Měsíční holčička po kojení hystericky pláče, je neklidná

azashaq
25. zář 2013

Dobrý den, prosím o radu. Mám měsíční holčičku, která téměř po každém kojení hystericky pláče, propíná se a je hodně neklidná. Máme s tím problém cca 14 dní, před tím byla spokojené miminko, které po každém kojení usnulo. Před těmi 14-ti dny se objevily i zažívací potíže jako jsou koliky a průjmy. Nyní je malá bez průjmů, ale koliky přetrvávají. Co se týče kojení, tak kojíme max. 30 minut (záleží, jak si malá řekne). Budí se mi zpravidla co 2 až 3 hodiny. Poté nechávám odříhnout, ale ne vždy se daří (každopádně to na to nemá vliv, ten stav se objevuje, i když si odříhne). Po kojení neublinkává. Vypadá to, jak kdyby jí to bolelo, jak se jí to mlíčko dostává do zažívacího traktu. V poslední dvou dnech přikládám po kojení teplý polštářek, aby se jí ulevilo, což trošku zabírá. Před každým kojením užíváme Espumisan, cvičíme, provádíme masáž a jednou denně dávám probiotika BioGaia. Ten pláč se objevuje hlavně přes den a před spaním. V noci nám převážně spí hezky. Netušíte, co to může být a čím je to způsobené? Velice mě to stresuje, když vím, že po kojení tak trpí. Máte s tím některá z Vás zkušenosti a co Vám pomohlo? Díky za názory.

zamilovanadonej
25. zář 2013

@azashaq Tak prvně bych zrušila Espumisan. Tělíčko zatěžuje. Je to prostě toto období, má to téměř každé miminko, tak přikládej ten polštářek a provičuj, je to nejpřirozenější. Než do miminka něco cpát...samo se to časem zlepší.

tvarohacek
25. zář 2013

dcera špatně snášela bílkovinu kravského mléka, pomohlo vysadit mléčné výrobky (zakysané jsem jedla dál). Zlepšení se objevilo po 2-3 dnech. Projevy měla jako tvoje holčička, jestli se jedná o stejný problém netuším, za vyzkoušení ale nic nedáš.

katyxq
25. zář 2013

Koukni na https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika 😉, je tam dost tipů, co může pomoct, klidně je možné, že jí vadí něco ze tvé stravy (u nás se takto začala projevovat alergie na bílkovinu krabského mléka), nebo prostě jen ty nemáš úplně v pořádku trávení (aneb klasická západní strava - moc kravského mléka a mléčńch výrobků, moc lepku, moc sacharidů, hodně sladkého, průmyslově zpracované potraviny, aditiva) a střevní mikroflóru (ber probiotika). Případně je ve hře i psychika (vztahy a nálada v rodině, děti jsou na to velmi citlivé), potřeba kontaktu.
Espumisan bych nedávala, stačí si přecíst složení, našla jsem několik odborných článků, podle kterých navíc tento typ kapek nemá účinky odlišitelné od placeba.
Jo a BioGaia jsou tak pro novorozence, jsou dost slabé, já bych pro miminko doporučila vysypávací tobolky Swiss baby laktobacílky a nebo práškový Infants Dophilus (to obvykle nemívají skladem, ale měli by být schopní je objednat).

azashaq
autor
25. zář 2013

Díky za typ, ale z toho, co tam je uvedeno dělám vlastně skoro vše. Mléčné výrobky už neužívám asi týden a zlepšení žádné. Na dietě tedy více zapracuji, ale nevím, nevím, co pak budu jíst 😒 už takhle toho dost nejím. Probiotika užíváme obě. Až tedy doužíváme Bio Gaiu, změním ji a vyzkouším to, co doporučujete. Doma je naštěstí vše v pořádku. Neumím si představit, kdybych se měla stresovat ještě kvůli neshodám v rodině. Já jen doufám, že to nemá počínající reflux. ☹

lenicka07
25. zář 2013

@azashaq Ještě než jsem to dočetla, taky mě napadl reflux ... zkus jí nechat delší dobu po kojení ve zvýšené poloze, pokud by to pak bylo lepší, mohl by to být reflux. Trochu na té kolice nechápu, proč by se měla projevovat bezprostředně po kojení, tam by mi sedělo více něco co souvisí se začátkem trávicího traktu (nevím jak líp to napsat 🙂 takže proto spíš ten reflux. Moje děti zase na koliky nikdy netrpěly, zato teď u druhého tam asi určitý reflux byl, ani se to nedalo poznat podle ublinkávání, protože to malý zase spolykal (jen jsem si kolikrát všimla že má v puse po určité době od kojení mlíko a znovu to polyká, ublinkávání bylo spíš výjimečné). Po kojení brečel jen někdy, hlavně večer, noci byly většinou klidné. Když se po kojení choval, byl v pohodě, když jsem ho položila, tak brečel (není závislák na mě, takže tím to nebylo 🙂

xsenova
25. zář 2013

@azashaq @lenicka07 jj ako pise lenicka, mozno reflux. V pripade refluxu to vypada asi takto: miminko nakoji - parada, odrihne - parada, polozim a za par minut spusti plac.

azashaq
autor
26. zář 2013

Taky si to holky myslím. A s tím jsou spojení i ty koliky. Teď to dává smysl. Docela mě štve, že to nenapadlo samotnou doktorku, ale musela jsem po tom pátrat sama. Provedeme antirefluxní opatření a uvidíme, zdali bude nějaké zlepšení.

xsenova
26. zář 2013

@azashaq nam velmi pomohlo pri refluxe kojit okolo tych 3 hodin. Dovod je ten, ze mlieko sa stale vracia po nakojeni a miminko place kym po tych 3 hodinach ma sancu mlieko poriadne stravit.

bonavoxa
26. zář 2013

Tak o tom bych mohla napsat román. Naše malá takhle řvala od týdne života tak do pul roku. Nevím, čím to bylo, ale asi víc faktoru se na tom všem podepsalo. Trpěla na koliky, vyzkoušeli jsme postupně všechny kapičky a nejvíc nám zabíral Espumisan a Sab Simplex. Plus pokaždé jsme před kojením cvičili nožičkama, mazali Pupíkem, občas použili rektální rourku. Nahřívali jsme polštářek. Kojili jsme po třech hodinách, v pulce nechávali odříhnout, po kojení odříhnout. Proti blinkání a refluxu jsme začali přidávat Nutriton. Nevím, co zabralo, asi čas. V podstatě prořvala a probděla první tři měsíce života určitě. Zkus všechno, néco snad zabere.

lenicka07
26. zář 2013

@azashaq Vyzkoušej, uvidíš... třeba to pomůže... u některých miminek se příčinu pláče nepodaří zjistit vůbec... nám docela pomohl Nutriton, dávala jsem teda jen večer, to nejvíc brečel, a od té doby to bylo docela lepší ... nedávno jsem ho vysadila, nejdřív se nic nedělo a pak asi po týdnu mi začal ublinkávat, ale fakt docela dost, tak teda nevím.. takže mu to večer zatím preventivně dávám zase a je klid. Já vím, že by se mělo po každém kojení, ale nám to opravdu stačilo takhle. I bych to těžko stíhala, se dvěma tak malými dětmi, protože když jsem mu to začala dávat, tak byl úplně maličký a trvalo mi snad dvacet minut, než jsem to do něj dostala. V postýlce jsme mu přizvedli u hlavy matraci, po kojení ho dávám do lehátka, kde má hlavy výš, kočárek parkuju né na rovině ale aspoň trochu z kopce, když v něm venku spí... Stačilo to, ale pravda, že ho to netrápilo až tolik a krásně prospíval i předtím...