Menstruace při kojení. Máte ji pravidelnou?

berunka
2. dub 2009

ahojky maminky ráda bych se zeptala jak jste to měly nebo máte s MS při kojení?stalo se vám některé že by jste to dostaly po 14dnech od předchozího cyklu?

onlika
2. dub 2009

ano berunka, ja som prvu MS dostala po 2 mesiacoch, dalsiu za 14 dni a teraz uz skoro 2 mesiace nic. Uvazujem, ze si kupim tehotensky test, aj ked netusim, z coho by som mohla byt tehotna 😀. Pri kojeni vraj byva cyklus velmi nepravidelny

miskastehlikova
2. dub 2009

ahoj berunko,
já jsem MS při kojení dostala po 6 nedělí a poté po měsíci znovu,ale stím že jsem to 14 dní po šestinedělí měla ještě dva dny trochu.Prý je to u kojení naprosto normální

mousunek
2. dub 2009

ja jsem sice kojila malo a dokrmovala jsem ale prvni menstruaci jsem dostala po dvou mesicich a mela jsem ji cely mesic zacala mi jedna a teprve kdyz koncila po mesici druha nabehl normalni cyklus. Doktor mi rekl ze je to normal ze se to srovna

marselina
3. dub 2009

ahjoky já jsem 4měsíce po porodu a MS jsem ještě nedostala 😀

mousunek
3. dub 2009

podle doktora se ma menstruace dostavit 8tydnu po tom co zena prestane kojit...
ale to telo si to stejne prizpusobi jak je potreba

dnada
3. dub 2009

Ahojky,tak já první MS dostala myslím půl roku po porodu,pak hned za 3týdny znova,pak dlouho nic a až min týden,tzn asi po 2 měsících. Při kojení je Ms hodně nepravidelná 😉

pattie
3. dub 2009

Já jsme 6 a půl měs po porodu a MS nemám, beru antikoncepci, ale stejně.... ale musím říct, že je to docela pohoda 😎

berunka
autor
3. dub 2009

ja to prave dostala asi necele dva mesice po porodu,pak po 30 dnech a ted po 12 😠

lenka1302
3. dub 2009

Já jsem 5 měsíců po porodu a kojím a menstruaci jsem ještě nedostala

lucy..
3. dub 2009

ja vedu 🙂 jsem 11m po porodu a stale nic 😉 kojim porad hodne

holly1
3. dub 2009

já taky ještě nemám, stále kojím...ale chci se zeptat - když se kojit přestane, tak potom má vždy brzo přijít menstruace? Za jak dlouho?

shaula
3. dub 2009

Holly, Mousunek výše píše, že do 8 týdnů po ukončení kojení.
Já jsem 8 měsíců po porodu, kojím už jen trochu, ale MS jsem ještě nedostala. Je to pohodička🙂))

kacka.va
3. dub 2009

podle mého dr. to nemusí přijít ani po těch 8 týdnech, prý je to individuální a záleží na tom, kolik se ještě tvoří prolaktinu, nebo čeho to říkal 🙂

kokaka
3. dub 2009

holky , já jsem po porodu 9,5 měsíce a taky nic, začala jsem měsíc po porodu užívat HA a 3 dny slabě krvácela a od té doby nic a je to fakt pohodička,vůbec mi to nechybí 😉

johanda
3. dub 2009

ahoj holky, já jsem rekordmanka, mrchu jsem neměla 25 měsíců po porodu 😎 , teď jsem absolvovala 4. cyklus, mezi prvníma a druhým bylo 20 dní ,pak 24, teď 33 dní. Organismus se hormonálně stabilizuje, nepravidelný menezs je normální

romankav
3. dub 2009

Tak na Johandu ještě nemám, ale synovi bude 15 měsíců a MS jsem ještě neměla.

mousunek
3. dub 2009

shaula - alespon mi to tak rekl doktor kdyz jsem byla na prohlidce...

shaula
3. dub 2009

Jo, já to taky někde četla tak podobně, akorát jsem měla pocit, že 6 týdnů. Ale určitě to je individuální a u každého ta doba bude jinak dlouhá.

jaannaa
3. dub 2009

jj, ja jsem cca 7,5 mesice po porodu a taktéž nic! 😉 Ono to asi taky bude tou HA a kojením...jen bychom chteli si poridit druhé dítko, a tak radeji abych už vysadila, co? ono asi kojení=HA, nebo ne?

shaula
3. dub 2009

jaannaa: kojení opravdu částečně funguje jako antikoncepce, ale ne spolehlivě, je spousta žen, které kojí a menstruují, takže mohou i otěhotnět. Takže pokud chce mít někdo jistotu, že neotěhotní, tak kojení to nezaručí, je nutné se chránit i jinak. Vaše holčička má teprve 7,5 měsíce, není to ještě brzy vysazovat HA? Každý to sice cítí jinak, ale pro mě by to bylo brzy, kdybych otěhotněla náhodou hned a druhé dítko se narodilo 16 měsíců po prvním... Ale jak říkám, to je věc názoru každého, a navíc není zaručeno, že žena otěhotní hned.

timbouctou
4. dub 2009

já jsem MS dostala až 14 měsíců po porodu, vlastně před týdnem, zrovna jsem se chystala na gyndu 😅 Nějak jsem zanedbala prohlídku půl roku po šestinedělí a zdá se, že si to ještě prodloužím. Ale kamarádka je zdravotní sestra a říkala, že kojení v žádném případě nenahrazuje jakoukoli antikoncepci, dokonce pokud žena chce děti brzy po sobě, doporučuje se začít na tom pracovat těsně před koncem šestinedělí, kdy jsou porodní cesty už vyzdravené ale ještě hodně otevřené.

shaula
4. dub 2009

timbouctou: myslím, že je krajně nepravděpodobné otěhotnět ještě před koncem šestinedělí. Když žena kojí, tak má většinou zastavený cyklus (tělo se tak samo chrání před dalším těhotenstvím) a nedochází k ovulaci (ovšem není to pravidlem, takže kojení skutečně nenahrazuje antikoncepci). Navíc bych si se snažením o další mimi určitě počkala na první menstruaci, a to z jednoduchého důvodu: kdyby v krajním případě došlo k otěhotnění už v prvním cyklu, tak žena ani nebude vědět, že je těhotná, protože první menstruaci už nedostane.
K té prohlídce: já byla po šestinedělí a teď mám přijít až za rok (pokud nebudu mít nějaké problémy). Tebe zvou už po půl roce?

petruna
4. dub 2009

ahoj, ja dostala prvni MS az rok po porodu. Takze asi 21 mesicu od posledni MS pred otehotnenim 😅 😀

mela jsem to i pred dvema mesici, ale to bylo jen spineni, ted to jsou jatka jako blazen 😎

smardik
4. dub 2009

tak já dostala MS hned po konci šestinedělí a to jsem plně kojila

helenapce
4. dub 2009

Ahoj, tak já kojím už skoro rok a ještě pořád nic 😉

smardik
4. dub 2009

helenapce závidím 🙂

fiallinka
4. dub 2009

no, tak já zatím půl roku po porodu a nic, a přitom bych ji docela brala 🙂. Ale zase očistky mi trvaly snad dva měsíce, tak ono ta "pohodička" teď byla vynahrazená tím...

xsuzzi
4. dub 2009

Ahojky,já jsem dostala ms druhý den po skončení šestinedělí,měla jsem to 10 dní,pak 28 dní nic,pak zas MS 10 dní,pak sem to dostala za 14 dní a měla to 8 dní a pak 20 dní nic a pak jsem menstruovala 85 dní v kuse,nepomohli prášky na zastavení krvácení,jiná HA prostě nic,takže jsem skončila v Sanusu na kyretáži,aby mi zastavili MS🙂od té doby pravidelně,akorát se mi po operaci rozjela bolest při ms,kterou jsem po porodu neměla,ale jinak pohoda😀

shaula
5. dub 2009

fiallinka - tak to jsi asi jediná, kdo by to bral, my ostatní jsme spíše rády, že máme klid 🙂

kacka.va
5. dub 2009

shaula: bacha na to - že kojíš opravdu neznamená, že nemůžeš otěhotnět, prý to je jeden z největších nesmyslů, které se říkají. Jinak obecně jde otěhotnět i bez MS, záleží na ovulaci.
Jinak jsem chodila školy s klukem, který měl o 9,5 měsíce mladšího bráchu, takže jeho máma musela otěhotnět ještě během šestinedělí.