Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Matka alergička, jak dlouho vám doporučili kojit?

nupta
6. bře 2017

Jak dlouho vám alergolog doporučil kojit? Podělte se prosím o vlastní zkušenosti.

barumat
6. bře 2017

Sama alergička nejsem, ale kamarádka je. Nevím, jestli ti jde primárně o zdraví sebe jako kojící matky, nebo o zdraví dítěte, ve vztahu k rozvoji alergií. Kamarádka měla první dítě v době, kdy se radilo kojit co nejdéle, aspoň půl roku výhradně a pokud déle jen mléko, tím lépe. První dceři tedy začala dávat příkrmy až někdy mezi půl a tři čtvrtě rokem. Druhou dceru měla v době, kdy se začalo mluvit o imunologickém okénku, takže dostala příkrmy po čtvrtém měsíci. Obě děti pak částečně kojila do roka a kus, prostě po roce začala omezovat a odstavila. Neříkám, že je to nějaký repre vzorek a už vůbec neříkám, že to cokoliv potvrzuje, ale první dcera je alergik a měla problém s příkrmy (nechtěla) a druhá je zdravá pažravka.

dapele
6. bře 2017

Asi záleží na co jsi alergická, jestli i na nějaké potraviny atd., já jsem alergička (pyl, prach, roztoče atd.) a astmatička, léky beru celoročně. Co se týká kojení, tak jsem od alergoložky žádné omezení nedostala, jediné co mi doporučovala bylo omezit nebo, v případě zažívacích problémů u malé, úplně vysadit kravské mléko. Nakonec malé nic nevadilo a plně jsem kojila do cca 5. měsíců a odstavovala jsem až po roce a půl.

nupta
autor
6. bře 2017

Děkuji za příspěvky. Já stále kojím s příkrmy jsme začaly před uk. 6. měsícem v imun. oknu a papáme s chutí. Ale jde mi o rozvoj nebo spíš nerozvoj alergií a astmatu u miminka. Alergolog mi doporučil, abych už dlouho nekojika. Dle nových poznatků by dítě alergičky nemělo být kojeno déle než půl roku. Samotnou mě to překvapilo, proto budu ráda za další zkušenosti.

jipe
7. bře 2017

kojení jsem ukončila ve 13m, jsem alergická na pyly, jablka a ted i ořechy. že by to mohl být problém pro dítě, jsem nikdy neslyšela, jen já na jaře trpěla bez léků

kakuna
7. bře 2017

Taky jsem alergik a astmatik a kojím stále (syn má 19 měsíců) a nikdy sem od své alergoložky neslyšela, že by to na něj mělo nějaký špatný vliv.... První příkrmy jsme začali dávat cca od 4. měsíce a zatím žádnou alergii nemáme.

mavanka
7. bře 2017

Mám alergii a pyl a srst, obě deti jsem kojila přes dva roky, nikdy jsem neslysela, ze by to mělo miminku vadit...

falcony
7. bře 2017

@nupta
prosím taky o info proč by to podle doktora vadilo? Do puberty jsem měla astma a alergie na prach a pyl, homeopatika to tak nějak rozehnala, přetrvala potravinová a taky se mi objeví skoro každý rok týden v létě (mám vypozorováno že asi na plísně), ale k alergologovi nechodím, rozinhaluju bylinkama a léky neberu. Teď čekáme prvního prcka, ale tohle jsem ani nikde nečetla, že by se mělo kojení omezit, naopak právě všude že u slabší imunity nebo alergií v rodinně je lepší kojit co nejdéle.. Tak sem z toho jelen :-O

netopejr
7. bře 2017

@nupta A na co ses alergická?
Ja jsem alergik a enzematik a kojim, co to jde a nikdo ani slovo, spis naopak.

netopejr
7. bře 2017

PS: Sama jsem ze svých sourozenci kojena nejkratší dobu, vetsi rozdíl, a alergik jsem jen ja, takže to kojeni je spis antialergickej faktor, a to vyznamnej, než naopak. Vždycky je lepší, když dítě dostava přefiltrovaný veci nez přímo, navíc MM se velmi individuálně přizpůsobuje potrebam dítěte, a to hodne. Změny v mm vlivem sani a přenosu informaci jsou fakt zajímavý.

nupta
autor
8. bře 2017

@falcony Taky jsem z toho paf, ale potom jsem si vygooglila, že nějský německý výzkum to potvrdil. Jen nevím, zda to můžu považovat za reprezentativní vzorek-bylo to asi tisícovka a půl lidí, ale možná probíhaly i jiné výzkumy. Třeba na to taku někdo narazil.

kituska20
8. bře 2017

Jsem alergická na lepek a laktózu a kojila jsem 18m nikdo mi neříkal abych nekojila ;)

nupta
autor
8. bře 2017

@jipe
@mavanka A jsou vaše děti alergici?

kituska20
8. bře 2017

Sestra kojena 2 roky nemá alergii já 6 měsíců jí mám.
Dcera má intoleranci laktózy.
Takže otázka jak to tedy vlastně je

nupta
autor
8. bře 2017

@kituska20 Ono podle toho výzkum u záleží, zda je alergik jen matka či oba rodiči.

blahova_andrea
8. bře 2017

@nupta jsem alergička, ale na alergologii jsem chodila jen jako dítě. alergie mám dál, ale prostě se alergenům vyhýbám než bych chodila po doktorech. naštěstí nemám třeba pylovou. takže to jak mám kojit se mnou ve spojitosti s alergiemi nikdo neřešil. zatím nemám děti alergické na nic a to první syn nebyl kojený prakticky vůbec a dnes je mu pět, už by se to projevilo. naopak po něm dcera byla kojená do dvou let, zatím je taky ok.

mysicka_lb
8. bře 2017

Jsem alergická na pyly trav a chemii v kosmetice. Jako dítě jsem ještě měla hodně silnou alergii na vaječný bílek (musela přijet záchranka), ale z toho jsem se dostala a už ji nemám. Syna jsem kojila do 27 měsíců. Léky jsem nebrala, dala jsem to bez nich, dokonce se mé obtíže výrazně zlepšily. Na alergologii jsem se ani neukázala, takže mi nikdo nic nedoporučoval🙂

O tom, že matky alergičky nemají kojit dlouho, jsem četla. Alergie je vlastně nadměrná imunitní reakce organismu a kojení zvyšuje imunitu. Proto jsem vyrozuměla, že by děti alergických matek neměly být kojeny dlouho, že by pak také mohl mít sklony k alergickým reakcím. Hodně jsem i přemýšlela, že přestanu kojit výrazně dříve, ale nakonec zvýtězil mateřský instinkt a řev mého syna🙂7

U syna jsem se hodně bála té alergie na vajíčko a zaváděla jsem ho velmi pozvolna. Měl ji, ale jen ve slabé míře, žádný analyfatický šok se nekonal a objevilo se třeba jen pár pupínků okolo pusinky. Už ji také nemá (jsou mu tři roky), postupně to vymizelo. Navíc má alergii na jahody, tu jsem nikdy neměla já ani manžel. Ale opět jen pár pupínků, které pak zase zmizí, takže občas v malém množství dávám. Na nic jiného zatím alergii nepozoruju.

kituska20
8. bře 2017

@nupta u nás jen já a z mých rodičů jen otev

jipe
8. bře 2017

@nupta syn má 19m, zatím se nic neprojevilo, ale to je brzy soudit, mně se alergie objevila před 5 lety a jen se to zhoršuje, jako dítě nic

leikkka
8. bře 2017

polyvalentní alergie a astmaticka,jako dítě alergie na citrusy, jedno dítě kojeno 10m (přestala jsem kvůli jiné léčbě), druhé dítě kojeno 3m - kvůli refluxu jsme museli přijít na UM. Ani jedno dítě nemá příznaky alergie, kdybych mohla kojila bych déle. Jinak jsem 7 let bez léků a to jsem jako astmaticka jich brala hodně, kvůli těhotenství jsem musela vysadit a homeopatie vše srovnala 🙂

mavanka
9. bře 2017

@nupta zatím v pohodě, je jim teď 8 a 5 let, ale na alergologii se chystáme, alergie se může projevit v jakémkoli věku, takže vyhráno není nikdy... .u mě pylová až někdy v šesté třídě a na srst až v dospělosti - po dvacítce....

tetta
9. bře 2017

@nupta Ten důvod je ale myslím opravdu jen o něco vyšší riziko rozvoje alergie u dítěte. Na druhou stranu existují jiné důvody pro kojení...

nupta
autor
10. bře 2017

Děkuji moc za vaše zkušenosti. Pořád o tom uvažuju a nemůžu to pustit z hlavy, poradím se ještě s pediatrem. Po nelehkém rozkojení se mi moc přestávat nechce...

Sem začni psát odpověď...

Odešli