Mimčo neustále u prsu - co s tím?

hanule05
12. kvě 2010

ahoj,

chtěla bych vás poprosit o vaše zkušenosti. Máme druhou dcerku - je jí čtrnáct dní a přes den by chtěla být neustále u prsu. Ne že by měla hlad, ale trošku si cucne a pak si zadudlá a usne. Jakmile ji dám do postýlky, tak je během chvilky vzhůru a spustí řev - zase chce k prsu, no a pořád dokola. Pořádně usne jen v kočárku. Ale přece s ní nemůžu být venku od rána do večera, že jo.

Kdyby to bylo první dítě, tak to vůbec neřeším, ale máme ještě starší holčičku a ta mě taky přece potřebuje a musím se jí aspoň trošku věnovat, o domácnosti ani nemluvím. Už jsem zkoušela dát malé dudlíka, ale ten nechce - vyplivuje ho.

co byste mi poradily? Díky

sambucca
12. kvě 2010

hanule0ř: ahoj, no deti zatim nemam jen jedno na ceste tak se mi mozna vysmejes, ale zkusila bych instinktivne malou nosit nejspis v satku, nejspis chce bejt pobliz tvyho tela, cejti se tak nejlip 🙂

pett7
12. kvě 2010

Ahoj, malý mi to dělal taky a hodně dlouho dudlík nechtěl..nakonec mi někdo poradil ať mu zkusím dát kulatou latexovou květinku ten nejobyčejnější dudlík a ten zabral

k.ate
12. kvě 2010

A nemůže to být tím, že jak u toho prsa usne, má ještě hlad? Zkoušíš ji v průběhu toho kojení budit? Mně takhle malej usínal u kojení, tak jsem ho vždycyk probírala, aby se pořádně napil... 😕 pak vydržel spát dlouho, ale jakmile jsem ho hned po prvním usnutí oddělala, byl za chvíli taky řev..

hanule05
autor
12. kvě 2010

ahoj,

sambucca: šátek jsem nezkoušela a nějak se mi do něj moc nechce, nevím co by to udělalo s páteří takhle malého miminka, kdybych to v něm nosila celý den (celé dny).

patt7: máme zatím jenom dudlík od Aventu (starší dcerka chtěla jenom jeho), ale zkusím koupit nějakou jinou značku, třeba to zabere, díky.

k.ate: já myslím, že hlad nemá (aspoň doufám), v průběhu kojení se jí snažím několikrát budit, ale spíš si pak jenom zase zadudlá a zase hned usne. Tak jí pak dám do postýlky a až začne zase brečet, tak jí dám napít.

Spíš si myslím, že když si takhle jenom "cvakne" mlíka, pak usne a pak zase cvakne, tak jí bolí bříško, aspoň se často kroutí a v obličejíčku je úplně rudá. Taky často po kojení ublinkává, ale ne hned po kojení, ale za nějakou chvíli. Tak teď řeším, jestli ublinkává, kvůli tomu, že se začne budit a různě se kroutit, nebo se probudí, kvůli tomu, že se jí vrací mlíko do pusy (třeba má křeče v žaludku, bolí jí to) a pak ublinkne sražené mlíko.

Každopádně dneska jdeme do poradny, tak se na to musím zeptat doktorky, co si ona myslí .

zdenka33
12. kvě 2010

Ahojky Hanule mě malá plakala takhle měsíc a fakt byl v tom,že jsem ji často krmila a jí bolelo bříško.Krmila jsem ji takto skoro každou hodinu pomalu jsme to natahovaly až vydržela 3 hodinky 🙂 Ještě jsem tedy koupila probiotické kapičky.Cumílek mi vůbec nebrala až tet a to je jí půl roku.Zvítězil taky ten obyčejný 🙂

sussanah
12. kvě 2010

U nas to bylo taky tak a pak se ukazalo, ze ma maly reflux a proste jak se mu vraci mlicko,tak ho to pali a rve a z toho ublinkaval (no spis blinkal davky..) Hodne nam pomohl dudlik, ale jak rika Pett, zkus jinou znacku, my sjem taky vyzkouseli asi 3 nez jsme nasli ten spravny. A urcite zacni tema kulatyma, ty pry detem pripominaji bradavku. Hodne stesti!

pett7
12. kvě 2010

Zkus tenhle nebo podobny http://www.lekarna.cz/baby-nova-dudlik-latex-ku...
Já vyzkoušela dudlíku asi 10, avent mam, nuk, ....a nic až tohle...myslím si že nemá hlad ale že se tak spíš ududlává u prsu miminkům to totiž dělá dobře, doktorka nám poradila dudlík jenže žádný nechtěl

hanule05
autor
12. kvě 2010

holky díky,

zdenko33 ty jsi začala dávat ty probiotické kapky, když bylo malé kolik? Myslíš, že můžu kapat takhle malému mimču (14dní)?

zdenka33
12. kvě 2010

ahojky na příbalovém letáku píšou od 3.měsíců na jiném jsem měla od 1.měsíce.....čert aby se v tom pak vyznal????Jedni jsem měla ze Slovenska,ptotože tam jspu za 250kč a tady stojí kolem 600-700kč.Takže to je rozdíl!!!!Než jsem je sehnala tak malé byl přes jeden měsíc.Nemělo by to nic udělat vždyt je to jen a jen z bylinek,ale radči se zeptej Dr. 🙂

sunea
12. kvě 2010

Ja som davala probioticke kvapky od 14 dni veku, nemaju ako ublizit. Sucasne BabyCalm, ine nezaberalo (ale po 2 mesiacoch som s obomi prestala, kolika postupne ustupila).

sunea
12. kvě 2010

hanule, napis do temy Dakujeme Annag alebo preluskaj stranky http://dojcenie.wordpress.com/
napr. http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

zdenka33
12. kvě 2010

naše stránky o kojení jsou www.kojeni.net jukni na ně jsou fakt dobrýýýýý 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉