Mimi se budí každé 1-1,5 h na kojení. Poraďte

kasli
22. bře 2008

Ahojky, prosím o jakoukoli radu jak se zbavit častého kojení v noci! Náš mrňous zhruba od 3 měsíců začal blnout s jídle v noci. Ze začátku se budil po 3 hodinách, ale teď je nám skoro 5 měsíců a dobu na kojení v noci si začal krátit na 1 - 1,5 hodiny!! Spinkat chodíme okolo 20 hodky a vstáváme okolo 6 ráno. Malej je plně kojen, zkoušela jsem na večer dávat i UM a kaši, ale absolutně bez výslekdu ☹ Prosím poraďte!!!

elucinka
22. bře 2008

Ahoj Kasli - dlouho jsme si nepokecaly 🙂 Mně se podařilo dosáhnout toho, že Adam už v noci nejí vůbec, nebo maximálně 1x a povedlo se mi to díky dudlíku 🙂 Jak začal broukat, že by chtěl pít, šoupla jsem mu do pusy dudana a byl klid....ale funguje to jen s dudlíkem MAM, který má speciální hlavičku se zdrsnělým povrchem (má to simulovat jako kůži). Nechá se tím ošidit dokonale 🙂 Tak to třeba zkus, možná ti to taky zafunguje 🙂

berynka
22. bře 2008

Ahoj Kasli 😉 , a máš pocit, že je to hlady?

kasli
autor
22. bře 2008

Elucinko - dudlík vůbec nechce, ale mám klasický, žádný zdrsněný povrch! 😕

Berynko, nepříjde mi, že by to bylo hlady, jak jsem psala zkoušeli jsem dávat i UM a kaši ale on se budil stejně. Vždycky si pak jen cucne ode mne a spí dál 😠

nissanek
22. bře 2008

kasli, Kristýnka byla tak do konce 5. měsíce v noci úplný zlatíčko, v osm večer kojení, pak mezi 2 a 3 a pak mezi 5 a 6. Ráno se budila v 8. Ted už víc jak měsíc bojujeme s tím co popisuješ - probudí se o půlnoci a pak každé dvě hodiny a od šesti už nezabere. Kaše nám taky nezabrala,...bohužel si myslím, že je každá rada drahá a tak se to snažíme nějak vydržet. Manžela pošlu spát jinam, dám si jí do velké postele a každý dvě hodiny jí prostě dám napít, ona u mě usne, já taky a za dvě hodky znova,...doufám, že to nemůže trvat věčně.

berynka
22. bře 2008

Kasli,
můžu jedině napsat jak to bylo u nás. Nejprve jsem udělala pokus, jestli má Heduš mlíka ode mne dost a to tak, že jsem jí večer po nakojení z obou prsou dala ještě cca 100ml UM. Normálně to vyžahla (takže jsem usoudila, že MM jí nestačí), ale v noci spala jen o trošičku líp, ale nakonec stejně děs... kojení po jedné až dvou hodinách. Takže jsem jí od rána během celého dne po každém nakojení dala ještě lahev a ejhle! Za několik nocí jsem jí kojila pořád méně často, až nakonec spala až do rána a chtěla papat jen přes den. Prostě se potřebovala průběžně donajíst!!!
Ale to víš, každé děťátko je jiné a co platí u jednoho, tak u druhého nemusí 😔

kasli
autor
22. bře 2008

Berynko, no za pokus to stojí ale Vojťas je přes den v pohodě dokonce někdy ani nevypije všechno mlíčko z jednoho prsa a už se odtrhává, že má dost, ale někdy zase vyžaduje obě. Fakt se v něm nevyznám! ☹
Nissanku to já doufám také, že to snad nemůže trvat věčně 😉

berynka
22. bře 2008

No právě, to mne taky mátlo. Hedula normálně přes den vydržela mezi kojenim i 4 hodiny 😕 , tak se mi vůbec nezdálo, že by mohla mít hlad.

janca.mareckova
20. čer 2010

Ahojky.
Potřebovala bych poradit jak malého odnaučit noční kojení........ Kubíčkovi je půl roku a týden a v noci se mi budí i 5-6x za noc na kojení. Přičemž má opravdu hlad jen 1-2x za noc. Ostatní případy jsou takové, že se pouze přisaje a cucá prso........ když mu dám dudlíček, nebo bumbat, tak začne plakat hrozně nahlas a vyžaduje prso...... jde to nějak nenásilně odnaučit aby se budil tak 1-2x za noc???? Díky

luciana21
20. čer 2010

@janca.mareckova Ahojky...a necháváš si ho u sebe v posteli, nebo vracíš do postýlky?
Mně to malej taky dělal, ale já byla fyzicky k.o., takže jsem neměla sílu ještě vstávat a vracet ho do postýlky...ale jednou jsem si řekla dost, postýlku jsme šoupli do jeho pokojíku a pomalu ale jistě se přestal v noci budit..snad po týdnu už spal celou noc až do 6 rána.

luthien.k
20. čer 2010

Holky, my zavedli "tatínkovou" kůru, ale až po tom půl roce věku, prostě jsem spala jinde, uklidňoval tatínek a já přišla až v čas, který jsme si předem dohodli (tak, aby to pro mě bylo únosné a prcek netrpěl hlady a žízní, takže zezačátku kolem jedné v noci, postupně kolem druhé atd.) a tak jsme to zredukovali na dvě kojení, což byla pohoda. Tatínek dával dudlíček, hladil, utěšoval a když máma s prsem nebyla, tak to prcek brzo zalomil a zase spal. Ale podotýkám, že nebrečel nikdy nijak hystericky, že by to vydržel třeba půl hodiny a déle, to ne, třeba tak deset minut a pak zase usnul... No a když se to nějak ustálilo, tak jsem začala zase spát v ložnici. Tuhle "kůru" jsme zase opakovali asi dvakrát, když se mu z nějakých důvodů (zuby, pobyt mimo domov atd.) rozhodil režim: když to, co vadilo, pominulo (zoubek se vyklubal), tak jsme to zopákli a zase pak spal v pohodě 🙂 Naposledy jsme to takhle udělali, když se plíživě naučil v noci usínat jen pomocí toho, že jsem ho držela za ručičku... (mám stále jeho postýlku u své postele...) 🙂

janca.mareckova
21. čer 2010

Luciana21- jojo, já ho pokaždé vracím do postýlky! Nechci, aby se naučil být s námi v posteli. Ale jakmile ho dám zpátky do jeho postýlky, je klid!! Prostě mu stačí být chvíli u mě a podudlat si 🙂

xkacatkox
21. čer 2010

tak uvidím holčinky, ta tatínkova metoda by mohla zabrat, nebo vyzkoušíme a uvidíme, dudli bojkotuje všechny, tak tatnkovi nezbyde nic jinho než chovat, jenže náš tatka je měkoň tak uvidím, možná do toho nebude chtít jít, aby chudák Matýsek nestrádal 😀 ach jo, snadse vyspím až bude chodit do školky 🙂

xkacatkox
21. čer 2010

také vracíme do postýlky, máme nnany tak at je hlídaný, a ještě k tomu vodní postel, tak musí do postýlky, u nás ani nechce, jen tam lumpačí

brisalek
22. čer 2010

Ahoj , normalne vstavame 3x-6x, uspavame u prsa, ale ted se nam to spani jeste horsilo tim, ze vubec nechce byt v postylce. Normalne tak 10 min cuca(ne e si cucne a spi), pak ji necham tak 5 min aby vic spala a pak ji prendam...jenze ted hned jak ji vezmu nebo nejpozdeji kdyz ji polozim je vzhuru a vse nanovo. Dnes jsme vstavaly tak 15x nejmene Ach jo, takze s tim musime neco udelat. Jestli jsou to zuby, ja fakt nevim???. Jenze ted v lete nebudeme moc doma, ale spis u babicek a bez manela, takze si myslim, ze to asi zustane a na podzim. Protoe babicky budou mit spoustu pripominek co proc...a tatinkovska metoda take nepujde. Ale uz me to tak stve, ze mam chut i nechat ji plakat ☹. Jenze vim, ze vic jak 2-3min bych to nevydrela, taklze by to nemelo zadny ucinek ☹.

xkacatkox
22. čer 2010

@brisalek tak mi 8krát, a vydrží vzhuru v kuse 3hodky než zabere, tatinkova meoda u nas nehrozi, bo tatinek nechce, věřím, že se to snad časem ustálý, stejně už mi nic jiného nezbývá,a nevytahovat z postýlky, to se akorát rozjede řádný hysterák, prostě k prsu a chovat

klara.t
21. črc 2010

U nás nastala podobná situace. Malá mi vždy spala dobře. Usíná sama v postýlce, v noci když jí tam vracím, tak taky. Vždy jde spát mezi 19.00-19.30. Dříve se mi budila poprvé až po půlnoci. Dokonce jsem jí v jednu nebo ve dvě v noci musela budit na kojení (bylo období, kdy mi nepřibírala, tak proto). Pak se mi vzbudila kolem 3 nebo 4 hodiny a spala do 6-7hod. Takže jsem kojila 2x za noc. Pak začala vstávat před půlnocí, kolem jedenácti no a ted vstává v deset a někdy už v půl 10. Už dlouho vstáváme kolem 5 hodiny, občas v 6. No a poslední dny vstává každé 2 hodiny a uklidní jí jen prso. Stačí jí si jen trochu cucnout, odvrátí se a spí dál. Nevím, co se stalo, že začala v noci takhle vyvádět. Je jí 6,5měs. Nevíte, jak jí to odnaučit? Dudlíka nechce. Ráda bych zase kojila max. 2x za noc.

tygrous
22. črc 2010

@klara.t U nas je to stejne, jak pises. Ted jsem nekde cetla, ze to casto byva po zacatku zavadeni prikrmu, ze si telicko musi zvyknout, ze zpracovava novou stravu... A u nas to zacalo zhruba tak nejak nastejno s prvnimi prikrmy, ale trva to uz mesic a ja zacinam byt dost k.o.

peroli
22. črc 2010

@klara.t tak u vás je to možná i spurtem 😉 chce to chvíli vydržet, to za chvíli zase přejde 😉 je ještě možný že se za pár měsíců zase vrátí ale zase je to jen na chvíli 😉

jijitka
22. črc 2010

Tak mě teď malý taky hůř spí, za prvé později usíná - až tak mezi 21-22 hodinou a pak se častěji budí. Nemá ale hlad, řekla bych, že je to od doby, kdy se začal otáčet na bříško. Prostě se ve spánku otočí, po čase je to pro něho nepohodlné, probudí se, začne kňourat a když ho přetočím na záda, zase usne. Kojení mu i nadále stačí 1 za noc (tak někdy mezi 3-4 hodinou) a pak ráno.
Jo a to vstávání kolem 5 hodiny jsem si taky užila, synek byl vyspalý, tak chtěl společnost 😀 Ale většinou vydržel tak do 7 hodiny a ještě usnul.

evi21
22. črc 2010

Ahoj, tak u nás je to podobne, tiež kojíme v noci cca každé 2 hodiny. Myslím , že to nie je hladom, ale skor takou psychickou zavislostou dietata na maminke, na prsníku, na mieste, ktoré má rád a ukludnuje ho. Ked sa prebudí v noci, nevie sam zaspat, tak vyzaduje tento pocit bezpečia. Niektorí tvrdia, že je to zlozvyk, že to treba odnaučit, iní , že to treba prežit , nech má dietatko ten pocit istoty. Isté ale je , že je to poriadne náročné.... 😖

pani_haf
22. črc 2010

Ahojky, tak malý mi tady thle dělá taky, cca dva měsíce, prostě přesně co dvě hodiny, někdy má hlad, ale ve většině případů jen dudá 🙂. Zatím mi to nevadí, jsem zvyklá, ale věčně to tak asi nebude 🙂. Myslím, že je to i tím horkem a hlavně už si uvědomuje pořádně blízkost a bezpečí u maminky. Mě se dudlík neosvědčil, nechce ho, pláče dokud nemá prso ☹

kativka
22. črc 2010

ahojky, nam jsou 4 mesice a mame stejny problem. jak jsem se ale docetla, mimco nema hlad, jen se proste budi, kdyz se stridaji spankove faze a uz neumi zabrat. ja si nejdriv myslela, ze ma hlad a furt jsem mu davala, ale ted mam pocit, ze to dela uz jen ze zvyku. takze posledni tyden jsme najeli na to, ze najist dostava az po 4 hodinach. pres to tak sam vyzaduje, tak proc by to neslo v noci. asi si nekdo rekne, ze jsem tyran, ale bojim se, ze jakmile si zvykne, nikdy to neskonci. takze kdyz se po dvou hodinach vzbudi, tatinek zacne utesovat a houpat. vetsinou do ctvrt hodiny spi. sice ma ted novinku, ze jakmile se polozi do postylky nebo k nam do postele, tak je opet vzhuru a zacne hysteracek, ale doufam, ze to brzo odezni. proste neumi sam zabrat, ale tak to mame i vecer, takze mozna jsme si ho blbe naucili. my jsme si ted dali cil, ze se nauci jist v noci jen kolem pulnoci a pak kolem 4 rano a az tohle budeme umet, zacneme ho pomalu ucit uspavat bez chovani. zkousime to teda i ted, ale je tak unavenej a proste place, vzteka se, ze uz by chtel spat. ale co jsem tak cetla, tak v tomhle obdobi je to normalni. takze i kdyz se silami v konce, zustavam v klidu, ze nejsme vyjimecni a doufam, ze se brzo vyspime.

klara.t
22. črc 2010

@tygrous jj, je fakt, že jsem začala s příkrmy. V ten den se mi i začala přetáčet na bříško. Takž e to buzení s tím asi bude souviset. Je fakt, že jí občas najdu plakat na bříšku, ale nestačí ji jen otočit. Prostě jí zklidní až to prso.
Ale dnes to bylo lepší. Sice se vzbudila už v 10hod, ale pak chtěla až ve 3hod a vstávala v 5:50. Tak uvidíme co dneska.

anet9
23. črc 2010

Ahoj holky, taky mame stejny problem, driv krasne spinkal jak v noci, tak pres den, posledni 3 tydny (ted nam je 4m a 14 dnu) pred usnutim strasne rve, i kdyz ted uz se to zlepsuje, ale zase zacina blbnout v noci, driv jsem kojila 2x a ted co dve hodky, dnes dokonce po 1,5h. Nekde jsem cetla, ze v tomto obdobi prozivaji kojenci separacni uzkost, ze se budi jen proto, ze chteji videt a citit mamu, coz by mohlo byt ono. Hlady to asi nebude, tak dnes zkusim jen pochovat, pohladit a uvidime, snad to bude lepsi 🙂

sunnye
23. črc 2010

hlásím se do klubu. U nás šlo spaní dokelu po prvním očkování ve 3m, do té doby spala skoro celou noc. Kojím po tak 5x za noc, někdy po hodině, pak si dá třeba vícehodinovou pauzu. Myslím, že nejhorší to bylo kolem toho |6m, to měla ten spurt, navíc jsme se přestěhovali. Odnaučení nočního kojení je popsáno na kojeni.net - kdy se dítě nebere z postýlky, ale jen hladí a utěšuje....já si to ale neumím představit, to by se uřvala k smrti. Doufám, že to prostě přejde. Kojit jsem chtěla do roka, ale už jsem se smířila s tím, že jí jen tak neodstavím. Uvidím, jak se to bude vyvíjet a nejpozději na roce a půl to utnu, to už to dítě snad bude schopné pochopit, že prostě mlíčko už není.

@anet9 separační úzkost je až kolem osmého měsíce. Po třetím měsíci jsou ty děti už zvídavější, mají lehčí spánek a leccos je probudí a pokud neumí znovu usnout sami, dožadují se MM.

sunnye
23. črc 2010

jo - my zkoušeli kde co, láhev - neumí z ní pít, dudlík - ač dudlová závislačka, v noci ho zahazuje, nespat ve stejné místnosti. Jen teda to "vybrečení" jsme nezkoušeli, na to nemám. Tatínek - nehrozí, v noci chce jen maminku.

kativka
23. črc 2010

@sunnye tohle jsem cetla taky a u nas to tak odpovida, proste neumiusnout sam. hlad to urco neni, jsem se zarekla, ze najist nedostane, myslim, ze bych problem jen zhorsovala. dnes jsem najela i na homeopatika, tak pak dam vedet, jaky mame uspech

anet9
23. črc 2010

@sunnye No tak pak nevim, vsechny priznaky by souhlasili a tam jak jsem to cetla, ale uz nevim kde 🙂, nic o veku nepsali, teda v prubehu prvniho roku, tak nevim, treba jsme napred. Me to nevadi, ja klidne vstanu, ale prijde mi to zbytecne. U nas teda nerve, jen si tak pofnukava, takze tatka to ani nevnima, ale kdyby ho mel konejsit on, tak by to dopadlo, ze by spolu kluci radili a nespal by nikdo 😀

radushka
23. črc 2010

Holky já myslela, že čím je mimčo starší, tím to bude se spaním lepší a u nás je to přesně naopak. Spávala mi 6-8h vkuse a teď se pravidelně budí po 3 h.A poslední dva dny se vzbudila po 1,5h , tak jsem ji vzala na ruce a naštěstí pak usla.Jinak my papáme co 3 hodiny i přes den, tak si myslím že má třeba v noci hlad, protože pije jak duha 😉 .Ale taky už jsem na prášky.
S kaší na noc ještě nechci začínat, Chci ještě plně kojit 😉

jinak zdravím Pani haf 😀