Miminko nepije odstříkané mateřské mléko

hestiee
26. čer 2017

Chtěla bych poprosit o radu. Koukala jsem na všechny možné diskuze,ale nikde jsem nenašla podobný problém. Mám 3 měsíčního chlapečka,bohužel byl po narození v nemocnici a zvykl si na lahvičku a prso už nechtěl. Mléka mám dost,takže odsávám a krmíme láhví. Problém je ten,že posledních 14 dní jí čím dál méně. Někdy vypil 590 ml za den,což na 4,3 Kg váhy bylo OK,ale stále je to horší,dnes vypil jen 430ml. Přibírá,ale vůbec nemá hlad! V noci ho ve dvě probudím,vypije 80 ml a když v sedm stává,tak nemá hlad a když mu dám mlíčko tak vypije s donucením sotva 40ml. Nevím kde je problém!!! Děkuji

arwen_arina
26. čer 2017

Mozna je nacase k tomu pridat i umele mleko,uz mu to mozna nestaci

panickatlamicka
26. čer 2017

@hestiee mozna se zmenila chut mlicka (necekas ms treba? Jak dlouho beres ha?) on krom bojkotu kojeni udajne existuje i bojkot lahvicky, zkus pogooglit. Um nedavej, neni duvod. Jeste je mozne, ze mu zacinaj rust zoubky. Fakt se niceho nelekej, nestreszj, aktivne nabizej, ale nenut. Kontroluj pocurane plenky a zda je spokojeny a zda pribira (z mm se pribira skokove, takze doporucuji vazit 1 za 14 dni, je uplne normalni, ze jeden tyden dite nabere 70 g a ten druhy treba 200 g.

panickatlamicka
26. čer 2017

@arwen_arina cetla jsi uvodni prispevek? 🙂

pajula123
26. čer 2017

@panickatlamicka tak trosku zacinam @arwen_arina podezirat,ze je placenou propagatorkou UM 🙂

panickatlamicka
26. čer 2017

@pajula123 ja spis z toho, ze nerozumi psanemu textu. 😂

misa357
26. čer 2017

@arwen_arina Jak jako nestaci, když nevypije ani to, co ma ve flasce?

arwen_arina
27. čer 2017

Samozrejme ze cetla, nestaci jako ze uz je na nej asi to mleko slabe, cetla jsem,ze nevypije celou davku. Mozna uz mu nechutna,kdo vi...propagatorkou UM asi tezko🙂 jsem jen clovek,kteremu tydenni kojeni znicilo zivot:( a mam v zive pameti,jak moje dite pri tech pokusech trpelo hlady

jbzirafa
27. čer 2017

Pokud přibírá, je spokojeny a čůrá normálně (myslím že cca 6 až 8 plen za den )tak to muže byt obdobi. co na to doktorka? . Jestli spí tak ho nebuďte, děti potřebují spát a růst. Když byste kojila tak taky nevíte , kolik si vytáhne. .

terezapetrova
27. čer 2017

@arwen_arina slabé mm neexistuje jak už bylo i zde na konovi mnohokrát psano

arwen_arina
27. čer 2017

Ja vim,ze mam na kojeni spis negativni nazor, prijde mi,ze ty kojene deti jsou vice utrapene, podle toho,co vidim u znamych, spatne spi, nekolikrat se za noc budi (maminky jsou potom taky jak matohy), porad je boli brisko, maji hlad...i v rodine jsem to sledovala, porad plac a nejake problemy. Sice je UM drahe jak prase a priprava je treba taky nekdy opruz, prijde mi po nem dite spokojenejsi,nasycenejsi,rovnez mama...uz jen svoboda nemuset si porad hlidat,co sni a vypije,muze treba hned po porodu zacit hubnou bez vycitek,ze diteti skodi...to jsem odbocila,tolik me argumenty pro umele mleko, rozhodne nejsem propagator a za UM jsem si pekne zaplatila a ne malo🙂

betelgeuzz
27. čer 2017

@arwen_arina kvůli tomu, že se tobě nepovedlo kojení, nemusíš UM cpát každému, kdo má s kojením trochu problém.

hanulkaha
27. čer 2017

@arwen_arina Mám 8týdenního syna, plně kojeného. Je to neuvěřitelně spokojené a klidné miminko, bříško ho trápí minimálně a spí mi pravidelně 2-3 hodinky mezi kojením venku v kočárku a celou noc od 22 do 6 hodin do rána. Kde dělám chybu, že nemám utrápené, hladové a nespící dítě? 😉
A stokrát raději budu poporodně vyžraná a zpruzená matka, která kojí, ale dá svému dítku to nejcennější, co zatím může, než mít postavu jak lust a cpát dítěti pro pohodlí UM...

arwen_arina
27. čer 2017

@betelgeuzz ja si myslim,ze komu kojeni jde, ma spokojene decko a kojeni obema prinasi radost,poteseni a uspokojeni z blizkosti,je vse v poradku a neni duvod nekojit...ale neustale ctu nejake problemy,ktere maminky maji,a nekdy se fakt trapi a jde to na ukor pohody jejich a jejich ditete...pak si rikam,jestli to je nutne,nadrazovat nejakou vzacnou tekutinu na ukor prave te oboustranne spokojenosti a pohody, podle me to nevyvazi...a navic kdyz dnes to umele mleko je a je dobre a vyvazene. Prijde mi masochisticke se s kojenim trapit,kdyz prinasi pro obe strany utrpeni. Ja teda nevim, ale prijde mi pro dite prinosnejsi vyspala, dobre naladena mama nez za kazdou cenu kojit,vzdt i dite to z matky musi vyciti,ze neni vse v poradku. Nerikam,ze je to pripad maminky,ktera psala uvodni prispevek,myslim to obecne.

haaaluska
27. čer 2017

@hanulkaha no tak vidis ze su matky ktore s mimikami maju problem tak neviem ci tvoja chvala aj ked to myslis v dobrom je na mieste ked sa dotycna trapi a ziada o radu

hanulkaha
27. čer 2017

@arwen_arina "...Ja vim,ze mam na kojeni spis negativni nazor, prijde mi,ze ty kojene deti jsou vice utrapene, podle toho,co vidim u znamych, spatne spi, nekolikrat se za noc budi (maminky jsou potom taky jak matohy), porad je boli brisko, maji hlad...i v rodine jsem to sledovala, porad plac a nejake problemy..."
Chápu to podle tvého příspěvku jako, že všechny kojené děti jsou utrápené...
Pokud má někdo problém s kojením a chce ho vyřešit, přijde mi to "trápení", než se kojení upraví stokrát lepší, než hodit flintu do žita a říct si se...u na to, radši UM a spokojenost, než se snažit se dát prckovi to nejlepší.

dora13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanulkaha
27. čer 2017

@haaaluska nepěju tu chválu na svoje spokojené mimčo, ale jako reakci na příspěvek arwen_arina, podle které jsou kojené děti utrápené, hladové a nevyspané... a prosazuje raději UM, než řešit problémy s kojením.

betelgeuzz
27. čer 2017

@arwen_arina jenže ono kolikrát stačí pár rad a z trápení je najednou kojení v pohodě. Sama jsem to zažila. Po UM se dá šáhnout vždycky, ale když je tvoje první rada dát UM, spousta maminek to může vzdát zbytečně.

arwen_arina
27. čer 2017

@dora13 muze byt komu putna,co delam za praci,navic ja to vysvetlila, jak jsem to myslela, nejde o objem vypite tekutiny,ale jeji vyzivovou hodnotu,chut apod.

sisstin
27. čer 2017

@arwen_arina jsi uplne mimo a znovu te prosim, do zadnych diskuti s kojici tematikou neprispivej. Tve znalosti o tomto tematu jsou nulove a jen siris nepodporu, myty a bludy. Vidim za tim nezpracovane trauma z toho, ze tys to nezvladla (nemela podporu, info, motivaci atd.).

haaaluska
27. čer 2017

@hanulkaha tak jasne su take co sa trapia a ine suprove miminka.ja som zo zaciatku tiez bojovala furt s vahou,nakoniec dva mesiace aj um ale u mna bol problem zanet a hnis a po zahojeni kojim doteraz a uz ma 13 mesiacov

arwen_arina
27. čer 2017

@betelgeuzz ja si bohuze prozila jako svedek laktacni krizi u osubky me nejblizsi a tou je moje neter, jeji svihla matka mela v jejim pul roce laktacni krizi a misto toho,aby hladem a zizni kricici holcicce podala mleko a caj,nechala ji skoro dva dny bez mleka,jen aby zachranila kojeni. A mohli jsme do ni hucet vsichni,i jeji manzel...divim se,ze to tehdy mala prezila. Mama ji davala na tajnacku alespon caj, aby nebyla dehydrovana. Proste slava kojeni za kazdou cenu :(

arwen_arina
27. čer 2017

@sisstin mne je jen strasne lito tech deti...vim,ze bych se nemela vyjadrovat,ze jim nepomuzu, ale fakt se me to dotyka:(

sisstin
27. čer 2017

@arwen_arina vidis, mne je lito deti v ohradkach, s dudliky a flasky v puse, v postylkach atd. A tez to jejich matkam nechodim rikat a nepisu to nikde....

arwen_arina
27. čer 2017

Ale beru,uz mizim a ke kojeni se nevyjadruju.

terezapetrova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terezapetrova
27. čer 2017

@sisstin to je přesný jako napsat o UM, ze ma lepší složení a chut to už je vázne mimo

dora13
27. čer 2017

@arwen_arina zakladatelka pise, ze dite pribira, coz znamena, ze z vyzivoveho hlediska je mm zcela ok, nevidim jediny duvod, proc mu hned cpat UM.

Popravde receno absolutne nechapu tvou aktivitu v kazde diskuzi o kojeni, kdyz sama jsi nekojila, o kojeni nic nevis a kojeni nemas rada😅

sisstin
27. čer 2017

Kazda ma nejaky zivotni styl a zpusob vychovy.... ale pokud se me neco netyka, nic o tom nevim nebo to neprovozuju (nesouhlasim s tim), tak to nectu a nevsimam si toho...

arwen_arina
27. čer 2017

@terezapetrova tehdy urcite ne, byla jsem jeste teenager,ale pamatuju ai na to porad moc dobre