Mimi se budí každé 1-1,5 h na kojení. Poraďte

kasli
22. bře 2008

Ahojky, prosím o jakoukoli radu jak se zbavit častého kojení v noci! Náš mrňous zhruba od 3 měsíců začal blnout s jídle v noci. Ze začátku se budil po 3 hodinách, ale teď je nám skoro 5 měsíců a dobu na kojení v noci si začal krátit na 1 - 1,5 hodiny!! Spinkat chodíme okolo 20 hodky a vstáváme okolo 6 ráno. Malej je plně kojen, zkoušela jsem na večer dávat i UM a kaši, ale absolutně bez výslekdu ☹ Prosím poraďte!!!

sunnye
28. črc 2010

@radushka jejda. Snad to byla jen vyjímka a dnes bude zase spát líp. Verča zase v noci víc jak dvě hodiny válela sudy, lezla, rotovala, vše ze spaní....takže jsem měla opravdu kvalitní spánek 😒

radushka
28. črc 2010

@sunnye umí ti prcci potěšit, že 😠

sunnye
29. črc 2010

@radushka tak jak?

kualalik
30. črc 2010

kativka,tak dnes mi muž priveze na chalupu Borax,snad pomuze 🙂 u vas stale dobry?

Jinak nas poklad se jeste v noci budi,kdyz se ji nejde prekulit na bok či zada,páč tam ma deku a dokaze u toho nervit solidne☹

Ma nekdo tip na to,jak odnaucit dudlikovani u prsa,kdyz je mala odpurce klas.dudaku? Ani UM flašku neda do pusy.

radushka
30. črc 2010

@sunnye tak dneska spala po 3 h.Kéž by se to zlepšilo.Vživotě jsem nevěděla, že budu vděčná za 3hodiny.
Dneska jsme byli na očkování a dr. poradila rýžovou kaši.Ještě pár dní uvidím, pokud to zůstane na těch 3, tak budem bez kaše, ale jakmile to bude po 2h, tak zkusíme kaši a uvidíme 🙂

musko
30. črc 2010

jajda - dievčatá - ja pridám svoju skúsenost - moji synovia - obaja - sa budili v noci dovtedy, dokedy som kojila - teda - prvý - druhého stále kojím a stále sa budí - cca á 1,5 - á 2 hod..... Ale to prežijem, nebude to trvat večne...
radushka - vydrž ešte 2 týždne - potom začnete prikrmovat, ale moja skúsenost je taká, že akonáhle sa niečo deje - očko/zuby/choroba/ vela zážitkov = časté nočné budenie na kojenie......
Ale ako som písala - nebude to večne :o)

radushka
30. črc 2010

@musko dr.mi dneska řekla, že můžu začít s rýžovou kaší, ale počkám, až jak bude vypadat dnešní a další noc.Spokojím se se 3 hodinama spánku, ale míň asi nedám 😠 .Kojit určitě ještě chci, je to skvělý pocit a praktické výhody to má taky 😀

sunnye
30. črc 2010

@musko a kdy jsi přestala kojit toho staršího syna?

radushka
30. črc 2010

@musko jo a termínem "přestat kojit" se rozumí úplně nebo částečně nebo jak?

musko
31. črc 2010

úplne prestat je úplne prestat - staršieho do 23,5 mes - nechal si to vysvetlit, nemuseli sme to riešit radikálne. Ja si myslím, že každé dieta je v určitej chvíli pripravené na to odstavenie - proste som si s ním lahla do postele, povedala, že mliečko už nie je a čítali sme si a rozprávali rozprávky.... Trochu pokunkal - neplakal - a spal celú noc.......
@radushka - od kaše nečakaj zázraky - kojené deti sa proste na to kojenie budia - aj koli tej fyzickej blízkosti a kontaktu s mamou - my máme dnes za sebou fakt zlú noc - ale už ani neviem, ako často som bola hore - neriešim to. Dám si kafe a frčím :o)

sunnye
31. črc 2010

@musko no já myslím, že to u nás taky dopadne tak, jen bych ráda přestala na roce a půl. Doufám,že už bude schopná to pochopit 😉

musko
31. črc 2010

To uvidíš - Ty si mama a poznáš najlepšie svoje dieta. Hlavne si to užívaj, ked sa to dieta "odtrhne" má to tiež svoje čaro, ale už to nie je také-je to iné :o)

radushka
31. črc 2010

@musko tak přepisuju dnešní noc, už jsem ji popsala jinde - tak dnešní noc byla u nás teda taky hrůza. vzbudila se po těch 2.5h napapala se a pak se zas probudila po 1,5h.po další hodině byla vzhůru se strašným řevem a nebyla k utišení - jedině když jsme ji nosili.Asi za 2 hodiny (nechtěla prso, vypadalo to, že usne,ale nemohla zabrat) mě napadlo dát jí vodičku.Vypila asi 30 ml a pak jsem ji dala do postýlky a krásnně spala 2x přes 3h.Vstávala v 8 a od 10 do 12 jsme společně usly.Teď zase spí.
Uvidíme zase dneska v noci.Už teď se bojím 😖

curdice
8. srp 2010

@klara.t Ahojky, tak to je přesné....To je jako bych to psala já. Bohužel už jsem ko 🙄 a nevím co s tím, tak kdybys na něco přišla, dej mi prosím vědět. Já ti také napíšu, kdyby něco. Jinak si myslím, že jsou to spíš malý závisláčci a mají u nás pocit bezpečí. Mám už třetí mimi a vzpomínám jak jsem se cítila, když mi poprvé spaly celou noc. Bylo to jako bych se znovu narodila 🙂 Mějte se pěkně a ať jste zdrávy 😉

hejtmy
21. pro 2010

ahoj holky, mám půlroční holčičku a trápil nás stejný problém. Kačka od 5,5m vstávala po hodině, max po hodině a půl. Do postýlky jsme jí dali vždy kolem 9 a od 10 do 2 do rána se vážně budila hodinu co hodinu (od 2 pak spala 2-3hod v kuse), dala jsem jí vždy prso a ona si chvilku podudlala a pak hned usla, ale to vstavání k ní bylo dost náročný, tak to trvalo 3 týdny a já byla jak chodící mrtvolka, tak jsem řekla dost, musíme s tím začít něco dělat. Zjistila jsem na netu, že si ze mě zkouší udělat živý dudlík🙂, jelikož dudlíka nechce, tak jsem jím měla být já☹. Takže teď je to týden co jsme začali s novou uspávací metodou a ouhle, už 4 dny nám spí v kuse krásných 6-7hod! Dočetla jsem se v chytrých knihách, že půlroční mimi by se mělo budit v noci na kojení max 2-3x a někdy dokážou spinkat i celou noc. Tak jsme jí dali normálně v 9 do postýlky a když se před 10 poprvý vzbudila, prostě jsme k ní s manželem střídavě chodili, nebrali jsme ji z postýlky, měli jsme tento rytmus: 3x po 3 min, pak 3x po 5min, 3x po 7 min a pak až po 10min. Jednou jsem k ní šla já, podruhý tatínek - vždy jsme jí jen pohladili, eventuelně chytli za ručku, byli u ni tak minutu a říkali ji porad dokola, že už je velká holka, že je šikovná a že už bude umět za chvíli usínat sama, že se nemusí bát, že je maminka hned vedle v pokoji a zase jsme odešli. Kačka řvala ze začátku dost, nikdy jsme jí naší přítomností nezklidnili, spíš začala řvát víc - ale jde o to aby se nebála a věděla že tam není sama. No a sama pochopila že jí nikdo nepomůže, tak plakala třeba 10min, pak ztichla na 15min a koukala do tmy nebo si dudlala ručičku, pak zase začala plakat, ale zas se za chvíli zklidinila a tak dokola...první noc jsme k ní chodili hodinu a pul nez usla, po týdnu k ní chodíme už jen 40min a každým dnem se to zlepšuje. Jakmile usne, spí v kuse 6-7hodin!!! to je ráj! je důležitý vydržet a hlavně nedat prso, hlady mimi určitě nepláče, chce jen blízko svou maminku, resp. prso🙂, takže má rada zní - pokud se chcete vyspat, nechte mimi vyplakat - ale pořád k němu docházejte, ale neberte ho z postýlky, jen pohladit, jemně promluvit a zase pryč ( když bylo nejhuř a Kačka měla velký záchvat, dala jsem jí do pusiny malíček a ono jí to dost zklidnilo - to jsem u ní byla třeba 5min a držela jsem jí tam pořád ten malíček a ona si dudlala). Vidím strašný pokroky a hlavně jsem krásně odpočatá!!! Takže hurrrá do toho!

handm
21. pro 2010

Ahoj, tak my jsme na tom podobně... Marečkovi jsou tři měsíce a kousek a v noci se furt budí 3krát - spát chodi kolem sedmé, a pak je vzhůru mezi 10-11, 2-3 a pak ráno 5-6... kojím a dokrmuji Nutrilonem. Ale myslím si, i z toho jak přibírá, že rozhodně hlady netrpí. Navíc přes den mi vydrží na méně jídla mnohem déle, i déle spát (odpoledne spinká 3-4 hodinky v kočárku). Jednu chvilku už se budil jen 2krát, tak jsem byla nadšená ale asi po týdnu se to zas vrátilo do starých kolejí... zkoušeli jsme víc jídla - nepomohlo to, zkusili jsme ho oblafnout čajem při jednom vzbuzení a taky nic.. Dudlík nepomáhá, nestačí mu...
jsem zvědava, kdy to přejde... jestli 🙂 dneska je po očkování hexou, tak uvidíme, jak se to změní.........