kvě 2007

nám kojení taky nešlo 😒 pořád mě sestry poučovaly, že mám špatnou techniku, pak jedna dobrá duše na noční přinesla kloboučky od Medely a používala jsem je celé kojení i doma a když malá stiskla dásně, tak jsem aspoň nebyla tak pokousaná 😉 ještě jsou dobré od Medely takové chrániče nebo sběrače na bradavky. Nedá se s tím moc chodit ven 😕 , ale když jsem malou kojila z jednoho prsu, mléko teklo i z druhého, tak jsem dokázala během jednoho kojení ušetřit i 150 ml mlíčka. A bez práce! Jinak by skončilo v tamponu v podprsence.

marmi
autor
4. kvě 2007

Holky, jsem rada, ze jste mi odepsaly... mela jsem strach, ze ta diskuze zanikne bez odpovedi. Vsechny zkusenosti vitam!

Zuzan, tak presne tohle jsem chtela slyset. Ja bych si taky musela objednat oba. Nekde jsem cetla (kdyz jsem si zadala do vyhledavace nazev tohohle tematu), ze stejny ucel jako ty formovace od Aventu Ti udela obyc injekcni strikacka - uzka "dvacitka", odstrihnes konec s tim jak se na to nasazuje jehla, tu vytahovaci tycinku das z druhe strany nez ma byt, prilozis k prsu a vytahujes... snad jsem to popsala srozumitelne. Nejak nemuzu prijit na ta spravna slova. 🙂

leela
6. kvě 2007

http://www.babystar.cz/avent/index.html

marmi, koukni se na toho průvodce kojením. Je to moc hezky popsané. To co tu píše ramzesa mi přijde dost pravděpodobné a taky se tam o tom zmiňují.

alexandra
6. kvě 2007

Mala som rovnake problemy, naviac velke bradavky. medelacke klobuciky som pouzivala prve 2 mesiace, odvtedy je uz maly schopny sa nacucnut a krasne saje 🙂 Hlavne sa nevzdat a skusat to aj bez nich, postupne to pojde...

eva.konczynova
2. dub 2008

ahojky holky, chtěla bych obnovit tuto diskuzi, nejsem si totiž jistá, zda mám normální nebo ploché bradavky... normálně jsou "nevystouplé", jakmile se jich ale dotknu, nebo kdykoliv cítím chlad, "vyjdou ven". Tak tedy nevím... 😒

mimikyky
2. dub 2008

ja som odkojila 4deti, po minimálne roku až rok a pol ceckali, a prvé mesiace som používala tie mištičky od medely, a bola som véééľmi spokojná!!!!!!!

listicka77
2. dub 2008

Evo, pokud ti vylezou v reakci na nějaký podnět, tak se ničeho neboj, mimi si je vytáhne.

elucinka
2. dub 2008

Evo, já mám obě bradavky ploché, pravá mi dokonce ani nikdy nevylezla (ani na chlad, ani na podráždění). Do konce 6-nedělí jsem kojila s kloboučky (používala jsem Avent) a od té doby už bez nich- Adam si je pěkně vytvaroval přesně na svou pusinku a teď už nemá vůbec problém se přisát 🙂

janicka.ziv
2. dub 2008

Tak já mám bradavky ploché, což jsem jaksi netušila. Oni teda vystoupnou,ale ne moc a malá se prostě nechytala. Byla prý línější a má malou pusinku. Žádné sestře na šestinedělí se nepodařilo nás rozkojit ani s kloboučkem ani bez 😒 Tak jsem už z porodky odsávala. Doma jsme se rozkojili s kloboučkem; bez něj nikdy. Malé kojení ale trvá do dneška hooodně dlouho, na to jak je stará (mladá 😉 ) tak to řeším tím,že MM odsávám a dávam z lahve a neva mi to. 🙂

Ale docela se děsím toho,kdybych měla ještě jedno dítko, jak bych to řešila pak. Doma bych zase klidně odsávala, to by bylo v pohodě. Ale spíš mě děsně traumatizuje představa toho,jak mi to zase v porodce nejde, jak mě sestry nutí kojit-jedna s kloboučkem a další bez atd... 😒 😖 🙄

Ty formovače vám teda vážně pomohly??? Asi bych je před porodem taky nosila. Ale dávat za to tisíce se mi teda nechce 😖

atreides
2. dub 2008

ahojky, mám ploché bradavky a koupila jsem si formovače od Medely (jani stojí kolem dvou tří stovek 😉 ) nosím je od šestého měsíce a musím říct, že pomáhají. Ještě uvidíme, jak nám půjde kojení 🙂

julova
2. dub 2008

z vlastnej skusenosti Vam mozem tiez napisat, ze pre uspesne kojenie vobec nie su vypukle bradavky dolezite 😉..tiez ich mam vpacene a krasne sme sa vedeli prisat, hoci nie hned od zaciatku, ale nebolo to kvoli bradavkam...a nekojime uz kvoli tomu, ze mliecko odislo ☹ ...tak Vam prajem uspesne kojenie 🙂...je mozno dobre na zaciatok pouzit klobuciky...ale urcite to zvladnete aj bez nich...treba trpezlivost a skusat skusat skusat a nevzdavat sa 😉

julia225
2. dub 2008

mne sa to teda nepodarilo ☹

katharin
2. dub 2008

Ahoj marmi,
já sem je nosila a jestli chces tak mi zůstaly a mám je nanic.Sou od medely.PA z kurzu,říkala sama abysme si pořídili tyhle,že od aventu sou zbytečně drahý.Kojím pořád a Lukovi je přes 9měsíců,takže asi pomohly.

zuny
2. dub 2008

ahoj, já mám taky vpáčené bradavky a navíc hooodně malé. Koupila jsem si od Aventu vytahovače, úspěch je tak 50 na 50. Zatím těhotná nejsem, ale chci se nachystat 🙂 Mám z toho docela strach 😒

lilak5
3. dub 2008

Ahoj holky,

já měla taky plochý bradavky a od 3 měsíce těhotenství jsem nosila formovače bradavek od medely a opravdu mi pomohly. Snažila jsem se je mít každý den alespoň 5 hodin. Svojí dcerušku kojim bez problémů. Ze začátku jsem si je nasazovala na chvíli před kojením a po čase jsem už nemusela. Při prvnim těhotenství jsem o tom neměla moc informací, takže to dopadlo, že jsem kojila přes kloboučky a jen krátce. ☹

majada
8. dub 2008

ahojte
Ja mám tiež vtiahnúté bradavky a vôbec mi to pri kojení nerobilo problémy.
Dieťaťu sa vklada do úst celý dvorec,ako dieťa saje bradavka sa mi pekne sama povitiahne.
Prvé dieťa som kojila 13mesiacov. Druhého kojím a žiadny problém nemám.

scai
10. dub 2008

holky tak to jste mě potěšily,že to jde i s vpáčenýma bradavkama. Já teda mimčo ještě nečekám,ale právě toho se bojím, už začínám mít z mách bradavek pěkné trauma.
To co psala Marmi s tou stříkačkou, to se mi pak taky podaří vytáhnout,jenže ony pak zase zalezou ☹
Holky vy co ty bradavky máte úplně vpáčené (mě třeba vyleze jedna když je mi zima,ale malinko a pak zas mizí) fakt šlo kojit i s takovýma?

karot
10. dub 2008

Ahojky!
Tak já si taky v těhu připravovala(vytahovala)bradavky na kojení,ale jelikož se mi narodil lenoch a ještě se silnou žloutenkou,tak nám nezbývalo nic jiného,než kojení přes klobouček.V 5 týdnech jsem přišla o mlíko(laktace slábla a jakmile už mu do toho kloboučku nic moc neteklo,tak bylo se sáním konec 😢 )a zůstali jsme na UM.Pro příště(když nějaké bude)si koupím odsávačku a budu odsávat zbytkové mlíko,aby se mi udržela laktace.Třeba i ty bradavky vytahám do patřičného tvaru a pak s tím kojením nebude problém.......třeba. 😉

addula
14. dub 2008

Ahojky mám vpáčené bradavky chtěla jsem se zeptat nekteré z vás co mám dělat aby bypadali normalně... Přemýšlím o tom Niplette systému ale nevím jestli to bude fungovat holky poradte mi co a jak?? ☹ jsem uplne zoufala z toho.. a na plastiku nechci!! Prosím ☹ ☹ ☹

jesssie
14. dub 2008

Ahojte baby,
idem vás povzbudiť. Vždy som mala vpáčené bradavky. Asi tri týždne pred porodom som si ich vyťahovala striekačkou, čo je asi ten najlacnejší a podľa mňa úplne postačujúci prostriedok, a stačilo pár krát za deň. Po pôrode keď sa bábo prisalo som síce išla z kože vyskočiť od bolesti ale časom si bradavky zvykli, "otužili sa" a už 2 mesiace kojíme jedna radosť. Na kojenie sa vždy teším a po vpáčených bradavkách ani stopy. Podľa mňa je úplne zbytočné trápiť sa celé mesiace pred pôrodom s vyťahovaním bradaviek Niplette systémom. Ale to je môj názor a samozrejme každému môže vyhovovať niečo iné. A veľmi dôležité je aj správne priloženie bábätka. 😲