Mimčo přestalo přibírat. Nepřijdu kvůli UM o mléko?

evina80
3. zář 2008

holky poradte, nemuzu najit podobna tema....
Mala na 5 mesicich prestala pribirat-5dkg za 10 dni. Doktorka me pozvala na kojeni. Malou jsem i kdyz hodne sala nakojila a mala mela jeste min na vaze, mliko stale z prsu po stisknuti teklo.....Tak mam zacit davat nutrilon na noc. Bojim se abych neprestala kojit.Mate nekdo podobne zkusenosti??
Ja i uspavam u prsa. tak diky za rady. Piju gravimilk, kojic caje.

nensy
3. zář 2008

no podle mě máš slabé mléko a asi budeš muset začít dávat nutrlilon .a co ti řekla dr 😝

evina80
autor
3. zář 2008

ze na noc nutrilon a uvidime a ze prej slabe mleko neni

maart
3. zář 2008

Evino, mela jsem to takhle podobne a i moje detska Dr. doporucila na noc Nutrilon...abych ale neprisla o mliko nebo aby se jeho "produkce" nesnizila, tak mi poradila, abych proste prvne nakojila a pak teprve davala um. Vecerni krmeni tak sice trva dele, ale je to reseni. Delam to tak do dneska...a kojim porad, male je 8 mesicu 🙂 . Zkus to take tak.

gabca1
3. zář 2008

Neznám slabé mléko, spíš ho máš málo. Nelam si s tím hlavu. Jak píše maart nejprve nakoj, připrav si lahvičku s mlíčkem a u uspávání jí to pak vyměň. Já si pořídila i odsávačku, protože malá nakonec prso nechtěla vůbec. A ta také pomáhá zvýšit tvorbu mlíčka.

annag
3. zář 2008

evina, riedke mliečko neexistuje. Po prvé, dieťatko v piatom mesiaci podľa tabuliek má priberať 35-55 g za týždeň, takže až tak málo ste nepribrali, malá mohla viac vyrásť a nemusela pribrať. Tabuľky, ktorými disponujú mnohí pediatri sú tabuľky šité na mieru detí na UM. Ten údaj, čo Ti dávam ja, je z tabuliek popredných lekárov, ktorí dojčenie podporujú a vychádzajú zo zásad a usmernení Unicefu a Svetovej zdravotníckej organizácie.

Bábetká v tomto období sa viac hýbu, a ak je veľmi pohyblivá, jednoducho vydáva viac energie a menej priberá. To však nie je známkou nedostatku a podvýživy. Nepíšeš nič o intervaloch pri dojčení, väčšinou stačí ich počet zvýšiť. Bábetkám prospieva najmä nočné kojenie, práve prikrmovanie v noci je jednou z najväčších chýb a rizikom pri dojčení. Mliečka sa začne tvoriť menej a postupne dôjde úplne zbytočne k odstaveniu. Ak chceš dojčiť naďalej a bábetko si doteraz dojčila, nie je žiaden dôvod, aby si v plnom dojčení nemohla pokračovať až do 6 mesiacov. Väčšinou stačí pridať jedno - dve dojčenia v noci a bábo priberie podľa želaní pani doktorky. Treba si však uvedomiť, že ono nie je stroj a tabuľky nepozná. Priberá podľa svojich potrieb, podľa genetickej predispozície a nie podľa predstáv lekárov či mamičiek. Takisto keď je nevyhnutné dokrmovať, tak len napr. lyžičkou a vlastným odstriekaným mliečkom, zásadne nie z fľaše, ako píše gabca, nebude chcieť prsník skôr či neskôr. Len veľmi málo detí toleruje bez problémov prsník a fľašu počas celého obdobia dojčenia, teda aspoň rok.

Toto je všeobecné konštatovanie, pretože príčin môže byť niekoľko, no vo Vašom veku najčastejšie stačí ozaj len častejšie dojčenie. Zvlášť, ak píšeš, že mliečka je dosť. Bola by veľká škoda prejsť na UM, keď môžeš kľudne kojiť trebárs rok. Pokiaľ je malá spokojná, nemusíš mať obavy, keby bola hladná, sama by si pýtala viac a častejšie papať. Ak chceš vyhovieť lekárke, tak jej prsník iba častejšie ponúkaj. Veľa šťastia 🙂

evina80
autor
3. zář 2008

annag, diky moc
Ja prave ale kojim casteji, mala ma hlad kazde 2 h, a posledni dny kojim i po hodine. Proste podle potreb miminka. Mala je hodne dlouha a ma jen 4,88kg a 5 mesicu.

annag
3. zář 2008

No vidíš evina, sama si povedala, že chce po hodine. Tak nech papá po hodine a bude dobre, uvidíš. Niektoré deti papajú aj každú polhodinu pri rastovom špurte. Striedaš polohy pri kojení? Ideálne by vo vašom prípade bola poloho bočná - futbalová, kedy bábo pije z veľmi výdatných segmentov prsníka.
Pri jednom kojení jej ponúkni obidva prsníky, tak, aby sala a nie aby si len cuckala bradavku. Ako dlho ti trvá jedno kojenie? a ako papá v noci?

evina80
autor
3. zář 2008

ahoj
prsa vetsinou stridam
delka kojeni jak kdy, tak asi 20 minut
spat jde tak v 20,30, uspavam u prsa. Pak dam, malou do postylky a tak za 3 hodky se vzbudi a pak ji mam do rana u sebe, v noci je kojeni kratsi. dnesni noc ale chtela casteji.

annag
3. zář 2008

Ahoj evina, a ako často ciká a akú ma stolicu?

evina80
autor
3. zář 2008

prebaluju kazde 3 hodky a plinka je nasakla a kaka kazde rano, zlutou ridkou stlici

annag
3. zář 2008

evinna, robíš všetko ako máš, neboj, je zrejme v rastovom špurte a viac rastie do dĺžky ako priberá. A koľko vážila pri narodení? Kaká, ciká, je spokojná a ak teraz bude papať častejšie, určite bude všetko OK aj bez dokrmovania. 🙂

evina80
autor
3. zář 2008

pri narozeni 3,130 po prichodu z porodnice 2,900 a ted na 5 mesicich 4,880...

jjaanca
3. zář 2008

evina80 máš to podobné jako já, taky kojím velice často po hodině, někdy po dvou. ¨Tak jsem si půjčila váhu a zjistila jsem, že pije hrozně málo a taky mi po kojení stříká z prsa. Uspávám u prsa a k ránu si ji nechávám v posteli. Akorát mi teda dcera přibývá tak jak má.
Koupila jsem Nutrilon proto, že mi malá ke konci kojení plakala. Tak jsem si myslela, že mám málo mléka. Jenže malá ho vůůůůbec nechtěla. Pak jsem jí přistihla že pláče a z prsa mi stále kape, takže nedostatkem mléka to není. (Fakt netuším proč chce tak často prso a proč ke konci pláče.)Tak jsem se na Nutrilon vyprdla a dnes mi doktorka řekla že mám začít s příkrmy. Tak doufám, že se to těmi příkrmy vyřeší.

Za chvíli vám taky začnou příkrmy, tak už to možná s tím Nutroušem nemá ani cenu.

evina80
autor
3. zář 2008

jjaanco, diky
no uvidim jak to dopadne. Zitra jdem na kojeni k doktorce, na dnesek mi dala vzorek nutrilonu pred spanim. ted odpol mala jedla az po 3 h. driv se nehlasilaa. Fakt je to kazdej den jiny, nekdy po hodce a nekdy po 3....

evina80
autor
3. zář 2008

holky tak jsem dala nutrilon z flasky, mala ale odmita, vzteka se, prska kucka....... Zkousela jsem i mezi krmenim... a nechce
tak jsem dala prso a dobry
Zkusim se zeptat zitra mudr zda nenmam misto mlika davat prikrmy

annag
3. zář 2008

evina, teda pribrala v norme, a ten nutrilon o tom svedčí tiež, hladná nie je, vôbec sa netráp, nie každé dieťa priberá kilo či dva mesačne. Presne tak ako píše jaanco, vydrž do príkrmov.

evina80
autor
3. zář 2008

diky moc , jsem zvedava zitra na doktorku.... 😉

jjaanca
3. zář 2008

Chutnala si ten Nutrilon? Já mám Nutrilon Pepti (při alergii na kravské mléko) a je trochu nahořklý. Je taky možné že než by se napila tak radši bude mít hlad. Musela by si na tu chuť zvyknout. Jedna známá ho přislazuje hroznovým cukrem - to je taky možnost.

evina80
autor
3. zář 2008

tak tenhle byl sladkej dobrej 😉

radka.m.
4. zář 2008

ahojda holky,ty UM pro alergici jsou nahořklá všechny,jinak evi,jsem zvědavá na doktorku,co ti řekne,já si myslím jako jjaanca,že by jsi místo UM mohla začít dávat příkrmy

evina80
autor
4. zář 2008

holky diky moc
dopadlo to dobre, mala pres noc nabrala par deko a plne dal kojime 😉

salomee
19. kvě 2012

Ahoj holky, moc ráda bych nějakou radu nebo zkušenost.
Můj synek se narodil v 37+4, takže malinko dřív a ke všemu pitomým císařem☹.. proto jsem neměla možnost po porodu přiložit k prsu a pak být hned s ním a starat se o něj, byla jsem jeden den bez něj úplně, jen ho nosili na krmení, pak ve dne byl u mě, ale na noc ne, pak zas celej den i noc jo, ale pak kvůli žloutence byl většinu dne a zase noc na "svícení", pak zas se mnou a už jsme šli dom.
Můj problém je ten, že malej nějak neměl chuť sát, první den teda vůbec, pak jak kdy něco předvedlo, ale dalo to hrozné úsilí a ubyl na hmotnosti, že mu dr. napsala dokrmy.. bylo to furt dokola: je narozenej dřív, ještě císařem, proto je spavější, pak zase žloutenka, tak taky spavost..ale mě prostě neteklo skoro nic, takže ani nabídka, ani poptávka ☹ ☹ .. Malému je 15 dní a docela se i občas přisaje, ale často jen tak cucá, než ho přiměju se přisát, je to boj..a mě též pořádně nic neteče. Když odstříkávám, tak je úspěch dejme tomu 25ml z obou dohromady, jsem z toho nešťastná, nestíhám, všechno je psycho a já furt vyvařuju skleničky a stříkačky (krmím stříkačkou současně s malíčkem v puse malého, aby musel sát), míchám prášečky, kontroluju teplotu, ochlazuju, ohřívám.. myšlenky na kojení jsem se ještě nevzdala..ale nevím. Neumí mi někdo něco poradit?
Fakt mě štve, že to všechno bylo už od začátku tak dodrbaný tím císařákem.

salomee
19. kvě 2012

Ještě teda dodám, že napřed malého přikládám, prostřídám obě strany a pak dostane UM.

kesurka
19. kvě 2012

@salomee ahoj jestli ti přibírá, čurá a kaká jak má, a ty sama jsi bojovník, tak zkus ještě vydržet aspoň měsíc. Můj malý se narodil až po termínu, ale vím že první 2 - 3 týdny mi taky víc než 30 ml nevypil.. v půl roce jsme byli na 60 ml. Ale rozhodně nestrádal..každé dítko je jiné, tak se nenech svazovat tabulkama 🙂

salomee
19. kvě 2012

@kesurka Tož přibírá.. a to ostatní taky, ale všechno spíš z toho umělého mléka.
Takové rady jako "přikládat po hodině".. bezva, proč ne, ale nesměla bych jíst, spát a už bych ani nestihla udělat to slavné umělé mléko a snad ani malého přebalit.. už tak zabere někdy dost času, než se O. přisaje.. fakt je frustrující, že tráví dost času u prsu a nic z toho. A když vidím, že pak při odstříkávání to ždímu jak blázen a je sotva těch pár ml, tak je mi jasné, že ten můj syneček nemá šanci vytahat ani to.

kesurka
19. kvě 2012

@salomee tak ty už jsi nejspíš vnitřně rozhodnutá..a vůbec se ti nedivím..nemusíš se kvůli tomu cítit špatně, udělalas, cos mohla 🙂 🙂

salomee
19. kvě 2012

@kesurka Jé to neee, ale bez dokrmů to asi fakt nedám, vím, jak s hmotností spadl, když byl jenom na MM a netroufám si experimentovat, ke všemu když mám zkušenost, že je synek schopný se na jídlo nevzbudit ani po X hodinách, že by se řeklo, že ho nechám vyhladovět, asi bych ráda viděla, aby to napřed začlo trochu víc téct, až pak by měl malý důvod sát. Ale bez toho to asi nejde, je to takový začarovaný kruh.

luciferinka
11. srp 2012

Ahojky,jak se pozná,že už je v prsou nedostatek mléka? Mám dojem,že už se mi nějak vytrácí mléko...Malá má častěji hlad než mívala a nepije už tak dlouho,když se přisaje 😒 .Taky jsem si všimla,že mám prsa měkke a netvrdnou mi jako předtím.Ted kdybych ji nekojila celý den,tak by mi možná večer ztvrdly,ale předtim stačilo 3-4 hodiny nekojit a tričko jsem mohla ždímat 😝 .Na poradně jsme byli před necelym týdnem,vážili malou,ale nic neřekli.Váži 6,60 Kg v 5 měsících.Začala jsem ji dávat UM tak dvakrat za den,druhou dávku na spaní,vypije maximalně 180 ml.Myslíte,že jsou to příznaky,že s kojením bude brzo konec 😢 ??