Miminko pláče po kojení. Jsou Vaše děti po nakojení vždy v pohodě?

meekos
14. srp 2020

Ahoj,
Mám dlouhodobě problémy s mlékem s tím, ze ho bylo/je málo... v současné době, ale mléka rapidně přibylo... ale miminko po sundání z prsa někdy pláče.. mě zajímá jestli to vaše děti taky dělají?... stane se že usne a ja ho odpoutanim od prsa jakoby vzbudím a ono je nazlobene..pokud mu po nakojeni ukážu něco zajímavého většinou se uklidní a je v pohodě... nevím jestli to plakani je známka hladu nebo proste je nastavny ze nemůže být u prsu... Jsou vaše děti po nakojeni vždy v pohodě? 🙂

jana_zofie
14. srp 2020

Nevím, jak staré máš mimi. Malá má půl roku a když neusne a odtáhe se po kojení sama, tak občas trošku fňuká (řekla bych, že si chce zpátky hrát). Kojím v leže na boku, většinou, takže když usne, zůstanu ležet dýl, dokud se buď sama nepustí nebo když mám pocit, že už se dlouho fakt nic neděje ji prso opatrně vezmu a zkusím j ipřejet bradavkou po pusince. Když se nechytne, tak spí a můžu jít, jinak musím zůstat. Někdy třeba na 3x než se povede. Takže třeba 7 minut kojím a 10-15 ležím a čekám... Ale přiznávám, že pokud nemám rozdělané něco, k čemu se opravdu hned musím vrátit, tak jednou denně přehodím deku i přes sebe, obejmu dceru a spíme obě, zatímco ona spokojeně žužlá.

agnes_123
14. srp 2020

Zkus zvážit mimčo před a po nakojení. A máš jasno ☺

martiniquest
14. srp 2020

@meekos Pokud po sundani z prsa breci, vracim dite zpet na prso. Usina taky na prsu a nekdy trva i dve hodiny, nez me uplne pusti. Je to normalni

martiniquest
14. srp 2020

@agnes_123 Na co vazit? Pokud dite pije, coz je videt podle prace celisti, a ma dostatek pocuranych plen, je mleka dost. Vazeni akorat stresuje.

agnes_123
22. srp 2020

@martiniquest Nevím, koho stresuje. Mě třeba nestresovalo. Já jen píšu, že podle váhy autorka pozná, kolik dítě vypilo a jestli to má souvislost s množstvím mléka. To je celý.
Jinak není pravda, že matka něco pozná podle čelisti. Nevíte průtok mléka, takže to dost mate a nikdo neví, kolik dítě vypilo, pokud ho nezvazi.

agnes_123
22. srp 2020

Jinak ne, moje dítě po nakojeni nebrečí. Pokud ano, přikládám k druhému prsu na dojezeni. Pokud stále brečí, znovu přiložim k prvnímu prsu.
Najezene dítě po jídle nebrečí. Naopak se směje.

lalen1
22. srp 2020

Může plakat, ze ho tlačí vzduch, který spolykalo, ze je ospalé, ze ho bolí brisko, je nějak nespokojene,...
Pláč nutně neznamená, ze ma hlad.. A jestli mu mléko od Tebe stačí, tak to poznáš podle prospivani děťátka 😊 Ale jestli i spinká ok, tak mu nic nechybí 😊

agnes_123
22. srp 2020

@lalen1 Souhlas ☺ Neznamená to nutně hlad. Poslední dobou naše malá hltá, takže se u kojení rozeřve na plné pecky, a to vím, že ji tlačí vzduch. Takže odkrknout a pak pokračovat. Může bolet bříško, to u nás dáváme espumisan a když je to bříškem, tak do 15 minut to zabere, vyprdi se a vím, že to bylo tím. Ale má se dávat před kojením. Teď v tom horku děti pláčou vedrem. No a pak taky ospalost, moc vjemů... Je těžké to rozklíčovat.

kacabanka
26. říj 2020

Ja mam prave to same
Dela caviky pri tom nez ho vůbec k tomu prsu dam bojujeme stim nekdy je klid nekdy je hruza
Prisaje se nekdy to boli nekdy ne ze zacatku jsem jela s klobouckem to bylo v klidu potom mi to zhazoval rukama a jak hazel hlavou ze strany na stranu
Ted jedu bez a jako ty jeho stavy u toho je fakt ubijejici
Jestli je to podle nalady nebo nevim a jak se krouti nebo jak usne beru ho odrihnout nekdy je to boj a pak hleda, rve prejdu na druhe zase usne dam ho do postylky a rev, krouti se tlaci nevim uz kolikrat to mlicko tal hlta az slysim jak ma prazno nebo mevim co to je jsem v sestinedeli a nemam vubec klid
Prvni syn to se da jak kdy ale od chlapa ke to des sprosty neposloucha jen kricim mam strach ze prijdu o mleko muze se to stat