Menstruace při kojení. Máte ji pravidelnou?

berunka
2. dub 2009

ahojky maminky ráda bych se zeptala jak jste to měly nebo máte s MS při kojení?stalo se vám některé že by jste to dostaly po 14dnech od předchozího cyklu?

shaula
5. dub 2009

kacka - ale vždyť přesně to jsem psala - že je nutné se chránit jinak, pokud chce mít žena jistotu, že neotěhotní. Kojení sice pravděpodobnost snižuje, ale nezabrání na 100 %.

kacka.va
5. dub 2009

shaula: no jo 🙂, já to přelítla v rychlosti a přišlo mi, že to myslíš tak, že když nemá ženská MS, tak neotěhotní. sorryyyyy 😉

janinininka
31. bře 2012

já dostala menses ve 13 měsících dcery zatím 2x,ted čekám potřetí už mám asi 17 den zpoždění a jsem nervozní, dělala jsem si testy,nic, ale co čtu tak je to asi normální, ale já na to nejsem zvyklá, tak jsem taková napnutá,raději se objednám k dr..zatím často kojím,takže je to asi i tím..

lafantana
14. črc 2012

ahojky dnes jsem dostala ms mam tri mesicni deru kterou porad kojim pravidelne,, 😠

vendy5555
9. bře 2013

Dobrý den mám dotaz chci se zeptat před týdnem mi skončilo šestinedělí,doktorka mi napsala antikoncepci Lamya je to pro kojící matky,kojím ale občas musím dokrmovat.Ted jsem začala špinit jako když mi končí menstruace,volala jsem své doktorce jestli je to normální ona mi řekla že jo že se to stává a že to mám brát a jestli to nepřejde tak mám přijít.Tak se chci optat jestli je to normální a jestli jsem pořád chráněná jestli to funguje tak jak má,abych neotěhotněla děkuju

vellynka
19. čer 2013

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jsem 3 mesice po porodu a po 6ti neděli jsem dostala menses jen jednou a ted nic ...plně kojim je to normalni nemit pri kojeni menstruaci? děkuji za odpovědi ;)

olusenka
19. čer 2013

@vellynka já neměla menstruaci po porodu vůbec. Malý se narodil loni v lednu a v dubnu jsem asi dva dny nepatrně (opravdu sotva viditelně) špinila a pak zase nic asi 11měsíců celkem. A pak jsem bez MS a při kojení podruhé otěhotněla.
MS být opravdu nemusí, při kojení je v těle vysoká hladina hormonu prolaktinu a ten MS spíš zabraňuje.

vellynka
19. čer 2013

@olusenka aha dekuji aspon jsem zase o něco chytřejši..🙂 a jak je to s kojenim? chtela bych prestat ae jakmile nekojim 2-3 hodiny tak se mi prsa nalijou a strasne to boli...tak jdu vzdy ostrikat trochu mleka a je takove pruhledne je to normalni? :O kdyz budu chtit uplne prestat kojit co mam proto udelat?

olusenka
19. čer 2013

@vellynka barvu neřešit. 🙂 Jistě to bude v pořádku. Ohledně odstavení bych se asi poradila s laktační poradkyní, já to aspoň udělala, každopádně dělá se to tak, že se vždy nahrazuje jedno kojení umělým mlékem nebo pokud je mimčo starší tak příkrmem. Chce to pomalu, aby si prsa zvykla a uzpůsobila se laktace, zhruba ubrat 1kojení za 3-4dny minimáně. jak bude dítě pít méně, bude se i méně mléka tvořit. Případně se dá vždy malinko odstříkat do úlevy. Ale to já při odstavování nedělala. nebylo to třeba. Co se prostě z prsou dostane ať už tím, že to vypije dítě nebo se odstříká, to se zase pak vytvoří. Případně lze poprosit dr. o předepsání léků na zastavení laktace, ale já jsem spíš pro přirozený proces.

andelka
20. čer 2013

@vellynka vzhledem k tomu že mimču jsou tři měsíce a plně kojíš, tak je absolutně normální že MS nemáš a že po 2-3h cítíš nalité prsa..je potřeba nakrmit miminko, tělo není blbé. To že je mléko světlé je normální, obvykle přední je průhledné a až po delším pití mimča nebo delším odstříkávání (třeba za 2-3minuty) se mění na bílé hustší. Je to tak naprosto správně. Přestat kojit by byla fakt škoda, pokud jinak nemáte problémy. Když chceš někam jít, zkus odstříkat a dát v lahvičce..a po návratu zase normálně nakojit. Já myslím že to jde nevzdalovat se od dítka na déle než ty 3-4h (s tím že jednou dostane odstříkané a nakrmí někdo jiný).
Jinak já osobně jsem odstavila před týdnem a stále ještě musím někdy večer odstříkat, aby se mi nedělaly zatvrdliny a nechytla jsem zánět. Odstavila jsem z 1kojení denně na nulu. Malé mimi s eodstavuje během přikrmování, nahrazováním kojení postupně příkrmy, bývá to proces tak na 4měsíce aspoň..ale je to nejjednodušší a nejpřirozenější. Zbytečně bych UM nedávala, přijde mi to zbytečně složité na přípravu i finance. Ono to období kojení není zas tak dlouhé.

sheima
22. črc 2013

Prvího pů roku po porodu jsem jí u kojení něměla vůbec...a další rok jen slabě....

juksi
12. kvě 2014

Ahoj holky a berete antikoncepci? Když plně kojíte.

adrianka1712
12. kvě 2014

Holky a je normalni, ze uz je to vic nez 9 mesicu po porodu, a ja jsem zatim MS nedostala vubec? Porad kojim, tehotna nejsem, delala jsem si test minuly tyden.. Dekuji 🙂

labutka1980
12. kvě 2014

adrianka1712 Já kojila 2 roky a první menstruaci po porodu jsem dostala až 5 dní poté co jsem naposledy kojila🙂. Dr. mi říkal, ž to část žen prostě takto má.

barcinek
18. čer 2014

Holky, je tu některá, která to po porodu dostala, ale podruhé už ne? Momentálně mám 3 týdny "zpoždění" a řeším, zda jít či nejít k dr., protože mám předepsanou HA Lamyu a už bych ji chtěla začít brát ... Jenže můžu až s prvním dnem MS ☹

baseema
18. čer 2014

@barcinek já ji dostala myslím 9m po porodu pak zas 3m nic a ted sem ji 3x měla... :D

barcinek
18. čer 2014

@baseema Když ji nepotřebuješ dostat, tak buď ráda! Ale já na ni čekám jako na smilování! ☹ 😀

melodygirl
18. čer 2014

@barcinek Já jsem ji dostala za 14 dní po šestinedělí a pak až po 8 měsících pravidelně. Kojila jsem skoro dva roky.

barcinek
18. čer 2014

@melodygirl @baseema A jak jste řešily antikoncepci? My kondomy nechceme ☹

melodygirl
18. čer 2014

@barcinek Já HA neuznávám natož při kojení. Ani ji ze zdravotních důvodů, které mi způsobila brát nemohu. Už od 20, tj. 17 let to řeším alternativně 🙂 , těhotná jsem byla zatím jen jednou 🙂

baseema
18. čer 2014

@barcinek no já HA neberu víc jak deset let, a s manželem jsem 7 a dával si pozor :D jak sme chtěli mimčo tak nám to vyšlo po půl roce a ted zas nemám v plánu ji brát 🙂

barcinek
19. čer 2014

@melodygirl @baseema - pro nás je to v tuhle chvíli nejpohodlnější, i když je pravda, že jsem ji taky brala tři roky a pak jsem se půl roku čistila, je to hnus, ... Ale dávat si pozor, to by u nás nešlo ☹ Asi půjdu znovu do Femcapu ... 🙂

novotnairenka
2. pro 2015

Holky, ani nevíte, jak moc jste mne uklidnily :D dcerce bude za 15 dní rok a minulý měsíc 17. jsem to poprvé dostala (kromě té prvotní po porodu). Tak jsem klasicky čekala, že to bude hned pravidelné jako u syna... a ono prd. už jsem si dělala druhý těhu test a zaplať pánbůh negativní. i když jsme spolu prakticky nespali (předehry a bla bla :D ), tak jsem měla strach. Jelikož jsem bohužel i bohudík jedna z těch, vedle kterých stačí hodit trenky a je v tom :( :D
takže jistě chápete mé obavy. moc děkuji za modrého koníka a tyto diskuze. jsem dvojnásobná máma a přesto se stále učím novým věcem.

emilka31
29. led 2016

já až po 15 měsících a čekám kdy zas dorazí a už mam po termínu :D a stále čekám a to i břicho kolikrád se rozjede jako když už to příjde a nic. 😀

silvapokorna
31. led 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky, opravdu kojení není zaručená antikoncepce. Hodně jako antikoncepce funguje, pokud kojíte často, ale i tak to není zaručené, nikdy nevíte, náhoda ...a šup, nehoda 🙂 A nepravidelnost může být při kojení ok, jde hlavně o to, že po porodu se vše zpátky upravuje. Oznámila bych to svému gynekologovi a poradila se, zda je potřeba něco řešit nebo ne. Držím palce.

majvik
16. únor 2016

Holky prosím mátě někdo zkušenost s tím, že jste začaly více kojit a MS zase odešla? dostala jsem to poprvé ani né 3 měsíce po porodu, 5x naprosto pravidelně, a teď mám už čtrnáct dní zpoždění☹ Myslíte že je to možné tím, že dcerce začaly růst zuby a tak kojím i 10x za noc...? Těhotenský test mám negativní...

blanitta
16. únor 2016

U prvního jsem MS měla i při kojení. Třetí jsem kojila plně skoro do jednoho roku, MS přišla za cca 6týdnů od posledního kojení - to byl začátek března - měla jsem ji docela dost silnou od prvního do posledního dne zhruba 14dní, pak normálně pravidelně každý měsíc jen slabší a slabší to až skoro do léta no a pak v listopadu se nám narodil náš prďolek 🙂 Jinak měla jsem přímo v těhu průkazce že pravidelné kojení prvních 6 měsíců je jako antikoncepce :D asi neví jak zvýšit porodnost v čr :D

snehurka38
16. bře 2016

@berunka Při dceři jsem hned po šestinedělí dostala MS a pak pravidelně po 16 dnech. Bylo to strašný. Mudra mi dala antikoncepci, že se to srovná. Nesrovnalo, akorát se mi malá tenkrát začla pouštět prsa, až jsme to odpískaly. Sice se říká, že antiko nemění chuť mléka, ale já s tím mám tuto zkušenost. Přestala jsem kojit a MS se srovnala.

snezenka123
1. kvě 2016

Ja jsem dostala ms po pul roce. A cykly delsi,ale postupne se zkracujici. Po 40,38,34dnech. Ted uz je to 40den a nic,ms nikde,tehu testy negjtivní. Nevim,zda mam jit na gyndu,nebo ne. Stale docela dost kojim. Tak jeste pockam a uvidim.

majvik
1. kvě 2016

@snezenka123 mě se stalo že jsem začala kvůli rostoucím zoubkům kojit častěji a MS se mi tak zpozdila - místo předchozích 35-40 dnů jsem měla cyklus najednou 65 dnů. Taky už jsem si myslela že jsem těhotná, ale na testu pořád nic, už jsem byla objednaná na gyndu, ale pak to přišlo🙂