Menzes při kojení. Jak reagovala mimča?

bocinka
7. únor 2010

Ahoj, podobné téma jsem nenašla...

Chtěla jsem se zeptat, jak Vaše kojená miminka reagovala na první menzes???

Dostala jsem "TO" 7 týdnů po porodu a maličká se mi pouští od kojení, má bolení bříška a zelenou stoličku??? Má některá podobnou zkušenost??? 😖

meleri
7. únor 2010

ahoj
zkušenost s tím mám, bohužel jediné co jsem dělala že jsem prostě čekala až to přejde, u nás se to vždy po dvou třech dnech zlepšilo..ale neměli jsme to tak při každé menstruaci..

bocinka
autor
7. únor 2010

meleri, já doufám, že to tak nebude, je to hrozný... malá trpí jak pes... ☹

meleri
7. únor 2010

jejda! a co se zeptat laktační poradkyně, třeba se to dá nějak řešit! my to tak hrozné neměli, spíš mi to začlo později ale malému to prostě nechutnalo v období menzes, a taky jsem vždy měla mín mléka...asi je to těmi hormony během menstruace..

bocinka
autor
7. únor 2010

meleri s tou jsem mluvila, řekla, že to musím přečkat... ☹

jajinka80
8. únor 2010

Takové problémy malý neměl, ale já měla méně mléka třeba dva dny. Zkus si příště odstříkat do zásoby na mražák a pak s tím malou během těch pár dnů dokrmit.

jajinka80
8. únor 2010

Jo a taky příště už to nemusí být tak hrozný, Sofinka bude větší a už nebude mít bříško tak citlivý.

achina
8. únor 2010

Ahoj, muj maly mel 2x prujem, kdyz jsem mela menstruaci. Ale nevim, jestli to nebyla nahoda. Ja k tomu hodne prikrmovala. Pak jsem ale nasla tohle, tak na tom asi neco bude :

--- Může být průjem u dítěte způsobený menstruací?
Dotaz: Není to možné, že malý měl průjmy z toho, že se nějak mlíčko změnilo právě v době menstruace? Malému ale chutnalo.

rada: Libule, ahojky, no jasně, že ten průjem mohl být z toho, že jsi měla MS, to se mění složení mlíčka. To jsi měla říct hned a bylo by po tajemství. 🙂 Takže klidně dej MM a pokud budeš mít zase další MS, tak můžeš klidně své mlíčko dávat, ta situace trvá jen pár dnů.---

marooshka
8. únor 2010

bocinka, já jsem to u prvního kluka dostala asi taky po těch 7 týdnech a kvůli tomu jsem přestala kojit 😒 on to totiž vůbec nechtěl, odmítal to pít, ječel a uplně si pamatuju jak se nožičkama snažil vzpírat že prostě nechce. I dr. mi tenkrát řekla že je možný že mlíko změnilo chuť a on to nechce. Tak jsem to nevydržela a dala jsem mu UM. Asi kdybych vydržela, zlepšilo by se to, ale on to fakt prostě absolutně odmítal.

bocinka
autor
8. únor 2010

marooshka, to je škoda... 😒 já teda zatím kojím, malá se škube a fňuká, ale nakonec se chytne, musí si zvyknout, po MM přibírá až moc, neumím si představit co by udělala UM... 😕

achi, dávám MM, ale to bolení je hrozný... 😠

jaji, mám špatný bradavky a kojení mě už tak bolí... a když mám odstříkat, tak trpím jak pes... ☹ naštěstí mám mlíčka dost... jen asi není dobrý... 🙄

eeefffaaa
8. únor 2010

ahojky...tak nevim jestli je na tom neco pravdy,ale pry mliko pri MS je moc hořký,myslim ze mi to rikala i mudra,takze mi i doporucila predtim nez pujdu kojit dat si neco sladkyho...u me ale jak jsem dostala MS,tak to znamenalo ze prestavam mit mliko,protoze jak jsme dostala MS tak to slo z kopce ☹ no snad ti to pomuze,za zkousku nic nedas,ale nevim co je na tom pravdy...preju at se to brzy zlepsi 😉

bocinka
autor
8. únor 2010

eeefffaaa, my to máme tak nějak v rodině... babi menstruovala 6 měsíců v těhu a po porodu po 8 týdnech zase, mamka taky hned po porodu, ale kojily, tak doufám, že taky budu... mlíčka mám zatím dost... kojím střídavě jen z jednoho prsa... akorát večer si malá cucne i z druhýho někdy, protože pak spinká 7 hodin... 😵 tak doufám v plný kojení aspoň do půl roku... 😕

eeefffaaa
8. únor 2010

bocinko moooc vam to preju aby jsi kojila co nejdele...ale treba je to pro ni fakt hořký,zkus to sladky a treba se to zlepsi...

bocinka
autor
8. únor 2010

eeefffaaa, nebude problém s kokinama jsem kámoška... 😵