Miminko jen cucá, ale nepije. Co dělám špatně?

veronikapulkertova
11. črc 2008

Ahojky maminky, jsem uplne sklesla... Jsme tyden po porodu doma, vse bylo v pohode, malou jsem kojila a pribyvala na vaze. Posledni ctyri dny kojim jen z jednoho prsu, protoze u druheho mi praskla bradavka a kojeni nejde snest :( Presto, ze jsem odstrikavala mlicko, od vcerejska se mi udelaly zatvrdliny, tak se je ted snazim ledem a odsavanim dostat pryc, zatim marne. Ale muj dotaz se tyka neceho jineho. Pani doktorka prede dvema dny malou vazila a vazila ji i dnes, po dvou dnech a mala nam NEPRIBRALA :( Pujcila mi vahu, abych zapisovala do nedele hodnoty pred kojenim a po kojeni. Kdyz jsem ji ted vazila, tak po 15 minutach kojeni (potom usla) na vaze nepribrala. Znamena to, ze mi jen cucala prso? Mleko mam, kdyz si jej zmacknu, tece, tak proc nepije? Jsem fakt z toho hodne sklesla a pada na me stres z toho. Protoze pak i hodne place.. :( Fakt nevim, co delam spatne...Dekuji za rady...

ivulinda
11. črc 2008

Verčo ano znamená to,že nepije mlíčko,ale jen prso ocuckává nebo si hraje,ale nepije.musíš ji víc do toho nutit aby pila a když usne tak znova zbudit a lehtat po bradičce nebo zkus i jiné fígli a když to jinak nepůjde což je ejn v nejkrajnějším řešení tak začít s UM,ale jenom fakt když by to jinak nešlo.Ale zkoušej dál a uvidíš,že to pujde.Mě malá taky usínala u kojení,a taky ubírala na váze,protože jsem mlíko vůbec neměla.Ale ty ho máš tak nepřestávej a koj nejčastěji

ivulinda
11. črc 2008

jo a neděláš nic špatně,jen je malá asi malinko lenivá a nechce se jí tahat,al eto se zlepší 🙂.Držím ti palce a budu na tebe myslet tak mi pak napiš co a jak.Chtěl abych ti poradit,ale nevím jak.tak aspon tak

zusma
11. črc 2008

Verčo,naprosto chápu,jak se cítíš ☹ nevím, zda ti poradím...záleží kde je problém. Jak píše Ivulinda-bud miminko, lechtej ho pod bradou nebo na chodidle a třeba taky zkus zavolat laktační poradce na kojeni.cz je seznam. Já měla paní asi 3x doma a byla moc milá. Ona ti zkontroluje techniku sání apod. Třeba ti mimčo blbě chytá bradavku.
Vím jak se cítíš proto,že jsem to zažila v porodce-malá furt řvala, nepřibírala a oni až 3(!!!!)den zjistili,že si ode mě nic nevytáhne. Ani mililitr. PO kojení měla ještě mín než před 😅 🙄 ☹ POřád se u mě střídaly sestry a žádné se nepodařilo,aby malá sála. Zkoušeli jsme klobouček i bez a pořád nic. Já mám teda plošší bradavky/ale ne uplně/, malá podle nich byla i línější a má malou pusinku. Prostě kombinace toho všeho = katastrofa. Nikomu (a že se jich u mě vystřídalo a byly to i zkušené laktační sestry)se nepodařilo nás bez problémů rozkojit. Skončilo to tak, že mi vrazili do ruky odsávačku a já svoje mlíko odsávala a dávala malé stříkačkou a amlá konečně začala přibírat 🙂

ivulinda
11. črc 2008

zusma u nás to bylo taky tak jak píšeš,malá byla lenivá tahat,ale pak byla snaživá a chtěla a tahala,i klobouček jsme zkoušeli a nic!!!!MLÍKO prostě nebylo!!!A taky my pomáhali sestry v porodce a snažily se,ale nikd nevěděl,že mlíko nemám až po zvážení se to ukázalo!!!! 😒

nadik
11. črc 2008

Ahoj Veru, já měla podobný problém z porodky mě pustili stím že kojím, ikdyž malá po porodu ubyla z 3,50 na 3,10kg což je dost... Doma jsem tedy kojila a při druhé návštěvě u dr. jsem dostala příkrm dávám Nutrilon, protože naše malá má velkou potřebu a brečela hlady ☹ . Dnes jsou jí dva měsíce a už narostla do délky 10cm což je hodně.... Doma to dělám tak,že jsem si koupila odsávačku a když kojím z jednoho prsu z druhého odsaju lahvičku a pak jí to ještě dám. Dr. říkala,že prý půlku nakojím a půlku dormím teď už bere z dokrmu míň, tak jsem se asi víc rozkojila. Nech to na malé sama si vezme kolik bude chtít. Nutrilon jí dávám hlavně na noc a pak spinká spokojená až do rána. Příkrmů se neboj, budeš v klidu, když uvidíš co vypila a vůbec to neznamená,že pak prs už chtít nebude, chce to dudlík 1 nejmenší dírka, aby stím měla práci tak jako z prsu a budeš mnohem klidnější tak jako já 😉 . Taky jsem furt řešila, zda něco z prsu vypije, atd... Tak držím palečky...

veronikapulkertova
autor
11. črc 2008

Zusma: No plossi bradavky mam taky. Ze zacatku jsem v porodnici kojila pres kloboucky, jeste ted dolecuju jednu poranenou bradavku. Zkusim se jeste vecer poradit s dr. Mamca rikala, ze mam zkusit ji dat pit odstrikane mleko z lahvicky, ale mam strach, ze pak nebude chtit bradavku :(

zusma
11. črc 2008

Veru pokud má hlad tak je lepší odsate mlíko než nic. Ale pokud máš stříkačku tak ji to dej přes ní aby ti pak chtěla prso. Stříkačky mi dají v porodnici anebo je mají v lékárně. Dej malicek do její pusy a do koutku stříkačku a pouštěj ji to pomalu tam. Jinak já se potom rozkolila s klobouckem ale skončila jsem u odsávání elektr.odsavackou a malá tak byla plně kojena půl roku a kojim ji do dnes.

maxkatka
13. črc 2008

Ahoj, mám podobný problém. Po císaři jsem se sice rozkojila, ale po špatné technice mi malá dorvala bradavky... ☹ , ale i přes to všechno jsem vydržela, vyléčila Bephantenem a calciovou mastí. Týden dobrý. Malá sice moc nepřibrala, ale přibírala. Narodila se hodně velká, měla 4130g a při propuštění z porodnice měla 3850g a do měsíce měla 4150g, takže to celkem šlo. Pak se mi však znovu rozbolavěly bradavky a už jsem myslela, že ji budu muset odstavit, ale zašla jsem prvně na gynekologii a ta mě poslala na kožní, kde mi namíchali mastičku a do dvou dnů se to hóóódně zlepšilo. Pak jsme šli na kontrolu v šestinedělí a zjistili, že malá vůbec za 14 dní nepřibrala ani gram. Těch pár dní strašně plakala a nepoznali jsme, že je to nejspíš hlady. Začali jsme přikrmovat a kamarádka mi půjčila váhu a zjistila jsem, že nemám skoro žádné mléko. 😢 Jsem z toho celkem nešťastná, ale nedá se nic dělat. Takže vždy ji přikládám k oboum prsům, snažím se kojit co nejdéle a pak dostane lahvičku s příkrmem. A je poznat, že je klidnější a i v noci spí daleko déle... Sice mě to moc a moc mrzí, že když už jsem tak moc trpěla a teď stejně ji to nestačí. Začala jsem užívat homeopatika a doufám, že moje bradavky vydrží takovou zátěž, protože kojím i po 3/4 hodinách a doufám, že se mi stimulací udělá více mléka. A na bolavé bradavky je taktéž homeopatikum. Chci si ho sehnat a začít užívat, abych se zase moc nerozbolavěla.

ivulla
8. únor 2009

Ahojte maminky, jsme skoro týden z porodnice, kde malej ubral přes deset procent, takže jsme dostávali příkrmy. Pak se ale celkem rozjel a odcházeli jsme s tím, že plně kojíme. Od pondělka do pátku ale přibral jen 80 gramů, takže pediatr doporučil opět přikrmovat. Pořídili jsme Bebu HA, kterou dávali i v porodce. Malej je ale potom nějakej nevrlej. Uspokojí ho prostě jen prso. Byla bych ráda, ale kdyby nám nabíral... ☹ Mám totiž asi celkem málo mlíka. Navíc on je fakt línej sát. Vždycky potahá tak maximálně 5 minut, kdy poznám, že saje a navíc i poliká, pak jak je prso "roztahaný", tak jen žužlá, protože i mlíko samo kape a jemu to asi stačí, než by se namáhal... K zadnímu mlíku se ale dostane málokdy a nepomáhá nic, prostě jen žužlá, kdzž ho proberu, jinak u toho spí... Co s tím mám dělat? Přikládám ho, když si řekne, což je tak po 2,5-3,5 hodinách. Jsem z toho trošku zoufalá, protože mlíčko semmi udělalo, až se v porodnici trošku rozsál a teď se mi zdá, že ho mám zase čím dál míň... Poradíte někdo něco? 😕

beata.n
8. únor 2009

ahojky Ivul.asi ti nezbyde nic jiného,než ho budit a častěji přikládat.Já měla malýho se žloutenkou a byl spavější,tak sem ho musela víc přikládat,měla sem tedy štěstí,že malej sál dobře 😒 ale když ti u prsa usína,tak udělej to,že mu to prso vyndej a pak mu ho tam zase vlož.taky mi radili rýpat ho pod bradičkou,ono to dítě se pak probere.pokud máš dojem,že ti malej nevypije všechno mlíčko,tak si po každém kojení odsávej,nebo odstříkej,čím víc mlíka se ti z prsa vyprázdní,tím se ti pak bude zase dělat,kdybys to nedělala,tvorba mléka ti klesne.a nechceš zajít za nějakou laktační poradkyní????koukla by ti na techniku kojení a určitě by ti ráda něco poradila 😉 jinak na tvorbu mléka pomáhá pivčo,třeba jedna skenička večer,melta a kojící čaje. 😉

mikulka
8. únor 2009

veroniko, koukni na www.kojeni.net. Týden po porodu by malá měla vypít aspon 20, 30ml... Neusíná ti u prsu, to bys ji musela budit. Měnit často polohy. Vypadá to, že fakt nepije. A taky bych to zavolela doktorce.

alishia
8. únor 2009

holky docela vas obdivuji, ze stale bojujete. Ja to vzdala. Hned po prichodu z porodnice, tam to pred odchodem pusobilo, ze jsem se rozkojila, ale ja sama vedela ze to asi nepujde. Odchazeli sme s prikrmem beba ha. Malej zhubnul v porodnici o 11%, nechtel se prisat a ani sat. Sestricky ho nutili div mu neuthli hlavu, ale bylo to k nicemu. Doma sem se snazila rozkojit jeste vic. Drbala sem ho za uchem pod bradickou a bylo to stejne k nicemu, vzdala sem to ve chvili kdy sem ho kojila hodinu a on mi stejne rval hlady. To uz pro me byla posledni kapka, prece ho nebudu tyrat hlady, jeste kdyz tak zhubnul!!! Tak sem se nakojeni vykaslala a sme na umelem mleku. Vystridali sme jich nekolik nez sme nasli to co nam vyhovuje, verte ze to bylo pro me hodne tezke, vubec me nenapadlo ze kojit proste nebudu. Porad sem si to hrozne vycitala. Ale ted se tomu smeju, malej je stastnej vzdycky byl zasycenej a klidnej.

alishia
8. únor 2009

ale treba to prekonate a budete kojit jak dive.) ja sem byla z toho desne ve stresu, siti bolelo, poporodni deprese ze sem neschopna atd🙂

pismenka
8. únor 2009

ivulla: my jsme taky usínali ale přikládala jsem i každou hodinu i každou půl hodinu, po 3,5 hodinách se mi zdá hodně dlouho. A dokrmovali jsme přes stříkačku, nechtěla jsem přestat kojit. A i nám řvala hlady, ale tímhle mi kojení zůstalo do 6měs. pak jsem dala láhev +příkrmy, protože jí to opravdu nestačilo.

mikulka
8. únor 2009

alishio, tak to je jasné, že když to nejde, tak se nedá nic dělat, že jo. 😉

ivulla
9. únor 2009

Díky moc za rady. Dneska jsem volala laktační poradkyni a říkala totéž, co vy. Přikládat častěji. Než prý mimčo vytráví, to trvá hoďku a půl a pak můžu klidně zase přiložit.. Nejdýl ho mám ale prý nechat 2 hodiny... Tak to u začne teror, protože spí skoro pořád.. Pak je z toho vzhůru 4 hodiny skoro v kuse a furt by žužlal prso... Jo holt potřebuje asi pevnější ruku 😉 Každopádně to nechci vzdát, tak jsem ráda, že v tom nejsme sami, že to není až tak výjimečný. 😕

bolk
9. únor 2009

Ahoj, chtěla bych ti jen dodat optimismus. Měla jsem velké problémy než se mi rozběhla laktace. Jednak jsem byla po císaři a jednak mě nikdo nic nevysvětlil. Hrozně mě to bolelo protože mi ani pomalu neukázali jak má miminko správně pít. Naše holčička se narodila i když po termínu malá(2,5kg) a byla hodně spavá. Ze začátku jsem kojila i 45minut a pořád ji budila. Jinak váha je dobrá věc, ale používala bych jí tak jednou týdně. Je to totiž i velký stresor.
Co mi taky velmi pomohlo, byla návštěva lakt poradkyně doma(máš na ni ze zdrav pojištění zdarma nárok po porodu). Platila jsem jen dopravu.
No a kojím plně stále. Malá má v 5ti měsících 5,6 což není moc, ale je to alespoň dvojnásobek por. váhy. A už i začala lézt 🙂,takže teď už zase skoro nepřibírá, protože to všechno dá do pohybu. je ale pravda, že se blíží příkrmy takže už e to víc v pohodě.
Miminko samozřejmě musí přibírat, ale taková ta desetikilová miminka v půl roce to taky není žádná výhra. Pokud seš rozhodnutá kojit tak vydrž a třeba se to samo spraví. My měli ještě několik krizí - přesně podle těch schemat 3,6 týden 3 měsíc. Malá nechtěla vůbec pít pořád brečela, ale zatím jsme to zvládly. Tak uvidíme teď v 6 měsíci🙂
No a když to nepůjde tak se taky nic neděje hlavně se nestresuj.

ivulla
11. únor 2009

Bolk: Díky za povzbuzení. Vzdávat se nechci. Prsa už mě bolí, bradavky mám vztahaný, ale prostě to chci vzdržet... kromě toho mlíka mám zdá se teď dost... Dělá se mi asi prostě tolik, co on chce, což sice není moc, ale je tam... V pátek jdeme zase k doktorovi, tak snad řekně něco pozitivního. Kdyby měl prcek porodní váhu, byla bych spokojená.. Všude píšou, že by ju měl mít tak kolem 10. dne. Tohle bude už 16. den od narození.. 😔 Navíc jsem mu zkoušela dát na radu pediatra i příkrm. Jednou jsem mu namíchala trochu odstříkané mateřiny a přidala HA Bebu a podařilo se mi do něj dostlova natlačit 50 ml, víc si prostě nevzal a to mi doktor řekl, že by měl vypít tak 80-90 ml. No uvidím, věřím v lepší zítřky a zdá se, že je to snad každým dnem lepší, i když si to možná namlouvám... 😎

megee
11. únor 2009

ivulla, já bych to neřešila, malej mi do 4.měcíců nevipil víc jak 70 ml 😀 a pak zničeho nic skočil na 180 ml a tak mu to zůstalo až do ted...

ivulla
11. únor 2009

Tyto stránky jsou parádní! Díky za ně, vždycky mě uklidní 😉 !!!

megee
11. únor 2009

ivulla já se nikdy neřídila podle tabulek na krabicích ani u mlíka ani u kaší...jo a malej měl porodní váhu 3050g a v roce vážil 12 kg, takže to že pil málo mlíka na něm není vůbec poznat dohnal to s příkrmama 😀